Turneringer og resultater

Turneringer & resultater

Del
Del

Superligaen (2013)

Komplet kampprogram

Kampnr. R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
791953
1 Fr 13-07-12
Kl. 18:30
AGF AaB NRGi Park 1-1
791957
1 14-07-12
Kl. 17:00
SønderjyskE Randers FC Sydbank Park, Haderslev 6-1
791954
1 15-07-12
Kl. 14:00
Esbjerg Silkeborg Blue Water Arena 2-3
791956
1 15-07-12
Kl. 17:00
Brøndby OB Brøndby Stadion 0-1
791955
1 15-07-12
Kl. 19:00
F.C. København FC Midtjylland PARKEN 4-2
791952
1 Ma 16-07-12
Kl. 19:00
AC Horsens FC Nordsjælland CASA Arena Horsens 0-4
791959
2 Fr 20-07-12
Kl. 18:30
Silkeborg AC Horsens Mascot Park 0-2
791958
2 21-07-12
Kl. 17:00
FC Midtjylland FC Nordsjælland MCH Arena, Herning 3-1
791963
2 22-07-12
Kl. 14:00
OB Randers FC TREFOR Park 0-1
791961
2 22-07-12
Kl. 17:00
SønderjyskE F.C. København Sydbank Park, Haderslev 1-1
791960
2 22-07-12
Kl. 19:00
AaB Brøndby Nordjyske Arena 2-1
791962
2 Ma 23-07-12
Kl. 19:00
AGF Esbjerg NRGi Park 0-0
791968
3 Fr 27-07-12
Kl. 18:30
AC Horsens FC Midtjylland CASA Arena Horsens 2-2
791966
3 28-07-12
Kl. 15:00
F.C. København AaB PARKEN 3-0
791965
3 28-07-12
Kl. 17:00
Esbjerg SønderjyskE Blue Water Arena 1-2
791964
3 29-07-12
Kl. 17:00
Randers FC AGF AutoC Park Randers 2-1
791969
3 29-07-12
Kl. 19:00
FC Nordsjælland OB Farum Park 1-1
791967
3 Ma 30-07-12
Kl. 19:00
Brøndby Silkeborg Brøndby Stadion 2-1
791974
4 Fr 03-08-12
Kl. 18:30
Silkeborg OB Mascot Park 0-1
791970
4 04-08-12
Kl. 17:00
AaB FC Nordsjælland Nordjyske Arena 1-1
791973
4 04-08-12
Kl. 19:00
Esbjerg F.C. København Blue Water Arena 1-2
791975
4 05-08-12
Kl. 17:00
FC Midtjylland Randers FC MCH Arena, Herning 2-1
791972
4 05-08-12
Kl. 19:00
AGF Brøndby NRGi Park 3-1
791971
4 Ma 06-08-12
Kl. 19:00
SønderjyskE AC Horsens Sydbank Park, Haderslev 0-2
791981
5 Fr 10-08-12
Kl. 18:30
OB FC Midtjylland TREFOR Park 2-1
791980
5 11-08-12
Kl. 17:00
FC Nordsjælland Silkeborg Farum Park 6-1
791979
5 12-08-12
Kl. 15:00
AC Horsens AaB CASA Arena Horsens 1-4
791978
5 12-08-12
Kl. 17:00
Brøndby SønderjyskE Brøndby Stadion 0-1
791977
5 12-08-12
Kl. 19:00
F.C. København AGF PARKEN 3-0
791976
5 Ma 13-08-12
Kl. 19:00
Randers FC Esbjerg AutoC Park Randers 1-0
791985
6 Fr 17-08-12
Kl. 18:30
AaB FC Midtjylland Nordjyske Arena 3-0
791987
6 18-08-12
Kl. 17:00
Silkeborg Randers FC Mascot Park 0-1
791984
6 18-08-12
Kl. 19:00
F.C. København Brøndby PARKEN 1-1
791983
6 19-08-12
Kl. 14:00
Esbjerg AC Horsens Blue Water Arena 0-0
791982
6 19-08-12
Kl. 17:00
AGF FC Nordsjælland NRGi Park 0-1
791986
6 Ma 20-08-12
Kl. 19:00
SønderjyskE OB Sydbank Park, Haderslev 1-2
793089
7 Fr 24-08-12
Kl. 18:30
FC Nordsjælland SønderjyskE Farum Park 4-1
791988
7 25-08-12
Kl. 17:00
Randers FC F.C. København AutoC Park Randers 2-3
793091
7 26-08-12
Kl. 15:00
FC Midtjylland Silkeborg MCH Arena, Herning 1-1
