Kampnr | Dato | Tid | Hjemme | Ude | Spillested | Resultat | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
17. jun 2020
19:00
Torslunde-Ishøj IF (S4)
3
Havdrup GI (S3)
0
|
|||||||||||||||||||
17. jun 2020
19:00
Jægerspris IK (S4)
6
Græsted IF (S3)
7
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
17. jun 2020
19:00
Mosede BK (S3)
1
Orient GI (S3)
7
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
17. jun 2020
19:00
FC Kalundborg (S4)
2
Hagested IF (S3)
1
|
|||||||||||||||||||
17. jun 2020
19:00
Jyderup BK (S4)
1
Nykøbing IF (S4)
5
|
|||||||||||||||||||
17. jun 2020
19:00
Hørve IF (S4)
8
Tølløse BK (S3)
7
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
17. jun 2020
19:00
Ålholm IF (S4)
3
Frederiksværk FK (S3)
5
|
|||||||||||||||||||
17. jun 2020
19:00
Rosa La FC (S5)
0
Torveparkens SK (S5)
3
|
|||||||||||||||||||
17. jun 2020
19:00
CFK (S4)
2
BK Friheden (S3)
4
|
|||||||||||||||||||
17. jun 2020
19:00
Fløng Wolves F.C. (S5)
3
Borup IF (S3)
1
|
|||||||||||||||||||
17. jun 2020
19:00
Mladost IF (S4)
1
Lejerbo BK (S3)
5
|
|||||||||||||||||||
17. jun 2020
19:00
Sengeløse GI (S4)
1
Brøndby Strand IK (S3)
3
|
|||||||||||||||||||
17. jun 2020
19:00
B. 82, Virum (S4)
4
Vindinge IF (S3)
0
|
|||||||||||||||||||
17. jun 2020
19:00
Vestegnen FK (S4)
4
Røde Stjerne BK (S4)
3
|
|||||||||||||||||||
17. jun 2020
19:00
Nivå-Kokkedal FK (S4)
7
Tikøb IF (S3)
6
|
|||||||||||||||||||
17. jun 2020
19:00
Islev BK (S4)
1
Jersie United (S3)
4
|
|||||||||||||||||||
17. jun 2020
19:00
Nivå FC (S4)
0
Brødeskov IF (S3)
3
|
|||||||||||||||||||
17. jun 2020
19:00
Karise IK (S4)
1
Ejby IF Fodbold (S3)
5
|
|||||||||||||||||||
17. jun 2020
19:00
Vestmøn BK (S5)
Præstø IF (S3)
HHT
|
|||||||||||||||||||
17. jun 2020
19:00
Næstved FC 77 (S4)
5
Faxe Ladeplads IF (S4)
0
|
|||||||||||||||||||
17. jun 2020
19:00
Tårnborg IF (S4)
4
Dianalund IF (S3)
1
|
|||||||||||||||||||
17. jun 2020
19:00
Boeslunde BK (S4)
1
Sorø Freja (S3)
3
|
|||||||||||||||||||
17. jun 2020
19:15
FS Hashøj (S5)
3
Ruds Vedby IF (S4)
4
|
|||||||||||||||||||
17. jun 2020
19:30
Melby-Liseleje IF (S4)
2
Slagslunde-Ganløse IF (S3)
1
|
|||||||||||||||||||
18. jun 2020
19:00
Albertslund BS 72 (S4)
Barberen IF (S3)
UHT
|
|||||||||||||||||||
18. jun 2020
19:00
Kvistgård IF (S4)
1
Kokkedal Lokal Fodbold (S4)
5
|
|||||||||||||||||||
18. jun 2020
19:00
Nyråd/Langebæk Alliancen. (S2)
0
Taastrup FC (DS)
5
|
|||||||||||||||||||
23. jun 2020
19:00
Kokkedal Lokal Fodbold (S4)
0
FC Rudersdal (S1)
6
|
|||||||||||||||||||
23. jun 2020
19:00
Gislinge BK (S3)
4
FC Kalundborg (S4)
3
|
|||||||||||||||||||
23. jun 2020
19:00
Lejerbo BK (S3)
1
Liria FK (SS)
6
