Turneringer og resultater

Turneringer & Resultater

Herrer Serie 4 - Forår 2016, Pulje 71 (2016)

Komplet kampprogram

Kampnr. R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
905799
Kampfakta
2 02-04-16
Kl. 14:00
JAI, Aarhus (3) FC Skjoldhøgene JAI's Anlæg 1-4
905798
Kampfakta
2 02-04-16
Kl. 15:15
Stautrup IF Aarhus 1900 (1) Stautrup Idrætsanlæg 4-2
905804
Kampfakta
3 09-04-16
Kl. 14:00
FC Skjoldhøgene ASA, Aarhus Skjoldhøjskolen 3-0
905802
3 09-04-16
Kl. 14:00
Aarhus 1900 (1) Viby IF Langenæs Idrætsanlæg 2-1
905803
Kampfakta
3 10-04-16
Kl. 14:00
FFD Kralupy (2) Stautrup IF Holme Skole 0-3
905795
Kampfakta
1 Ti 12-04-16
Kl. 18:30
ASA, Aarhus Stautrup IF ASA's Idrætsanlæg 3-2
905809
4 Fr 15-04-16
Kl. 18:30
Viby IF FFD Kralupy (2) Viby Idrætspark 1-2
905808
Kampfakta
4 16-04-16
Kl. 14:00
Prügelknabe IK FC Skjoldhøgene Rosenvangsskolen 1-4
905807
Kampfakta
4 16-04-16
Kl. 15:15
Stautrup IF JAI, Aarhus (3) Stautrup Idrætsanlæg 3-1
905806
Kampfakta
4 16-04-16
Kl. 16:00
ASA, Aarhus Aarhus 1900 (1) ASA's Idrætsanlæg 1-1
905801
2 To 21-04-16
Kl. 18:45
Viby IF ASA, Aarhus Viby Idrætspark 3-2
905797
1 Fr 22-04-16
Kl. 11:00
FFD Kralupy (2) JAI, Aarhus (3) Holme Skole 1-2
905810
Kampfakta
5 23-04-16
Kl. 14:00
Aarhus 1900 (1) FC Skjoldhøgene Langenæs Idrætsanlæg 2-4
905811
Kampfakta
5 24-04-16
Kl. 16:00
Stautrup IF Prügelknabe IK Stautrup Idrætsanlæg 1-0
905851
6 Ti 26-04-16
Kl. 18:30
ASA, Aarhus JAI, Aarhus (3) ASA's Idrætsanlæg 1-3
905836
Kampfakta
6 30-04-16
Kl. 14:00
FC Skjoldhøgene Stautrup IF Skjoldhøjskolen 2-2
905814
5 01-05-16
Kl. 16:00
JAI, Aarhus (3) Viby IF JAI's Anlæg 4-3
905854
7 Ti 03-05-16
Kl. 17:30
FFD Kralupy (2) FC Skjoldhøgene Holme Skole 4-0
905852
7 To 05-05-16
Kl. 16:00
JAI, Aarhus (3) Aarhus 1900 (1) JAI's Anlæg 3-2
905858
Kampfakta
8 Fr 06-05-16
Kl. 18:30
Viby IF FC Skjoldhøgene Viby Idrætspark 3-1
905857
Kampfakta
8 08-05-16
Kl. 15:15
Stautrup IF ASA, Aarhus Stautrup Idrætsanlæg 3-1
905856
Kampfakta
8 08-05-16
Kl. 16:00
Aarhus 1900 (1) Prügelknabe IK Langenæs Idrætsanlæg 1-2
905859
8 08-05-16
Kl. 16:00
JAI, Aarhus (3) FFD Kralupy (2) JAI's Anlæg 2-2
905853
Kampfakta
7 Ti 10-05-16
Kl. 19:00
Stautrup IF Viby IF Stautrup Idrætsanlæg 5-3
905812
5 On 11-05-16
Kl. 18:00
FFD Kralupy (2) ASA, Aarhus Holme Skole 2-2
905850
Kampfakta
6 Fr 13-05-16
Kl. 18:30
Viby IF Prügelknabe IK Viby Idrætspark 1-3
905860
Kampfakta
9 14-05-16
Kl. 14:00
Aarhus 1900 (1) Stautrup IF Langenæs Idrætsanlæg 1-3
905861
Kampfakta
9 14-05-16
Kl. 14:00
FC Skjoldhøgene JAI, Aarhus (3) Skjoldhøjskolen 1-3
905863
9 Ma 16-05-16
Kl. 12:30
ASA, Aarhus Viby IF ASA's Idrætsanlæg 1-2
905862
Kampfakta
9 Ma 16-05-16
Kl. 14:00
FFD Kralupy (2) Prügelknabe IK Holme Skole 1-5
905865
Kampfakta
10 To 19-05-16
Kl. 18:30
Stautrup IF FFD Kralupy (2) Stautrup Idrætsanlæg 11-1
905855
Kampfakta
7 To 19-05-16
Kl. 19:00
Prügelknabe IK ASA, Aarhus ASA's Idrætsanlæg 0-2
905864
10 21-05-16
Kl. 11:00
