Turneringer og resultater

Turneringer & Resultater

Superligaen (2011)

Komplet kampprogram

Kampnr. R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
907562
1 17-07-10
Kl. 17:00
OB Esbjerg TREFOR Park 3-0
907607
1 18-07-10
Kl. 14:00
AC Horsens FC Midtjylland CASA Arena Horsens 0-2
907608
1 18-07-10
Kl. 16:00
Randers FC Brøndby Randers Stadion 3-2
907609
1 18-07-10
Kl. 16:00
FC Nordsjælland Silkeborg Farum Park 4-1
907561
1 18-07-10
Kl. 18:00
SønderjyskE FC København Sydbank Park, Haderslev 1-3
907606
1 Ma 19-07-10
Kl. 19:00
Lyngby AaB Lyngby Stadion 2-4
907702
2 24-07-10
Kl. 17:00
FC Midtjylland Silkeborg MCH Arena, Herning 2-0
907610
2 24-07-10
Kl. 19:00
Esbjerg FC København Blue Water Arena 1-2
907613
2 25-07-10
Kl. 14:00
Lyngby AC Horsens Lyngby Stadion 1-0
907611
2 25-07-10
Kl. 16:00
FC Nordsjælland SønderjyskE Farum Park 1-2
907614
2 25-07-10
Kl. 18:00
AaB Brøndby Nordjyske Arena 0-2
907612
2 Ma 26-07-10
Kl. 19:00
OB Randers FC TREFOR Park 1-1
907827
3 31-07-10
Kl. 15:00
FC København AaB Telia Parken 1-1
907826
3 31-07-10
Kl. 17:00
SønderjyskE Esbjerg Sydbank Park, Haderslev 3-0
907825
3 01-08-10
Kl. 14:00
Randers FC FC Nordsjælland Randers Stadion 0-2
907820
3 01-08-10
Kl. 16:00
Silkeborg Lyngby Mascot Park 2-2
907828
3 01-08-10
Kl. 18:00
Brøndby FC Midtjylland Brøndby Stadion 1-0
907821
3 Ma 02-08-10
Kl. 19:00
AC Horsens OB CASA Arena Horsens 1-0
907832
4 07-08-10
Kl. 17:00
Esbjerg FC Midtjylland Blue Water Arena 0-3
907834
4 07-08-10
Kl. 19:05
AaB Silkeborg Nordjyske Arena 0-0
907831
4 08-08-10
Kl. 14:00
AC Horsens Randers FC CASA Arena Horsens 0-0
907833
4 08-08-10
Kl. 16:00
FC Nordsjælland Brøndby Farum Park 1-3
907830
4 08-08-10
Kl. 16:00
Lyngby SønderjyskE Lyngby Stadion 1-0
907829
4 08-08-10
Kl. 18:00
OB FC København TREFOR Park 2-3
907942
5 14-08-10
Kl. 15:00
FC København FC Nordsjælland Telia Parken 2-0
907941
5 14-08-10
Kl. 17:00
SønderjyskE OB Sydbank Park, Haderslev 1-3
907835
5 15-08-10
Kl. 14:00
Silkeborg AC Horsens Mascot Park 1-2
907836
5 15-08-10
Kl. 16:00
Randers FC Lyngby Randers Stadion 2-1
907943
5 15-08-10
Kl. 18:00
Brøndby Esbjerg Brøndby Stadion 1-1
907996
5 Ma 16-08-10
Kl. 19:00
FC Midtjylland AaB MCH Arena, Herning 2-1
907999
6 21-08-10
Kl. 15:00
FC København Lyngby Telia Parken 3-0
908002
6 21-08-10
Kl. 17:00
AaB Esbjerg Nordjyske Arena 0-2
907998
6 22-08-10
Kl. 14:00
SønderjyskE AC Horsens Sydbank Park, Haderslev 2-0
907997
6 22-08-10
Kl. 16:00
Silkeborg Randers FC Mascot Park 1-1
908000
6 22-08-10
Kl. 18:00
Brøndby OB Brøndby Stadion 2-2
908001
6 Ma 23-08-10
Kl. 19:00
FC Midtjylland FC Nordsjælland MCH Arena, Herning 4-0
908008
7 28-08-10
Kl. 17:00
Esbjerg Silkeborg Blue Water Arena 2-1
908005
7 29-08-10
Kl. 14:00
FC Nordsjælland AaB Farum Park 0-0
908007
7 29-08-10
Kl. 16:00
Lyngby Brøndby Lyngby Stadion 3-3
