Turneringer og resultater

Turneringer & Resultater

DBU Pokalen 2014/15 (2015)

Kampprogram

Kampnr. R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
Runde 1
110410
1 02-08-14
Kl. 12:00
Avedøre NB Bornholm Avedøre Stadion 6-5
110370
1 Ti 12-08-14
Kl. 17:30
Marstal/Rise FC Sydvest 05 Tønder Marstal Stadion 5-4
110372
1 Ti 12-08-14
Kl. 18:30
Søndersø BK Esbjerg IF 92 Søndersø Stadion 0-3
110366
1 Ti 12-08-14
Kl. 18:30
Vojens BI Næsby Vojens Fritidscenter 0-1
110367
1 Ti 12-08-14
Kl. 18:30
Glamsbjerg IF FC Sønderborg Glamsbjerg Stadion 0-6
110368
1 Ti 12-08-14
Kl. 18:30
Middelfart Marienlyst Middelfart Stadion 5-6
110374
1 Ti 12-08-14
Kl. 18:30
KSC Harte Vejle Harte Stadion 0-4
110375
1 Ti 12-08-14
Kl. 18:30
Morud IF Kolding B VVS FYN ARENA – Morud 1-2
110376
1 Ti 12-08-14
Kl. 18:30
Viby AC Horsens Viby Idrætspark 1-4
110377
1 Ti 12-08-14
Kl. 18:30
Hedensted Ringkøbing Hedensted Stadion 1-4
110378
1 Ti 12-08-14
Kl. 18:30
Herning KFUM Odder KFUM Idrætscenter 0-8
110380
1 Ti 12-08-14
Kl. 18:30
Aabyhøj IF Aarhus Fremad Aabyhøj Stadion 2-4
110381
1 Ti 12-08-14
Kl. 18:30
IF Lyseng FC Djursland Lyseng Idrætspark 4-1
110384
1 Ti 12-08-14
Kl. 18:30
Vejlby IK Skovbakken VIK's Anlæg 0-3
110386
1 Ti 12-08-14
Kl. 18:30
RKG Vejgaard B Klarup Stadion 1-2
110388
1 Ti 12-08-14
Kl. 18:30
Lindholm Thisted Lindholm Høje Stadion 7-5
110389
1 Ti 12-08-14
Kl. 18:30
B 73 Slagelse Ringsted IF Stadion Vest 2-0
110391
1 Ti 12-08-14
Kl. 18:30
Kalundborg Frem Sakskøbing Munkesø Stadion 4-2
110394
1 Ti 12-08-14
Kl. 18:30
LSF Rishøj Ledøje Idrætscenter 4-1
110396
1 Ti 12-08-14
Kl. 18:30
Skovshoved Hvidovre Skovshoved I P 0-1
110399
1 Ti 12-08-14
Kl. 18:30
BK Rødovre FA 2000 Rødovre Stadion. Opvisn. 2-1
110411
1 Ti 12-08-14
Kl. 18:30
VB 1968 BSV Skovbrynet Skole 0-2
110404
1 Ti 12-08-14
Kl. 18:30
Blovstrød IF Brønshøj Blovstrød Stadion 1-9
110405
1 Ti 12-08-14
Kl. 18:30
FC Lejre Vanløse Osted Stadion 4-3
110408
1 Ti 12-08-14
Kl. 18:30
Gilleleje FK B. 77, Rødovre Nellerupgård Stadion 2-0
110395
1 Ti 12-08-14
Kl. 19:00
SC Egedal Birkerød IF "Skjold" Ølstykke Stadion 3-2
110382
1 Ti 12-08-14
Kl. 19:00
Holstebro B Kjellerup Holstebro Idrætspark 0-1
110379
1 On 13-08-14
Kl. 18:30
Brabrand FC Skanderborg Brabrand IF's Idrætsanlæg 3-2
110369
1 On 13-08-14
Kl. 18:30
Skalbjerg/Vissenbjerg OKS Albani Arena Vissenbjerg 0-1
110373
1 On 13-08-14
Kl. 18:30
Nyborg G & IF Varde Idrætscenter Nyborg 0-5
110371
1 On 13-08-14
Kl. 18:30
Kolding IF Fredericia Autocentralen Park (Kolding Stadion) 0-4
110397
1 On 13-08-14
Kl. 18:30
HIK Frem Kunst, HIK 2-1
110398
1 On 13-08-14
Kl. 18:30
FB Greve Frederiksberg IP, kunst 0-3
110400
1 On 13-08-14
Kl. 18:30
Herlev GVI Herlev Stadion 5-4
110401
1 On 13-08-14
Kl. 18:30
Avarta Lyngby Espelundens Idrætsanlæg 0-2
110392
1 On 13-08-14
