DBU Pokalen 2016/17

Komplet kampprogram

Kampnr. R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
Runde 1
673837
Kampfakta
1 Ti 09-08-16
Kl. 17:00
NB Bornholm Taastrup FC Nexø Stadion 2-1
673838
Kampfakta
1 Ti 09-08-16
Kl. 18:30
Rosenhøj BK Ledøje-Smørum Sønderkærskolen 1-3
673839
Kampfakta
1 Ti 09-08-16
Kl. 18:30
Tårnby FF Fremad Valby Vestamager Idrætsanlæg 3-2
673807
Kampfakta
1 Ti 09-08-16
Kl. 18:30
Aarhus Fremad VSK Århus Riisvangen Stadion 5-6
673809
Kampfakta
1 Ti 09-08-16
Kl. 18:30
Morud IF Otterup B & IK VVS FYN ARENA – Morud 3-5
673810
Kampfakta
1 Ti 09-08-16
Kl. 18:30
OKS Næsby OKSON-Park 2-1
673811
Kampfakta
1 Ti 09-08-16
Kl. 18:30
B1913 Kolding IF Campus Road 0-4
673813
Kampfakta
1 Ti 09-08-16
Kl. 18:30
Nr. Aaby IK Dalum IF Nr.Aaby Idrætspark 1-6
673816
Kampfakta
1 Ti 09-08-16
Kl. 18:30
Årslev BK Marienlyst Netplan Arena 0-2
673820
Kampfakta
1 Ti 09-08-16
Kl. 18:30
Horslunde DMI Horslunde stadion 2-3
673796
Kampfakta
1 Ti 09-08-16
Kl. 18:30
Aalborg Freja Thisted Frejaparken 5-4
673797
Kampfakta
1 Ti 09-08-16
Kl. 18:30
IF Skjold Sæby Nørresundby FB Sparekassen Vendsyssel Arena, Sæby 0-3
673798
Kampfakta
1 Ti 09-08-16
Kl. 18:30
NUBI Jammerbugt FC NUBI's Stadion 4-5
673802
Kampfakta
1 Ti 09-08-16
Kl. 18:30
Vatanspor Odder Sødalskolen 1-5
673803
Kampfakta
1 Ti 09-08-16
Kl. 18:30
Ringkøbing Hobro Green Arena 0-2
673804
Kampfakta
1 Ti 09-08-16
Kl. 18:30
Silkeborg KFUM Brabrand Søholt Idrætspark 2-6
673821
Kampfakta
1 Ti 09-08-16
Kl. 18:30
FC Nakskov Holbæk B&I OK+ stadion 0-5
673822
Kampfakta
1 Ti 09-08-16
Kl. 18:30
Jyderup BK KFUM BK, Roskilde Jyderup Stadion 1-7
673826
Kampfakta
1 Ti 09-08-16
Kl. 18:30
Vanløse Frem Vanløse IP. Opvisn. 3-4
673827
Kampfakta
1 Ti 09-08-16
Kl. 18:30
Måløv BK Fredensborg BI Måløv Idrætspark 0-6
673828
Kampfakta
1 Ti 09-08-16
Kl. 18:30
Frederiksværk FK Brønshøj Frederiksværk Stadion 1-0
673831
Kampfakta
1 Ti 09-08-16
Kl. 18:30
IF Føroyar VB 1968 Kløvermarken 1-2
673832
Kampfakta
1 Ti 09-08-16
Kl. 18:30
IF Skjold Birkerød Jægersborg Bk. Birkerød Stadion 2-0
673806
Kampfakta
1 Ti 09-08-16
Kl. 19:00
Holstebro B IF Lyseng Holstebro Idrætspark 3-5
673795
Kampfakta
1 On 10-08-16
Kl. 18:30
Birkelse IF Vendsyssel FF Nordjyske Bank Arena, Birkelse 0-9
673799
Kampfakta
1 On 10-08-16
Kl. 18:30
Løgstør IF Skive Løgstør Stadion 0-4
