U19 Drenge Ligaen 2016/17

Komplet kampprogram

Kampnr. R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
536512
Kampfakta
1 13-08-16
Kl. 13:00
Silkeborg AGF Søholt Idrætsanlæg 1-1
536515
Kampfakta
1 13-08-16
Kl. 13:00
AaB Randers Freja AaB's Anlæg 1-1
536516
Kampfakta
1 13-08-16
Kl. 13:00
FC Nordsjælland Esbjerg Right to Dream Park 2-3
536521
Kampfakta
2 20-08-16
Kl. 12:30
AGF OB AGF's anlæg - Fredensvang 3-4
536522
Kampfakta
2 20-08-16
Kl. 13:00
Brøndby Silkeborg Brøndby Stadion 5-1
536523
Kampfakta
2 20-08-16
Kl. 13:00
Esbjerg FC Midtjylland Esbjerg Idrætspark 1-1
536518
Kampfakta
2 20-08-16
Kl. 13:00
Randers Freja FC Nordsjælland Randers Stadion 1-2
536520
Kampfakta
2 20-08-16
Kl. 13:00
Vejle Lyngby VB Parken 3-0
536519
Kampfakta
2 20-08-16
Kl. 15:15
FC København AaB KB. P.Bangsvej 1-1
536527
Kampfakta
3 27-08-16
Kl. 13:00
Lyngby AGF Lyngby Stadion 3-0
536528
Kampfakta
3 27-08-16
Kl. 13:00
AaB Vejle AaB's Anlæg 4-2
536526
Kampfakta
3 27-08-16
Kl. 14:00
OB Brøndby Odense Atletikstadion 1-0
536535
Kampfakta
4 10-09-16
Kl. 12:00
AGF AaB AGF's anlæg - Fredensvang 1-3
536536
Kampfakta
4 10-09-16
Kl. 13:00
Brøndby Lyngby Brøndby Stadion 2-4
536534
Kampfakta
4 10-09-16
Kl. 13:00
Vejle FC Nordsjælland VB Parken 3-1
536533
Kampfakta
4 10-09-16
Kl. 14:00
FC København Randers Freja KB. P.Bangsvej 0-0
536532
Kampfakta
4 10-09-16
Kl. 15:15
FC Midtjylland Silkeborg Ikast Stadion (Kunstgræsbane) 3-2
536530
Kampfakta
3 On 14-09-16
Kl. 17:30
Randers Freja Esbjerg Randers Stadion 3-0
536541
Kampfakta
5 17-09-16
Kl. 13:00
AaB Brøndby AaB's Anlæg 0-3
536542
Kampfakta
5 17-09-16
Kl. 13:00
FC Nordsjælland AGF Right to Dream Park 3-1
536543
Kampfakta
5 17-09-16
Kl. 13:00
Randers Freja Vejle Randers Stadion 2-1
536539
Kampfakta
5 17-09-16
Kl. 14:00
OB FC Midtjylland OB-Ådalen 1-3
536544
Kampfakta
5 17-09-16
Kl. 15:15
FC København Esbjerg KB. P.Bangsvej 2-2
536513
Kampfakta
1 On 21-09-16
Kl. 17:30
OB Vejle Kildemosens anlæg 2-1
538288
Kampfakta
14 To 22-09-16
Kl. 17:00
FC København Lyngby KB. P.Bangsvej 1-1
538282
Kampfakta
13 24-09-16
Kl. 13:00
Vejle Silkeborg VB Parken 0-4
538277
Kampfakta
12 09-10-16
Kl. 13:00
AaB Esbjerg AaB's Anlæg 2-6
538041
Kampfakta
6 To 13-10-16
Kl. 17:00
Vejle FC København Vejle Idrætsefterskoles Kunstgræsbane 0-5
538044
Kampfakta
6 15-10-16
Kl. 12:00
Esbjerg Silkeborg Esbjerg Kunstgræsbane 3-4
538042
Kampfakta
6 15-10-16
Kl. 12:30
AGF Randers Freja AGF's anlæg - Fredensvang 1-2
538043
Kampfakta
6 15-10-16
Kl. 13:00
Brøndby FC Nordsjælland Brøndby Stadion 1-4
536546
Kampfakta
6 15-10-16
Kl. 13:00
FC Midtjylland Lyngby Ikast FS baneanlæg 3-0
538051
Kampfakta
7 22-10-16
Kl. 12:00
Vejle Esbjerg Vejle Idrætsefterskoles Kunstgræsbane 0-4
538045
