Turneringer og resultater

Turneringer & Resultater

ALKA Superliga (2015)

Komplet kampprogram

Kampnr. R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
511726
1 Fr 18-07-14
Kl. 18:30
FC Nordsjælland FC Vestsjælland Farum Park 3-2
511728
1 19-07-14
Kl. 17:00
SønderjyskE AaB Sydbank Park, Haderslev 0-0
511727
1 20-07-14
Kl. 14:00
OB Hobro TREFOR Park 1-2
511725
1 20-07-14
Kl. 17:00
Silkeborg FC København Mascot Park 0-0
511729
1 20-07-14
Kl. 19:00
FC Midtjylland Brøndby MCH Arena, Herning 3-1
511730
1 Ma 21-07-14
Kl. 19:00
Esbjerg Randers FC Blue Water Arena 0-1
511732
2 Fr 25-07-14
Kl. 18:30
FC Vestsjælland OB Harboe Arena Slagelse 3-1
512765
2 26-07-14
Kl. 17:00
AaB FC Midtjylland Nordjyske Arena 2-0
511733
2 26-07-14
Kl. 19:30
FC København FC Nordsjælland Telia Parken 2-1
511731
2 27-07-14
Kl. 17:00
Randers FC Hobro BioNutria Park Randers 2-1
512771
2 27-07-14
Kl. 19:00
Esbjerg SønderjyskE Blue Water Arena 1-1
511734
2 Ma 28-07-14
Kl. 19:00
Brøndby Silkeborg Brøndby Stadion 2-0
512773
3 Fr 01-08-14
Kl. 18:30
Silkeborg SønderjyskE Mascot Park 0-2
512772
3 02-08-14
Kl. 15:00
FC Vestsjælland FC København Harboe Arena Slagelse 2-2
512775
3 02-08-14
Kl. 17:00
OB AaB TREFOR Park 1-1
512774
3 03-08-14
Kl. 17:00
FC Nordsjælland Esbjerg Farum Park 3-2
512776
3 03-08-14
Kl. 19:00
Hobro Brøndby DS Arena 2-0
512777
3 Ma 04-08-14
Kl. 19:00
FC Midtjylland Randers FC MCH Arena, Herning 3-1
512778
4 Fr 08-08-14
Kl. 18:30
Randers FC FC Vestsjælland BioNutria Park Randers 1-0
512885
4 09-08-14
Kl. 17:00
AaB FC Nordsjælland Nordjyske Arena 1-2
512887
4 10-08-14
Kl. 14:00
SønderjyskE FC Midtjylland Sydbank Park, Haderslev 1-3
512883
4 10-08-14
Kl. 17:00
FC København Hobro Telia Parken 0-3
512884
4 10-08-14
Kl. 19:00
Brøndby OB Brøndby Stadion 1-1
512886
4 Ma 11-08-14
Kl. 19:00
Esbjerg Silkeborg Blue Water Arena 0-0
512892
5 Fr 15-08-14
Kl. 19:30
FC København FC Midtjylland Telia Parken 1-2
512894
5 16-08-14
Kl. 18:00
AaB Esbjerg Nordjyske Arena 1-1
512890
5 17-08-14
Kl. 14:00
FC Vestsjælland Silkeborg Harboe Arena Slagelse 2-0
512893
5 17-08-14
Kl. 17:00
Brøndby SønderjyskE Brøndby Stadion 2-0
512888
5 17-08-14
Kl. 19:00
Randers FC OB BioNutria Park Randers 0-2
512889
5 Ma 18-08-14
Kl. 19:00
Hobro FC Nordsjælland DS Arena 0-0
512900
6 30-08-14
Kl. 17:00
SønderjyskE Randers FC Sydbank Park, Haderslev 1-1
512898
6 31-08-14
Kl. 13:00
Silkeborg AaB Mascot Park 2-2
512897
6 31-08-14
Kl. 15:00
FC Midtjylland Esbjerg MCH Arena, Herning 2-0
512899
6 31-08-14
Kl. 17:00
FC Nordsjælland Brøndby Farum Park 0-3
512895
6 31-08-14
Kl. 19:00
OB FC København TREFOR Park 0-1
512896
6 Ma 01-09-14
Kl. 19:00
Hobro FC Vestsjælland DS Arena 3-1
512904
7 Fr 12-09-14
Kl. 18:30
FC Midtjylland OB MCH Arena, Herning 3-2
512901
7 13-09-14
Kl. 20:35
AaB FC København Nordjyske Arena 1-0
512905
7 14-09-14
Kl. 14:00
Silkeborg FC Nordsjælland Mascot Park 1-2