673800
Kampfakta
1 On 10-08-16
Kl. 18:30
Christiansbjerg IF Kjellerup IF CIF's Anlæg 0-9
673801
Kampfakta
1 On 10-08-16
Kl. 18:30
Tarm IF AC Horsens Tarm Stadion 1-3
673805
Kampfakta
1 On 10-08-16
Kl. 18:30
Aabyhøj IF FC Skanderborg Aabyhøj Stadion 2-0
673808
Kampfakta
1 On 10-08-16
Kl. 18:30
Brædstrup IF Lystrup IF Brædstrup Stadion 0-3
673812
Kampfakta
1 On 10-08-16
Kl. 18:30
FC Svendborg FC Fredericia Fynske Bank Arena Høje Bøge 1-4
673817
Kampfakta
1 On 10-08-16
Kl. 18:30
Varde Marstal/Rise Sydbank Stadion 1-0
673818
Kampfakta
1 On 10-08-16
Kl. 18:30
Hårby / Flemløse Sædding/G IF Hårby Stadion 2-1
673819
Kampfakta
1 On 10-08-16
Kl. 18:30
B 1909 FC Sønderborg B.1909s anlæg 1-0
673823
Kampfakta
1 On 10-08-16
Kl. 18:30
Karlslunde IF HB Køge Karlslunde Stadion 0-2
673835
Kampfakta
1 On 10-08-16
Kl. 18:30
BSF Skovshoved IF Ballerup Idrætspark 1-4
673836
Kampfakta
1 On 10-08-16
Kl. 18:30
B 93 AB Tårnby Østerbro Stadion 3-1
673840
Kampfakta
1 On 10-08-16
Kl. 18:30
Avedøre B 1908 Avedøre Stadion 1-3
673825
Kampfakta
1 On 10-08-16
Kl. 18:30
Maribo FC Roskilde MB's anlæg 0-4
673829
Kampfakta
1 On 10-08-16
Kl. 18:30
Herlev Hvidovre Herlev Stadion 2-3
673830
Kampfakta
1 On 10-08-16
Kl. 18:30
GVI HIK GVI. Nymosen 7-8
673833
Kampfakta
1 On 10-08-16
Kl. 18:30
Fremad Amager Avarta Sundby I P. Opvisn. 2-1
673841
Kampfakta
1 On 10-08-16
Kl. 20:00
FC Græsrødderne AB Gentofte Stadion Opv. kunst 1-2
673814
Kampfakta
1 To 11-08-16
Kl. 18:30
Middelfart Esbjerg Middelfart Stadion 0-1
673815
Kampfakta
1 Ti 16-08-16
Kl. 18:15
Tjæreborg IF Vejle Esbjerg Idrætspark 1-3
673824
Kampfakta
1 Ti 16-08-16
Kl. 18:15
Herlufsholm GF Nykøbing FC Herlufsholm Stadion 0-4
673834
Kampfakta
1 Ti 16-08-16
Kl. 18:15
CSC FC Helsingør Kløvermarken 2-6
Runde 2
821405
Kampfakta
2 Ti 30-08-16
Kl. 16:15
NB Bornholm Frem Nexø Stadion 0-4
821401
Kampfakta
2 Ti 30-08-16
Kl. 17:30
KFUM BK, Roskilde B 93 Lillevang Idrætscenter 1-4
821402
Kampfakta
2 Ti 30-08-16
Kl. 17:30
Ledøje-Smørum AB Ledøje Idrætscenter 2-7
821403
Kampfakta
2 Ti 30-08-16
Kl. 17:30
IF Skjold Birkerød HIK Birkerød Stadion 0-3
821408
Kampfakta
2 Ti 30-08-16
Kl. 17:30
Dalum IF Holbæk B&I Dalum Stadion 0-1
821409
Kampfakta
2 Ti 30-08-16
Kl. 17:30
Otterup B & IK Hvidovre Nordfyns Bank Arena 0-4
821412
Kampfakta
2 Ti 30-08-16
