Turneringer og resultater

Turneringer & Resultater

Herrer Serie 2 - Forår 2016, Pulje 19 (2016)

Komplet kampprogram

Kampnr. R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
898097
Kampfakta
1 Ma 28-03-16
Kl. 12:00
IF Lyseng Stensballe IK Lyseng Kunstgræs 5-1
898099
Kampfakta
2 02-04-16
Kl. 16:00
Stensballe IK JAI, Aarhus Stensballe Hallen 5-2
898100
Kampfakta
2 03-04-16
Kl. 13:30
Stautrup IF IF Lyseng Stautrup Idrætsanlæg 0-1
898095
1 Ti 05-04-16
Kl. 19:30
Odder IGF ASA, Aarhus Kunstgræsbanen Spektrum Odder 1-1
898103
3 09-04-16
Kl. 12:00
IF Lyseng ASA, Aarhus Lyseng Idrætspark 3-0
898102
Kampfakta
3 09-04-16
Kl. 13:00
Aarhus 1900 Viby IF Langenæs Idrætsanlæg 2-1
898105
Kampfakta
3 09-04-16
Kl. 16:00
Stensballe IK Stautrup IF Stensballe Hallen 2-2
898101
Kampfakta
2 Ti 12-04-16
Kl. 18:30
Viby IF Odder IGF Viby Idrætspark 3-2
898107
4 To 14-04-16
Kl. 18:30
ASA, Aarhus Stensballe IK ASA's Idrætsanlæg 0-0
898108
Kampfakta
4 16-04-16
Kl. 13:30
Stautrup IF JAI, Aarhus Stautrup Idrætsanlæg 0-2
898106
Kampfakta
4 17-04-16
Kl. 14:00
Odder IGF Aarhus 1900 Spektrum Odder 0-1
898094
Kampfakta
1 Ti 19-04-16
Kl. 18:15
Aarhus 1900 Stautrup IF Langenæs Idrætsanlæg 3-0
898110
Kampfakta
5 23-04-16
Kl. 13:00
Aarhus 1900 JAI, Aarhus Langenæs Idrætsanlæg 0-1
898111
Kampfakta
5 23-04-16
Kl. 13:30
Stautrup IF ASA, Aarhus Stautrup Idrætsanlæg 1-3
898112
5 23-04-16
Kl. 16:00
IF Lyseng Odder IGF Lyseng Idrætspark 2-1
898113
Kampfakta
5 23-04-16
Kl. 16:00
Stensballe IK Viby IF Stensballe Hallen 1-2
898098
Kampfakta
2 Ti 26-04-16
Kl. 18:30
ASA, Aarhus Aarhus 1900 ASA's Idrætsanlæg 2-2
898117
6 To 28-04-16
Kl. 19:00
Odder IGF Stensballe IK Spektrum Odder 1-0
898116
Kampfakta
6 30-04-16
Kl. 14:00
Viby IF Stautrup IF Viby Idrætspark 4-0
898121
Kampfakta
7 Ti 03-05-16
Kl. 19:00
Stautrup IF Odder IGF Stautrup Idrætsanlæg 2-4
898118
Kampfakta
7 On 04-05-16
Kl. 19:00
Stensballe IK Aarhus 1900 Stensballe Hallen 1-1
898120
Kampfakta
7 On 04-05-16
Kl. 20:15
IF Lyseng JAI, Aarhus Lyseng Idrætspark 3-1
898119
Kampfakta
7 To 05-05-16
Kl. 12:30
ASA, Aarhus Viby IF ASA's Idrætsanlæg 1-4
898123
8 08-05-16
Kl. 14:30
ASA, Aarhus Odder IGF ASA's Idrætsanlæg 1-0
898125
Kampfakta
8 08-05-16
Kl. 16:00
Stensballe IK IF Lyseng Stensballe Hallen 1-3
898124
Kampfakta
8 On 11-05-16
Kl. 18:30
Viby IF JAI, Aarhus Viby Idrætspark 1-1
898122
Kampfakta
8 To 12-05-16
Kl. 19:00
Stautrup IF Aarhus 1900 Stautrup Idrætsanlæg 0-3
898126
9 14-05-16
Kl. 13:00
Aarhus 1900 ASA, Aarhus Langenæs Idrætsanlæg 1-2