793090
7 26-08-12
Kl. 17:00
OB AaB TREFOR Park 0-4
791989
7 26-08-12
Kl. 19:00
Brøndby Esbjerg Brøndby Stadion 1-1
793088
7 Ma 27-08-12
Kl. 19:00
AC Horsens AGF CASA Arena Horsens 1-4
793097
8 Fr 31-08-12
Kl. 18:30
SønderjyskE AaB Sydbank Park, Haderslev 0-4
793096
8 01-09-12
Kl. 17:00
Silkeborg AGF Mascot Park 0-4
793092
8 02-09-12
Kl. 13:00
Randers FC AC Horsens AutoC Park Randers 0-1
793095
8 02-09-12
Kl. 15:00
FC Midtjylland Esbjerg MCH Arena, Herning 1-0
793093
8 02-09-12
Kl. 17:00
FC Nordsjælland Brøndby Farum Park 0-0
793094
8 02-09-12
Kl. 19:00
OB F.C. København TREFOR Park 2-2
793102
9 Fr 14-09-12
Kl. 18:30
Esbjerg OB Blue Water Arena 3-0
793100
9 15-09-12
Kl. 17:00
SønderjyskE Silkeborg Sydbank Park, Haderslev 0-2
793098
9 15-09-12
Kl. 19:00
F.C. København FC Nordsjælland PARKEN 2-1
793103
9 16-09-12
Kl. 17:00
AaB Randers FC Nordjyske Arena 4-0
793099
9 16-09-12
Kl. 19:00
Brøndby AC Horsens Brøndby Stadion 2-2
793101
9 Ma 17-09-12
Kl. 19:00
AGF FC Midtjylland NRGi Park 3-2
793109
10 Fr 21-09-12
Kl. 18:30
AGF SønderjyskE NRGi Park 2-2
793104
10 22-09-12
Kl. 17:00
FC Nordsjælland Randers FC Farum Park 1-1
793105
10 23-09-12
Kl. 15:00
AC Horsens OB CASA Arena Horsens 2-2
793106
10 23-09-12
Kl. 17:00
FC Midtjylland Brøndby MCH Arena, Herning 1-1
793107
10 23-09-12
Kl. 19:00
F.C. København Silkeborg PARKEN 5-0
793108
10 Ma 24-09-12
Kl. 19:00
AaB Esbjerg Nordjyske Arena 0-2
793112
11 Fr 28-09-12
Kl. 18:30
FC Nordsjælland Esbjerg Farum Park 3-0
793111
11 29-09-12
Kl. 17:00
AC Horsens F.C. København CASA Arena Horsens 1-1
793115
11 30-09-12
Kl. 14:00
Silkeborg AaB Mascot Park 2-1
793113
11 30-09-12
Kl. 17:00
OB AGF TREFOR Park 1-2
793110
11 30-09-12
Kl. 19:00
Randers FC Brøndby AutoC Park Randers 3-2
793114
11 Ma 01-10-12
Kl. 19:00
FC Midtjylland SønderjyskE MCH Arena, Herning 1-3
793116
12 Fr 05-10-12
Kl. 18:30
OB FC Nordsjælland TREFOR Park 3-0
793117
12 06-10-12
Kl. 17:00
SønderjyskE AGF Sydbank Park, Haderslev 0-3
793120
12 07-10-12
Kl. 13:00
Silkeborg AC Horsens Mascot Park 1-1
793121
12 07-10-12
Kl. 15:00
Randers FC FC Midtjylland AutoC Park Randers 2-1
793119
12 07-10-12
Kl. 17:00
Esbjerg F.C. København Blue Water Arena 2-2
793118
12 07-10-12
Kl. 19:00
Brøndby AaB Brøndby Stadion 1-3
793123
13 Fr 19-10-12
Kl. 18:30
FC Nordsjælland Silkeborg Farum Park 3-0
793126
13 20-10-12
Kl. 17:00
AaB SønderjyskE Nordjyske Arena 2-1
793124
13 21-10-12
Kl. 14:00
AC Horsens Esbjerg CASA Arena Horsens 0-0
793122
13 21-10-12
Kl. 17:00
FC Midtjylland OB MCH Arena, Herning 1-1
793125
13 21-10-12
Kl. 19:00
F.C. København Brøndby PARKEN 1-0
793127
13 Ma 22-10-12
Kl. 19:00
AGF Randers FC NRGi Park 1-1
793132
14 Fr 26-10-12
Kl. 18:30
FC Nordsjælland AaB Farum Park 1-0
793130
14 27-10-12
Kl. 17:00
Silkeborg Randers FC Mascot Park 1-2
793129
14 28-10-12
Kl. 14:00