908004
7 29-08-10
Kl. 16:00
Randers FC SønderjyskE Randers Stadion 0-0
908003
7 29-08-10
Kl. 18:00
AC Horsens FC København CASA Arena Horsens 1-2
908006
7 Ma 30-08-10
Kl. 19:00
OB FC Midtjylland TREFOR Park 2-1
908009
8 11-09-10
Kl. 15:00
FC København Silkeborg Telia Parken 2-2
908014
8 11-09-10
Kl. 17:00
OB FC Nordsjælland TREFOR Park 0-1
908012
8 12-09-10
Kl. 14:00
AaB AC Horsens Nordjyske Arena 2-3
908013
8 12-09-10
Kl. 16:00
Esbjerg Lyngby Blue Water Arena 2-3
908010
8 12-09-10
Kl. 18:00
Brøndby SønderjyskE Brøndby Stadion 3-1
908011
8 Ma 13-09-10
Kl. 19:00
FC Midtjylland Randers FC MCH Arena, Herning 1-1
908018
9 18-09-10
Kl. 17:00
Randers FC AaB Randers Stadion 2-3
908017
9 19-09-10
Kl. 14:00
AC Horsens Esbjerg CASA Arena Horsens 0-3
908019
9 19-09-10
Kl. 16:00
SønderjyskE FC Midtjylland Sydbank Park, Haderslev 0-2
908015
9 19-09-10
Kl. 16:00
Silkeborg OB Mascot Park 3-1
908020
9 19-09-10
Kl. 18:00
FC København Brøndby Telia Parken 2-0
908016
9 Ma 20-09-10
Kl. 19:00
Lyngby FC Nordsjælland Lyngby Stadion 2-0
908021
10 25-09-10
Kl. 15:00
FC Midtjylland FC København MCH Arena, Herning 0-3
908022
10 25-09-10
Kl. 17:00
AaB SønderjyskE Nordjyske Arena 0-2
908024
10 26-09-10
Kl. 14:00
FC Nordsjælland AC Horsens Farum Park 3-0
908026
10 26-09-10
Kl. 16:00
Brøndby Silkeborg Brøndby Stadion 0-2
908023
10 26-09-10
Kl. 16:00
Esbjerg Randers FC Blue Water Arena 2-2
908025
10 Ma 27-09-10
Kl. 19:00
OB Lyngby TREFOR Park 3-1
908030
11 02-10-10
Kl. 17:00
FC Midtjylland Lyngby MCH Arena, Herning 1-2
908032
11 03-10-10
Kl. 14:00
Esbjerg FC Nordsjælland Blue Water Arena 1-1
908029
11 03-10-10
Kl. 16:00
Brøndby AC Horsens Brøndby Stadion 0-1
908027
11 03-10-10
Kl. 16:00
Silkeborg SønderjyskE Mascot Park 3-1
908028
11 03-10-10
Kl. 18:00
FC København Randers FC Telia Parken 1-0
908031
11 Ma 04-10-10
Kl. 19:00
AaB OB Nordjyske Arena 1-2
908036
12 16-10-10
Kl. 17:00
SønderjyskE AaB Sydbank Park, Haderslev 1-0
908033
12 17-10-10
Kl. 14:00
AC Horsens Esbjerg CASA Arena Horsens 1-1
908035
12 17-10-10
Kl. 16:00
FC Nordsjælland Brøndby Farum Park 1-1
908038
12 17-10-10
Kl. 16:00
Lyngby Silkeborg Lyngby Stadion 1-1
908037
12 17-10-10
Kl. 18:00
FC København OB Telia Parken 5-0
908034
12 Ma 18-10-10
Kl. 19:00
Randers FC FC Midtjylland Randers Stadion 1-1
908040
13 23-10-10
Kl. 17:00
FC Midtjylland Esbjerg MCH Arena, Herning 2-2
908043
13 24-10-10
Kl. 14:00
AaB FC Nordsjælland Nordjyske Arena 2-0
908044
13 24-10-10
Kl. 16:00
Lyngby AC Horsens Lyngby Stadion 0-2
908041
13 24-10-10
Kl. 16:00
Silkeborg FC København Mascot Park 0-3
908039
13 24-10-10
Kl. 18:00
Brøndby Randers FC Brøndby Stadion 2-1
908042
13 Ma 25-10-10
Kl. 19:00
OB SønderjyskE TREFOR Park 1-2
908050
14 30-10-10
Kl. 15:00
FC København Lyngby Telia Parken 3-2
908047
14 30-10-10
Kl. 17:00
Randers FC AaB Randers Stadion 0-0