Kl. 18:30
Maribo Nykøbing FC MB's anlæg 0-7
110387
1 On 13-08-14
Kl. 18:30
Hirtshals B Jammerbugt FC Schlie Arena 0-3
110409
1 On 13-08-14
Kl. 18:30
Taastrup FC AB Tåstrup Idrætspark 0-8
110365
1 On 13-08-14
Kl. 18:30
Tarup-Paarup FC Svendborg Home Tarup Park 2-4
110406
1 On 13-08-14
Kl. 18:30
FC Helsingør Fremad Amager Helsingør Stadion 0-3
110407
1 On 13-08-14
Kl. 18:30
BK Hellas FC Roskilde Engdraget 0-8
110412
1 On 13-08-14
Kl. 18:30
Jægersborg B 93 Jægersborg 0-3
110403
1 On 13-08-14
Kl. 19:00
Holbæk B 1908 SuRi Park 5-6
110385
1 On 13-08-14
Kl. 19:00
Skive Vendsyssel FF Spar Nord Arena (Skive) 2-0
110390
1 On 13-08-14
Kl. 19:00
Nakskov Svebølle OK+ stadion 1-7
110402
1 Ti 19-08-14
Kl. 18:30
FC Randoms AB Tårnby Valby IP, tribunen 0-10
110383
1 On 20-08-14
Kl. 18:00
Viborg AGF Energi Viborg Arena 0-2
Runde 2
710691
2 On 27-08-14
Kl. 17:30
Svebølle FC Vestsjælland Svebølle Stadion 1-5
Runde 1
110393
1 On 27-08-14
Kl. 19:00
Næstved HB Køge Euro Outlets Stadion Næstved 1-2
Runde 2
710693
2 On 10-09-14
Kl. 17:00
LSF Fremad Amager Ledøje Idrætscenter 0-1
710694
2 On 10-09-14
Kl. 19:00
Hvidovre FC Roskilde Kæmpernes Arena 1-2
710716
2 Ti 16-09-14
Kl. 16:30
Marstal/Rise Jammerbugt FC Marstal Stadion 0-3
710712
2 Ti 23-09-14
Kl. 16:30
FC Svendborg Kjellerup Fynske Bank Arena Høje Bøge 1-0
710692
2 Ti 23-09-14
Kl. 16:30
FC Sønderborg Silkeborg Alsie Express Park 0-7
710708
2 Ti 23-09-14
Kl. 16:30
Lindholm Esbjerg Lindholm Høje Stadion 0-1
710709
2 Ti 23-09-14
Kl. 16:30
OKS Skovbakken OKSON-Park 1-2
710710
2 Ti 23-09-14
Kl. 16:30
Brabrand AC Horsens Brabrand IF's Idrætsanlæg 1-2
710695
2 Ti 23-09-14
Kl. 16:30
Herlev B 93 Herlev Stadion 0-2
710699
2 Ti 23-09-14
Kl. 16:30
Gilleleje FK HIK Nellerupgård Stadion 1-5
710700
2 Ti 23-09-14
Kl. 16:30
FC Lejre BSV Osted Stadion 0-6
710701
2 Ti 23-09-14
Kl. 16:30
BK Rødovre Avedøre Rødovre Stadion. Opvisn. 2-1
710702
2 Ti 23-09-14
Kl. 16:30
B 73 Slagelse B 1908 Stadion Vest 0-1
710703
2 Ti 23-09-14
Kl. 16:30
Greve Nykøbing FC Greve Idræts Center 2-1
710704
2 Ti 23-09-14
Kl. 16:30
Kolding B Randers FC Mosevej Sportsplads 1-7
710707
2 Ti 23-09-14
Kl. 19:00
AGF Hobro Ceres Park 2-1
710711
2 On 24-09-14
Kl. 16:30
Varde Ringkøbing Sydbank Stadion 3-2
710715
2 On 24-09-14
Kl. 16:30
Kalundborg Lyngby Munkesø Stadion 0-10
710705
2 On 24-09-14
Kl. 16:30
Esbjerg IF 92 SønderjyskE Skibhøj Anlæg 0-3
710706
2 On 24-09-14
Kl. 16:30
IF Lyseng Odder Lyseng Idrætspark 1-2
710696
2 On 24-09-14
Kl. 16:30
Næsby HB Køge ALPI Arena Næsby 0-3
710697
2 On 24-09-14
Kl. 16:30
Aarhus Fremad Fredericia Riisvangen Stadion 2-1
710714
2 On 24-09-14
Kl. 18:00
Brønshøj OB Tingbjerg I P 1-0
710690
2 On 24-09-14
Kl. 18:30
SC Egedal FC Nordsjælland Ølstykke Stadion 5-4
710698
2 On 24-09-14
Kl. 19:00
AB Tårnby AB Tårnby Stadion. Opvisn. 1-3