Viby IF Aarhus 1900 (1) Viby Idrætspark 1-1
905867
Kampfakta
10 21-05-16
Kl. 14:00
Prügelknabe IK JAI, Aarhus (3) Rosenvangsskolen 3-0
905866
Kampfakta
10 21-05-16
Kl. 15:00
ASA, Aarhus FC Skjoldhøgene ASA's Idrætsanlæg 2-3
905871
11 Fr 27-05-16
Kl. 17:30
FFD Kralupy (2) Viby IF Holme Skole 2-4
905868
11 28-05-16
Kl. 14:00
Aarhus 1900 (1) ASA, Aarhus Langenæs Idrætsanlæg 1-2
905870
Kampfakta
11 28-05-16
Kl. 14:00
FC Skjoldhøgene Prügelknabe IK Skjoldhøjskolen 3-1
905869
Kampfakta
11 Ti 31-05-16
Kl. 19:00
JAI, Aarhus (3) Stautrup IF JAI's Anlæg 0-4
905800
Kampfakta
2 On 01-06-16
Kl. 18:30
FFD Kralupy (2) Prügelknabe IK Holme Skole 0-3
905875
12 04-06-16
Kl. 11:00
Viby IF JAI, Aarhus (3) Viby Idrætspark 3-2
905872
12 04-06-16
Kl. 14:00
FC Skjoldhøgene Aarhus 1900 (1) Skjoldhøjskolen HHT !
905873
Kampfakta
12 04-06-16
Kl. 15:15
Stautrup IF Prügelknabe IK Stautrup Idrætsanlæg 1-3
905874
12 05-06-16
Kl. 12:40
ASA, Aarhus FFD Kralupy (2) ASA's Idrætsanlæg 3-1
905796
1 Ti 07-06-16
Kl. 18:30
FC Skjoldhøgene Viby IF Skjoldhøjskolen HHT !
905794
Kampfakta
1 Ti 07-06-16
Kl. 19:00
Prügelknabe IK Aarhus 1900 (1) Rosenvangsskolen 2-3
905879
13 11-06-16
Kl. 12:00
JAI, Aarhus (3) ASA, Aarhus JAI's Anlæg 2-3
905878
Kampfakta
13 11-06-16
Kl. 14:00
Viby IF Prügelknabe IK Viby Idrætspark 0-5
905877
13 11-06-16
Kl. 15:15
Stautrup IF FC Skjoldhøgene Stautrup Idrætsanlæg UHT !
905876
13 12-06-16
Kl. 12:00
FFD Kralupy (2) Aarhus 1900 (1) Holme Skole 7-2
905805
Kampfakta
3 On 15-06-16
Kl. 19:00
JAI, Aarhus (3) Prügelknabe IK JAI's Anlæg 4-2
905815
6 To 16-06-16
Kl. 19:00
Aarhus 1900 (1) FFD Kralupy (2) Langenæs Idrætsanlæg 5-1
905883
Kampfakta
14 To 16-06-16
Kl. 19:00
ASA, Aarhus Prügelknabe IK ASA's Idrætsanlæg 1-5
905881
Kampfakta
14 18-06-16
Kl. 11:00
Viby IF Stautrup IF Viby Idrætspark 2-4
905882
14 18-06-16
Kl. 11:00
FC Skjoldhøgene FFD Kralupy (2) Skjoldhøjskolen HHT !
905880
14 19-06-16
Kl. 11:00
Aarhus 1900 (1) JAI, Aarhus (3) Langenæs Idrætsanlæg 1-3
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland på mail eller telefon 8939 9999

Bemærk:

Følgende 12 hold rykker op fra 2. pladsen. Der tages forbehold for forkert indberettede resultater, protester etc.:
Bagterp IF (47), Tranum GF (50), FC Aalborg (52), Gug B1 (53), IK Rosendal (56), Nordvestmors BK (58), Mejrup GU (59), Rougsø FF (66), Hovedgaard IF (73), Horsens KFUM 1 (74), Vinding SF (75). Ravsted UI (81).

Følgende 16 hold klarer frisag på 6. pladsen og bliver i serie 4. Der tages forbehold for forkert indberettede resultater, protester etc.:
Try/Thorshøj B (48), Sulsted IF (51), Gug B (52), Vive IF (55), Højslev Station IF (58), Vinderup IK (59), Silkeborg United (64), Værum GF (65), Fuglebakken KFUM Århus 3 (68), ASA, Aarhus (71), FFD Kralupy 1 (72), Ansager IF (77), Hjerting IF (78), Sdr. Hygum B (80), Lundtoft IF (81), Hørup IF (82).

Indtast klubbens navn eller en del af navnet
Udvidet kampsøgning
Livescore søgning