908045
14 31-10-10
Kl. 14:00
AC Horsens FC Midtjylland CASA Arena Horsens 0-2
908049
14 31-10-10
Kl. 15:55
SønderjyskE Silkeborg Sydbank Park, Haderslev 1-2
908046
14 31-10-10
Kl. 18:00
Esbjerg Brøndby Blue Water Arena 1-2
908048
14 Ma 01-11-10
Kl. 19:00
FC Nordsjælland OB Farum Park 1-4
908052
15 06-11-10
Kl. 17:00
AaB Esbjerg Nordjyske Arena 1-1
908055
15 07-11-10
Kl. 14:00
Silkeborg FC Nordsjælland Mascot Park 1-0
908056
15 07-11-10
Kl. 16:00
FC København AC Horsens Telia Parken 4-0
908054
15 07-11-10
Kl. 16:00
Lyngby SønderjyskE Lyngby Stadion 1-0
908053
15 07-11-10
Kl. 18:00
Brøndby FC Midtjylland Brøndby Stadion 2-2
908051
15 Ma 08-11-10
Kl. 19:00
OB Randers FC TREFOR Park 1-0
908059
16 13-11-10
Kl. 17:00
Esbjerg OB Blue Water Arena 1-2
908058
16 13-11-10
Kl. 19:05
FC Midtjylland AaB MCH Arena, Herning 2-2
908060
16 14-11-10
Kl. 14:00
Randers FC Silkeborg Randers Stadion 4-0
908061
16 14-11-10
Kl. 16:00
FC Nordsjælland Lyngby Farum Park 2-1
908062
16 14-11-10
Kl. 16:00
SønderjyskE FC København Sydbank Park, Haderslev 3-3
908057
16 14-11-10
Kl. 18:00
AC Horsens Brøndby CASA Arena Horsens 2-1
908063
17 20-11-10
Kl. 17:00
Lyngby Randers FC Lyngby Stadion 3-3
908064
17 21-11-10
Kl. 14:00
Silkeborg Esbjerg Mascot Park 1-1
908067
17 21-11-10
Kl. 16:00
FC København FC Nordsjælland Telia Parken 2-1
908068
17 21-11-10
Kl. 16:00
SønderjyskE AC Horsens Sydbank Park, Haderslev 0-3
908066
17 21-11-10
Kl. 18:00
AaB Brøndby Nordjyske Arena 1-2
908065
17 Ma 22-11-10
Kl. 19:00
OB FC Midtjylland TREFOR Park 3-2
908071
18 27-11-10
Kl. 17:00
FC Midtjylland Silkeborg MCH Arena, Herning 2-1
908072
18 28-11-10
Kl. 14:00
Esbjerg Lyngby Blue Water Arena 0-0
908073
18 28-11-10
Kl. 16:00
Randers FC FC København Randers Stadion 0-3
908074
18 28-11-10
Kl. 16:00
FC Nordsjælland SønderjyskE Telia Parken 1-1
908070
18 28-11-10
Kl. 18:00
Brøndby OB Brøndby Stadion 2-0
908069
18 Ma 29-11-10
Kl. 19:00
AC Horsens AaB CASA Arena Horsens 0-0
908076
19 04-12-10
Kl. 15:00
FC København Esbjerg Telia Parken 3-1
908079
19 04-12-10
Kl. 17:00
OB AaB TREFOR Park 6-0
908080
19 05-12-10
Kl. 14:00
FC Nordsjælland AC Horsens Farum Park 2-1
908075
19 05-12-10
Kl. 16:00
SønderjyskE Randers FC Sydbank Park, Haderslev 1-1
908078
19 05-12-10
Kl. 18:00
Silkeborg Brøndby Ceres Park 2-2
908082
20 05-03-11
Kl. 17:00
AaB Silkeborg Nordjyske Arena 1-1
908085
20 06-03-11
Kl. 14:00
Esbjerg SønderjyskE Blue Water Arena 0-1
908086
20 06-03-11
Kl. 16:00
Randers FC FC Nordsjælland Randers Stadion 4-0
908083
20 06-03-11
Kl. 16:00
Brøndby Lyngby Brøndby Stadion 1-1
908084
20 06-03-11
Kl. 18:00
FC Midtjylland FC København MCH Arena, Herning 2-0
908081
20 Ma 07-03-11
Kl. 19:00
AC Horsens OB CASA Arena Horsens 2-1
908091
21 12-03-11
Kl. 17:00
FC Midtjylland FC Nordsjælland MCH Arena, Herning 2-2
908089