512920
7 14-09-14
Kl. 17:00
Brøndby Randers FC Brøndby Stadion 0-2
512902
7 14-09-14
Kl. 19:00
Esbjerg FC Vestsjælland Blue Water Arena 3-0
512903
7 Ma 15-09-14
Kl. 19:00
SønderjyskE Hobro Sydbank Park, Haderslev 1-1
513041
8 Fr 19-09-14
Kl. 18:30
Randers FC Silkeborg BioNutria Park Randers 1-0
513044
8 20-09-14
Kl. 17:00
Hobro Esbjerg DS Arena 1-1
513043
8 21-09-14
Kl. 14:00
OB SønderjyskE TREFOR Park 1-1
513046
8 21-09-14
Kl. 16:30
FC København Brøndby Telia Parken 1-0
513042
8 21-09-14
Kl. 19:00
FC Nordsjælland FC Midtjylland Farum Park 2-1
513045
8 Ma 22-09-14
Kl. 19:00
FC Vestsjælland AaB Harboe Arena Slagelse 1-0
513052
9 Fr 26-09-14
Kl. 18:30
AaB Randers FC Nordjyske Arena 0-0
513047
9 27-09-14
Kl. 15:00
SønderjyskE FC København Sydbank Park, Haderslev 1-1
513049
9 27-09-14
Kl. 17:00
Silkeborg Hobro Mascot Park 2-2
513048
9 28-09-14
Kl. 14:00
FC Midtjylland FC Vestsjælland MCH Arena, Herning 1-0
513051
9 28-09-14
Kl. 19:00
Esbjerg Brøndby Blue Water Arena 2-2
513050
9 Ma 29-09-14
Kl. 19:00
FC Nordsjælland OB Farum Park 2-1
513055
10 Fr 03-10-14
Kl. 18:30
Hobro FC Midtjylland DS Arena 1-5
513054
10 04-10-14
Kl. 17:00
OB Silkeborg TREFOR Park 2-0
513056
10 05-10-14
Kl. 13:00
FC Vestsjælland SønderjyskE Harboe Arena Slagelse 1-1
513053
10 05-10-14
Kl. 15:00
Randers FC FC Nordsjælland BioNutria Park Randers 0-0
513057
10 05-10-14
Kl. 17:00
FC København Esbjerg Telia Parken 2-1
513058
10 05-10-14
Kl. 19:00
Brøndby AaB Brøndby Stadion 2-1
513127
11 Fr 17-10-14
Kl. 18:30
AaB Hobro Nordjyske Arena 1-1
513129
11 18-10-14
Kl. 17:00
FC Nordsjælland SønderjyskE Farum Park 2-3
513130
11 19-10-14
Kl. 14:00
FC Midtjylland Silkeborg MCH Arena, Herning 2-1
513126
11 19-10-14
Kl. 17:00
Brøndby FC Vestsjælland Brøndby Stadion 5-0
513059
11 19-10-14
Kl. 19:00
FC København Randers FC Telia Parken 1-0
513128
11 Ma 20-10-14
Kl. 19:00
Esbjerg OB Blue Water Arena 2-0
513977
12 Fr 24-10-14
Kl. 18:30
Silkeborg FC Vestsjælland Mascot Park 1-2
513975
12 25-10-14
Kl. 17:00
SønderjyskE FC Midtjylland Sydbank Park, Haderslev 1-1
513131
12 26-10-14
Kl. 14:00
Randers FC OB BioNutria Park Randers 3-0
513976
12 26-10-14
Kl. 17:00
Hobro FC København DS Arena 0-2
513973
12 26-10-14
Kl. 19:00
Esbjerg Brøndby Blue Water Arena 0-0
513974
12 Ma 27-10-14
Kl. 19:00
FC Nordsjælland AaB Farum Park 0-1
514196
13 Fr 31-10-14
Kl. 18:30
FC Midtjylland FC Nordsjælland MCH Arena, Herning 2-0
513978
13 01-11-14
Kl. 17:00
FC Vestsjælland Esbjerg Harboe Arena Slagelse 1-4
513980
13 02-11-14
Kl. 14:00
OB Hobro TREFOR Park 3-1
514195
13 02-11-14
Kl. 17:00
FC København SønderjyskE Telia Parken 1-1
513979
13 02-11-14
Kl. 18:30
Brøndby Randers FC Brøndby Stadion 1-0
514197
13 Ma 03-11-14
Kl. 19:00
AaB Silkeborg Nordjyske Arena 2-0
514201
14 Fr 07-11-14
Kl. 18:30
Silkeborg FC Midtjylland Mascot Park 1-2
514200
14 08-11-14
