Kvinde-LP 2016/2017

Komplet kampprogram

Kampnr. R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
Runde 2
269925
Kampfakta
2 Ti 03-05-16
Kl. 19:00
Aarhus Fremad Aarhus 1900 Kunstgræsbane Riisvangen 11-1
269936
Kampfakta
2 On 04-05-16
Kl. 18:30
KFUM Herstedøster IC Emdrupparken 0-4
269922
Kampfakta
2 Ti 10-05-16
Kl. 18:30
Aabybro IF Aalborg Freja Aabybro Idrætscenter 0-2
269923
Kampfakta
2 Ti 10-05-16
Kl. 18:30
Hover/Ølstrup FC King George Hover UIF's Anlæg 0-7
269926
Kampfakta
2 Ti 10-05-16
Kl. 18:30
Løsning IF Christiansbjerg IF Løsning Stadion 0-7
269927
2 Ti 10-05-16
Kl. 18:30
Galten FS FFD Kralupy Klank Idrætsanlæg HHT !
269928
2 Ti 10-05-16
Kl. 18:30
Søndersø BK Seest B Søndersø Stadion HHT !
269929
Kampfakta
2 Ti 10-05-16
Kl. 18:30
Gauerslund IF Vinding SF Danbolig Arena Gauerslund 0-4
269930
Kampfakta
2 Ti 10-05-16
Kl. 18:30
DSIO Oure Fodbold Akademi Provstegårdsskolen 2-11
269931
Kampfakta
2 Ti 10-05-16
Kl. 18:30
Kalundborg GB Stenhus IK Munkesø Stadion 1-4
269932
Kampfakta
2 Ti 10-05-16
Kl. 18:30
Annisse IF Fredensborg BI Annisse Stadion 1-2
269933
2 Ti 10-05-16
Kl. 18:30
Humlebæk BK Ølstykke FC Humlebæk Stadion HHT !
269934
Kampfakta
2 Ti 10-05-16
Kl. 18:30
Farum BK Melby-Liseleje IF Farum Park 6-1
269935
2 Ti 10-05-16
Kl. 18:30
FC Lejre/ Hvalsø IF Frederiksværk FK Lejrehallen ANN Resultatformidling
269937
Kampfakta
2 Ti 10-05-16
Kl. 18:30
Bk. Skjold CBS Sport Fælledparken 0-6
269938
Kampfakta
2 Ti 10-05-16
Kl. 18:30
Herlev IF Føroyar Herlev Stadion 2-3
269939
2 Ti 10-05-16
Kl. 18:30
Borup/Solrød Valby Bk. Borup Stadion UHT !
269940
Kampfakta
2 On 11-05-16
Kl. 18:30
VLI Bella1973 Frederiksberg IP, kunst 8-4
269924
Kampfakta
2 On 11-05-16
Kl. 18:30
Aars IK Vejgaard B Aars Stadion 0-9
Runde 3
341200
Kampfakta
3 Ma 06-06-16
Kl. 19:00
FFD Kralupy JAI, Aarhus Holme Skole 1-9
341192
Kampfakta
3 Ti 07-06-16
Kl. 18:00
CBS Sport Østerbro IF Fælledparken 0-1
341194
Kampfakta
3 Ti 07-06-16
Kl. 19:00
AB Tårnby Rødovre Vestamager Idrætsanlæg 4-5
341191
Kampfakta
3 Ti 07-06-16
Kl. 19:00
Borup/Solrød FC Damsø Rishøj Stadion 4-3
341196
Kampfakta
3 Ti 07-06-16
Kl. 19:00
Seest B Stensballe IK Seest Idrætspark 1-4
341197
Kampfakta
3 Ti 07-06-16
Kl. 19:00
Oure Fodbold Akademi SønderjyskE Oure Idrætsskole 1-2
341198
Kampfakta
3 Ti 07-06-16
Kl. 19:00
Vinding SF FC King George Vinding Stadion 2-1
341199
Kampfakta
3 Ti 07-06-16
Kl. 19:00
Aarhus Fremad Vildbjerg Riisvangen Stadion 4-1
341201
Kampfakta
3 Ti 07-06-16
Kl. 19:00
Christiansbjerg IF Vejlby IK CIF's Anlæg 2-3
341202
Kampfakta
3 Ti 07-06-16
Kl. 19:00
Aalborg Freja Thisted FC Frejaparken 0-3
341203
Kampfakta
3 Ti 07-06-16
Kl. 19:00
Vejgaard B Vorup Soffy Road 0-2
341185
Kampfakta
3 Ti 07-06-16
Kl. 19:00
Raklev GI B. 73, Slagelse Røsnæshallen 6-0
341186
Kampfakta
3 Ti 07-06-16
Kl. 19:00
Vordingborg IF Roskilde Pigefodbold Vordingborg Stadion 1-5
341187
Kampfakta
3 Ti 07-06-16
Kl. 19:00
Næstved I.F. Herlufsholm Næstved Stadion 1-10
341188
Kampfakta
3 Ti 07-06-16
Kl. 19:00
Fredensborg BI Ølstykke FC Fredensborg Stadion 1-2
341189
Kampfakta
3 Ti 07-06-16
Kl. 19:00
Herstedøster IC Birkerød Herstedøster Stadion 1-2
341195
3 Ti 07-06-16
Kl. 19:30
FB Greve Kunst, Jens Jessens Vej HHT !
341190
Kampfakta
3 Ti 07-06-16
Kl. 19:45
Farum BK Allerød Fodbold Klub Right to Dream Park 0-1
341193