Esbjerg SønderjyskE Blue Water Arena 1-2
793131
14 28-10-12
Kl. 17:00
OB AGF TREFOR Park 2-4
793128
14 28-10-12
Kl. 19:00
FC Midtjylland Brøndby MCH Arena, Herning 1-1
793133
14 Ma 29-10-12
Kl. 19:00
AC Horsens F.C. København CASA Arena Horsens 1-0
793136
15 Fr 02-11-12
Kl. 18:30
Esbjerg Silkeborg Blue Water Arena 1-0
793134
15 03-11-12
Kl. 17:00
SønderjyskE FC Nordsjælland Sydbank Park, Haderslev 1-2
793138
15 04-11-12
Kl. 14:00
Randers FC AC Horsens AutoC Park Randers 0-0
793135
15 04-11-12
Kl. 17:00
Brøndby OB Brøndby Stadion 0-3
793137
15 04-11-12
Kl. 19:00
AGF F.C. København NRGi Park 0-2
793139
15 Ma 05-11-12
Kl. 19:00
AaB FC Midtjylland Nordjyske Arena 1-3
793144
16 Fr 09-11-12
Kl. 18:30
AC Horsens AGF CASA Arena Horsens 2-0
793143
16 10-11-12
Kl. 17:00
FC Nordsjælland Randers FC Farum Park 2-2
793142
16 11-11-12
Kl. 14:00
OB SønderjyskE TREFOR Park 5-0
793141
16 11-11-12
Kl. 17:00
Silkeborg Brøndby Mascot Park 1-2
793145
16 11-11-12
Kl. 19:00
F.C. København AaB PARKEN 4-0
793140
16 Ma 12-11-12
Kl. 19:00
FC Midtjylland Esbjerg MCH Arena, Herning 0-0
793146
17 Fr 16-11-12
Kl. 18:30
AGF FC Nordsjælland NRGi Park 0-2
793148
17 17-11-12
Kl. 17:00
SønderjyskE Silkeborg Sydbank Park, Haderslev 2-3
793150
17 18-11-12
Kl. 14:00
AaB AC Horsens Nordjyske Arena 2-0
793149
17 18-11-12
Kl. 17:00
Brøndby Esbjerg Brøndby Stadion 2-2
793151
17 18-11-12
Kl. 19:00
F.C. København FC Midtjylland PARKEN 2-1
793147
17 Ma 19-11-12
Kl. 19:00
Randers FC OB AutoC Park Randers 3-2
793154
18 Fr 23-11-12
Kl. 18:30
Randers FC AaB AutoC Park Randers 0-1
793153
18 24-11-12
Kl. 17:00
Silkeborg OB Mascot Park 0-2
793152
18 25-11-12
Kl. 14:00
Esbjerg FC Nordsjælland Blue Water Arena 1-0
793155
18 25-11-12
Kl. 17:00
SønderjyskE F.C. København Sydbank Park, Haderslev 1-2
793156
18 25-11-12
Kl. 19:15
Brøndby AC Horsens Brøndby Stadion 2-0
793157
18 Ma 26-11-12
Kl. 19:00
AGF FC Midtjylland NRGi Park 1-1
793161
19 Fr 30-11-12
Kl. 18:30
AC Horsens SønderjyskE CASA Arena Horsens 1-3
793159
19 01-12-12
Kl. 17:00
OB Esbjerg TREFOR Park 3-0
793158
19 02-12-12
Kl. 14:00
FC Midtjylland Silkeborg MCH Arena, Herning 1-3
793162
19 02-12-12
Kl. 17:00
F.C. København Randers FC PARKEN 2-0
793160
19 02-12-12
Kl. 19:00
FC Nordsjælland Brøndby Farum Park 3-0
793163
19 Ma 03-12-12
Kl. 19:00
AaB AGF Nordjyske Arena 0-3
793168
20 Fr 07-12-12
Kl. 18:00
SønderjyskE Brøndby Sydbank Park, Haderslev 2-2
793167
20 08-12-12
Kl. 16:00
Randers FC Esbjerg AutoC Park Randers 2-1
793169
20 09-12-12
Kl. 14:00
AC Horsens FC Midtjylland CASA Arena Horsens 0-2
793164
20 09-12-12
Kl. 19:00
F.C. København FC Nordsjælland PARKEN 4-1
793166
20 Ma 10-12-12
Kl. 19:00
AGF Silkeborg NRGi Park 3-3
793173
21 Fr 01-03-13
Kl. 18:30
Silkeborg AaB Mascot Park 3-2
793170
21 02-03-13
Kl. 17:00
FC Midtjylland SønderjyskE MCH Arena, Herning 1-0
