Turneringer og resultater

Turneringer & Resultater

Herrer Serie 4 - Forår 2016, Pulje 67 (2016)

Komplet kampprogram

Kampnr. R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
905465
Kampfakta
2 02-04-16
Kl. 13:00
Fuglebakken KFUM Århus (1) JAI, Aarhus (1) Ellekærskolen 3-3
905464
2 03-04-16
Kl. 11:00
Aarhus Fremad FAML, Århus Riisvangen Stadion 1-2
905466
Kampfakta
2 03-04-16
Kl. 15:30
SC Victoria Aarhus (1) Skødstrup SF Sølystskolen 1-2
905460
Kampfakta
1 Ti 05-04-16
Kl. 18:00
Skødstrup SF HEI Studstrup Idrætsanlæg 2-3
905483
Kampfakta
7 To 07-04-16
Kl. 19:00
Aarhus Fremad Aarhus Black Vipers Riisvangen Stadion 2-3
905470
3 10-04-16
Kl. 12:00
Aarhus Fremad Fuglebakken KFUM Århus (1) Riisvangen Stadion 3-4
905471
Kampfakta
4 16-04-16
Kl. 15:00
Skødstrup SF Aarhus Black Vipers Studstrup Idrætsanlæg 1-8
905593
11 16-04-16
Kl. 15:00
FAML, Århus Fuglebakken KFUM Århus (1) Vorrevangsskolen 4-1
905474
Kampfakta
4 17-04-16
Kl. 15:00
SC Victoria Aarhus (1) JAI, Aarhus (1) Sølystskolen 0-6
905469
3 On 20-04-16
Kl. 18:30
FAML, Århus Skødstrup SF Vorrevangsskolen 0-0
905478
5 To 21-04-16
Kl. 19:00
Aarhus Fremad SC Victoria Aarhus (1) Riisvangen Stadion 2-5
905475
Kampfakta
5 23-04-16
Kl. 14:00
Aarhus Black Vipers FAML, Århus Skovvangsskolen 1-2
905477
Kampfakta
5 23-04-16
Kl. 15:30
Skødstrup SF JAI, Aarhus (1) Studstrup Idrætsanlæg 1-2
905490
Kampfakta
8 Ti 26-04-16
Kl. 19:00
Aarhus Fremad JAI, Aarhus (1) Riisvangen Stadion 2-4
905463
Kampfakta
2 On 27-04-16
Kl. 19:00
HEI Aarhus Black Vipers Invita Arena, Skæring 2-3
905599
Kampfakta
13 30-04-16
Kl. 14:00
JAI, Aarhus (1) Aarhus Black Vipers JAI's Anlæg 1-1
905480
6 30-04-16
Kl. 15:00
FAML, Århus HEI Vorrevangsskolen 2-2
905484
7 Ti 03-05-16
Kl. 19:00
HEI SC Victoria Aarhus (1) Invita Arena, Skæring 4-2
905485
Kampfakta
7 On 04-05-16
Kl. 19:00
JAI, Aarhus (1) FAML, Århus JAI's Anlæg 3-1
905489
8 08-05-16
Kl. 13:00
SC Victoria Aarhus (1) FAML, Århus Sølystskolen 0-7
905487
Kampfakta
8 08-05-16
Kl. 15:00
Fuglebakken KFUM Århus (1) Aarhus Black Vipers Ellekærskolen 3-7
905488
8 Ti 10-05-16
Kl. 19:00
HEI Skødstrup SF Invita Arena, Skæring 2-1
905491
Kampfakta
9 14-05-16
Kl. 14:00
Aarhus Black Vipers HEI Skovvangsskolen 2-0
905584
9 14-05-16
Kl. 15:00
FAML, Århus Aarhus Fremad Vorrevangsskolen 3-2
905585
9 Ma 16-05-16
Kl. 12:00
JAI, Aarhus (1) Fuglebakken KFUM Århus (1) JAI's Anlæg 1-4
905586
9 Ti 17-05-16
Kl. 19:00
Skødstrup SF SC Victoria Aarhus (1) Studstrup Idrætsanlæg 0-3
905472
4 Ti 17-05-16
Kl. 19:00
HEI Aarhus Fremad Invita Arena, Skæring 3-2
905459
Kampfakta
1 To 19-05-16
Kl. 18:00
Aarhus Black Vipers Fuglebakken KFUM Århus (1) Skovvangsskolen 4-0
905588
10 21-05-16
Kl. 11:00
HEI JAI, Aarhus (1) Invita Arena, Skæring 4-2
905589
10 21-05-16
Kl. 11:00
Skødstrup SF FAML, Århus Studstrup Idrætsanlæg 0-2
905590
10 21-05-16
Kl. 13:00
Fuglebakken KFUM Århus (1) Aarhus Fremad Ellekærskolen 5-0
905587
Kampfakta
10 22-05-16
Kl. 14:00
Aarhus Black Vipers SC Victoria Aarhus (1) Skovvangsskolen 6-1
905467
