Gentofte-Vangede Idrætsforening

Klubbens stillinger

DBU Pokalen 2017/18, Pulje 1

Den valgte pulje indeholder ingen stillingsoversigt.

Herre-DS, Pulje 2

      K V U T Score P  
1 Avedøre 3 2 1 0 3 - 1 7
2 AB Tårnby 3 2 0 1 5 - 4 6
3 KFUM BK, Roskilde 3 2 0 1 5 - 7 6
4 Vanløse 3 1 2 0 4 - 0 5
5 IF Skjold Birkerød 3 1 1 1 3 - 3 4
6 TFC Odsherred 3 1 1 1 5 - 6 4
7 Fremad Valby 2 1 0 1 3 - 2 3
8 GVI 3 0 2 1 3 - 4 2
9 B 1908 3 0 1 2 2 - 4 1
10 Virum-Sorgenfri 2 0 0 2 1 - 3 0

U21 A, 2017 efterår (1996 og yngre), Pulje 1

      K V U T Score P  
1 Hillerød Fodbold 1 1 0 0 2 - 1 3
2 IF Skjold Birkerød 1 1 0 0 2 - 1 3
3 Frederikssund FB ! 0 0 0 0 0 - 0 0
4 Hørsholm-Usserød IK 0 0 0 0 0 - 0 0
5 B 1903 1 0 0 1 1 - 2 0
6 GVI 1 0 0 1 1 - 2 0

Ungdomspokalen U15 Drenge (03) 17/18, Pulje 1

Den valgte pulje indeholder ingen stillingsoversigt.

Ungdomspokalen U14 Drenge (04) 17/18, Pulje 1

Den valgte pulje indeholder ingen stillingsoversigt.

U13 Drenge Øst 1 8M (05) efterår , Pulje 3

      K V U T Score P  
1 Slagelse B&I 1 1 0 0 5 - 0 3
2 B 1903 1 1 0 0 5 - 3 3
3 Solrød FC 1 1 0 0 2 - 0 3
4 GVI 1 1 0 0 3 - 2 3
5 Holbæk B&I 0 0 0 0 0 - 0 0
6 LSF 0 0 0 0 0 - 0 0
7 Fremad Amager 1 0 0 1 2 - 3 0
8 Næstved I.F. 1 0 0 1 3 - 5 0
9 BSV af 2016 1 0 0 1 0 - 2 0
10 HIK 1 0 0 1 0 - 5 0

Ungdomspokalen U13 Drenge 8:8 (05) 17/18, Pulje 1

Den valgte pulje indeholder ingen stillingsoversigt.

Serie 1, P3 Efterår, P3

      K V U T Score P  
1 Skovshoved IF 2 2 2 0 0 8 - 1 6
2 B 1903 2 1 1 0 0 5 - 1 3
3 B.1908 2 1 1 0 0 3 - 0 3
4 Frem 2 1 1 0 0 5 - 3 3
5 Vanløse IF 2 1 1 0 0 3 - 2 3
6 Østerbro IF 2 0 0 0 0 0 - 0 0
7 Fremad Amager 2 1 0 0 1 2 - 3 0
8 GVI 2 1 0 0 1 3 - 5 0
9 Brønshøj Bk. 2 1 0 0 1 0 - 3 0
10 Jægersborg Bk. 2 1 0 0 1 0 - 3 0
11 B.93 2 1 0 0 1 1 - 5 0
12 Skjold 2 1 0 0 1 1 - 5 0

Serie 5, P18/22 Efterår, P20

      K V U T Score P  
1 Skjold 9 1 1 0 0 10 - 1 3
2 Skovshoved IF 5 1 1 0 0 5 - 2 3
3 GVI 3 1 1 0 0 5 - 3 3
4 KFB 5 1 0 1 0 2 - 2 1
5 Sønderbro Fight 4 1 0 1 0 2 - 2 1
6 FB 11 1 0 1 0 1 - 1 1
7 FB 16 1 0 1 0 1 - 1 1
8 Valby 4 0 0 0 0 0 - 0 0
9 Dragør 4 1 0 0 1 3 - 5 0
10 FA 2000 11 1 0 0 1 2 - 5 0
11 FC Sydhavnen 3 1 0 0 1 1 - 10 0

Serie 5, P18/22 Efterår, P21

      K V U T Score P  
1 Valby 5 1 1 0 0 5 - 3 3
2 GVI 4 1 1 0 0 2 - 0 3
3 FC Culpa 2 1 0 1 0 0 - 0 1
4 Nørrebro United 3 1 0 1 0 0 - 0 1
5 Arctos 2 0 0 0 0 0 - 0 0
6 KFB 6 0 0 0 0 0 - 0 0
7 Østerbro IF 8 0 0 0 0 0 - 0 0
8 Frem 5 1 0 0 1 3 - 5 0
9 HB 7 1 0 0 1 0 - 2 0