Kampfakta
7 22-10-16
Kl. 13:00
OB Silkeborg OB-Ådalen - Kunstgræsbane 2-1
538047
Kampfakta
7 22-10-16
Kl. 13:00
AaB FC Midtjylland AaB's Anlæg 1-2
538049
Kampfakta
7 22-10-16
Kl. 13:00
Randers Freja Brøndby Randers Stadion 1-2
538050
Kampfakta
7 22-10-16
Kl. 15:15
FC København AGF KB. P.Bangsvej 5-0
538056
Kampfakta
8 29-10-16
Kl. 12:00
AGF Vejle AGF's anlæg - Fredensvang 3-0
538057
Kampfakta
8 29-10-16
Kl. 12:00
Brøndby FC København Brøndby Stadion 2-4
538058
Kampfakta
8 29-10-16
Kl. 12:00
Esbjerg OB Esbjerg Kunstgræsbane 4-1
538055
Kampfakta
8 29-10-16
Kl. 13:00
Silkeborg Lyngby Søholt Idrætsanlæg 1-3
538053
Kampfakta
8 29-10-16
Kl. 15:15
FC Midtjylland FC Nordsjælland Ikast Stadion (Kunstgræsbane) 6-2
538060
Kampfakta
9 05-11-16
Kl. 12:00
AaB Silkeborg AaB's Anlæg 2-4
538064
Kampfakta
9 05-11-16
Kl. 12:00
Vejle Brøndby Vejle Idrætsefterskoles Kunstgræsbane 1-1
538065
Kampfakta
9 05-11-16
Kl. 12:00
AGF Esbjerg Fredensvang - Kunstgræsbanen 3-3
538062
Kampfakta
9 05-11-16
Kl. 13:00
Randers Freja FC Midtjylland Randers Stadion, kunstgræs 0-1
538059
Kampfakta
9 05-11-16
Kl. 13:00
Lyngby OB Lyngby Stadion 1-1
538067
Kampfakta
10 Fr 18-11-16
Kl. 18:30
FC Midtjylland FC København Ikast Stadion (Kunstgræsbane) 1-2
538263
Kampfakta
10 19-11-16
Kl. 12:00
Esbjerg Lyngby Esbjerg Kunstgræsbane 2-0
538069
Kampfakta
10 19-11-16
Kl. 13:00
Silkeborg FC Nordsjælland Søholt Idrætsanlæg 4-2
538070
Kampfakta
10 19-11-16
Kl. 13:00
OB AaB OB-Ådalen 2-1
538071
Kampfakta
10 19-11-16
Kl. 13:00
Brøndby AGF Brøndby Stadion 4-2
538270
Kampfakta
11 26-11-16
Kl. 12:00
Brøndby Esbjerg Brøndby Stadion 0-4
538266
Kampfakta
11 26-11-16
Kl. 12:15
Randers Freja Silkeborg Randers Stadion, kunstgræs 4-2
538264
Kampfakta
11 26-11-16
Kl. 13:00
AaB Lyngby AaB's Anlæg 5-0
538279
Kampfakta
13 Ti 29-11-16
Kl. 15:00
FC Nordsjælland AaB Right to Dream Park 1-1
538274
Kampfakta
12 Fr 02-12-16
Kl. 16:30
Silkeborg FC København Søholt Idrætsanlæg 0-2
538275
Kampfakta
12 03-12-16
Kl. 13:00
OB Randers Freja OB-Ådalen 0-0
538276
Kampfakta
12 03-12-16
Kl. 13:00
Lyngby FC Nordsjælland Lyngby Stadion 2-0
538284
Kampfakta
13 10-12-16
Kl. 12:00
Brøndby FC Midtjylland Brøndby Stadion 1-2
538280
Kampfakta
13 10-12-16
Kl. 12:15
Randers Freja Lyngby Randers Stadion, kunstgræs 2-0
538281
Kampfakta
13 10-12-16
Kl. 15:45
FC København OB Frederiksberg IP, kunst 2-0
538292
Kampfakta
14 25-02-17
Kl. 12:00
Esbjerg FC Nordsjælland Esbjerg Kunstgræsbane 2-1
538287
Kampfakta
14 25-02-17
Kl. 12:15
Randers Freja AaB Randers Stadion, kunstgræs 2-3
538289
Kampfakta
14 25-02-17
Kl. 12:30
Vejle OB Balle Kunstgræsbane 1-2
538290
Kampfakta
14 25-02-17
Kl. 12:30
AGF Silkeborg Fredensvang - Kunstgræsbanen 0-2
536514
Kampfakta