793175
21 03-03-13
Kl. 14:00
FC Nordsjælland AC Horsens Farum Park 1-0
793171
21 03-03-13
Kl. 17:00
Brøndby Randers FC Brøndby Stadion 0-2
793174
21 03-03-13
Kl. 19:00
OB F.C. København TREFOR Park 2-3
793172
21 Ma 04-03-13
Kl. 19:00
Esbjerg AGF Blue Water Arena 2-1
793165
20 On 06-03-13
Kl. 18:30
AaB OB Nordjyske Arena 2-2
793181
22 Fr 08-03-13
Kl. 18:30
Randers FC SønderjyskE AutoC Park Randers 2-0
793179
22 09-03-13
Kl. 17:00
AaB Esbjerg Nordjyske Arena 0-0
793177
22 10-03-13
Kl. 14:00
AC Horsens OB CASA Arena Horsens 2-0
793178
22 10-03-13
Kl. 17:00
F.C. København Silkeborg PARKEN 3-1
793180
22 10-03-13
Kl. 19:00
AGF Brøndby NRGi Park 0-3
793176
22 Ma 11-03-13
Kl. 19:00
FC Midtjylland FC Nordsjælland MCH Arena, Herning 1-1
793187
23 Fr 15-03-13
Kl. 18:30
F.C. København AC Horsens PARKEN 2-1
793184
23 17-03-13
Kl. 14:00
Randers FC Silkeborg AutoC Park Randers 1-0
793185
23 17-03-13
Kl. 17:00
AGF OB NRGi Park 2-1
793182
23 17-03-13
Kl. 19:00
Brøndby FC Midtjylland Brøndby Stadion 1-1
793192
24 To 28-03-13
Kl. 15:00
AC Horsens AaB CASA Arena Horsens 2-2
793190
24 To 28-03-13
Kl. 17:00
Silkeborg SønderjyskE Mascot Park 0-5
793189
24 To 28-03-13
Kl. 19:00
OB Randers FC TREFOR Park 0-0
793188
24 Fr 29-03-13
Kl. 15:00
FC Nordsjælland AGF Farum Park 4-2
793191
24 Fr 29-03-13
Kl. 17:00
Esbjerg Brøndby Blue Water Arena 1-0
793193
24 Fr 29-03-13
Kl. 19:00
FC Midtjylland F.C. København MCH Arena, Herning 2-2
793199
25 31-03-13
Kl. 15:00
SønderjyskE Randers FC Sydbank Park, Haderslev 0-2
793195
25 31-03-13
Kl. 17:00
OB AC Horsens TREFOR Park 2-0
793197
25 Ma 01-04-13
Kl. 13:00
Esbjerg AaB Blue Water Arena 1-0
793194
25 Ma 01-04-13
Kl. 15:00
FC Nordsjælland FC Midtjylland Farum Park 3-1
793196
25 Ma 01-04-13
Kl. 17:00
Silkeborg F.C. København Mascot Park 1-0
793198
25 Ma 01-04-13
Kl. 19:00
Brøndby AGF Brøndby Stadion 3-2
793186
23 To 04-04-13
Kl. 18:00
AaB FC Nordsjælland Nordjyske Arena 0-1
793202
26 Fr 05-04-13
Kl. 18:30
AGF Esbjerg NRGi Park 0-1
793200
26 06-04-13
Kl. 17:00
SønderjyskE FC Midtjylland Sydbank Park, Haderslev 0-2
793205
26 07-04-13
Kl. 14:00
AC Horsens FC Nordsjælland CASA Arena Horsens 0-2
793201
26 07-04-13
Kl. 17:00
Randers FC Brøndby AutoC Park Randers 0-1
793204
26 07-04-13
Kl. 19:00
F.C. København OB PARKEN 1-1
793203
26 Ma 08-04-13
Kl. 19:00
AaB Silkeborg Nordjyske Arena 1-0
793183
23 Ti 09-04-13
Kl. 18:30
SønderjyskE Esbjerg Sydbank Park, Haderslev 3-1
793208
27 Fr 12-04-13
Kl. 18:30
Silkeborg AGF Mascot Park 3-1
793211
27 13-04-13
Kl. 17:00
FC Midtjylland AC Horsens MCH Arena, Herning 5-2
793209
27 14-04-13
Kl. 14:00
Esbjerg Randers FC Blue Water Arena 4-0
793210
27 14-04-13
Kl. 17:00
Brøndby SønderjyskE Brøndby Stadion 0-3
793207
27 14-04-13
Kl. 19:00
OB AaB TREFOR Park 3-4
793206
27 Ma 15-04-13
Kl. 19:00
FC Nordsjælland F.C. København Farum Park 2-3