Serie 1, Kvinder Efterår, P1

      K V U T Score P  
1 CBS Sport 2 0 0 0 0 0 - 0 0
2 Fremad Amager (2) 0 0 0 0 0 - 0 0
3 Fremad Valby 0 0 0 0 0 - 0 0
4 Føroyar (1) 0 0 0 0 0 - 0 0
5 GVI (1) 0 0 0 0 0 - 0 0
6 Heimdal 2 0 0 0 0 0 - 0 0
7 Nørrebro United 0 0 0 0 0 - 0 0
8 PI Fodbold (2) 0 0 0 0 0 - 0 0
9 Valby 0 0 0 0 0 - 0 0
10 VLI (1) 0 0 0 0 0 - 0 0

Kvinde Senior 2 7M Efterår, P3

      K V U T Score P  
1 HIK 1 1 0 0 4 - 1 3
2 A.C Academics 0 0 0 0 0 - 0 0
3 FC Soccersisters 0 0 0 0 0 - 0 0
4 Fremad Valby 2 0 0 0 0 0 - 0 0
5 GVI 0 0 0 0 0 - 0 0
6 Nørrebro United 2 0 0 0 0 0 - 0 0
7 Real l'Hôpital 0 0 0 0 0 - 0 0
8 Vestia 0 0 0 0 0 - 0 0
9 Østerbro IF 3 1 0 0 1 1 - 4 0

M+40 Øst, P1

      K V U T Score P  
1 Brønshøj BK 10 8 1 1 26 - 12 25
2 GVI/Jægersborg ! 10 8 1 1 25 - 9 25
3 BSF 10 5 1 4 22 - 27 16 !
4 Skodsborg FIF/Skjold Birkerød ! 10 4 2 4 20 - 17 14
5 B.93 9 3 3 3 17 - 13 12
6 Greve Fodbold 10 3 2 5 17 - 20 11
7 Fremad Amager 10 3 1 6 14 - 21 10
8 Allerød FK 10 1 3 6 13 - 25 6
9 Hørsholm-Usserød IK 9 1 2 6 13 - 23 5

M+50 2, P2

      K V U T Score P  
1 Dragør Bk. 11 11 0 0 63 - 10 33
2 KFB 12 10 0 2 58 - 12 30
3 GVI 11 8 1 2 40 - 20 25
4 Køge BK 2 10 7 0 3 45 - 12 21
5 Rosenhøj BK 12 7 0 5 37 - 31 21
6 AB ! 11 5 2 4 42 - 15 17
7 Husum Bk. 11 3 2 6 18 - 36 11 !
8 Lyngby Boldklub 1921 12 3 1 8 16 - 52 10 !
9 SSB 11 2 0 9 13 - 50 6
10 B.1908 12 1 1 10 11 - 58 4 !
11 Union 11 1 1 9 10 - 57 4 !

U19 Drenge Øst 2 Efterår (99-00), P1

      K V U T Score P  
1 LSF 1 1 0 0 5 - 2 3
2 Værløse BK 1 1 0 0 3 - 0 3
3 Herfølge BK 1 1 0 0 2 - 1 3
4 Kastrup 1 1 0 0 1 - 0 3
5 IF Skjold Birkerød 1 0 1 0 2 - 2 1
6 Lyngby Boldklub 1 0 1 0 2 - 2 1
7 RB 1906 1 0 1 0 2 - 2 1
8 Vordingborg IF 1 0 1 0 2 - 2 1
9 B93 2 1 0 1 0 1 - 1 1
10 GVI 1 0 1 0 1 - 1 1
11 FA 2000 1 0 0 1 1 - 2 0
12 Brøndbyernes IF (2) 1 0 0 1 0 - 1 0
13 Himmelev-Veddelev BK 1 0 0 1 2 - 5 0
14 AB (2) 1 0 0 1 0 - 3 0 !

Ungdomspokal U19 Drenge (99-00) 17/18, P1

Den valgte pulje indeholder ingen stillingsoversigt.

U19 Drenge 1 (99-00) Efterår, P1 A

      K V U T Score P  
1 Hvidovre IF 2 1 1 0 0 8 - 2 3
2 B 1903 4 1 1 0 0 6 - 3 3
3 GVI 2 1 1 0 0 3 - 0 3
4 B 1903 3 1 1 0 0 3 - 1 3
5 Skjold 2 0 0 0 0 0 - 0 0
6 Skovshoved IF 2 0 0 0 0 0 - 0 0
7 HIK 2 1 0 0 1 1 - 3 0
8 FB 2 1 0 0 1 3 - 6 0
9 FA 2000 2 1 0 0 1 2 - 8 0
10 KB 3 1 0 0 1 0 - 3 0 !