Kl. 17:30
Aabyhøj IF Silkeborg Aabyhøj Stadion 0-9
821418
Kampfakta
2 Ti 30-08-16
Kl. 17:30
Kjellerup IF Odder Bjergets Idrætsanlæg 2-0
821420
Kampfakta
2 Ti 30-08-16
Kl. 17:30
VSK Århus Kolding IF Vejlby/Risskov Centret 4-3
821422
Kampfakta
2 Ti 30-08-16
Kl. 17:30
Varde Jammerbugt FC Sydbank Stadion 1-2
821396
Kampfakta
2 Ti 30-08-16
Kl. 17:30
Tårnby FF FC Nordsjælland Vestamager Idrætsanlæg 1-4
821415
Kampfakta
2 On 31-08-16
Kl. 17:00
IF Lyseng AC Horsens Lyseng Idrætspark 1-4
821416
Kampfakta
2 On 31-08-16
Kl. 17:30
Hårby / Flemløse Esbjerg Hårby Stadion 0-5
821413
Kampfakta
2 On 31-08-16
Kl. 17:30
Lystrup IF Randers FC Lystrup Idrætsanlæg 2-6
821414
Kampfakta
2 On 31-08-16
Kl. 17:30
OKS Viborg OKSON-Park 0-2
821423
Kampfakta
2 On 31-08-16
Kl. 17:30
B 1909 Skive B.1909s anlæg 0-6
821397
Kampfakta
2 On 31-08-16
Kl. 17:30
Frederiksværk FK Lyngby Frederiksværk Stadion 1-3
821399
Kampfakta
2 On 31-08-16
Kl. 17:30
B 1908 Marienlyst Sundby I P. Opvisn. 1-5
821400
Kampfakta
2 On 31-08-16
Kl. 17:30
Fredensborg BI FC Helsingør Fredensborg Stadion 0-4
821407
Kampfakta
2 On 31-08-16
Kl. 17:30
VB 1968 Fremad Amager Skovbrynet Skole 0-2
821411
Kampfakta
2 On 31-08-16
Kl. 18:00
Aalborg Freja AGF Ceres Park 0-5
821404
Kampfakta
2 Ma 05-09-16
Kl. 18:30
Nykøbing FC Næstved Nykøbing. F idrætspark 5-6
821406
Kampfakta
2 On 07-09-16
Kl. 17:30
DMI HB Køge DMI´s anlæg 0-3
821410
Kampfakta
2 On 07-09-16
Kl. 17:30
Nørresundby FB AaB Lindholm Høje Stadion 1-5
821398
Kampfakta
2 On 07-09-16
Kl. 17:30
Skovshoved IF FC Roskilde Skovshoved I P 1-3
821419
Kampfakta
2 On 07-09-16
Kl. 17:30
Brabrand FC Fredericia Brabrand IF's Idrætsanlæg 2-4
821421
Kampfakta
2 On 07-09-16
Kl. 17:30
Vendsyssel FF Hobro Bredbånd Nord Arena 2-0
821417
Kampfakta
2 On 07-09-16
Kl. 20:15
Vejle OB Vejle Stadion 0-4
Runde 3
588671
Kampfakta
3 Ti 11-10-16
Kl. 18:15
HIK Randers FC Gentofte Stadion Opv. kunst 1-3
588670
Kampfakta
3 On 12-10-16
Kl. 19:00
Skive Silkeborg Spar Nord Arena (Skive) 1-3
588662
Kampfakta
3 To 13-10-16
Kl. 19:00
B 93 Esbjerg Østerbro Stadion 1-0
588664
Kampfakta
3 On 19-10-16
Kl. 19:00
Vendsyssel FF OB Bredbånd Nord Arena 2-1
588673
Kampfakta
3 Ti 25-10-16
Kl. 15:15
Kjellerup IF Lyngby Bjergets Idrætsanlæg 4-3
588672
Kampfakta
3 Ti 25-10-16
Kl. 18:30
Hvidovre SønderjyskE Kæmpernes Arena 0-2