21 12-03-11
Kl. 19:00
AaB FC København Nordjyske Arena 0-1
908087
21 13-03-11
Kl. 14:00
Esbjerg Randers FC Blue Water Arena 1-3
908090
21 13-03-11
Kl. 16:00
Brøndby SønderjyskE Brøndby Stadion 2-0
908092
21 13-03-11
Kl. 18:00
Silkeborg AC Horsens Mascot Park 2-1
908088
21 Ma 14-03-11
Kl. 19:00
OB Lyngby TREFOR Park 2-0
908098
22 19-03-11
Kl. 17:00
Silkeborg OB Mascot Park 1-1
908093
22 20-03-11
Kl. 14:00
AC Horsens Randers FC CASA Arena Horsens 0-0
908094
22 20-03-11
Kl. 16:00
FC Nordsjælland Esbjerg Farum Park 1-2
908097
22 20-03-11
Kl. 16:00
Lyngby AaB Lyngby Stadion 1-2
908096
22 20-03-11
Kl. 18:00
FC København Brøndby Telia Parken 3-1
908095
22 Ma 21-03-11
Kl. 19:00
SønderjyskE FC Midtjylland Sydbank Park, Haderslev 2-1
908100
23 02-04-11
Kl. 15:00
Esbjerg FC København Blue Water Arena 1-1
908103
23 02-04-11
Kl. 17:00
AaB OB Nordjyske Arena 0-1
908099
23 03-04-11
Kl. 14:00
Randers FC SønderjyskE Randers Stadion 0-0
908104
23 03-04-11
Kl. 16:00
AC Horsens FC Nordsjælland CASA Arena Horsens 0-0
908102
23 03-04-11
Kl. 18:00
Brøndby Silkeborg Brøndby Stadion 2-2
908101
23 Ma 04-04-11
Kl. 19:00
FC Midtjylland Lyngby MCH Arena, Herning 4-4
908109
24 09-04-11
Kl. 15:00
FC København Randers FC Telia Parken 3-1
908107
24 09-04-11
Kl. 17:00
Silkeborg FC Midtjylland Mascot Park 1-0
908105
24 10-04-11
Kl. 14:00
AaB AC Horsens Nordjyske Arena 0-0
908110
24 10-04-11
Kl. 16:00
SønderjyskE FC Nordsjælland Sydbank Park, Haderslev 0-2
908106
24 10-04-11
Kl. 18:00
OB Brøndby TREFOR Park 1-1
908108
24 Ma 11-04-11
Kl. 19:00
Lyngby Esbjerg Lyngby Stadion 1-2
908077
19 To 14-04-11
Kl. 19:00
Lyngby FC Midtjylland Lyngby Stadion 1-0
908112
25 16-04-11
Kl. 17:00
Esbjerg Silkeborg Blue Water Arena 1-1
908116
25 17-04-11
Kl. 14:00
AC Horsens SønderjyskE CASA Arena Horsens 1-1
908111
25 17-04-11
Kl. 16:00
Randers FC Lyngby Randers Stadion 1-1
908115
25 17-04-11
Kl. 16:00
FC Nordsjælland FC København Farum Park 1-3
908114
25 17-04-11
Kl. 18:00
Brøndby AaB Brøndby Stadion 1-2
908113
25 Ma 18-04-11
Kl. 19:00
FC Midtjylland OB MCH Arena, Herning 1-1
908121
26 On 20-04-11
Kl. 18:00
Silkeborg SønderjyskE Mascot Park 1-0
908119
26 On 20-04-11
Kl. 20:00
AaB Randers FC Nordjyske Arena 4-1
908120
26 To 21-04-11
Kl. 14:00
OB FC Nordsjælland TREFOR Park 1-2
908117
26 To 21-04-11
Kl. 16:00
FC Midtjylland AC Horsens MCH Arena, Herning 1-0
908122
26 To 21-04-11
Kl. 16:00
Lyngby FC København Lyngby Stadion 1-2
908118
26 To 21-04-11
Kl. 18:00
Brøndby Esbjerg Brøndby Stadion 3-0
908124
27 24-04-11
Kl. 15:00
Esbjerg FC Midtjylland Blue Water Arena 0-1
908127
27 24-04-11
Kl. 17:00
FC Nordsjælland AaB Farum Park 3-3
908126
27 Ma 25-04-11
Kl. 14:00
SønderjyskE OB Sydbank Park, Haderslev 0-2
908128
27 Ma 25-04-11
Kl. 16:00
AC Horsens Lyngby CASA Arena Horsens 2-0
908125
27 Ma 25-04-11
Kl. 16:00
