Turneringer og resultater

Turneringer & Resultater

ALKA Superliga

Komplet kampprogram

Kampnr. R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res    
322217
1 Fr 17-07-15
Kl. 18:00
FC Nordsjælland SønderjyskE Farum Park 0-2
322216
1 18-07-15
Kl. 16:00
FC Midtjylland Viborg MCH Arena, Herning 2-0
322214
1 19-07-15
Kl. 13:30
OB Hobro TREFOR Park 3-0
322215
1 19-07-15
Kl. 18:00
AGF Brøndby Ceres Park 2-1
322218
1 Ma 20-07-15
Kl. 19:00
AaB Esbjerg Nordjyske Arena 1-1
322224
2 Fr 24-07-15
Kl. 18:00
Hobro AaB DS Arena 0-1
322221
2 Fr 24-07-15
Kl. 20:00
SønderjyskE FC Midtjylland Sydbank Park, Haderslev 1-2
322220
2 26-07-15
Kl. 14:00
Randers FC FC Nordsjælland BioNutria Park Randers 3-0
322223
2 26-07-15
Kl. 16:00
Brøndby OB Brøndby Stadion 1-2
322225
2 26-07-15
Kl. 18:00
Esbjerg FC København Blue Water Arena 1-2
322222
2 Ma 27-07-15
Kl. 19:00
Viborg AGF Energi Viborg Arena 0-0
322230
3 Fr 31-07-15
Kl. 18:00
Viborg Esbjerg Energi Viborg Arena 2-1
322227
3 Fr 31-07-15
Kl. 20:30
FC Midtjylland OB MCH Arena, Herning 1-0
322231
3 02-08-15
Kl. 13:30
AGF Randers FC Ceres Park 3-2
322229
3 02-08-15
Kl. 16:00
SønderjyskE FC København Sydbank Park, Haderslev 1-3
322226
3 02-08-15
Kl. 18:00
Brøndby Hobro Brøndby Stadion 0-2
322228
3 Ma 03-08-15
Kl. 19:00
FC Nordsjælland AaB Farum Park 2-1
322237
4 Fr 07-08-15
Kl. 18:00
OB AGF TREFOR Park 2-2
322233
4 08-08-15
Kl. 16:00
Hobro Viborg DS Arena 1-1
322234
4 09-08-15
Kl. 13:30
Esbjerg SønderjyskE Blue Water Arena 0-4
322235
4 09-08-15
Kl. 16:00
FC København FC Nordsjælland Telia Parken 1-1
322232
4 09-08-15
Kl. 18:00
Randers FC Brøndby BioNutria Park Randers 3-3
322236
4 Ma 10-08-15
Kl. 19:00
AaB FC Midtjylland Nordjyske Arena 0-2
322241
5 Fr 14-08-15
Kl. 18:00
FC Midtjylland FC København MCH Arena, Herning 0-0
322240
5 15-08-15
Kl. 16:00
AGF AaB Ceres Park 2-3
322242
5 16-08-15
Kl. 13:30
FC Nordsjælland Esbjerg Farum Park 1-2
322239
5 16-08-15
Kl. 16:00
Viborg Brøndby Energi Viborg Arena 0-4
322243
5 16-08-15
Kl. 18:00
OB Randers FC TREFOR Park 2-3
322238
5 Ma 17-08-15
Kl. 19:00
SønderjyskE Hobro Sydbank Park, Haderslev 3-0
322246
6 Fr 21-08-15
Kl. 18:30
Hobro FC Nordsjælland DS Arena 1-3
322244
6 23-08-15
Kl. 13:30
Randers FC Viborg BioNutria Park Randers 0-1
322245
6 23-08-15
Kl. 16:00
Brøndby SønderjyskE Brøndby Stadion 1-0
322248
6 23-08-15
Kl. 18:00
FC København AGF Telia Parken 2-2
322247
6 23-08-15
Kl. 20:30
Esbjerg FC Midtjylland Blue Water Arena 1-1
322249
6 Ma 24-08-15
Kl. 19:00
AaB OB Nordjyske Arena 5-1
322254
7 Fr 28-08-15
Kl. 18:00
AGF Esbjerg Ceres Park 0-0
322252
7 29-08-15
Kl. 16:00
SønderjyskE Viborg Sydbank Park, Haderslev 2-1
322255
7 30-08-15
Kl. 13:30
AaB Randers FC Nordjyske Arena 0-2
322251
7 30-08-15
Kl. 16:00
FC Nordsjælland Brøndby Farum Park 0-2
322253
7 30-08-15
Kl. 18:00
OB FC København TREFOR Park 1-0
322250
7 30-08-15
Kl. 20:30
FC Midtjylland Hobro MCH Arena, Herning 2-0
322259
8 Fr 11-09-15
Kl. 18:00
Hobro AGF DS Arena HHT !
