Turneringer og resultater

Turneringer & Resultater

Kvinde-LP 2013/2014 (2014)

Kampprogram

Kampnr. R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
Runde 1
292457
1 Ti 16-04-13
Kl. 18:00
Bagsværd BK ØKF Bagsværd Stadion UHT !
292455
1 Ti 16-04-13
Kl. 18:00
Hvidebæk IF Kr. Helsinge IF Hvidebæk Stadion 1-10
292459
1 Ti 16-04-13
Kl. 18:00
Allerød Fodbold Klub IF Føroyar Skovvang Stadion 4-1
292463
1 Ti 16-04-13
Kl. 18:00
Oure-skolernes BK Veflinge G & IF Oure Idrætsskole HHT !
292464
1 Ti 16-04-13
Kl. 18:00
Aabenraa BK Bjert IF Aabenraa Stadion 1-0
292469
1 Ti 16-04-13
Kl. 18:00
FC OK FC Skanderborg Hou Skole 0-3
292470
1 Ti 16-04-13
Kl. 18:00
Team HEG Hover IF Ejstrupholm Stadion 0-1
292471
1 Ti 16-04-13
Kl. 18:00
Fynslund B Vejle FC Fynslund Hallen 1-6
292465
1 Ti 16-04-13
Kl. 18:00
BK Klitten FC King George BK Klittens Idrætsanlæg 0-5
292472
1 Ti 16-04-13
Kl. 18:00
Løsning IF Ammitsbøl/Egtved Løsning Stadion 7-3
292466
1 Ti 16-04-13
Kl. 18:00
Nørager/Rørbæk IF DHF Nørager IF's Anlæg 2-6
292461
1 Ti 16-04-13
Kl. 18:00
Politiet KFUM Kunst, Valby IP, tribunen 2-3
292458
1 Ti 16-04-13
Kl. 18:00
Herstedøster IC Hvidovre IF Albertslund Stadion Kunstgræs 4-2
292460
1 Ti 16-04-13
Kl. 19:00
Lyngby Boldklub 1921 Østerbro IF Lyngby Stadion Kunstgræsbane 0-5
292462
1 Ti 16-04-13
Kl. 20:00
AB Tårnby Bk. Fremad Valby Kunst, Vestamager Idrætsanlæg 0-2
292467
1 On 17-04-13
Kl. 18:00
BT 67 Hersom/Bjerregrav IF Bruunshåb/Tapdrup Stadion 3-4
292468
1 To 25-04-13
Kl. 19:00
Stautrup IF Søften/Hinnerup Stautrup Idrætsanlæg 3-2
292456
1 Ma 29-04-13
Kl. 18:30
Hvalsø IF Ringsted Dame FK Hvalsø ny Idrætsplads 0-3
Runde 2
599013
2 Ti 30-04-13
Kl. 18:00
Allerød Fodbold Klub SC Egedal Skovvang Stadion 0-5
599011
2 Ti 30-04-13
Kl. 18:00
Herstedøster IC Holbæk B&I Herstedøster Stadion UHT !
599012
2 Ti 30-04-13
Kl. 18:00
Hillerød Frederiksværk Hillerød Stadion HHT !
599014
2 Ti 30-04-13
Kl. 18:00
Bagsværd BK KFUM Bagsværd Stadion 1-2
599008
2 Ti 30-04-13
Kl. 18:00
Herlufsholm GF Vordingborg IF Herlufsholm Stadion 3-2
599033
2 Ti 30-04-13
Kl. 18:00
Hover/Ølstrup Vildbjerg Ølstrup Stadion 1-7
599029
2 Ti 30-04-13
Kl. 18:00
Næsby BK Sanderum BK ALPI Arena Næsby UHT !
599024
2 Ti 30-04-13
Kl. 18:00
Skive IK Lemvig GF Egeris Idrætsanlæg 0-6
599034
2 Ti 30-04-13
Kl. 18:00
Aarhus 1900 BSS Sport Langenæs Idrætsanlæg 1-7
599020
2 Ti 30-04-13
Kl. 18:00
Aalborg KFUM Vejgaard B Nordjyske Bank Arena (KFUM) 5-0
599032
2 Ti 30-04-13
Kl. 18:00
FC King George Esbjerg fB Veldtofte Idrætspark 0-4
599027
2 Ti 30-04-13
Kl. 18:00
SUB Aunslev KFUM.s BK Skellerup Sportsplads 1-4
599028
2 Ti 30-04-13
Kl. 18:00
Ubberud IF Kildemosens Ubberud Stadion - Korup VVS UHT !
