Træner Kenneth Weber

20200807FB K818 Trænerteam: U16/U17-landstræner Kenneth Weber og assistenttræner Thomas Kahlenberg. Foto: www.fodboldbilleder.dk

KENNETH WEBER


Født den 7. februar 1970, UEFA PRO-licens i 2015, ansat på toårig kontrakt.

Trænerkarriere:

Boldklubben Frem fra 1996 til 2000, U15 / U17-cheftræner

Lyngby Boldklub fra 2000 til 2014

  • 2000-2004, U17/U19-cheftræner
  • Januar 2005 til december 2012, U12-U15 Talentkoordinator
  • Januar 2013 – juli 2014, A+ træner

FC København fra 2014 til nu

  • Individuel træner
  • A+ træner
  • Head of Coaching