898128
Kampfakta
9 Ma 16-05-16
Kl. 13:00
IF Lyseng Stautrup IF Lyseng Idrætspark 1-1
898127
Kampfakta
9 Ma 16-05-16
Kl. 16:00
JAI, Aarhus Stensballe IK JAI's Anlæg 1-3
898129
Kampfakta
9 Ti 17-05-16
Kl. 19:00
Odder IGF Viby IF Spektrum Odder 1-5
898114
Kampfakta
6 To 19-05-16
Kl. 19:00
Aarhus 1900 IF Lyseng Langenæs Idrætsanlæg 1-0
898133
Kampfakta
10 21-05-16
Kl. 13:30
Stautrup IF Stensballe IK Stautrup Idrætsanlæg 2-1
898130
Kampfakta
10 21-05-16
Kl. 15:00
Viby IF Aarhus 1900 Viby Idrætspark 1-1
898131
10 22-05-16
Kl. 12:30
ASA, Aarhus IF Lyseng ASA's Idrætsanlæg 0-5
898115
Kampfakta
6 On 25-05-16
Kl. 19:00
JAI, Aarhus ASA, Aarhus JAI's Anlæg 2-0
898134
Kampfakta
11 On 25-05-16
Kl. 19:15
Aarhus 1900 Odder IGF Langenæs Idrætsanlæg 2-0
898137
11 Fr 27-05-16
Kl. 18:30
IF Lyseng Viby IF Lyseng Idrætspark 5-1
898135
Kampfakta
11 28-05-16
Kl. 16:00
Stensballe IK ASA, Aarhus Stensballe Hallen 2-0
898136
Kampfakta
11 28-05-16
Kl. 16:00
JAI, Aarhus Stautrup IF JAI's Anlæg 3-1
898109
4 Ti 31-05-16
Kl. 18:30
Viby IF IF Lyseng Viby Idrætspark 0-0
898132
10 Ti 31-05-16
Kl. 19:00
Odder IGF JAI, Aarhus Spektrum Odder 4-1
898140
12 04-06-16
Kl. 15:00
Odder IGF IF Lyseng Spektrum Odder 0-3
898141
Kampfakta
12 04-06-16
Kl. 15:00
Viby IF Stensballe IK Viby Idrætspark 1-2
898138
Kampfakta
12 04-06-16
Kl. 16:00
JAI, Aarhus Aarhus 1900 JAI's Anlæg 0-2
898139
Kampfakta
12 04-06-16
Kl. 16:00
ASA, Aarhus Stautrup IF ASA's Idrætsanlæg 1-2
898096
1 On 08-06-16
Kl. 19:00
JAI, Aarhus Viby IF JAI's Anlæg 2-1
898145
Kampfakta
13 Fr 10-06-16
Kl. 18:30
Stensballe IK Odder IGF Stensballe Hallen 1-1
898144
Kampfakta
13 11-06-16
Kl. 13:30
Stautrup IF Viby IF Stautrup Idrætsanlæg 1-2
898142
Kampfakta
13 11-06-16
Kl. 15:45
IF Lyseng Aarhus 1900 Lyseng Idrætspark 1-0
898143
13 12-06-16
Kl. 12:30
ASA, Aarhus JAI, Aarhus ASA's Idrætsanlæg 2-0
898104
3 On 15-06-16
Kl. 19:00
JAI, Aarhus Odder IGF JAI's Anlæg 0-1
898147
14 To 16-06-16
Kl. 18:30
Viby IF ASA, Aarhus Viby Idrætspark 1-2
898146
Kampfakta
14 To 16-06-16
Kl. 18:45
Aarhus 1900 Stensballe IK Langenæs Idrætsanlæg 4-1
898148
14 18-06-16
Kl. 13:30
JAI, Aarhus IF Lyseng JAI's Anlæg 1-0
898149
14 18-06-16
Kl. 13:30
Odder IGF Stautrup IF Spektrum Odder 1-0
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland på mail eller telefon 8939 9999

Bemærk:

Der bliver suspenderet nedrykning for Stensballe IK (pulje 19).

Indtast klubbens navn eller en del af navnet
Udvidet kampsøgning
Livescore søgning