710713
2 Ti 30-09-14
Kl. 16:15
Vejgaard B Vejle Soffy Road 1-2
710717
2 Ti 30-09-14
Kl. 16:15
Marienlyst Skive Marienlystcentret - kunstgræs 1-2
Runde 3
782373
3 Ti 28-10-14
Kl. 14:00
Jammerbugt FC Brønshøj Jetsmark Stadion 0-2
782377
3 Ti 28-10-14
Kl. 14:00
BSV Skive Rundforbi Stadion 0-3
782368
3 Ti 28-10-14
Kl. 18:00
Aarhus Fremad FC Midtjylland MCH Arena, Herning 1-5
782369
3 Ti 28-10-14
Kl. 18:00
BK Rødovre Silkeborg Frederiksberg IP, kunst 0-4
782365
3 Ti 28-10-14
Kl. 20:30
AGF SønderjyskE Ceres Park 5-6
782367
3 On 29-10-14
Kl. 14:00
FC Svendborg FC Vestsjælland Fynske Bank Arena Høje Bøge 2-3
782374
3 On 29-10-14
Kl. 14:00
Greve B 93 Greve Idræts Center 1-0
782372
3 On 29-10-14
Kl. 14:00
Skovbakken B 1908 Vejlby/Risskov Centret 4-2
782371
3 On 29-10-14
Kl. 18:00
AC Horsens Esbjerg CASA Arena Horsens 0-7
782376
3 On 29-10-14
Kl. 18:00
HIK Odder Gentofte Sportspark - kunst 1 1-5
782375
3 On 29-10-14
Kl. 18:30
HB Køge AB Castus Park 2-1
782364
3 On 29-10-14
Kl. 19:00
Lyngby Randers FC Lyngby Stadion 0-2
782378
3 On 29-10-14
Kl. 19:00
SC Egedal Varde Ølstykke Stadion 2-3
782363
3 On 29-10-14
Kl. 20:30
Fremad Amager Brøndby Sundby I P. Opvisn. 1-3
782370
3 To 30-10-14
Kl. 18:00
Vejle AaB Vejle Stadion 0-1
782366
3 To 30-10-14
Kl. 20:30
FC Roskilde FC København Roskilde Idrætspark 2-3
Runde 4
912635
4 16-11-14
Kl. 16:00
HB Køge FC Vestsjælland Castus Park 0-3
912638
4 On 19-11-14
Kl. 16:15
Odder AaB Nordjyske Arena 2-4
912633
4 On 26-11-14
Kl. 18:00
Randers FC Silkeborg BioNutria Park Randers 1-0
912636
4 29-11-14
Kl. 13:00
Brønshøj Skive Tingbjerg I P 1-0
912634
4 Ma 01-12-14
Kl. 19:00
Varde SønderjyskE Sydbank Park, Haderslev 0-3
912639
4 On 03-12-14
Kl. 18:00
Skovbakken Brøndby Brøndby Stadion 1-2
912637
4 To 04-12-14
Kl. 18:00
Greve FC København Greve Idræts Center 0-3
912640
4 To 04-12-14
Kl. 20:30
Esbjerg FC Midtjylland Blue Water Arena 3-0
Runde 5
684823
5 On 04-03-15
Kl. 18:00
SønderjyskE Brøndby Sydbank Park, Haderslev 4-2
684806
5 On 04-03-15
Kl. 19:00
Brønshøj FC Vestsjælland Tingbjerg I P 1-2
684804
5 To 05-03-15
Kl. 18:00
FC København Randers FC Telia Parken 5-4
684805
5 To 05-03-15
Kl. 20:30
Esbjerg AaB Blue Water Arena 4-2
Runde 6
553365
6 On 15-04-15
Kl. 18:00
FC Vestsjælland SønderjyskE Slagelse Stadion 2-0
553366
6 To 16-04-15
Kl. 18:15
FC København Esbjerg Telia Parken 1-1
553367
6 On 29-04-15
Kl. 18:00
SønderjyskE FC Vestsjælland Sydbank Park, Haderslev 1-0
553369
6 To 30-04-15
Kl. 19:30
Esbjerg FC København Blue Water Arena 0-1
Runde 7
287999
7 To 14-05-15
Kl. 16:00
FC Vestsjælland FC København Telia Parken 2-3
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU på mail eller telefon 4326 2222
Indtast klubbens navn eller en del af navnet
Udvidet kampsøgning
Livescore søgning
>