Turneringer og resultater

Turneringer & Resultater

U18 Piger DM 2016/17

Komplet kampprogram

Kampnr. R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
641684
Kampfakta
1 13-08-16
Kl. 13:30
Fortuna Hjørring B 93 Dana Cup Kunstgræs (omklædning Landlyst 8) 4-0
641683
Kampfakta
1 13-08-16
Kl. 15:00
Varde Team OdenseQ Sydbank Stadion 2-2
641680
Kampfakta
1 14-08-16
Kl. 13:00
IF Lyseng Skovbakken Lyseng Idrætspark 8-0
641681
Kampfakta
1 14-08-16
Kl. 15:00
BSF AaB Ballerup Idrætspark 2-0
641690
Kampfakta
2 20-08-16
Kl. 15:00
AaB KoldingQ AaB's Anlæg 0-2
641691
Kampfakta
2 21-08-16
Kl. 13:00
Skovbakken BSF Vejlby/Risskov Centret 0-5
641688
Kampfakta
2 21-08-16
Kl. 13:00
Team OdenseQ Fortuna Hjørring Marienlystcentret 3-1
641689
Kampfakta
2 21-08-16
Kl. 15:00
Hillerød Varde Hillerød Stadion 3-3
641686
Kampfakta
2 21-08-16
Kl. 16:00
Vildbjerg IF Lyseng Vildbjerg Sportscenter 3-2
641716
Kampfakta
3 27-08-16
Kl. 13:30
Fortuna Hjørring Hillerød Landlyst Idrætsanlæg 8-2
641717
Kampfakta
3 27-08-16
Kl. 15:00
Brøndby Team OdenseQ Brøndby Stadion 3-3
641715
Kampfakta
3 27-08-16
Kl. 15:00
Varde AaB Sydbank Stadion 2-1
641714
Kampfakta
3 27-08-16
Kl. 15:30
KoldingQ Skovbakken Mosevej Sportsplads 1-0
641693
Kampfakta
3 28-08-16
Kl. 13:00
IF Lyseng Team Viborg Lyseng Idrætspark 2-5
641713
Kampfakta
3 28-08-16
Kl. 13:00
BSF Vildbjerg Ballerup Idrætspark 2-0
641723
Kampfakta
4 Fr 02-09-16
Kl. 18:00
AaB Fortuna Hjørring AaB's Anlæg 2-0
641719
Kampfakta
4 03-09-16
Kl. 14:00
Vildbjerg KoldingQ Vildbjerg Sportscenter 2-4
641724
Kampfakta
4 04-09-16
Kl. 11:00
Skovbakken Varde Vejlby/Risskov Centret 0-2
641721
Kampfakta
4 04-09-16
Kl. 13:00
Team OdenseQ B 93 Marienlystcentret 2-4
641720
Kampfakta
4 04-09-16
Kl. 13:30
Team Viborg BSF Liseborgcentret 2-1
641722
Kampfakta
4 04-09-16
Kl. 15:00
Hillerød Brøndby Hillerød Stadion 0-1
641727
Kampfakta
5 10-09-16
Kl. 13:00
KoldingQ Team Viborg Mosevej Sportsplads 2-1
641729
Kampfakta
5 10-09-16
Kl. 13:30
Fortuna Hjørring Skovbakken Landlyst Idrætsanlæg 3-1
641730
Kampfakta
5 10-09-16
Kl. 15:00
Brøndby AaB Brøndby Stadion 0-0
641726
Kampfakta
5 11-09-16
Kl. 13:00
BSF IF Lyseng Ballerup Idrætspark 2-2
641731
Kampfakta
5 11-09-16
Kl. 13:00
B 93 Hillerød B 93 Svanemølleanlæg. 7-0
642309
Kampfakta
9 11-09-16
Kl. 13:00
Team OdenseQ Vildbjerg Marienlystcentret 2-1
642303
Kampfakta
8 25-09-16
Kl. 15:15
Skovbakken Team OdenseQ Vejlby/Risskov Centret 0-1
641733
Kampfakta
6 01-10-16
Kl. 14:00
Vildbjerg Fortuna Hjørring Vildbjerg Sportscenter 7-2
642288
Kampfakta
6 01-10-16
Kl. 15:00
AaB B 93 AaB's Anlæg 2-1
642289
Kampfakta
6 02-10-16
Kl. 11:00
Skovbakken Brøndby Vejlby/Risskov Centret 0-6
641735
Kampfakta