U17 Drenge Øst 2 Efterår (01-02), P2

      K V U T Score P  
1 IF Skjold Birkerød 1 1 0 0 6 - 1 3
2 Holbæk B&I (2) 1 1 0 0 5 - 1 3
3 GVI 1 1 0 0 3 - 1 3
4 Sundby Bk / Fremad Amager ! 1 1 0 0 2 - 1 3
5 BSV af 2016 1 0 1 0 2 - 2 1
6 Køge BK 2 1 0 1 0 2 - 2 1
7 B93 2 1 0 1 0 1 - 1 1
8 Hørsholm-Usserød IK 1 0 1 0 1 - 1 1
9 Allerød Fodbold Klub 0 0 0 0 0 - 0 0
10 Brøndbyernes IF 2 0 0 0 0 0 - 0 0
11 B 1908 1 0 0 1 1 - 2 0
12 Avarta 1 0 0 1 1 - 3 0
13 HIK 2 1 0 0 1 1 - 5 0
14 Nykøbing FC 2 1 0 0 1 1 - 6 0

Ungdomspokal U17 Drenge (01-02) 17/18, P1

Den valgte pulje indeholder ingen stillingsoversigt.

U17 Drenge 1 (01-02) Efterår, P1

      K V U T Score P  
1 Vestia 1 1 0 0 6 - 2 3
2 B93 4 1 1 0 0 3 - 0 3
3 Brønshøj Bk. 1 1 0 0 3 - 0 3
4 Dragør BK 1 1 0 0 3 - 0 3
5 FB 2 0 0 0 0 0 - 0 0
6 Jægersborg BK 0 0 0 0 0 - 0 0
7 Prespa 1 0 0 1 0 - 3 0
8 KB 3 1 0 0 1 2 - 6 0
9 GVI 2 1 0 0 1 0 - 3 0 !
10 Husum Bk 1 0 0 1 0 - 3 0 !

U15 Drenge M (03) Efterår, Mester

      K V U T Score P  
1 Skjold 1 1 0 0 6 - 2 3
2 Kastrup 2 1 1 0 0 3 - 0 3
3 HIK 2 1 1 0 0 2 - 0 3
4 AB Tårnby 2 0 0 0 0 0 - 0 0
5 Brønshøj Bk. 0 0 0 0 0 - 0 0
6 FB 0 0 0 0 0 - 0 0
7 GVI 1 0 0 1 0 - 2 0
8 FA 2000 2 1 0 0 1 2 - 6 0
9 KB 2 1 0 0 1 0 - 3 0 !

U15 Drenge 2 (03) Efterår, P2

      K V U T Score P  
1 Frem 1 1 0 0 6 - 1 3
2 GVI 2 1 1 0 0 6 - 2 3
3 Hvidovre IF 2 1 1 0 0 6 - 2 3
4 B 1903 2 0 0 0 0 0 - 0 0
5 FA 2000 2 0 0 0 0 0 - 0 0
6 Fremad Amager 0 0 0 0 0 - 0 0
7 Fremad Valby 1 0 0 1 2 - 6 0
8 Jægersborg Bk. 1 0 0 1 2 - 6 0
9 Union 2 1 0 0 1 1 - 6 0

U15 Drenge (03) 7M Efterår, P1

      K V U T Score P  
1 Brønshøj BK 0 0 0 0 0 - 0 0
2 GVI 0 0 0 0 0 - 0 0
3 Jægersborg BK 0 0 0 0 0 - 0 0
4 Skovshoved IF 0 0 0 0 0 - 0 0
5 Valby 0 0 0 0 0 - 0 0
6 Vestia 0 0 0 0 0 - 0 0

U14 Drenge M (04) Efterår, Mester

      K V U T Score P  
1 FA 2000 1 1 0 0 8 - 0 3
2 Skjold 1 1 0 0 7 - 3 3
3 GVI 1 1 0 0 5 - 1 3
4 B 1903 1 1 0 0 4 - 3 3
5 Dragør 2 1 0 1 0 3 - 3 1
6 HIK 2 1 0 1 0 3 - 3 1
7 Fremad Amager 2 1 0 1 0 2 - 2 1
8 Sundby 2 1 0 1 0 2 - 2 1
9 Vanløse 1 0 0 1 3 - 4 0
10 Vestia 1 0 0 1 3 - 7 0
11 B93 2 1 0 0 1 1 - 5 0
12 KB 3 1 0 0 1 0 - 8 0

U14 Drenge 4 (04) Efterår, P4 B

      K V U T Score P  
1 Fix 2 1 1 0 0 10 - 5 3
2 GVI 3 1 1 0 0 5 - 1 3
3 CPH Youth FC 0 0 0 0 0 - 0 0
4 Skjold 4 0 0 0 0 0 - 0 0
5 B93 4 1 0 0 1 1 - 5 0
6 B 1903 3 1 0 0 1 5 - 10 0

