Turneringer og resultater

Turneringer & Resultater

Herre C2 (+16) 7M - Forår, Pulje 143 (2016)

Komplet kampprogram

Kampnr. R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
695552
1 On 13-04-16
Kl. 19:00
FC Frederiksbjerg JAI, Aarhus Frederiksbjerg Idrætsanlæg 1-1
695554
1 Fr 15-04-16
Kl. 18:00
Torpedo AT AIA/Tranbjerg (1) Holme Skole 8-1
695553
Kampfakta
1 17-04-16
Kl. 16:00
Viby Syd IF (1) AKF, Århus Viby Gymnasium og HF 3-4
695555
2 Ti 19-04-16
Kl. 19:15
AIA/Tranbjerg (1) FC Frederiksbjerg Grønløkke Stadion 2-1
695556
2 On 20-04-16
Kl. 19:00
AKF, Århus Torpedo AT Skjoldhøjskolen 1-2
695557
Kampfakta
2 On 20-04-16
Kl. 19:00
JAI, Aarhus Viby Syd IF (1) JAI's Anlæg 6-1
695558
3 Ma 25-04-16
Kl. 18:00
FC Frederiksbjerg Torpedo AT Læsøgade Skole 2-3
695563
4 Ma 02-05-16
Kl. 18:00
Torpedo AT Viby Syd IF (1) Holme Skole 4-0
695562
4 Ti 03-05-16
Kl. 19:15
AIA/Tranbjerg (1) JAI, Aarhus Grønløkke Stadion 5-5
695561
4 On 04-05-16
Kl. 19:00
AKF, Århus FC Frederiksbjerg Ellekærskolen 1-13
695565
5 On 11-05-16
Kl. 19:00
AKF, Århus AIA/Tranbjerg (1) Ellekærskolen 1-16
695566
5 On 11-05-16
Kl. 19:00
JAI, Aarhus Torpedo AT JAI's Anlæg 0-6
695564
5 15-05-16
Kl. 15:00
Viby Syd IF (1) FC Frederiksbjerg Viby Gymnasium og HF 1-4
695567
6 Ti 17-05-16
Kl. 19:15
AIA/Tranbjerg (1) Torpedo AT Grønløkke Stadion 4-4
695568
6 On 18-05-16
Kl. 19:00
AKF, Århus Viby Syd IF (1) Ellekærskolen 3-1
695569
6 On 18-05-16
Kl. 19:00
JAI, Aarhus FC Frederiksbjerg JAI's Anlæg 2-5
695570
7 Ma 23-05-16
Kl. 19:00
FC Frederiksbjerg AIA/Tranbjerg (1) Læssøesgade Skolen 4-1
695572
7 To 26-05-16
Kl. 18:00
Torpedo AT AKF, Århus Holme Skole 11-2
695559
Kampfakta
3 To 26-05-16
Kl. 19:00
Viby Syd IF (1) AIA/Tranbjerg (1) Viby Gymnasium og HF 2-3
695571
Kampfakta
7 29-05-16
Kl. 15:00
Viby Syd IF (1) JAI, Aarhus Viby Gymnasium og HF 1-2
695574
8 On 01-06-16
Kl. 19:00
AKF, Århus JAI, Aarhus Ellekærskolen 1-16
695575
8 To 02-06-16
Kl. 18:00
Torpedo AT FC Frederiksbjerg Holme Skole 2-1
695573
Kampfakta
8 04-06-16
Kl. 15:00
AIA/Tranbjerg (1) Viby Syd IF (1) Grønløkke Stadion 1-5
695560
3 05-06-16
Kl. 13:00
JAI, Aarhus AKF, Århus JAI's Anlæg 10-2
695577
9 On 08-06-16
Kl. 19:00
AKF, Århus FC Frederiksbjerg Ellekærskolen 3-8
695578
9 On 08-06-16
Kl. 19:00
JAI, Aarhus AIA/Tranbjerg (1) JAI's Anlæg 1-2
695576
Kampfakta
9 To 09-06-16
Kl. 18:00
Viby Syd IF (1) Torpedo AT Viby Gymnasium og HF 4-5
695581
10 Ti 14-06-16
Kl. 18:00
Torpedo AT JAI, Aarhus Holme Skole 6-2
695580
10 Ti 14-06-16
Kl. 19:00
AIA/Tranbjerg (1) AKF, Århus Grønløkke Stadion UHT !
695579
Kampfakta
10 On 15-06-16
Kl. 19:30
FC Frederiksbjerg Viby Syd IF (1) Læsøgade Skole 2-1
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland Region 3 på mail eller telefon 8939 9930

Bemærk:

Bemærk at alle 7-mands holdene i Herre C1/C2, Kvinde C1/C2, Oldgirls og Oldboys, automatisk overføres til efterårsturneringen 2016. Klubberne skal således kun meddele Region 3, hvis man ønsker yderligere hold med i turneringen, eller at man ønsker at slette nogle hold. Sidste frist for rettelser til efterårsturneringen 2016 er d. 10. juni.

Har I spørgsmål til turneringen, så læs mere her.

Se hvem der går videre til regionsfinalerne her.

Indtast klubbens navn eller en del af navnet
Udvidet kampsøgning
Livescore søgning