6 02-10-16
Kl. 13:00
IF Lyseng KoldingQ Lyseng Idrætspark 2-2
641734
Kampfakta
6 02-10-16
Kl. 13:30
Team Viborg Varde Liseborgcentret 6-0
642287
Kampfakta
6 02-10-16
Kl. 15:00
Hillerød Team OdenseQ Hillerød Stadion 1-2
642348
Kampfakta
14 Ti 04-10-16
Kl. 20:15
Skovbakken IF Lyseng Kunstgræsbanen-Vejlby/Risskov Centret 1-2
642294
Kampfakta
7 08-10-16
Kl. 12:30
Brøndby Vildbjerg Brøndby Stadion 4-5
642293
Kampfakta
7 08-10-16
Kl. 13:30
Fortuna Hjørring Team Viborg Landlyst Idrætsanlæg 0-1
642292
Kampfakta
7 08-10-16
Kl. 15:00
Varde IF Lyseng Sydbank Stadion 1-3
642291
Kampfakta
7 08-10-16
Kl. 15:30
KoldingQ BSF Mosevej Kunstgræsbane 3-1
642296
Kampfakta
7 09-10-16
Kl. 13:00
Team OdenseQ AaB Marienlystcentret 0-1
642299
Kampfakta
8 15-10-16
Kl. 13:30
Team Viborg Brøndby Liseborgcentret 1-2
642302
Kampfakta
8 15-10-16
Kl. 15:00
AaB Hillerød AaB's Anlæg 5-0
642300
Kampfakta
8 16-10-16
Kl. 13:00
IF Lyseng Fortuna Hjørring Lyseng Idrætspark 1-1
642301
Kampfakta
8 16-10-16
Kl. 13:00
BSF Varde Ballerup Idrætspark 5-0
642343
Kampfakta
14 To 27-10-16
Kl. 19:00
Vildbjerg Team Viborg Vildbjerg Sportscenter 1-2
642306
Kampfakta
9 29-10-16
Kl. 13:00
Fortuna Hjørring BSF Dana Cup Kunstgræs (omklædning Landlyst 8) 3-0
642307
Kampfakta
9 29-10-16
Kl. 13:00
Brøndby IF Lyseng Brøndby Stadion 2-0
642305
Kampfakta
9 29-10-16
Kl. 15:00
Varde KoldingQ Sydbank Stadion 1-3
642310
Kampfakta
9 30-10-16
Kl. 15:00
Hillerød Skovbakken Hillerød Stadion 3-1
642316
Kampfakta
10 05-11-16
Kl. 15:30
KoldingQ Fortuna Hjørring Mosevej Kunstgræsbane 4-0
642317
Kampfakta
10 06-11-16
Kl. 11:00
Skovbakken AaB Kunstgræsbanen-Vejlby/Risskov Centret 0-3
642314
Kampfakta
10 06-11-16
Kl. 13:00
IF Lyseng B 93 Lyseng Kunstgræs 4-0
642315
Kampfakta
10 06-11-16
Kl. 13:00
BSF Brøndby Ballerup Idrætspark 2-2
642313
Kampfakta
10 06-11-16
Kl. 15:30
Team Viborg Team OdenseQ Kunstgræs Liseborg 4-1
642312
Kampfakta
10 06-11-16
Kl. 16:00
Vildbjerg Hillerød Vildbjerg Sportscenter 9-1
641679
Kampfakta
1 On 09-11-16
Kl. 18:30
Team Viborg Vildbjerg Liseborgcentret 3-0
642323
Kampfakta
11 To 10-11-16
Kl. 19:30
B 93 BSF Kunst, B93 1-3
642322
Kampfakta
11 12-11-16
Kl. 12:30
Brøndby KoldingQ Brøndby Stadion 6-2
642321
Kampfakta
11 12-11-16
Kl. 13:30
Fortuna Hjørring Varde Dana Cup Kunstgræs (omklædning Landlyst 8) 0-0
642324
Kampfakta
11 13-11-16
Kl. 13:00
Team OdenseQ IF Lyseng Marienlystcentret 0-1
642326
Kampfakta
11 13-11-16
Kl. 13:00
AaB Vildbjerg AaB's Anlæg 3-4
642295
Kampfakta
7 13-11-16
Kl. 13:30
B 93 Skovbakken Kunst, B93 0-1
642325
Kampfakta
11 13-11-16
Kl. 15:00
Hillerød Team Viborg Hillerød Stadion 2-5
642339
Kampfakta
13 On 16-11-16
Kl. 18:15
Hillerød BSF Hillerød Stadion 0-3