322257
8 12-09-15
Kl. 16:00
Viborg FC Nordsjælland Energi Viborg Arena 0-1
322256
8 13-09-15
Kl. 13:30
Randers FC SønderjyskE BioNutria Park Randers 1-0
322261
8 13-09-15
Kl. 16:00
FC København AaB Telia Parken 4-2
322258
8 13-09-15
Kl. 18:00
Brøndby FC Midtjylland Brøndby Stadion 0-0
322260
8 Ma 14-09-15
Kl. 19:00
Esbjerg OB Blue Water Arena 4-2
322219
1 On 16-09-15
Kl. 18:30
FC København Randers FC Telia Parken 3-0
322265
9 Fr 18-09-15
Kl. 18:00
AGF SønderjyskE Ceres Park 1-2
322264
9 19-09-15
Kl. 16:00
OB Viborg TREFOR Park 2-0
322266
9 20-09-15
Kl. 13:30
FC Midtjylland FC Nordsjælland MCH Arena, Herning 0-1
322262
9 20-09-15
Kl. 16:00
FC København Hobro Telia Parken 1-0
322263
9 20-09-15
Kl. 18:00
AaB Brøndby Nordjyske Arena 4-1
322267
9 Ma 21-09-15
Kl. 19:00
Esbjerg Randers FC Blue Water Arena 0-2
322270
10 Fr 25-09-15
Kl. 18:00
SønderjyskE OB Sydbank Park, Haderslev 4-0
322271
10 Fr 25-09-15
Kl. 20:00
Viborg AaB Energi Viborg Arena 1-0
322272
10 27-09-15
Kl. 13:00
Brøndby FC København Brøndby Stadion 1-0
322268
10 27-09-15
Kl. 16:00
Randers FC FC Midtjylland BioNutria Park Randers 0-2
322269
10 27-09-15
Kl. 18:00
FC Nordsjælland AGF Farum Park 2-0
322273
10 Ma 28-09-15
Kl. 19:00
Hobro Esbjerg DS Arena 2-2
322278
11 Fr 02-10-15
Kl. 18:00
FC Nordsjælland OB Farum Park 1-5
322274
11 03-10-15
Kl. 15:00
Randers FC Hobro BioNutria Park Randers 2-1
322277
11 04-10-15
Kl. 13:30
AaB SønderjyskE Nordjyske Arena 5-0
322276
11 04-10-15
Kl. 16:00
FC København Viborg Telia Parken 1-0
322275
11 04-10-15
Kl. 18:00
Brøndby Esbjerg Brøndby Stadion 1-1
322279
11 04-10-15
Kl. 20:45
FC Midtjylland AGF MCH Arena, Herning 2-0
322284
12 Fr 16-10-15
Kl. 18:00
FC Midtjylland Randers FC MCH Arena, Herning 2-1
322283
12 17-10-15
Kl. 18:00
OB SønderjyskE TREFOR Park 1-2
322281
12 18-10-15
Kl. 13:30
AGF FC Nordsjælland Ceres Park 3-0
322285
12 18-10-15
Kl. 16:00
Viborg Brøndby Energi Viborg Arena 0-2
322282
12 18-10-15
Kl. 18:00
FC København Hobro Telia Parken 3-1
322280
12 Ma 19-10-15
Kl. 19:00
Esbjerg AaB Blue Water Arena 1-2
322286
13 Fr 23-10-15
Kl. 18:00
Hobro AGF DS Arena 3-1
322291
13 24-10-15
Kl. 16:00
Viborg Esbjerg Energi Viborg Arena 4-2
322287
13 25-10-15
Kl. 13:30
FC Nordsjælland AaB Farum Park 3-0
322290
13 25-10-15
Kl. 16:00
SønderjyskE FC København Sydbank Park, Haderslev 1-2
322288
13 25-10-15
Kl. 18:00
Brøndby FC Midtjylland Brøndby Stadion 2-1
322289
13 Ma 26-10-15
Kl. 19:00
Randers FC OB BioNutria Park Randers 1-1
322292
14 Fr 30-10-15
Kl. 18:00
Esbjerg FC Nordsjælland Blue Water Arena 2-1
322297
14 31-10-15
Kl. 20:00
FC Midtjylland Viborg MCH Arena, Herning 2-4
322293
14 01-11-15
Kl. 13:30
AaB Hobro Nordjyske Arena 6-0
322295
14 01-11-15
Kl. 16:00
FC København Randers FC Telia Parken 4-0