1 25-02-17
Kl. 15:45
Lyngby FC København Lyngby Stadion 2-3
538295
Kampfakta
15 04-03-17
Kl. 13:00
Silkeborg Brøndby Søholt Idrætsanlæg 2-0
538296
Kampfakta
15 04-03-17
Kl. 13:00
OB AGF OB-Ådalen 2-0
538297
Kampfakta
15 04-03-17
Kl. 13:00
Lyngby Vejle Lyngby Stadion 4-4
538299
Kampfakta
15 04-03-17
Kl. 13:00
FC Nordsjælland Randers Freja Farum Park 1-1
538293
Kampfakta
15 04-03-17
Kl. 13:00
FC Midtjylland Esbjerg Ikast Stadion (Kunstgræsbane) 1-3
538298
Kampfakta
15 04-03-17
Kl. 17:15
AaB FC København AaB's Anlæg 2-3
538306
Kampfakta
16 11-03-17
Kl. 12:00
Esbjerg Randers Freja Esbjerg Kunstgræsbane 7-0
538304
Kampfakta
16 11-03-17
Kl. 12:30
AGF Lyngby Fredensvang - Kunstgræsbanen 2-2
538305
Kampfakta
16 11-03-17
Kl. 13:00
Brøndby OB Brøndby Stadion 4-1
538303
Kampfakta
16 11-03-17
Kl. 13:00
Vejle AaB VB Parken 1-2
536529
Kampfakta
3 11-03-17
Kl. 13:00
FC Nordsjælland FC København Right to Dream Park 0-1
538313
Kampfakta
17 Fr 17-03-17
Kl. 16:00
Randers Freja FC København Randers Stadion, kunstgræs 1-4
538308
Kampfakta
17 18-03-17
Kl. 13:00
Silkeborg FC Midtjylland Søholt Idrætsanlæg 1-1
538310
Kampfakta
17 18-03-17
Kl. 13:00
Lyngby Brøndby Lyngby Stadion 2-3
538311
Kampfakta
17 18-03-17
Kl. 13:00
AaB AGF AaB's Anlæg 4-2
538312
Kampfakta
17 18-03-17
Kl. 13:00
FC Nordsjælland Vejle Farum Park 1-2
538268
Kampfakta
11 25-03-17
Kl. 13:00
Vejle FC Midtjylland VB Parken Kunstgræs 0-3
538492
Kampfakta
19 26-03-17
Kl. 12:30
Silkeborg Esbjerg Mascot Park 3-3
538489
Kampfakta
18 01-04-17
Kl. 12:30
AGF FC Nordsjælland AGF's anlæg - Fredensvang 2-3
538490
Kampfakta
18 01-04-17
Kl. 13:00
Brøndby AaB Brøndby Stadion 1-3
538488
Kampfakta
18 01-04-17
Kl. 13:00
Vejle Randers Freja VB Parken Kunstgræs 2-1
538486
Kampfakta
18 01-04-17
Kl. 13:00
FC Midtjylland OB Ikast Stadion (Kunstgræsbane) 3-1
538491
Kampfakta
18 Ma 03-04-17
Kl. 17:00
Esbjerg FC København Esbjerg Kunstgræsbane 3-0
538498
Kampfakta
19 Fr 07-04-17
Kl. 19:00
FC København Vejle KB. P.Bangsvej 7-2
538494
Kampfakta
19 08-04-17
Kl. 13:00
Lyngby FC Midtjylland Lyngby Stadion 1-3
538496
Kampfakta
19 08-04-17
Kl. 13:00
FC Nordsjælland Brøndby Farum Park 2-1
538497
Kampfakta
19 08-04-17
Kl. 13:00
Randers Freja AGF Randers Stadion 2-2
538272
Kampfakta
12 On 12-04-17
Kl. 18:30
FC Midtjylland AGF Ikast Stadion (Kunstgræsbane) 2-1
538674
Kampfakta
25 Ma 17-04-17
Kl. 14:00
FC København Silkeborg KB. P.Bangsvej 5-0
538505
Kampfakta
20 22-04-17
Kl. 12:00
Esbjerg Vejle Esbjerg Idrætspark 1-0
538502
Kampfakta
20 22-04-17
Kl. 13:00
Silkeborg OB Søholt Idrætsanlæg 0-2
538504
Kampfakta
20 22-04-17
Kl. 13:00
Brøndby Randers Freja Brøndby Stadion 2-2
538500
Kampfakta
20 22-04-17
Kl. 13:00
FC Midtjylland AaB Ikast Stadion (Kunstgræsbane) 2-2