642330
Kampfakta
12 19-11-16
Kl. 11:15
IF Lyseng Hillerød Lyseng Kunstgræs 3-0
642332
Kampfakta
12 19-11-16
Kl. 13:00
KoldingQ B 93 Mosevej Kunstgræsbane 3-2
642334
Kampfakta
12 19-11-16
Kl. 15:00
Varde Brøndby Sydbank Stadion, Kunstgræs 1-11
642328
Kampfakta
12 19-11-16
Kl. 15:00
Skovbakken Vildbjerg Kunstgræsbanen-Vejlby/Risskov Centret 1-2
642331
Kampfakta
12 20-11-16
Kl. 13:00
BSF Team OdenseQ Ballerup, Kunstgræs 4-1
641687
Kampfakta
2 Ti 22-11-16
Kl. 19:30
B 93 Brøndby Kunst, B93 3-3
642341
Kampfakta
13 To 24-11-16
Kl. 19:00
Skovbakken Team Viborg Kunstgræsbanen-Vejlby/Risskov Centret 1-3
642336
Kampfakta
13 03-12-16
Kl. 13:00
Brøndby Fortuna Hjørring Brøndby Stadion 5-1
642337
Kampfakta
13 04-12-16
Kl. 13:00
B 93 Varde Kunst, B93 3-4
642338
Kampfakta
13 04-12-16
Kl. 13:00
Team OdenseQ KoldingQ Marienlystcentret 2-1
641728
Kampfakta
5 On 07-12-16
Kl. 19:00
Varde Vildbjerg Sydbank Stadion, Kunstgræs 0-3
642344
Kampfakta
14 10-12-16
Kl. 13:00
B 93 Fortuna Hjørring Kunst, B93 2-1
642346
Kampfakta
14 10-12-16
Kl. 13:30
Hillerød KoldingQ Hillerød Stadion 0-7
642345
Kampfakta
14 11-12-16
Kl. 13:00
Team OdenseQ Varde Marienlystcentret 1-2
642502
Kampfakta
19 04-03-17
Kl. 13:30
Fortuna Hjørring Vildbjerg Dana Cup Kunstgræs (omklædning Landlyst 8) 0-2
642388
Kampfakta
16 04-03-17
Kl. 15:00
AaB Varde AaB's Anlæg 1-2
642483
Kampfakta
16 05-03-17
Kl. 11:00
Skovbakken KoldingQ Kunstgræsbanen-Vejlby/Risskov Centret 0-3
673125
Kampfakta
25 05-03-17
Kl. 14:15
Team OdenseQ BSF Tarup/P. IF - Kunststofbane 2-1
642495
Kampfakta
18 05-03-17
Kl. 15:00
Hillerød B 93 Hillerød Stadion 2-5
642385
Kampfakta
16 05-03-17
Kl. 15:30
Team Viborg IF Lyseng Kunstgræs Liseborg 3-2
642387
Kampfakta
16 11-03-17
Kl. 15:00
Hillerød Fortuna Hjørring Hillerød Stadion 0-5
642384
Kampfakta
16 11-03-17
Kl. 19:00
Vildbjerg BSF Vildbjerg Sportscenter 3-1
642386
Kampfakta
16 12-03-17
Kl. 13:00
Team OdenseQ Brøndby Marienlystcentret 0-6
673043
Kampfakta
22 12-03-17
Kl. 13:30
Team Viborg B 93 Kunstgræs Liseborg 6-1
642488
Kampfakta
17 12-03-17
Kl. 15:00
Varde Skovbakken Sydbank Stadion 1-0
642500
Kampfakta
19 12-03-17
Kl. 17:30
KoldingQ IF Lyseng Mosevej Kunstgræsbane 4-1
642490
17 18-03-17
Kl. 13:00
Brøndby Hillerød Brøndby Stadion UDS Resultatformidling
673115
Kampfakta
23 25-03-17
Kl. 11:00
AaB Skovbakken AaB's Anlæg 4-0
641682
Kampfakta
1 26-03-17
Kl. 14:00
KoldingQ Hillerød Mosevej Kunstgræsbane 8-1
642329
Kampfakta
12 On 29-03-17
Kl. 18:30
Team Viborg AaB Kunstgræs Liseborg 3-2
673119
Kampfakta
24 On 29-03-17
Kl. 19:00
BSF B 93 Ballerup Idrætspark 3-1
642486
17 01-04-17
Kl. 13:00
BSF Team Viborg Ballerup Idrætspark Resultatformidling