Kl. 19:00
Randers FC Esbjerg BioNutria Park Randers 3-2
514198
14 09-11-14
Kl. 13:00
SønderjyskE OB Sydbank Park, Haderslev 2-1
514203
14 09-11-14
Kl. 15:00
AaB FC Vestsjælland Nordjyske Arena 2-0
514199
14 09-11-14
Kl. 17:00
Hobro Brøndby DS Arena 3-0
514202
14 09-11-14
Kl. 19:15
FC Nordsjælland FC København Farum Park 0-0
514204
15 Fr 21-11-14
Kl. 18:30
FC Vestsjælland Randers FC Harboe Arena Slagelse 0-1
514205
15 22-11-14
Kl. 17:00
Esbjerg Hobro Blue Water Arena 4-2
514208
15 22-11-14
Kl. 19:30
FC København Silkeborg Telia Parken 1-0
514207
15 23-11-14
Kl. 14:00
OB FC Nordsjælland TREFOR Park 1-0
514206
15 23-11-14
Kl. 17:00
Brøndby SønderjyskE Brøndby Stadion 1-0
514209
15 23-11-14
Kl. 19:00
FC Midtjylland AaB MCH Arena, Herning 2-0
514212
16 Fr 28-11-14
Kl. 18:30
SønderjyskE Esbjerg Sydbank Park, Haderslev 0-0
514210
16 29-11-14
Kl. 17:00
Silkeborg OB Mascot Park 0-1
514213
16 30-11-14
Kl. 14:00
Hobro Randers FC DS Arena 0-1
514211
16 30-11-14
Kl. 17:00
FC Nordsjælland Brøndby Farum Park 2-0
514214
16 30-11-14
Kl. 19:00
AaB FC København Nordjyske Arena 0-1
514215
16 Ma 01-12-14
Kl. 19:00
FC Midtjylland FC Vestsjælland MCH Arena, Herning 2-1
514217
17 Fr 05-12-14
Kl. 18:30
Randers FC SønderjyskE BioNutria Park Randers 0-0
514220
17 06-12-14
Kl. 17:00
OB AaB TREFOR Park 1-1
514216
17 07-12-14
Kl. 14:00
FC Vestsjælland Hobro Harboe Arena Slagelse 1-1
514219
17 07-12-14
Kl. 17:00
Brøndby Silkeborg Brøndby Stadion 1-0
514221
17 07-12-14
Kl. 19:00
FC København FC Midtjylland Telia Parken 3-0
514218
17 Ma 08-12-14
Kl. 19:00
Esbjerg FC Nordsjælland Blue Water Arena 0-0
514225
18 Fr 20-02-15
Kl. 18:30
FC Nordsjælland Randers FC Farum Park 0-3
514224
18 21-02-15
Kl. 17:00
Silkeborg Esbjerg Mascot Park 1-3
514226
18 22-02-15
Kl. 14:00
SønderjyskE Hobro Sydbank Park, Haderslev 1-0
514227
18 22-02-15
Kl. 17:00
FC København FC Vestsjælland Telia Parken 2-0
514223
18 22-02-15
Kl. 19:00
AaB Brøndby Nordjyske Arena 1-0
514222
18 Ma 23-02-15
Kl. 19:00
FC Midtjylland OB MCH Arena, Herning 3-0
514228
19 Fr 27-02-15
Kl. 18:30
FC Vestsjælland SønderjyskE Harboe Arena Slagelse 0-1
514229
19 28-02-15
Kl. 17:00
Hobro FC Nordsjælland DS Arena 1-0
514230
19 01-03-15
Kl. 14:00
Randers FC Silkeborg BioNutria Park Randers 1-2
514233
19 01-03-15
Kl. 17:00
OB FC København TREFOR Park 1-0
514232
19 01-03-15
Kl. 19:00
Brøndby FC Midtjylland Brøndby Stadion 1-1
514231
19 Ma 02-03-15
Kl. 19:00
Esbjerg AaB Blue Water Arena 1-3
514333
20 07-03-15
Kl. 17:00
FC Nordsjælland SønderjyskE Farum Park 4-0
514332
20 08-03-15
Kl. 13:00
Silkeborg Hobro Mascot Park 0-1
514235
20 08-03-15
Kl. 15:00
FC København Brøndby Telia Parken 3-1
514330
20 08-03-15
Kl. 17:00
FC Midtjylland Esbjerg MCH Arena, Herning 3-0
514331
20 08-03-15
Kl. 19:00
AaB Randers FC Nordjyske Arena 2-1
514234
20 Ma 09-03-15
Kl. 19:00
FC Vestsjælland OB Harboe Arena Slagelse 1-2
