Turneringer og resultater

Turneringer & Resultater

Allerød Fodbold Klub

Klubbens kampprogram

Periode
 
 
Kampnr. R Tidspunkt Række / Pulje Hjemmehold / Udehold Spillested Res  
266467
2 22-04-17
Kl. 10:00
U11 Drenge 1 8-mands (06)Pulje 2 Allerød Fodbold KlubHornbæk IF Allerød Idrætspark 4-2
274244
Kampfakta
2 22-04-17
Kl. 10:00
U11 Piger 2 8-mands (06)Pulje 1 Allerød Fodbold KlubIF Skjold Birkerød Allerød Idrætspark 2-1
374877
2 22-04-17
Kl. 10:00
U9 piger 5-mands(08) begynder- 22. aprilPulje 3, 2 baner Allerød Fodbold KlubMelby-Liseleje IF Melby Stadion
638548
2 22-04-17
Kl. 10:00
U9 drenge 5-mands (08) 1 - 22. aprilPulje 5, 2 baner Allerød Fodbold KlubNivå-Kokkedal FK Lyngby Stadion
374913
1 22-04-17
Kl. 10:18
U9 piger 5-mands (08) 2 - 22. aprilPulje 1, 2 baner Allerød Fodbold KlubJægerspris IK Islev Skole
207954
3 22-04-17
Kl. 11:00
U14 Drenge 2 (03) Pulje 1 Allerød Fodbold KlubLSF Allerød Idrætspark 4-1
374875
1 22-04-17
Kl. 11:30
U9 piger 5-mands(08) begynder- 22. aprilPulje 3, 2 baner Allerød Fodbold KlubFrederiksværk Fodbold Klub Melby Stadion
638546
1 22-04-17
Kl. 11:30
U9 drenge 5-mands (08) 1 - 22. aprilPulje 5, 2 baner Allerød Fodbold KlubAB Lyngby Stadion
374876
1 22-04-17
Kl. 11:48
U9 piger 5-mands(08) begynder- 22. aprilPulje 3, 2 baner Allerød Fodbold KlubOversidder Melby Stadion
374925
2 22-04-17
Kl. 11:48
U9 piger 5-mands (08) 2 - 22. aprilPulje 1, 2 baner Allerød Fodbold KlubRoskilde Pigefodbold (1) Islev Skole
638547
1 22-04-17
Kl. 11:48
U9 drenge 5-mands (08) 1 - 22. aprilPulje 5, 2 baner Allerød Fodbold KlubLyngby Boldklub 1921 Lyngby Stadion
185119
Kampfakta
15 22-04-17
Kl. 13:00
Sjællandsserien Pulje 1 Allerød FKHerlev IF Allerød Idrætspark 3-0
187670
14 22-04-17
Kl. 15:00
Serie 2 Pulje 1 Allerød FKAB Allerød Idrætspark 5-1
204975
3 22-04-17
Kl. 15:00
U19 Drenge 1 (98-99) Pulje 1 Allerød Fodbold KlubEspergærde IF Allerød Idrætspark 9-3
936475
Kampfakta
3 22-04-17
Kl. 15:00
U15 Drenge Øst 2 (02)Pulje 2 Allerød Fodbold KlubVallensbæk IF Allerød Idrætspark 3-0
218914
2 23-04-17
Kl. 10:00
U13 Drenge 8-mands 2 (04)Pulje 2 Allerød Fodbold KlubFC Hornsherred Allerød Idrætspark 2-1
265714
2 23-04-17
Kl. 10:00
U12 Drenge 2 8-mands (05)Pulje 1 Allerød Fodbold KlubHornbæk IF Allerød Idrætspark 4-5
369277
1 23-04-17
Kl. 10:00
U6 drenge 3-mands (11) - 23. aprilPulje 18 Allerød Fodbold Klub (3)Nivå-Kokkedal FK (2) Karsemosegård
649473
2 23-04-17
Kl. 10:00
U10 piger 5-mands (07) 1+2 - 23. aprilPulje 2, 2 baner Allerød Fodbold Klub (1)Frederikssund IK Frederikssund Stadion
411674
1 23-04-17
Kl. 10:36
U6 drenge 3-mands (11) - 23. aprilPulje 20 Allerød Fodbold Klub (1)Farum BK (1) Karsemosegård
369302
1 23-04-17
Kl. 10:40
U6 drenge 3-mands (11) - 23. aprilPulje 19 Allerød Fodbold Klub (2)Oversidder Karsemosegård
183980
3 23-04-17
Kl. 11:00
Serie 5 Pulje 1 Allerød FKØlsted IF Allerød Idrætspark 3-5
258095
14 23-04-17
Kl. 11:00
Serie 4Pulje 1 Allerød FKLynge-Uggeløse IF Allerød Idrætspark 0-15 !
369305
1 23-04-17
Kl. 11:00
U6 drenge 3-mands (11) - 23. aprilPulje 19 Allerød Fodbold Klub (2)Virum-Sorgenfri BK (1) Karsemosegård
411676
1 23-04-17
Kl. 11:12
U6 drenge 3-mands (11) - 23. aprilPulje 20 Allerød Fodbold Klub (1)Hørsholm-Usserød IK (3) Karsemosegård
649472
1 23-04-17
Kl. 11:12
U10 piger 5-mands (07) 1+2 - 23. aprilPulje 2, 2 baner Allerød Fodbold Klub (1)Ølstykke FC Frederikssund Stadion
369284
1 23-04-17
Kl. 11:20
U6 drenge 3-mands (11) - 23. aprilPulje 18 Allerød Fodbold Klub (3)Hørsholm-Usserød IK (2) Karsemosegård
205047
3 23-04-17
Kl. 13:30
U17 Drenge Mester (00) Pulje 1 Allerød Fodbold KlubBFC Lundegården Allerød Idrætspark UHT !
212433
3 Ma 24-04-17
Kl. 19:00
Old boys 1 Pulje 1 Allerød Fodbold KlubFredensborg BI Allerød Idrætspark 2-2
221250
3 Ma 24-04-17
Kl. 19:00
8-Superveteran 1Pulje 1 Allerød Fodbold KlubOversidder Allerød Idrætspark
266020
3 Ti 25-04-17
Kl. 18:30
U12 Drenge 3 8-mands (05)Pulje 2 Allerød Fodbold KlubHundested IK Allerød Idrætspark 5-2
Indtast klubbens navn eller en del af navnet
Udvidet kampsøgning
Livescore søgning