|
|||||||||||||||||||
23. jun 2020
19:00
Hørve IF (S4)
1
Raklev GI (S1)
6
|
|||||||||||||||||||
23. jun 2020
19:00
Ruds Vedby IF (S4)
Svebølle BI 2016 (S2)
HHT
|
|||||||||||||||||||
23. jun 2020
19:00
BK Friheden (S3)
1
Tuse IF (SS)
9
|
|||||||||||||||||||
23. jun 2020
19:00
Torslunde-Ishøj IF (S4)
0
Solrød FC (S1)
4
|
|||||||||||||||||||
23. jun 2020
19:00
Nivå-Kokkedal FK (S4)
1
Fredensborg BI (SS)
8
|
|||||||||||||||||||
23. jun 2020
19:00
Brøndby Strand IK (S3)
5
IF Bytoften (S2)
6
|
|||||||||||||||||||
23. jun 2020
19:00
Orient GI (S3)
0
Ballerup BK (S2)
5
|
|||||||||||||||||||
23. jun 2020
19:00
Sorø Freja (S3)
1
Greve (DS)
2
|
|||||||||||||||||||
23. jun 2020
19:00
Jersie United (S3)
0
BSF (DS)
3
|
|||||||||||||||||||
23. jun 2020
19:00
B. 82, Virum (S4)
0
LSF (DS)
7
|
|||||||||||||||||||
23. jun 2020
19:00
Ejby IF Fodbold (S3)
Herlufsholm GF (SS)
UHT
|
|||||||||||||||||||
23. jun 2020
19:00
Næstved FC 77 (S4)
3
Holmegaard GB (S2)
4
|
|||||||||||||||||||
23. jun 2020
19:00
Albertslund BS 72 (S4)
0
Ishøj IF (DS)
5
|
|||||||||||||||||||
23. jun 2020
19:00
Græsted IF (S3)
1
Dalby IF / HFK fodbold (S3)
2
|
|||||||||||||||||||
23. jun 2020
19:00
Tårnborg IF (S4)
Kalundborg GB (S2)
HHT
|
|||||||||||||||||||
23. jun 2020
19:00
Brødeskov IF (S3)
1
Stenløse BK (SS)
3
|
|||||||||||||||||||
23. jun 2020
19:00
FK Sydsjælland 05 (S2)
4
Ørslev GIF (V) (S2)
5
|
|||||||||||||||||||
23. jun 2020
19:00
Haslev FC (SS)
Karlslunde IF (DS)
UHT
|
|||||||||||||||||||
23. jun 2020
19:00
Undløse BK (S2)
4
Vallensbæk IF (S1)
2
|
|||||||||||||||||||
23. jun 2020
19:00
Benløse IF (S2)
1
Suså IF (S1)
4
|
|||||||||||||||||||
23. jun 2020
19:00
Karrebæk IF (S2)
2
B. 73, Slagelse (S2)
4
|
|||||||||||||||||||
23. jun 2020
19:00
Fårevejle BK (S1)
3
Holbæk United (S1)
0
|
|||||||||||||||||||
23. jun 2020
19:00
Ølstykke FC (S2)
4
Herstedøster IC (SS)
2
|
|||||||||||||||||||
23. jun 2020
19:00
BK Vest, Rødovre (S3)
0
Lundtofte Boldklub (SS)
1
|
|||||||||||||||||||
23. jun 2020
19:00
Jyllinge FC (S3)
0
Hundested IK (SS)
4
|
|||||||||||||||||||
23. jun 2020
19:00
VTF (Vejby/Tisvilde) (S2)
1
Allerød FK (DS)
2
|
|||||||||||||||||||
23. jun 2020
19:00
Mørkøv IF (S2)
0
Ringsted IF (SS)
12
|
|||||||||||||||||||
23. jun 2020
19:00
FIF Hillerød (S3)
0
Helsinge Fodbold (SS)
7
|
|||||||||||||||||||
23. jun 2020
19:00
Vipperød BK (S3)
2
Avedøre IF (DS)
3
|
|||||||||||||||||||
23. jun 2020
19:00
Hareskov IF (S3)
1
Hørsholm-Usserød IK (S1)
3
|
|||||||||||||||||||
23. jun 2020
19:00
Ejby IF 1968 (S2)
0
IF Skjold Birkerød (DS)
9
|
|||||||||||||||||||
23. jun 2020
19:00
Himmelev-Veddelev BK (S3)
B. 1973, Herlev (S1)
HHT
|
|||||||||||||||||||