514337
21 Fr 13-03-15
Kl. 18:30
Randers FC FC Midtjylland BioNutria Park Randers 1-2
514335
21 14-03-15
Kl. 17:00
SønderjyskE Silkeborg Sydbank Park, Haderslev 1-4
514339
21 15-03-15
Kl. 14:00
FC Nordsjælland FC Vestsjælland Farum Park 2-0
514338
21 15-03-15
Kl. 17:00
Esbjerg FC København Blue Water Arena 0-1
514334
21 15-03-15
Kl. 19:00
Brøndby OB Brøndby Stadion 2-0
514336
21 Ma 16-03-15
Kl. 19:00
Hobro AaB DS Arena 1-0
514341
22 Fr 20-03-15
Kl. 18:30
OB Esbjerg TREFOR Park 0-2
514343
22 21-03-15
Kl. 17:00
FC Midtjylland Hobro MCH Arena, Herning 3-0
514345
22 22-03-15
Kl. 13:00
Silkeborg FC Nordsjælland Mascot Park 2-2
514344
22 22-03-15
Kl. 15:00
AaB SønderjyskE Nordjyske Arena 1-4
514340
22 22-03-15
Kl. 17:00
FC Vestsjælland Brøndby Harboe Arena Slagelse 0-1
514342
22 22-03-15
Kl. 19:00
FC København Randers FC Telia Parken 1-1
514351
23 04-04-15
Kl. 17:00
SønderjyskE FC Nordsjælland Sydbank Park, Haderslev 1-2
514350
23 05-04-15
Kl. 17:00
Hobro Silkeborg DS Arena 2-2
514348
23 05-04-15
Kl. 19:00
Esbjerg FC Midtjylland Blue Water Arena 3-3
514347
23 Ma 06-04-15
Kl. 16:00
Brøndby FC København Brøndby Stadion 0-0
514349
23 Ma 06-04-15
Kl. 19:30
Randers FC AaB BioNutria Park Randers 1-1
514346
23 Ti 07-04-15
Kl. 19:00
OB FC Vestsjælland TREFOR Park 1-2
514353
24 Fr 10-04-15
Kl. 18:30
Hobro Esbjerg DS Arena 3-1
514352
24 11-04-15
Kl. 17:00
Randers FC FC Vestsjælland BioNutria Park Randers 1-1
514355
24 12-04-15
Kl. 14:00
FC Nordsjælland OB Farum Park 1-2
514357
24 12-04-15
Kl. 17:00
AaB FC Midtjylland Nordjyske Arena 1-2
514354
24 12-04-15
Kl. 19:00
SønderjyskE Brøndby Sydbank Park, Haderslev 0-1
514356
24 Ma 13-04-15
Kl. 19:00
Silkeborg FC København Mascot Park 0-4
514361
25 Fr 17-04-15
Kl. 18:30
FC Midtjylland Silkeborg MCH Arena, Herning 1-0
514363
25 18-04-15
Kl. 15:00
FC Vestsjælland AaB Harboe Arena Slagelse 2-1
514358
25 19-04-15
Kl. 14:00
OB SønderjyskE TREFOR Park 0-0
514359
25 19-04-15
Kl. 17:00
Brøndby Hobro Brøndby Stadion 0-1
514362
25 19-04-15
Kl. 19:30
FC København FC Nordsjælland Telia Parken 2-0
514360
25 Ma 20-04-15
Kl. 19:00
Esbjerg Randers FC Blue Water Arena 0-0
514365
26 Fr 24-04-15
Kl. 18:30
Esbjerg OB Blue Water Arena 0-2
514369
26 25-04-15
Kl. 17:00
FC Nordsjælland Silkeborg Farum Park 1-0
514368
26 26-04-15
Kl. 14:00
SønderjyskE AaB Sydbank Park, Haderslev 0-3
514364
26 26-04-15
Kl. 17:00
Brøndby FC Vestsjælland Brøndby Stadion 4-0
514366
26 26-04-15
Kl. 19:00
Randers FC FC København BioNutria Park Randers 3-0
514367
26 Ma 27-04-15
Kl. 19:00
Hobro FC Midtjylland DS Arena 0-0
514372
27 Fr 01-05-15
Kl. 18:30
AaB Hobro Nordjyske Arena 5-0
514371
27 02-05-15
Kl. 17:00
Silkeborg SønderjyskE Mascot Park 2-2
514375
27 03-05-15
Kl. 14:00
FC Vestsjælland FC Nordsjælland Harboe Arena Slagelse 2-1
514374
27 03-05-15
Kl. 17:00
FC København Esbjerg Telia Parken 2-1
514370