FC København Silkeborg Telia Parken 2-0
908123
27 Ma 25-04-11
Kl. 18:00
Randers FC Brøndby Randers Stadion 0-4
908130
28 30-04-11
Kl. 14:00
AaB FC Midtjylland Nordjyske Arena 2-0
908132
28 01-05-11
Kl. 14:00
Silkeborg Randers FC Mascot Park 2-2
908133
28 01-05-11
Kl. 16:00
Lyngby FC Nordsjælland Lyngby Stadion 1-0
908134
28 01-05-11
Kl. 16:00
FC København SønderjyskE Telia Parken 3-0
908129
28 01-05-11
Kl. 18:00
Brøndby AC Horsens Brøndby Stadion 0-0
908131
28 Ma 02-05-11
Kl. 19:00
OB Esbjerg TREFOR Park 1-0
908139
29 Fr 06-05-11
Kl. 19:00
AaB Lyngby Nordjyske Arena 2-1
908135
29 08-05-11
Kl. 14:00
Randers FC AC Horsens Randers Stadion 1-0
908136
29 08-05-11
Kl. 16:00
Esbjerg FC Nordsjælland Blue Water Arena 2-0
908140
29 08-05-11
Kl. 16:00
OB Silkeborg TREFOR Park 0-0
908138
29 08-05-11
Kl. 18:00
Brøndby FC København Brøndby Stadion 1-1
908137
29 Ma 09-05-11
Kl. 19:00
FC Midtjylland SønderjyskE MCH Arena, Herning 2-1
908141
30 14-05-11
Kl. 17:00
Randers FC OB BioNutria Park Randers 1-2
908144
30 15-05-11
Kl. 14:00
SønderjyskE Lyngby Sydbank Park, Haderslev 1-0
908145
30 15-05-11
Kl. 16:00
FC Nordsjælland Silkeborg Farum Park 3-2
908142
30 15-05-11
Kl. 16:00
Esbjerg AaB Blue Water Arena 0-0
908143
30 15-05-11
Kl. 18:00
FC Midtjylland Brøndby MCH Arena, Herning 1-0
908146
30 Ma 16-05-11
Kl. 19:00
AC Horsens FC København CASA Arena Horsens 1-1
908152
31 On 18-05-11
Kl. 18:30
FC Nordsjælland Randers FC Farum Park 2-1
908147
31 To 19-05-11
Kl. 18:00
OB AC Horsens TREFOR Park 3-3
908150
31 To 19-05-11
Kl. 20:00
FC København FC Midtjylland Telia Parken 5-2
908151
31 To 19-05-11
Kl. 20:00
SønderjyskE Esbjerg Sydbank Park, Haderslev 2-1
908148
31 Fr 20-05-11
Kl. 15:00
Silkeborg AaB Mascot Park 4-3
908149
31 Fr 20-05-11
Kl. 17:00
Lyngby Brøndby Lyngby Stadion 1-2
908153
32 On 25-05-11
Kl. 20:00
Esbjerg AC Horsens Blue Water Arena 2-1
908154
32 On 25-05-11
Kl. 20:00
FC Midtjylland Randers FC MCH Arena, Herning 2-2
908155
32 On 25-05-11
Kl. 20:00
Brøndby FC Nordsjælland Brøndby Stadion 1-1
908156
32 On 25-05-11
Kl. 20:00
AaB SønderjyskE Nordjyske Arena 1-2
908157
32 On 25-05-11
Kl. 20:00
OB FC København TREFOR Park 3-0
908158
32 On 25-05-11
Kl. 20:00
Silkeborg Lyngby Mascot Park 0-1
908159
33 29-05-11
Kl. 16:00
Randers FC Esbjerg BioNutria Park Randers 2-2
908160
33 29-05-11
Kl. 16:00
Lyngby OB Lyngby Stadion 2-0
908161
33 29-05-11
Kl. 16:00
FC København AaB Telia Parken 2-0
908162
33 29-05-11
Kl. 16:00
SønderjyskE Brøndby Sydbank Park, Haderslev 0-2
908163
33 29-05-11
Kl. 16:00
FC Nordsjælland FC Midtjylland Farum Park 0-0
908164
33 29-05-11
Kl. 16:00
AC Horsens Silkeborg CASA Arena Horsens 1-2
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU på mail eller telefon 4326 2222
Indtast klubbens navn eller en del af navnet
Udvidet kampsøgning
Livescore søgning