599026
2 Ti 30-04-13
Kl. 18:00
Veflinge G & IF MG & BK Veflinge Stadion 2-4
599017
2 Ti 30-04-13
Kl. 18:00
Bk. Fremad Valby Østerbro IF Valby IP, tribunen 0-5
599038
2 Ti 30-04-13
Kl. 18:00
FC Skanderborg Vejle FC Wannafind Stadion 3-1
599023
2 Ti 30-04-13
Kl. 18:00
Thisted FC Aalborg Freja Lerpytter Anlæg 0-3
599039
2 Ti 30-04-13
Kl. 18:00
Hover IF Løsning IF Hover Stadion 10-1
599031
2 Ti 30-04-13
Kl. 18:00
Als B Seest B Als Stadion UHT !
599018
2 Ti 30-04-13
Kl. 18:00
DHF Brønderslev IF Dybvad Stadion 0-5
599019
2 Ti 30-04-13
Kl. 18:00
Holtet IF AaB Holtet Stadion 0-4
599025
2 Ti 30-04-13
Kl. 18:00
Hersom/Bjerregrav IF Vellev IF Bjerregrav Stadion UHT !
599036
2 Ti 30-04-13
Kl. 18:00
Aarhus Posten BMI Ellekærskolen 3-0
599037
2 Ti 30-04-13
Kl. 18:30
Ry SK Bording IF INOX Park 1-0
599030
2 Ti 30-04-13
Kl. 18:30
Aabenraa BK Højer IF Aabenraa Stadion 0-2
599035
2 Ti 30-04-13
Kl. 18:30
Stautrup IF KoHBra Stautrup Idrætsanlæg 2-10
599015
2 Ti 30-04-13
Kl. 19:30
Amager FF FQ Bornholm Kunst, John Tranums Alle UHT !
599009
2 On 01-05-13
Kl. 18:00
Kr. Helsinge IF Raklev Kr. Helsinge Sportsplads 2-4
599010
2 Ti 07-05-13
Kl. 18:30
Ringsted Dame FK B. 73, Slagelse Ringsted Stadion 4-2
599016
2 On 08-05-13
Kl. 18:00
Bk. Heimdal FB Kunst, Fælledparken 3-2
Runde 3
437571
3 On 22-05-13
Kl. 18:30
Amager FF Sundby John Tranums Alle 0-4
437569
3 On 22-05-13
Kl. 18:30
KFUM Bk. Heimdal Emdrupparken 2-1
437574
3 On 22-05-13
Kl. 18:30
Raklev KFUM.s BK Røsnæshallen UHT !
437570
3 On 22-05-13
Kl. 18:30
Herstedøster IC Østerbro IF Herstedøster Stadion HHT !
437568
3 On 22-05-13
Kl. 18:30
Herlufsholm GF B 1921 Herlufsholm Stadion UHT !
437578
3 On 22-05-13
Kl. 18:30
Esbjerg fB Varde Esbjerg Idrætspark 0-5
437581
3 On 22-05-13
Kl. 18:30
Brønderslev IF Aalborg KFUM Arena Kop & Kande 4-2
437575
3 On 22-05-13
Kl. 18:30
Næsby BK Ubberud IF ALPI Arena Næsby 4-2
437584
3 On 22-05-13
Kl. 18:30
FC Skanderborg Ry SK Wannafind Stadion 0-3
437585
3 On 22-05-13
Kl. 18:30
KoHBra Aarhus Posten Hasselager Hallen 2-4
437579
3 On 22-05-13
Kl. 18:30
Hover IF MG & BK Hover Stadion 1-4
437576
3 On 22-05-13
Kl. 18:30
Højer IF SønderjyskE Marskhallen 2-9
437583
3 On 22-05-13
Kl. 18:30
Hersom/Bjerregrav IF Als B Bjerregrav Stadion 1-5
437580
3 On 22-05-13
Kl. 18:30
Lemvig GF Vildbjerg Lemvig Stadion 4-0
437577
3 To 23-05-13
Kl. 19:30
BSS Sport Horsens SIK Ellekærskolen 1-3
437572
3 On 29-05-13
Kl. 19:00
Ringsted Dame FK FC Damsø Ringsted Stadion 1-10
437573
3 To 30-05-13
Kl. 18:30
SC Egedal Frederiksværk Ølstykke Stadion 1-0
437582
3 Ti 04-06-13