588667
Kampfakta
3 On 26-10-16
Kl. 15:15
VSK Århus AaB Vejlby/Risskov Centret 0-1
588663
Kampfakta
3 On 26-10-16
Kl. 15:15
FC Helsingør AC Horsens Helsingør Stadion 0-1
588661
Kampfakta
3 On 26-10-16
Kl. 17:30
Jammerbugt FC F.C. København Aalborg Portland Park 1-6
588675
Kampfakta
3 On 26-10-16
Kl. 19:00
Holbæk B&I AGF SuRi Park 1-3
588676
Kampfakta
3 On 26-10-16
Kl. 19:00
Marienlyst AB Marienlystcentret 4-2
588677
Kampfakta
3 On 26-10-16
Kl. 19:00
FC Roskilde FC Fredericia Roskilde Idrætspark 2-1
588669
Kampfakta
3 On 26-10-16
Kl. 20:15
Frem Brøndby Valby IP. Stadion 1-2
588668
Kampfakta
3 To 27-10-16
Kl. 19:45
Fremad Amager FC Midtjylland Sundby I P. Opvisn. 1-3
588674
Kampfakta
3 On 02-11-16
Kl. 19:00
HB Køge Viborg Castus Park 2-1
588665
Kampfakta
3 On 02-11-16
Kl. 19:00
Næstved FC Nordsjælland Euro Outlets Stadion Næstved 1-0
Runde 4
897654
Kampfakta
4 Ti 28-02-17
Kl. 19:00
Vendsyssel FF HB Køge Bredbånd Nord Arena 4-0
897656
Kampfakta
4 On 01-03-17
Kl. 19:30
B 93 F.C. København Telia Parken 0-3
897657
Kampfakta
4 To 02-03-17
Kl. 19:30
AaB Silkeborg Aalborg Portland Park 5-0
897653
Kampfakta
4 Ti 07-03-17
Kl. 17:45
Kjellerup IF FC Midtjylland Mascot Park 0-3
897652
Kampfakta
4 On 08-03-17
Kl. 17:45
Marienlyst Brøndby Brøndby Stadion 1-4
897651
Kampfakta
4 On 08-03-17
Kl. 19:00
Næstved FC Roskilde Euro Outlets Stadion Næstved 3-2
897655
Kampfakta
4 On 15-03-17
Kl. 18:00
AC Horsens AGF CASA Arena Horsens 1-3
897650
Kampfakta
4 On 15-03-17
Kl. 18:00
Randers FC SønderjyskE BioNutria Park Randers 1-0
Runde 5
276986
Kampfakta
5 On 05-04-17
Kl. 18:00
AaB FC Midtjylland Aalborg Portland Park 2-3
276983
Kampfakta
5 On 05-04-17
Kl. 18:00
Næstved Vendsyssel FF Euro Outlets Stadion Næstved 1-2
276985
Kampfakta
5 To 06-04-17
Kl. 19:30
F.C. København AGF Telia Parken 2-1
276984
Kampfakta
5 To 13-04-17
Kl. 18:30
Randers FC Brøndby BioNutria Park Randers 2-4
Runde 6
369062
Kampfakta
6 To 27-04-17
Kl. 19:00
Vendsyssel FF F.C. København Bredbånd Nord Arena 0-2
369063
Kampfakta
6 To 04-05-17
Kl. 18:30
FC Midtjylland Brøndby MCH Arena, Herning 1-2
Runde 7
667805
Kampfakta
7 To 25-05-17
Kl. 17:00
F.C. København Brøndby Telia Parken 3-1
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU på mail eller telefon 4326 2222

Bemærk:

Oversidder i 1. runde:
Næstved BK