23. jun 2020
19:00
Blovstrød IF (S3)
3
Humlebæk BK (S2)
0
|
|||||||||||||||||||
23. jun 2020
19:00
Svogerslev BK (S2)
7
Gladsaxe-Hero BK (S1)
8
|
|||||||||||||||||||
23. jun 2020
19:00
Taarbæk IF (S3)
0
VB 1968 (S1)
1
|
|||||||||||||||||||
23. jun 2020
19:00
Bagsværd BK (S2)
1
Virum-Sorgenfri (S1)
2
|
|||||||||||||||||||
23. jun 2020
19:00
Brede IF (S3)
0
Glostrup (SS)
8
|
|||||||||||||||||||
23. jun 2020
19:00
Fløng-Hedehusene (S2)
0
Frederikssund (DS)
3
|
|||||||||||||||||||
24. jun 2020
19:00
TFC Odsherred (S3)
1
KFUM BK, Roskilde (DS)
4
|
|||||||||||||||||||
24. jun 2020
19:00
Gørslev IF (SS)
1
Køge Nord FC (DS)
2
|
|||||||||||||||||||
25. jun 2020
17:30
Torveparkens SK (S5)
Herlev IF (DS)
HHT
|
|||||||||||||||||||
25. jun 2020
19:00
Tune IF (S2)
1
Albertslund IF (SS)
3
|
|||||||||||||||||||
25. jun 2020
19:00
VG fodbold (S3)
Såby Fodbold (S2)
HHT
|
|||||||||||||||||||
25. jun 2020
19:00
Måløv BK (S2)
11
Vestegnen FK (S4)
1
|
|||||||||||||||||||
25. jun 2020
19:00
Fløng Wolves F.C. (S5)
0
IF Frem Bjæverskov (S1)
2
|
|||||||||||||||||||
25. jun 2020
19:00
Melby-Liseleje IF (S4)
1
Frederiksværk FK (S3)
5
|
|||||||||||||||||||
25. jun 2020
19:00
Præstø IF (S3)
0
Vordingborg IF (SS)
5
|
|||||||||||||||||||
25. jun 2020
19:00
Nykøbing IF (S4)
2
Svinninge IF (S3)
0
|
|||||||||||||||||||
29. jun 2020
19:00
BSF (DS)
3
Måløv BK (S2)
0
|
|||||||||||||||||||
30. jun 2020
19:00
Frederiksværk FK (S3)
1
Stenløse BK (SS)
4
|
|||||||||||||||||||
30. jun 2020
19:00
Helsinge Fodbold (SS)
1
IF Skjold Birkerød (DS)
3
|
|||||||||||||||||||
30. jun 2020
19:00
Hørsholm-Usserød IK (S1)
6
Hundested IK (SS)
7
|
|||||||||||||||||||
30. jun 2020
19:00
IF Bytoften (S2)
1
Allerød FK (DS)
3
|
|||||||||||||||||||
30. jun 2020
19:00
Blovstrød IF (S3)
2
Ølstykke FC (S2)
3
|
|||||||||||||||||||
30. jun 2020
19:00
Virum-Sorgenfri (S1)
7
Lundtofte Boldklub (SS)
6
|
|||||||||||||||||||
30. jun 2020
19:00
FC Rudersdal (S1)
1
Frederikssund (DS)
3
|
|||||||||||||||||||
30. jun 2020
19:00
Dalby IF / HFK fodbold (S3)
0
Fredensborg BI (SS)
4
|
|||||||||||||||||||
30. jun 2020
19:00
VB 1968 (S1)
2
Ishøj IF (DS)
6
|
|||||||||||||||||||
30. jun 2020
19:00
Avedøre IF (DS)
4
Greve (DS)
2
|
|||||||||||||||||||
30. jun 2020
19:00
Albertslund IF (SS)
0
LSF (DS)
2
|
|||||||||||||||||||
30. jun 2020
19:00
Gladsaxe-Hero BK (S1)
2
Taastrup FC (DS)
0
|
|||||||||||||||||||
30. jun 2020
19:00
Ballerup BK (S2)
0
Glostrup (SS)
4
|
|||||||||||||||||||
30. jun 2020
19:00
Solrød FC (S1)
3
B. 1973, Herlev (S1)
1
|
|||||||||||||||||||
30. jun 2020
19:00
Liria FK (SS)
1
Herlev IF (DS)
3
|
|||||||||||||||||||
30. jun 2020
19:00
Gislinge BK (S3)