Kampfakta
3 To 26-05-16
Kl. 18:00
SC Victoria Aarhus (1) Aarhus Black Vipers Sølystskolen 2-5
905462
1 To 26-05-16
Kl. 18:30
JAI, Aarhus (1) Aarhus Fremad JAI's Anlæg 3-1
905473
4 To 26-05-16
Kl. 19:00
Fuglebakken KFUM Århus (1) FAML, Århus Ellekærskolen 1-4
905461
1 28-05-16
Kl. 15:00
FAML, Århus SC Victoria Aarhus (1) Vorrevangsskolen UHT !
905592
11 29-05-16
Kl. 12:00
Aarhus Fremad HEI Riisvangen Stadion 4-1
905591
Kampfakta
11 Ma 30-05-16
Kl. 18:00
Aarhus Black Vipers Skødstrup SF Skovvangsskolen 4-2
905594
11 On 01-06-16
Kl. 19:00
JAI, Aarhus (1) SC Victoria Aarhus (1) JAI's Anlæg 4-1
905476
5 To 02-06-16
Kl. 19:00
Fuglebakken KFUM Århus (1) HEI Ellekærskolen 7-2
905596
12 04-06-16
Kl. 11:00
HEI Fuglebakken KFUM Århus (1) Invita Arena, Skæring 2-3
905597
12 04-06-16
Kl. 14:00
JAI, Aarhus (1) Skødstrup SF JAI's Anlæg 2-1
905595
Kampfakta
12 04-06-16
Kl. 15:00
FAML, Århus Aarhus Black Vipers Vorrevangsskolen 3-6
905598
12 05-06-16
Kl. 13:00
Aarhus Fremad SC Victoria Aarhus (1) Riisvangen Stadion 2-1
905482
6 Ti 07-06-16
Kl. 19:00
Skødstrup SF Aarhus Fremad Studstrup Idrætsanlæg 6-3
905468
3 Ti 07-06-16
Kl. 19:00
JAI, Aarhus (1) HEI JAI's Anlæg 3-2
905481
6 On 08-06-16
Kl. 18:30
SC Victoria Aarhus (1) Fuglebakken KFUM Århus (1) Sølystskolen HHT !
905600
13 11-06-16
Kl. 11:00
HEI FAML, Århus Invita Arena, Skæring 1-4
905601
13 11-06-16
Kl. 12:00
Fuglebakken KFUM Århus (1) SC Victoria Aarhus (1) Ellekærskolen UHT !
905602
13 11-06-16
Kl. 16:00
Aarhus Fremad Skødstrup SF Riisvangen Stadion 2-4
905479
Kampfakta
6 11-06-16
Kl. 16:00
Aarhus Black Vipers JAI, Aarhus (1) Skovvangsskolen 4-0
905486
7 Ti 14-06-16
Kl. 19:00
Fuglebakken KFUM Århus (1) Skødstrup SF Ellekærskolen 2-5
905603
Kampfakta
14 To 16-06-16
Kl. 18:00
Aarhus Black Vipers Aarhus Fremad Skovvangsskolen 4-2
905604
14 To 16-06-16
Kl. 18:00
SC Victoria Aarhus (1) HEI Sølystskolen HHT !
905606
14 18-06-16
Kl. 13:30
Skødstrup SF Fuglebakken KFUM Århus (1) Studstrup Idrætsanlæg 2-3
905605
14 18-06-16
Kl. 16:00
FAML, Århus JAI, Aarhus (1) Vorrevangsskolen 0-5
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland på mail eller telefon 8939 9999

Bemærk:

Følgende 12 hold rykker op fra 2. pladsen. Der tages forbehold for forkert indberettede resultater, protester etc.:
Bagterp IF (47), Tranum GF (50), FC Aalborg (52), Gug B1 (53), IK Rosendal (56), Nordvestmors BK (58), Mejrup GU (59), Rougsø FF (66), Hovedgaard IF (73), Horsens KFUM 1 (74), Vinding SF (75). Ravsted UI (81).

Følgende 16 hold klarer frisag på 6. pladsen og bliver i serie 4. Der tages forbehold for forkert indberettede resultater, protester etc.:
Try/Thorshøj B (48), Sulsted IF (51), Gug B (52), Vive IF (55), Højslev Station IF (58), Vinderup IK (59), Silkeborg United (64), Værum GF (65), Fuglebakken KFUM Århus 3 (68), ASA, Aarhus (71), FFD Kralupy 1 (72), Ansager IF (77), Hjerting IF (78), Sdr. Hygum B (80), Lundtoft IF (81), Hørup IF (82).

Indtast klubbens navn eller en del af navnet
Udvidet kampsøgning
Livescore søgning