673047
22 01-04-17
Kl. 13:00
Skovbakken Hillerød Kunstgræsbanen-Vejlby/Risskov Centret Resultatformidling
673050
23 01-04-17
Kl. 13:30
Fortuna Hjørring KoldingQ Dana Cup Kunstgræs (omklædning Landlyst 8) Resultatformidling
673044
22 02-04-17
Kl. 13:00
IF Lyseng Brøndby Lyseng Kunstgræs Resultatformidling
673135
26 02-04-17
Kl. 13:00
Varde B 93 Sydbank Stadion Resultatformidling
642380
15 09-04-17
Kl. 12:30
KoldingQ AaB Mosevej Kunstgræsbane Resultatformidling
642525
19 09-04-17
Kl. 13:00
Team OdenseQ Hillerød Marienlystcentret Resultatformidling
673039
21 09-04-17
Kl. 13:30
B 93 Vildbjerg B 93 Svanemølleanlæg. Resultatformidling
673042
22 Ma 17-04-17
Kl. 13:00
Vildbjerg Team OdenseQ Vildbjerg Sportscenter Resultatformidling
673123
25 Ma 17-04-17
Kl. 13:00
Brøndby Varde Brøndby Stadion Resultatformidling
673127
25 Ti 18-04-17
Kl. 18:30
AaB Team Viborg AaB's Anlæg Resultatformidling
642527
20 22-04-17
Kl. 13:30
Team Viborg Fortuna Hjørring Liseborgcentret Resultatformidling
668655
20 22-04-17
Kl. 15:00
AaB Team OdenseQ AaB's Anlæg Resultatformidling
642528
20 23-04-17
Kl. 13:00
IF Lyseng Varde Lyseng Idrætspark Resultatformidling
642529
20 23-04-17
Kl. 13:00
BSF KoldingQ Ballerup Idrætspark Resultatformidling
668656
20 23-04-17
Kl. 15:15
Skovbakken B 93 Vejlby/Risskov Centret Resultatformidling
642526
20 23-04-17
Kl. 16:00
Vildbjerg Brøndby Vildbjerg Sportscenter Resultatformidling
673051
23 29-04-17
Kl. 13:00
Brøndby BSF Brøndby Stadion Resultatformidling
673046
22 29-04-17
Kl. 15:30
KoldingQ Varde Mosevej Sportsplads Resultatformidling
673118
24 30-04-17
Kl. 15:30
IF Lyseng Team OdenseQ Lyseng Idrætspark Resultatformidling
673128
25 30-04-17
Kl. 16:00
Vildbjerg Skovbakken Vildbjerg Sportscenter Resultatformidling
642504
19 06-05-17
Kl. 15:00
B 93 AaB B 93 Svanemølleanlæg. Resultatformidling
673131
26 07-05-17
Kl. 13:00
Team Viborg Skovbakken Liseborgcentret Resultatformidling
642383
15 07-05-17
Kl. 13:00
Brøndby B 93 Brøndby Stadion Resultatformidling
642340
13 On 10-05-17
Kl. 19:00
AaB IF Lyseng AaB's Anlæg Resultatformidling
642308
9 Fr 12-05-17
Kl. 15:00
B 93 Team Viborg Kunst, B93 Resultatformidling
642503
19 20-05-17
Kl. 13:00
Brøndby Skovbakken Brøndby Stadion Resultatformidling
673134
26 21-05-17
Kl. 12:30
KoldingQ Team OdenseQ Mosevej Sportsplads Resultatformidling
673133
26 21-05-17
Kl. 13:00
BSF Hillerød Ballerup Idrætspark Resultatformidling
673132
26 Ma 22-05-17
Kl. 19:00
IF Lyseng AaB Lyseng Idrætspark Resultatformidling
642497
18 To 25-05-17
Kl. 11:00
Skovbakken Fortuna Hjørring Vejlby/Risskov Centret Resultatformidling
642501
19 To 25-05-17
Kl. 15:00
Varde Team Viborg Sydbank Stadion Resultatformidling