Kl. 19:00
AaB Aalborg Freja AaB's Anlæg 1-0
Runde 4
492458
4 Ti 11-06-13
Kl. 18:00
SønderjyskE KoldingQ Banerne ved Haderslev Idrætscenter 1-4
492454
4 Ti 11-06-13
Kl. 19:00
Aarhus Posten Vorup Ellekærskolen 0-5
492453
4 Ti 11-06-13
Kl. 19:00
Lemvig GF Team Viborg Lemvig Stadion 1-7
492456
4 Ti 11-06-13
Kl. 19:00
Vejlby Skovbakken Vejlby/Risskov Centret 0-3
492457
4 Ti 11-06-13
Kl. 19:00
MG & BK Varde MG & BK.s anlæg 0-6
492451
4 Ti 11-06-13
Kl. 19:00
Brønderslev IF Fortuna Hjørring Arena Kop & Kande 1-16
492459
4 Ti 11-06-13
Kl. 19:00
Horsens SIK Vejle Stensballe Hallen 0-2
492465
4 Ti 11-06-13
Kl. 19:00
KFUM Herlufsholm GF Emdrupparken 2-5
492464
4 Ti 11-06-13
Kl. 19:00
Østerbro IF FC Damsø Fælledparken 2-0
492455
4 On 12-06-13
Kl. 19:00
Ry SK ASA, Aarhus INOX Park 1-8
492452
4 To 13-06-13
Kl. 19:00
Als B AaB Als Stadion 0-3
492462
4 To 13-06-13
Kl. 19:00
SC Egedal Taastrup FC Ølstykke Stadion 0-1
492460
4 Ti 18-06-13
Kl. 19:00
Næsby BK B 1913 ALPI Arena Næsby HHT !
492461
4 Ti 06-08-13
Kl. 19:00
Raklev OB Røsnæshallen 0-10
492466
4 On 07-08-13
Kl. 19:00
Sundby Brøndby Sundby/Kløvermarken 0-4
492463
4 On 07-08-13
Kl. 19:00
B.93/HIK/Skjold BSF Østerbro Stadion 1-2
Runde 5
586875
5 Ti 13-08-13
Kl. 19:00
Vejle KoldingQ VB Parken 1-5
586871
5 On 14-08-13
Kl. 19:00
Taastrup FC Brøndby Tåstrup Idrætspark 0-7
586869
5 On 14-08-13
Kl. 19:00
AaB Fortuna Hjørring AaB's Anlæg 0-13
586873
5 On 14-08-13
Kl. 19:00
ASA, Aarhus Vorup ASA's Idrætsanlæg 1-0
586874
5 On 14-08-13
Kl. 19:00
Team Viborg Skovbakken Liseborgcentret 1-3
586870
5 Ti 20-08-13
Kl. 19:00
Herlufsholm GF OB Herlufsholm Stadion 1-5
586872
5 On 11-09-13
Kl. 19:00
Østerbro IF BSF Østerbro Stadion 1-8
586876
5 Ti 29-10-13
Kl. 19:00
Varde B 1913 Sydbank Stadion 0-1
Runde 6
199968
6 15-03-14
Kl. 13:00
B 1913 OB Marienlystcentret 0-3
199969
6 15-03-14
Kl. 13:00
Brøndby Skovbakken Brøndby Stadion 2-0
199967
6 15-03-14
Kl. 13:00
KoldingQ BSF Mosevej Kunstgræsbane 0-1
199970
6 On 02-04-14
Kl. 17:15
ASA, Aarhus Fortuna Hjørring ASA's Idrætsanlæg 0-4
Runde 7
457170
7 To 17-04-14
Kl. 13:00
Fortuna Hjørring Brøndby Bredbånd Nord Arena 1-2
457171
7 To 17-04-14
Kl. 13:00
BSF OB Ballerup Idrætspark 1-4
457173
7 Ti 29-04-14
Kl. 19:00
OB BSF Odense Atletikstadion 4-0
457172
7 On 30-04-14
Kl. 18:00
Brøndby Fortuna Hjørring Brøndby Stadion 0-0
Runde 8
589396
8 To 05-06-14
Kl. 17:00
OB Brøndby EWII Park 1-3
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU på mail eller telefon 4326 2222
Indtast klubbens navn eller en del af navnet
Udvidet kampsøgning
Livescore søgning