Kampfakta
3 On 08-06-16
Kl. 19:00
VLI Føroyar Kunst, Jens Jessens Vej 1-3
341204
Kampfakta
3 On 08-06-16
Kl. 19:00
Stenhus IK Hillerød Stenhus gymnasium&HF 2-0
Runde 4
556403
Kampfakta
4 On 17-08-16
Kl. 18:15
Greve BSF Greve Idræts Center 0-7
556405
Kampfakta
4 On 17-08-16
Kl. 18:15
Rødovre Brøndby Rødovre Stadion 0-13
556406
Kampfakta
4 On 17-08-16
Kl. 18:15
Allerød Fodbold Klub Birkerød Allerød Idrætspark 1-5
556407
Kampfakta
4 On 17-08-16
Kl. 18:15
Ølstykke FC Sundby Ølstykke Stadion 0-5
556408
Kampfakta
4 On 17-08-16
Kl. 18:15
Stenhus IK Raklev GI Stenhus Hallen 3-9
556409
Kampfakta
4 On 17-08-16
Kl. 18:15
Roskilde Pigefodbold Herlufsholm Himmelev Idrætspark 1-4
556411
Kampfakta
4 On 17-08-16
Kl. 18:15
Vinding SF KoldingQ Vinding Stadion 0-19
556412
Kampfakta
4 On 17-08-16
Kl. 18:15
Næsby BK Vejle ALPI Arena Næsby 0-2
556413
4 On 17-08-16
Kl. 18:15
Stensballe IK Varde Stensballe Hallen HHT !
556414
4 On 17-08-16
Kl. 18:15
VSK Aarhus SønderjyskE Vejlby/Risskov Centret UHT !
556415
4 On 17-08-16
Kl. 18:15
Team Viborg Skovbakken Liseborgcentret HHT !
556416
Kampfakta
4 On 17-08-16
Kl. 18:15
JAI, Aarhus Vorup JAI's Anlæg 1-3
556417
Kampfakta
4 On 17-08-16
Kl. 18:15
Aarhus Fremad Fortuna Hjørring Riisvangen Stadion 0-2
556418
Kampfakta
4 On 17-08-16
Kl. 18:15
Thisted FC ASA, Aarhus Lerpytter Anlæg 3-0
556410
Kampfakta
4 On 17-08-16
Kl. 18:30
Borup/Solrød Odense Q Solrød Idrætscenter 0-15
556404
Kampfakta
4 Ti 30-08-16
Kl. 17:45
Føroyar Østerbro IF Kløvermarken 0-6
Runde 5
415663
Kampfakta
5 Ti 06-09-16
Kl. 19:00
Skovbakken Varde Kunstgræsbanen-Vejlby/Risskov Centret 0-1
415658
Kampfakta
5 Ti 06-09-16
Kl. 19:00
Raklev GI Herlufsholm Røsnæshallen Kunstgræs 2-0
415659
Kampfakta
5 Ti 06-09-16
Kl. 19:00
Østerbro IF Brøndby Kunst, Fælledparken 0-11
415662
Kampfakta
5 On 07-09-16
Kl. 17:15
KoldingQ Fortuna Hjørring Mosevej Sportsplads 0-7
415656
Kampfakta
5 On 07-09-16
Kl. 17:15
Birkerød BSF Birkerød Stadion 0-3
415661
Kampfakta
5 On 07-09-16
Kl. 19:00
Sundby Odense Q Kunst, Sundby/Kløvermarken 1-0
415665
Kampfakta
5 On 07-09-16
Kl. 19:00
VSK Aarhus Thisted FC Kunstgræsbanen-Vejlby/Risskov Centret 1-3
415664
Kampfakta
5 Ti 25-10-16
Kl. 19:15
Vorup Vejle XL Park, Vorup - Kunstgræsbane Ulvehøj 0-2
Runde 6
128798
Kampfakta
6 11-03-17
Kl. 13:00
Raklev GI Varde Røsnæshallen Kunstgræs 0-4
128800
Kampfakta
6 11-03-17
Kl. 13:00
BSF Brøndby Top Danmark Hallen, kunstgræs 2-7
128797
Kampfakta
6 11-03-17
Kl. 15:00
Vejle Fortuna Hjørring Vejle Idrætsefterskoles Kunstgræsbane 0-3
128799
Kampfakta
6 11-03-17
Kl. 16:00
Thisted FC Sundby Thisted Kunstgræsbane 1-2
Runde 7
128809
Kampfakta
7 18-03-17
Kl. 15:00
Fortuna Hjørring Brøndby Bredbånd Nord Arena 1-1
128808
Kampfakta
7 18-03-17
Kl. 15:30
Sundby Varde Kunst, Sundby/Kløvermarken 1-1
128810
Kampfakta
7 25-03-17
Kl. 15:00
Varde Sundby Sydbank Stadion 5-1
128811
Kampfakta
7 02-04-17
Kl. 13:00
Brøndby Fortuna Hjørring Brøndby Stadion 3-0
Runde 8
635596
Kampfakta
8 Fr 12-05-17
Kl. 15:00
Varde Brøndby Sydbank Stadion 1-3
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU på mail eller telefon 4326 2222

Bemærk:

Finalen spilles St. Bededag den 12. maj 2017.

Oversiddere i 2. runde:
Allerød FK, HIllerød, Næstved IF, Raklev GI, Roskilde Pigefodbold, B. 73 Slagelse, Vordingborg IF, AB Tårnby, FB og JAI Aarhus