673126
25 To 25-05-17
Kl. 15:00
Hillerød IF Lyseng Hillerød Stadion Resultatformidling
642347
14 To 25-05-17
Kl. 18:00
AaB BSF AaB's Anlæg Resultatformidling
673124
25 27-05-17
Kl. 13:30
B 93 KoldingQ B 93 Svanemølleanlæg. Resultatformidling
673113
23 28-05-17
Kl. 11:00
Team OdenseQ Team Viborg Marienlystcentret Resultatformidling
673136
26 28-05-17
Kl. 13:00
Fortuna Hjørring Brøndby Landlyst Idrætsanlæg Resultatformidling
673114
23 28-05-17
Kl. 15:00
Hillerød Vildbjerg Hillerød Stadion Resultatformidling
668659
21 28-05-17
Kl. 15:00
Varde BSF Sydbank Stadion Resultatformidling
642492
18 To 01-06-17
Kl. 19:00
Vildbjerg Varde Vildbjerg Sportscenter Resultatformidling
673117
24 03-06-17
Kl. 13:30
Team Viborg Hillerød Liseborgcentret Resultatformidling
673120
24 03-06-17
Kl. 15:30
KoldingQ Brøndby Mosevej Sportsplads Resultatformidling
642491
17 04-06-17
Kl. 13:00
B 93 Team OdenseQ B 93 Svanemølleanlæg. Resultatformidling
642379
15 04-06-17
Kl. 13:00
BSF Skovbakken Ballerup Idrætspark Resultatformidling
673121
24 04-06-17
Kl. 15:00
Varde Fortuna Hjørring Sydbank Stadion Resultatformidling
673116
24 04-06-17
Kl. 16:00
Vildbjerg AaB Vildbjerg Sportscenter Resultatformidling
673037
21 On 07-06-17
Kl. 19:00
Fortuna Hjørring IF Lyseng Landlyst Idrætsanlæg Resultatformidling
673038
21 10-06-17
Kl. 13:00
Brøndby Team Viborg Brøndby Stadion Resultatformidling
673040
21 10-06-17
Kl. 13:00
Team OdenseQ Skovbakken Marienlystcentret Resultatformidling
673041
21 10-06-17
Kl. 15:00
Hillerød AaB Hillerød Stadion Resultatformidling
642487
17 10-06-17
Kl. 15:30
KoldingQ Vildbjerg Mosevej Kunstgræsbane Resultatformidling
673045
22 11-06-17
Kl. 13:00
BSF Fortuna Hjørring Ballerup Idrætspark Resultatformidling
673112
23 11-06-17
Kl. 13:30
B 93 IF Lyseng B 93 Svanemølleanlæg. Resultatformidling
642489
17 On 14-06-17
Kl. 19:00
Fortuna Hjørring AaB Landlyst Idrætsanlæg Resultatformidling
642352
15 On 14-06-17
Kl. 19:00
IF Lyseng Vildbjerg Lyseng Idrætspark Resultatformidling
642381
15 17-06-17
Kl. 13:00
Varde Hillerød Sydbank Stadion Resultatformidling
642382
15 17-06-17
Kl. 13:00
Fortuna Hjørring Team OdenseQ Landlyst Idrætsanlæg Resultatformidling
642298
8 17-06-17
Kl. 13:00
Vildbjerg B 93 Vildbjerg Sportscenter Resultatformidling
642493
18 17-06-17
Kl. 13:00
Team Viborg KoldingQ Liseborgcentret Resultatformidling
642494
18 17-06-17
Kl. 13:00
IF Lyseng BSF Lyseng Idrætspark Resultatformidling
642496
18 17-06-17
Kl. 13:00
AaB Brøndby AaB's Anlæg Resultatformidling
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU på mail eller telefon 4326 2222
Indtast klubbens navn eller en del af navnet
Udvidet kampsøgning
Livescore søgning