1
Fårevejle BK (S1)
2
|
|||||||||||||||||||
30. jun 2020
19:00
Tuse IF (SS)
1
KFUM BK, Roskilde (DS)
3
|
|||||||||||||||||||
30. jun 2020
19:00
Nykøbing IF (S4)
0
Raklev GI (S1)
3
|
|||||||||||||||||||
30. jun 2020
19:00
Kalundborg GB (S2)
0
Svebølle BI 2016 (S2)
1
|
|||||||||||||||||||
30. jun 2020
19:00
Undløse BK (S2)
3
Såby Fodbold (S2)
2
|
|||||||||||||||||||
30. jun 2020
19:00
Ejby IF Fodbold (S3)
0
Vordingborg IF (SS)
8
|
|||||||||||||||||||
30. jun 2020
19:00
Holmegaard GB (S2)
1
Ringsted IF (SS)
4
|
|||||||||||||||||||
30. jun 2020
19:00
Ørslev GIF (V) (S2)
2
IF Frem Bjæverskov (S1)
0
|
|||||||||||||||||||
30. jun 2020
19:00
B. 73, Slagelse (S2)
0
Køge Nord FC (DS)
4
|
|||||||||||||||||||
30. jun 2020
19:00
Suså IF (S1)
8
Haslev FC (SS)
7
|
|||||||||||||||||||
06. aug 2020
19:00
Svebølle BI 2016 (S2)
0
LSF (DS)
3
|
|||||||||||||||||||
06. aug 2020
19:00
Hundested IK (SS)
3
Stenløse BK (SS)
1
|
|||||||||||||||||||
11. aug 2020
19:00
KFUM BK, Roskilde (DS)
0
Avedøre IF (DS)
1
|
|||||||||||||||||||
11. aug 2020
19:00
Undløse BK (S2)
0
BSF (DS)
3
|
|||||||||||||||||||
11. aug 2020
19:00
Fårevejle BK (S1)
2
Ringsted IF (SS)
7
|
|||||||||||||||||||
11. aug 2020
19:00
Ølstykke FC (S2)
0
Suså IF (S1)
2
|
|||||||||||||||||||
11. aug 2020
19:00
Raklev GI (S1)
1
Ishøj IF (DS)
6
|
|||||||||||||||||||
11. aug 2020
19:00
Frederikssund (DS)
3
Herlev IF (DS)
1
|
|||||||||||||||||||
11. aug 2020
19:00
Virum-Sorgenfri (S1)
1
Vordingborg IF (SS)
2
|
|||||||||||||||||||
11. aug 2020
19:00
Gladsaxe-Hero BK (S1)
5
Allerød FK (DS)
6
|
|||||||||||||||||||
11. aug 2020
19:00
Solrød FC (S1)
3
Fredensborg BI (SS)
0
|
|||||||||||||||||||
11. aug 2020
19:00
Køge Nord FC (DS)
0
IF Skjold Birkerød (DS)
3
|
|||||||||||||||||||
11. aug 2020
19:00
Ørslev GIF (V) (S2)
1
Glostrup (SS)
3
|
Klubberne bedes bemærke:
1) at der skal anvendes elektronisk holdkort
2) at der ikke spilles med forlænget spilletid - man går direkte til straffesparks konkurrencen i tilfælde af uafgjort.
2. runde uge 18/19. hold fra S2 og S3 kommer med.
3. runde uge 20/21. hold fra S2 og S1 kommer med. Live lodtrækning til 3. runde torsdag den 30. april. kl. 13.00
4. runde uge 22/23. hold fra SS og DS kommer med. Live lodtrækning til 4. runde torsdag den 14. maj. kl. 13.00
5. runde uge 24/25. Live lodtrækning til 5. runde torsdag den 28. maj kl. 13.00.
De 13 vindere af runde 5, går videre til DBUs 1. runde efter sommerferien.
Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.
Lavest rangerende hold har hjemmebane.
Flytning af kampe: Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion.
Læs mere under pokalturnering på www.dbusjælland.dk