322296
14 01-11-15
Kl. 18:00
OB Brøndby TREFOR Park 2-5
322294
14 Ma 02-11-15
Kl. 19:00
AGF SønderjyskE Ceres Park 0-0
322299
15 Fr 06-11-15
Kl. 18:00
SønderjyskE AaB Sydbank Park, Haderslev 1-2
322298
15 Fr 06-11-15
Kl. 20:30
Randers FC AGF BioNutria Park Randers 4-1
322300
15 07-11-15
Kl. 16:00
Hobro FC Nordsjælland DS Arena 0-1
322301
15 08-11-15
Kl. 13:30
Viborg OB Energi Viborg Arena 0-1
322303
15 08-11-15
Kl. 16:00
FC Midtjylland Esbjerg MCH Arena, Herning 5-1
322302
15 08-11-15
Kl. 18:00
Brøndby FC København Brøndby Stadion 0-0
322309
16 Fr 20-11-15
Kl. 18:00
OB FC Midtjylland TREFOR Park 1-1
322305
16 21-11-15
Kl. 15:00
FC Nordsjælland SønderjyskE Farum Park 1-2
322304
16 22-11-15
Kl. 13:30
Esbjerg Hobro Blue Water Arena 4-4
322308
16 22-11-15
Kl. 16:00
FC København Viborg Telia Parken 0-0
322307
16 22-11-15
Kl. 18:00
AGF Brøndby Ceres Park 1-1
322306
16 Ma 23-11-15
Kl. 19:00
AaB Randers FC Nordjyske Arena 3-2
322310
17 Fr 27-11-15
Kl. 18:00
Viborg AGF Energi Viborg Arena 1-0
322312
17 28-11-15
Kl. 16:00
Randers FC FC Nordsjælland BioNutria Park Randers 1-0
322313
17 29-11-15
Kl. 13:30
SønderjyskE Hobro Sydbank Park, Haderslev 2-0
322311
17 29-11-15
Kl. 16:00
Brøndby AaB Brøndby Stadion 0-2
322315
17 Ma 30-11-15
Kl. 19:00
OB Esbjerg TREFOR Park 2-1
322320
18 Fr 04-12-15
Kl. 18:00
AGF FC Midtjylland Ceres Park 2-1
322317
18 05-12-15
Kl. 16:00
Hobro Randers FC DS Arena 0-0
322316
18 06-12-15
Kl. 13:30
Esbjerg SønderjyskE Blue Water Arena 0-1
322318
18 06-12-15
Kl. 16:00
FC Nordsjælland Brøndby Farum Park 0-2
322321
18 06-12-15
Kl. 18:00
FC København OB Telia Parken 4-1
322319
18 Ma 07-12-15
Kl. 19:00
AaB Viborg Nordjyske Arena 2-0
322322
19 Fr 26-02-16
Kl. 18:00
OB AGF TREFOR Park 2-2
322326
19 27-02-16
Kl. 16:00
Randers FC SønderjyskE BioNutria Park Randers 1-1
322324
19 28-02-16
Kl. 13:00
Viborg FC Nordsjælland Energi Viborg Arena 1-1
322327
19 28-02-16
Kl. 16:00
FC København Esbjerg Telia Parken 2-1
322325
19 28-02-16
Kl. 18:00
Brøndby Hobro Brøndby Stadion 1-0
322323
19 Ma 29-02-16
Kl. 19:00
FC Midtjylland AaB MCH Arena, Herning 1-1
322314
17 To 03-03-16
Kl. 20:00
FC Midtjylland FC København MCH Arena, Herning 0-1
322332
20 Fr 04-03-16
Kl. 18:00
AaB OB Nordjyske Arena 0-1
322330
20 05-03-16
Kl. 16:00
Hobro Viborg DS Arena 0-6
322328
20 06-03-16
Kl. 13:00
Esbjerg Randers FC Blue Water Arena 1-0
322329
20 06-03-16
Kl. 16:00
SønderjyskE Brøndby Sydbank Park, Haderslev 3-1
322333
20 06-03-16
Kl. 18:00
AGF FC København Ceres Park 0-0
322331
20 Ma 07-03-16
Kl. 19:00
FC Nordsjælland FC Midtjylland Farum Park 2-1
322334
21 Fr 11-03-16
Kl. 18:00
Esbjerg AGF Blue Water Arena 2-1
322339
21 12-03-16
Kl. 16:00
Viborg SønderjyskE Energi Viborg Arena 0-0
322337
