U13/U14/U15 Drenge Øst er indrangeret





U13 Drenge Øst 1
Pulje 1 Pulje 2 Pulje 3
B. 93  AB B. 1903
Brøndbyernes IF  Skjold Birkerød Fodbold Fremad Amager
Farum BK  FA 2000 GVI
Herfølge BK  FC Roskilde Greve Fodbold
KB  FC Helsingør HIK
Lyngby BK 1921  Hvidovre IF  Holbæk B&I 
  Roskilde KFUM  LSF 
  Sundby BK  Næstved IF 
  Vanløse IF  Slagelse B&I 
  Værebro IF Solrød FC 

U13 Drenge Øst 1, pulje 1 spilles som dobbeltturnering

U13 Drenge Øst 1, pulje 2/3 spilles som enkeltturnering

Det må påregnes at fællesudvalget efter første turneringshalvdel foretager ændringer i sammensætningen af hold på niveauerne.

U13 Drenge Øst 2
AB Tårnby
BSF
BSV
BK Frem
Farum BK 2
Kastrup BK 
KB 2 
Køge BK 
Lyngby BK 1921 
Nykøbing FC 
Raklev GI 
Rosenhøj BK

U13 Drenge Øst 2 spilles som enkeltturnering. 

Det må påregnes at fællesudvalget efter første turneringshalvdel foretager ændringer i sammensætningen af hold på niveauerne.


U14 Drenge Øst 1
Pulje 1 Pulje 2
Brøndbyernes IF AB
Farum BK B. 93
HB Køge Dragør BK
HIK FC Helsingør
Hørsholm-Usserød IK Greve Fodbold
FCK  Holbæk B&I 
Lyngby BK  Næstved I.F.  
FC Roskilde  Sundby BK / Fremad Amager 

U14 Drenge Øst 1 pulje 1/2 spiller dobbeltturnering. Kampene vil også ligge i november. 


U14 Drenge Øst 2
Pulje 1 Pulje 2 
AB Tårnby Skjold Birkerød Fodbold 
Jægersborg BK  Brøndbyernes IF 2
Ishøj BK  KB 2 
LSF  Elite Bornholm 
Lyngby BK 1921  Farum BK 2
Nykøbing FC  Fremad Valby
Roskilde KFUM  Hillerød Fodbold 
Slagelse B&I  Hvidovre IF 

U14 Drenge Øst 2 spiller dobbeltturnering. 

U15 Øst 1
Pulje 1 Pulje 2
B. 93 AB
Brøndbyernes IF A 27
Farum BK B 1903
FCK FC Helsingør
Lyngby BK 1921 HB Køge
FC Roskilde  HIK
  Holbæk B&I 
  Hvidovre IF 
  Nykøbing FC 
  Næstved IF 



U15 Øst 2
B. 1908
Avarta BK
Skjold Birkerød Fodbold
FA 2000 
Farum BK 2
Greve Fodbold
Hillerød Fodbold 
Hørsholm / BSV 
Kalundborg GB 
KB 2 
Lyngby BK 1921 2 
Roskilde KFUM 
Slagelse B&I 
Vanløse IF 

U15 Drenge Øst 2 spiller enkeltturnering. 

Turneringsstart
Turneringen vil starte i weekenden i uge 33 (19.-20. august). 

Kampredigering
Redigering af hjemmekampe via KlubOffice kan foretages 30.6 - 4.7.   

Kampprogram
Offentliggørelse af endeligt kampprogram 6.7. 

Særligt om U13, U14 og U15 Drenge Øst
Indrangeringsudvalget forbeholder sig retten til at foretage ekstraordinære op- og nedrykninger i rækkerne midtvejs i turneringen, hvis udvalget skønner det nødvendigt. 

Indsigelser over indrangering
Begrundet indsigelse over indrangeringen vil kun blive behandlet, hvis klubben indbetaler et gebyr på 500 kroner. Indsigelsen samt overførsel af gebyr skal være lokalunionen i hænde senest mandag 12. juni klokken 23.59. Beløbet tilfalder lokalunionerne, hvis indsigelsen ikke imødekommes.Behandlingen af indsigelsen er endelig og kan ikke ankes yderligere.

Indsigelsen skal fremsendes af klubbens formand/ungdomsformand eller sportslig leder til Thomas Rasmussen på tler@dbusjaelland.dk

Spørgsmål til indrangeringen
Skal rettes mod turneringschef Thomas Rasmussen på 4634 0736 eller tler@dbusjaelland.dk. Vær dog opmærksom på at indsigelser skal indsendes senest 12. juni.  

Læs mere

Om årets ansøgningsproces til fællesrækkerne

Læs om den svære indrangeringsproces

Skriv en kommentar

Skriv kommentar (Kræver login)

1

  • Hvad sker der, turneringen er jo ikke færdig endnu, hvad laver Holbæk og Hvidovre i U15 øst 1, pulje 2, kig dog på tabellen i U14 øst 2,, hvor er Bornholm, Roskilde KFUM, Avarta m.fl
    10. juni 2017, 10:44    
    K. Hansen