27 03-05-15
Kl. 19:00
OB Brøndby TREFOR Park 0-2
514373
27 Ma 04-05-15
Kl. 19:00
FC Midtjylland Randers FC MCH Arena, Herning 5-2
514379
28 Fr 08-05-15
Kl. 18:30
Randers FC FC Nordsjælland BioNutria Park Randers 2-0
514378
28 09-05-15
Kl. 17:00
Esbjerg Silkeborg Blue Water Arena 5-2
514446
28 10-05-15
Kl. 14:00
Hobro SønderjyskE DS Arena 2-2
514376
28 10-05-15
Kl. 17:00
OB FC Midtjylland TREFOR Park 3-1
514377
28 10-05-15
Kl. 19:00
Brøndby AaB Brøndby Stadion 1-1
514447
28 Ma 11-05-15
Kl. 19:00
FC Vestsjælland FC København Harboe Arena Slagelse 0-1
514452
29 Fr 15-05-15
Kl. 18:30
AaB OB Nordjyske Arena 0-2
514448
29 17-05-15
Kl. 14:00
Hobro FC Vestsjælland DS Arena 0-1
514451
29 17-05-15
Kl. 17:00
Silkeborg Brøndby Mascot Park 0-2
514455
29 17-05-15
Kl. 19:00
FC Midtjylland FC København MCH Arena, Herning 2-0
514450
29 Ma 18-05-15
Kl. 18:00
FC Nordsjælland Esbjerg Farum Park 1-3
514449
29 Ma 18-05-15
Kl. 20:15
SønderjyskE Randers FC Sydbank Park, Haderslev 1-1
514456
30 On 20-05-15
Kl. 18:00
OB Silkeborg TREFOR Park 1-1
514460
30 On 20-05-15
Kl. 20:00
FC København AaB Telia Parken 1-0
514461
30 To 21-05-15
Kl. 18:00
FC Vestsjælland FC Midtjylland Harboe Arena Slagelse 0-0
514459
30 To 21-05-15
Kl. 18:00
Randers FC Hobro BioNutria Park Randers 0-1
514457
30 To 21-05-15
Kl. 20:00
Brøndby FC Nordsjælland Brøndby Stadion 3-1
514458
30 To 21-05-15
Kl. 20:00
Esbjerg SønderjyskE Blue Water Arena 2-3
514462
31 24-05-15
Kl. 17:00
SønderjyskE FC Vestsjælland Sydbank Park, Haderslev 1-1
514463
31 Ma 25-05-15
Kl. 13:00
FC Nordsjælland Hobro Farum Park 4-2
514464
31 Ma 25-05-15
Kl. 15:00
Silkeborg Randers FC Mascot Park 0-2
514467
31 Ma 25-05-15
Kl. 17:00
FC København OB Telia Parken 1-0
514466
31 Ma 25-05-15
Kl. 19:00
FC Midtjylland Brøndby MCH Arena, Herning 2-3
514465
31 Ti 26-05-15
Kl. 19:00
AaB Esbjerg Nordjyske Arena 1-0
514468
32 31-05-15
Kl. 16:00
Esbjerg FC Vestsjælland Blue Water Arena 2-1
514469
32 31-05-15
Kl. 16:00
Randers FC Brøndby BioNutria Park Randers 1-1
514470
32 31-05-15
Kl. 16:00
Hobro OB DS Arena 2-2
514471
32 31-05-15
Kl. 16:00
SønderjyskE FC København Sydbank Park, Haderslev 1-2
514472
32 31-05-15
Kl. 16:00
FC Nordsjælland FC Midtjylland Farum Park 1-0
514473
32 31-05-15
Kl. 16:00
Silkeborg AaB Mascot Park 1-2
514474
33 07-06-15
Kl. 16:00
OB Randers FC TREFOR Park 0-2
514475
33 07-06-15
Kl. 16:00
Brøndby Esbjerg Brøndby Stadion 0-1
514476
33 07-06-15
Kl. 16:00
AaB FC Nordsjælland Nordjyske Arena 1-0
514477
33 07-06-15
Kl. 16:00
FC Midtjylland SønderjyskE MCH Arena, Herning 2-1
514478
33 07-06-15
Kl. 16:00
FC København Hobro Telia Parken 1-0
514479
33 07-06-15
Kl. 16:00
FC Vestsjælland Silkeborg Harboe Arena Slagelse 3-1
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU på mail eller telefon 4326 2222
Indtast klubbens navn eller en del af navnet
Udvidet kampsøgning
Livescore søgning