21 13-03-16
Kl. 13:00
OB FC Nordsjælland TREFOR Park 3-1
322340
21 13-03-16
Kl. 16:00
Brøndby Randers FC Brøndby Stadion 1-0
322336
21 13-03-16
Kl. 18:00
FC København AaB Telia Parken 6-2
322338
21 Ma 14-03-16
Kl. 19:00
FC Midtjylland Hobro MCH Arena, Herning 3-0
322341
22 Fr 18-03-16
Kl. 18:00
AaB AGF Nordjyske Arena 2-2
322344
22 19-03-16
Kl. 16:00
Hobro OB DS Arena 0-2
322343
22 20-03-16
Kl. 12:00
SønderjyskE FC Midtjylland Sydbank Park, Haderslev 3-2
322342
22 20-03-16
Kl. 14:00
Randers FC Viborg BioNutria Park Randers 1-3
322345
22 20-03-16
Kl. 16:00
FC Nordsjælland FC København Farum Park 2-0
322346
22 20-03-16
Kl. 18:00
Brøndby Esbjerg Brøndby Stadion 0-0
322348
23 Fr 01-04-16
Kl. 18:00
AaB FC Nordsjælland Nordjyske Arena 1-0
322347
23 02-04-16
Kl. 16:00
AGF Hobro Ceres Park 1-1
322350
23 03-04-16
Kl. 13:00
OB Randers FC TREFOR Park 0-1
322351
23 03-04-16
Kl. 16:00
FC København SønderjyskE Telia Parken 1-0
322349
23 03-04-16
Kl. 18:00
FC Midtjylland Brøndby MCH Arena, Herning 2-0
322352
23 Ma 04-04-16
Kl. 19:00
Esbjerg Viborg Blue Water Arena 1-0
322358
24 Fr 08-04-16
Kl. 18:00
Viborg FC Midtjylland Energi Viborg Arena 1-1
322355
24 09-04-16
Kl. 16:00
SønderjyskE AGF Sydbank Park, Haderslev 2-2
322354
24 10-04-16
Kl. 13:00
Hobro AaB DS Arena 0-2
322356
24 10-04-16
Kl. 16:00
Randers FC FC København BioNutria Park Randers 1-1
322357
24 10-04-16
Kl. 18:00
Brøndby OB Brøndby Stadion 1-0
322353
24 Ma 11-04-16
Kl. 19:00
FC Nordsjælland Esbjerg Farum Park 0-0
322361
25 Fr 15-04-16
Kl. 18:00
FC Nordsjælland Hobro Farum Park 2-1
322359
25 16-04-16
Kl. 16:00
AGF Randers FC Ceres Park 0-2
322362
25 17-04-16
Kl. 13:00
OB Viborg TREFOR Park 5-1
322360
25 17-04-16
Kl. 16:00
AaB SønderjyskE Nordjyske Arena 1-2
322363
25 17-04-16
Kl. 18:00
FC København Brøndby Telia Parken 2-0
322364
25 Ma 18-04-16
Kl. 19:00
Esbjerg FC Midtjylland Blue Water Arena 0-2
322370
26 Fr 22-04-16
Kl. 18:00
FC Midtjylland OB MCH Arena, Herning 2-0
322365
26 23-04-16
Kl. 16:00
Hobro Esbjerg DS Arena 2-2
322366
26 24-04-16
Kl. 13:00
SønderjyskE FC Nordsjælland Sydbank Park, Haderslev 3-1
322369
26 24-04-16
Kl. 16:00
Viborg FC København Energi Viborg Arena 1-1
322368
26 24-04-16
Kl. 18:00
Brøndby AGF Brøndby Stadion 2-1
322367
26 Ma 25-04-16
Kl. 19:00
Randers FC AaB BioNutria Park Randers 0-0
322371
27 Fr 29-04-16
Kl. 18:00
AGF Viborg Ceres Park 1-2
322374
27 30-04-16
Kl. 16:00
Hobro SønderjyskE DS Arena 1-2
322373
27 01-05-16
Kl. 13:00
FC Nordsjælland Randers FC Farum Park 2-2
322372
27 01-05-16
Kl. 16:00
AaB Brøndby Nordjyske Arena 3-0
322375
27 01-05-16
Kl. 18:00
FC København FC Midtjylland Telia Parken 5-3
322376
27 Ma 02-05-16
Kl. 19:00
Esbjerg OB Blue Water Arena 0-2
322377
28 Fr 06-05-16
Kl. 18:00