U14 Piger 1 (04) 7M Efterår, Pulje 1

      K V U T Score P  
1 B 93 1 1 0 0 4 - 1 3
2 FB 0 0 0 0 0 - 0 0
3 GVI 0 0 0 0 0 - 0 0
4 Kastrup 0 0 0 0 0 - 0 0
5 Skjold 0 0 0 0 0 - 0 0
6 Union 0 0 0 0 0 - 0 0
7 Vestia 0 0 0 0 0 - 0 0
8 B 93 2 1 0 0 1 1 - 4 0

U13 Drenge M (05) 8M Efterår, Mester B

      K V U T Score P  
1 Hvidovre IF 2 1 1 0 0 4 - 2 3
2 Nørrebro United 1 1 0 0 2 - 1 3
3 Vestia 0 0 0 0 0 - 0 0
4 Sundby Bk. 2 1 0 0 1 1 - 2 0
5 GVI 2 1 0 0 1 2 - 4 0

U13 Drenge 2 (05) 8M Efterår, P2A

      K V U T Score P  
1 Skovshoved IF 1 1 0 0 3 - 0 3
2 Brønshøj BK 1 1 0 0 3 - 2 3
3 HIK 3 0 0 0 0 0 - 0 0
4 Union 2 0 0 0 0 0 - 0 0
5 GVI 3 1 0 0 1 2 - 3 0
6 B93 4 1 0 0 1 0 - 3 0

U13 Drenge 4 (05) 8M Efterår, P4

      K V U T Score P  
1 AB Tårnby 4 1 1 0 0 7 - 0 3
2 KFUM 1 1 0 0 5 - 3 3
3 Sundby 4 1 1 0 0 5 - 4 3
4 CIK 1 1 0 0 3 - 2 3
5 B 1903 3 0 0 0 0 0 - 0 0
6 Hvidovre IF 4 0 0 0 0 0 - 0 0
7 Jægersborg BK 0 0 0 0 0 - 0 0
8 GVI 3 1 0 0 1 4 - 5 0
9 HIK 4 1 0 0 1 2 - 3 0
10 Skjold 2 1 0 0 1 3 - 5 0
11 B 1908 2 1 0 0 1 0 - 7 0

U12 Drenge (06) 8M A Efterår, Pulje 1

Den valgte pulje indeholder ingen stillingsoversigt.

U12 Drenge (06) 8M B Efterår, Pulje 4

Den valgte pulje indeholder ingen stillingsoversigt.

U12 Drenge (06) 8M C Efterår, Pulje 4

Den valgte pulje indeholder ingen stillingsoversigt.

U12 Piger (06) B 8M Efterår, Pulje 1

Den valgte pulje indeholder ingen stillingsoversigt.

U11 Drenge (07) 8M A Efterår, Pulje 2

Den valgte pulje indeholder ingen stillingsoversigt.

U11 Drenge (07) 8M B Efterår, Pulje 4

Den valgte pulje indeholder ingen stillingsoversigt.

U11 Drenge (07) 8M C Efterår, Pulje 4

Den valgte pulje indeholder ingen stillingsoversigt.

U10 Drenge (08) 5M A Efterår, Pulje 2

Den valgte pulje indeholder ingen stillingsoversigt.

U10 Drenge (08) 5M B Efterår, Pulje 1

Den valgte pulje indeholder ingen stillingsoversigt.

U10 Drenge (08) 5M B Efterår, Pulje 3

Den valgte pulje indeholder ingen stillingsoversigt.

U10 Drenge (08) 5M C Efterår, Pulje 3

Den valgte pulje indeholder ingen stillingsoversigt.

U10 Piger (08) 5M B/C Efterår, Pulje 1

Den valgte pulje indeholder ingen stillingsoversigt.

U9 Drenge (09) 5M A Efterår, Pulje 1

Den valgte pulje indeholder ingen stillingsoversigt.

U9 Drenge (09) 5M B Efterår, Pulje 3

Den valgte pulje indeholder ingen stillingsoversigt.

U9 Drenge (09) 5M C Efterår, Pulje 1

Den valgte pulje indeholder ingen stillingsoversigt.

U9 Drenge (09) 5M C Efterår, Pulje 2

Den valgte pulje indeholder ingen stillingsoversigt.

U8 Drenge (10) 5M B Efterår, Pulje 2

Den valgte pulje indeholder ingen stillingsoversigt.

U8 Drenge (10) 5M C Efterår, Pulje 3

Den valgte pulje indeholder ingen stillingsoversigt.

U7 Drenge (11) 3M Efterår, Pulje 6

Den valgte pulje indeholder ingen stillingsoversigt.

U6 Drenge (12) 3M Efterår, Pulje 4

Den valgte pulje indeholder ingen stillingsoversigt.