538683
Kampfakta
26 Ti 25-04-17
Kl. 16:30
OB FC København OB-Ådalen - Kunstgræsbane 0-2
538548
Kampfakta
21 29-04-17
Kl. 11:30
Vejle AGF Vejle Idrætsefterskoles Kunstgræsbane 2-2
538506
Kampfakta
21 29-04-17
Kl. 13:00
OB Esbjerg OB-Ådalen - Kunstgræsbane 0-1
538543
Kampfakta
21 29-04-17
Kl. 13:00
Lyngby Silkeborg Lyngby Stadion 3-1
538545
Kampfakta
21 29-04-17
Kl. 13:00
FC Nordsjælland FC Midtjylland Farum Park 3-0
538302
Kampfakta
16 Fr 05-05-17
Kl. 18:00
FC København FC Nordsjælland Albertslund Stadion 1-0
538554
Kampfakta
22 06-05-17
Kl. 12:00
Brøndby Vejle Brøndby Stadion 3-1
538555
Kampfakta
22 06-05-17
Kl. 13:00
Esbjerg AGF Esbjerg Idrætspark 4-2
538552
Kampfakta
22 06-05-17
Kl. 13:00
Silkeborg AaB Søholt Idrætsanlæg 0-1
538553
Kampfakta
22 06-05-17
Kl. 13:00
OB Lyngby OB-Ådalen - Kunstgræsbane 2-0
538550
Kampfakta
22 06-05-17
Kl. 14:15
FC Midtjylland Randers Freja Ikast Stadion (Kunstgræsbane) 5-0
538562
Kampfakta
23 13-05-17
Kl. 12:30
AGF Brøndby AGF's anlæg - Fredensvang 2-2
538558
Kampfakta
23 13-05-17
Kl. 13:00
FC Nordsjælland Silkeborg Farum Park 1-2
538556
Kampfakta
23 13-05-17
Kl. 13:00
Lyngby Esbjerg Lyngby Stadion 1-2
538557
Kampfakta
23 13-05-17
Kl. 14:15
AaB OB AaB's Anlæg 4-0
538560
Kampfakta
23 13-05-17
Kl. 15:15
FC København FC Midtjylland Albertslund Stadion 0-2
538680
Kampfakta
26 Ti 16-05-17
Kl. 15:00
FC Midtjylland Brøndby Ikast Stadion (Kunstgræsbane) 3-2
538265
Kampfakta
11 On 17-05-17
Kl. 16:00
FC Nordsjælland OB Right to Dream Park 3-2
538651
Kampfakta
24 20-05-17
Kl. 12:00
Esbjerg Brøndby Esbjerg Idrætspark 3-1
538566
Kampfakta
24 20-05-17
Kl. 13:00
Silkeborg Randers Freja Søholt Idrætsanlæg 0-1
538646
Kampfakta
24 20-05-17
Kl. 13:00
OB FC Nordsjælland OB-Ådalen 1-2
538647
Kampfakta
24 20-05-17
Kl. 13:00
Lyngby AaB Lyngby Stadion 3-4
538564
Kampfakta
24 20-05-17
Kl. 13:00
FC Midtjylland Vejle Ikast Stadion (Kunstgræsbane) 3-1
538503
Kampfakta
20 20-05-17
Kl. 16:30
AGF FC København AGF's anlæg - Fredensvang 3-1
538676
Kampfakta
25 27-05-17
Kl. 12:30
AGF FC Midtjylland AGF's anlæg - Fredensvang 1-4
538678
Kampfakta
25 27-05-17
Kl. 12:30
Esbjerg AaB Blue Water Arena 2-0
538672
Kampfakta
25 27-05-17
Kl. 13:00
FC Nordsjælland Lyngby Farum Park 5-4
538673
Kampfakta
25 27-05-17
Kl. 13:00
Randers Freja OB Randers Stadion 2-2
538682
Kampfakta
26 03-06-17
Kl. 13:00
Silkeborg Vejle Søholt Idrætsanlæg 5-1
538684
Kampfakta
26 03-06-17
Kl. 13:00
Lyngby Randers Freja Lyngby Stadion 3-1
538685
Kampfakta
26 03-06-17
Kl. 13:00
AaB FC Nordsjælland AaB's Anlæg 2-2
538547
Kampfakta
21 04-06-17
Kl. 14:00
FC København Brøndby Telia Parken 1-2
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU på mail eller telefon 4326 2222