SønderjyskE Esbjerg Sydbank Park, Haderslev 2-0
322378
28 07-05-16
Kl. 16:00
Randers FC Hobro BioNutria Park Randers 2-0
322380
28 08-05-16
Kl. 13:00
Viborg AaB Energi Viborg Arena 0-2
322382
28 08-05-16
Kl. 16:00
OB FC København TREFOR Park 0-1
322381
28 08-05-16
Kl. 18:00
FC Midtjylland AGF MCH Arena, Herning 1-1
322379
28 Ma 09-05-16
Kl. 19:00
Brøndby FC Nordsjælland Brøndby Stadion 2-1
322387
29 On 11-05-16
Kl. 18:00
SønderjyskE Viborg Sydbank Park, Haderslev 2-0
322383
29 On 11-05-16
Kl. 20:00
AGF Esbjerg Ceres Park 5-1
322386
29 On 11-05-16
Kl. 20:00
Hobro FC Midtjylland DS Arena 1-4
322385
29 To 12-05-16
Kl. 18:00
FC Nordsjælland OB Right to Dream Park 0-1
322388
29 To 12-05-16
Kl. 18:00
Randers FC Brøndby BioNutria Park Randers 0-2
322384
29 To 12-05-16
Kl. 20:00
AaB FC København Nordjyske Arena 0-2
322391
30 14-05-16
Kl. 18:00
FC Midtjylland SønderjyskE MCH Arena, Herning 3-2
322392
30 15-05-16
Kl. 14:00
OB Hobro TREFOR Park 0-1
322390
30 Ma 16-05-16
Kl. 13:00
Viborg Randers FC Energi Viborg Arena 2-3
322393
30 Ma 16-05-16
Kl. 16:00
FC København FC Nordsjælland Telia Parken 2-0
322394
30 Ma 16-05-16
Kl. 18:00
Esbjerg Brøndby Blue Water Arena 2-3
322389
30 Ti 17-05-16
Kl. 19:00
AGF AaB Ceres Park 2-0
322398
31 Fr 20-05-16
Kl. 18:00
SønderjyskE OB Sydbank Park, Haderslev 3-1
322396
31 21-05-16
Kl. 16:00
FC Nordsjælland AGF Right to Dream Park 3-3
322399
31 22-05-16
Kl. 13:00
Randers FC FC Midtjylland BioNutria Park Randers 1-2
322397
31 22-05-16
Kl. 16:00
Hobro FC København DS Arena 4-2
322395
31 22-05-16
Kl. 18:00
AaB Esbjerg Nordjyske Arena 1-2
322400
31 Ma 23-05-16
Kl. 19:00
Brøndby Viborg Brøndby Stadion 0-1
322401
32 To 26-05-16
Kl. 20:00
AGF OB Ceres Park 2-1
322402
32 To 26-05-16
Kl. 20:00
AaB FC Midtjylland Nordjyske Arena 0-0
322403
32 To 26-05-16
Kl. 20:00
FC Nordsjælland Viborg Right to Dream Park 1-0
322404
32 To 26-05-16
Kl. 20:00
Hobro Brøndby DS Arena 0-2
322405
32 To 26-05-16
Kl. 20:00
SønderjyskE Randers FC Sydbank Park, Haderslev 1-1
322406
32 To 26-05-16
Kl. 20:00
Esbjerg FC København Blue Water Arena 1-4
322407
33 29-05-16
Kl. 17:00
Randers FC Esbjerg BioNutria Park Randers Resultatformidling
322408
33 29-05-16
Kl. 17:00
Brøndby SønderjyskE Brøndby Stadion Resultatformidling
322409
33 29-05-16
Kl. 17:00
Viborg Hobro Energi Viborg Arena Resultatformidling
322410
33 29-05-16
Kl. 17:00
FC Midtjylland FC Nordsjælland MCH Arena, Herning Resultatformidling
322411
33 29-05-16
Kl. 17:00
OB AaB TREFOR Park Resultatformidling
322412
33 29-05-16
Kl. 17:00
FC København AGF Telia Parken Resultatformidling
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU på mail eller telefon 4326 2222
Indtast klubbens navn eller en del af navnet
Udvidet kampsøgning
Livescore søgning