793216
28 20-04-13
Kl. 17:00
AGF AC Horsens NRGi Park 0-0
793215
28 21-04-13
Kl. 13:00
Randers FC FC Nordsjælland AutoC Park Randers 0-0
793214
28 21-04-13
Kl. 15:00
SønderjyskE OB Sydbank Park, Haderslev 4-1
793213
28 21-04-13
Kl. 17:00
Brøndby Silkeborg Brøndby Stadion 2-2
793217
28 21-04-13
Kl. 19:00
AaB F.C. København Nordjyske Arena 1-1
793212
28 Ma 22-04-13
Kl. 19:00
Esbjerg FC Midtjylland Blue Water Arena 0-1
793220
29 Fr 26-04-13
Kl. 18:30
Silkeborg Esbjerg Mascot Park 0-1
793218
29 27-04-13
Kl. 17:00
FC Nordsjælland SønderjyskE Farum Park 2-2
793222
29 28-04-13
Kl. 14:00
AC Horsens Randers FC CASA Arena Horsens 1-0
793219
29 28-04-13
Kl. 17:00
OB Brøndby TREFOR Park 1-2
793221
29 28-04-13
Kl. 19:00
F.C. København AGF PARKEN 0-0
793223
29 Ma 29-04-13
Kl. 19:00
FC Midtjylland AaB MCH Arena, Herning 2-3
793225
30 Fr 03-05-13
Kl. 18:30
Silkeborg FC Nordsjælland Mascot Park 2-2
793228
30 04-05-13
Kl. 19:00
SønderjyskE AaB Sydbank Park, Haderslev 1-0
793226
30 05-05-13
Kl. 14:00
Esbjerg AC Horsens Blue Water Arena 1-0
793229
30 05-05-13
Kl. 17:00
Randers FC AGF AutoC Park Randers 1-0
793227
30 05-05-13
Kl. 19:00
Brøndby F.C. København Brøndby Stadion 0-0
793224
30 Ma 06-05-13
Kl. 19:00
OB FC Midtjylland TREFOR Park 0-1
793230
31 Fr 10-05-13
Kl. 18:30
FC Nordsjælland OB Farum Park 4-1
793231
31 11-05-13
Kl. 17:00
AGF SønderjyskE NRGi Park 2-1
793235
31 12-05-13
Kl. 14:00
FC Midtjylland Randers FC MCH Arena, Herning 3-0
793232
31 12-05-13
Kl. 17:00
AaB Brøndby Nordjyske Arena 1-1
793233
31 12-05-13
Kl. 19:00
F.C. København Esbjerg PARKEN 0-2
793234
31 Ma 13-05-13
Kl. 19:00
AC Horsens Silkeborg CASA Arena Horsens 2-0
793236
32 To 16-05-13
Kl. 19:00
Silkeborg FC Midtjylland Mascot Park 1-1
793237
32 To 16-05-13
Kl. 19:00
Esbjerg OB Blue Water Arena 6-2
793238
32 To 16-05-13
Kl. 19:00
Brøndby FC Nordsjælland Brøndby Stadion 4-0
793239
32 To 16-05-13
Kl. 19:00
SønderjyskE AC Horsens Sydbank Park, Haderslev 4-2
793240
32 To 16-05-13
Kl. 19:00
Randers FC F.C. København AutoC Park Randers 1-0
793241
32 To 16-05-13
Kl. 19:00
AGF AaB NRGi Park 3-0
793242
33 Ma 20-05-13
Kl. 17:00
FC Nordsjælland Esbjerg Farum Park 1-0
793243
33 Ma 20-05-13
Kl. 17:00
OB Silkeborg TREFOR Park 3-3
793244
33 Ma 20-05-13
Kl. 17:00
AaB Randers FC Nordjyske Arena 2-2
793245
33 Ma 20-05-13
Kl. 17:00
F.C. København SønderjyskE PARKEN 1-1
793246
33 Ma 20-05-13
Kl. 17:00
AC Horsens Brøndby CASA Arena Horsens 0-1
793247
33 Ma 20-05-13
Kl. 17:00
FC Midtjylland AGF MCH Arena, Herning 3-2
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU på mail eller telefon 4326 2222
Indtast klubbens navn eller en del af navnet
Udvidet kampsøgning
 
 
Glemt adgangskode?
Indtast dit brugernavn eller email her, så vi din adgangskode til dig.
Brugernavn / E-Mail:
ELLER
 
Lav ny profil uden Facebook