Turneringer og resultater

Turneringer & Resultater

DBU Pokalen 2015/16 (2016)

Kampprogram

Kampnr. R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
Runde 1
417143
1 Ti 04-08-15
Kl. 19:00
Middelfart Vejle Boldklub Vejle Stadion 2-5
417465
1 Ti 11-08-15
Kl. 18:00
FB IF "Skjold" Birkerød Fodbold Kunst, Jens Jessens Vej 0-2
417388
1 Ti 11-08-15
Kl. 18:30
Hillerød Fodbold Herlev Hillerød Stadion 1-0
417461
1 Ti 11-08-15
Kl. 18:30
Frederikssund GVI Frederikssund Stadion 3-1
417463
1 Ti 11-08-15
Kl. 18:30
Ledøje-Smørum Frem Ledøje Idrætscenter 6-4
417464
1 Ti 11-08-15
Kl. 18:30
Fremad V Virum-Sorgenfri Valby IP, tribunen 8-2
417149
1 Ti 11-08-15
Kl. 18:30
Sædding/G IF Kolding B Guldager Idrætscenter 3-1
417150
1 Ti 11-08-15
Kl. 18:30
LUIF Rishøj LUIF´s anlæg 0-2
417155
1 Ti 11-08-15
Kl. 18:30
Kalundborg GB KFUM BK, Roskilde Svebølle Stadion 3-5
417157
1 Ti 11-08-15
Kl. 18:30
Frem Sakskøbing FC Vestsjælland Inges Auto Park 0-4
417383
1 Ti 11-08-15
Kl. 18:30
NB Bornholm Fredensborg BI Nexø Stadion 6-7
417384
1 Ti 11-08-15
Kl. 18:30
Helsinge Fodbold Avedøre Helsinge Stadion 0-3
417385
1 Ti 11-08-15
Kl. 18:30
Sundby Bk. B 93 Sundby/Kløvermarken 1-4
417162
1 Ti 11-08-15
Kl. 18:30
B. 1973, Herlev BSV Elverroad 0-3
417141
1 Ti 11-08-15
Kl. 18:30
Morud IF Marienlyst VVS FYN ARENA – Morud 1-7
417145
Kampfakta
1 Ti 11-08-15
Kl. 18:30
Marslev G & IF Tarup-Paarup Marslev Idrætsplads 0-10
417112
1 Ti 11-08-15
Kl. 18:30
Aulum IF Brabrand Aulum Fritidscenter 1-6
417113
1 Ti 11-08-15
Kl. 18:30
FC Skanderborg Aabyhøj IF Fælleden kunstgræsbane 0-2
417114
1 Ti 11-08-15
Kl. 18:30
DGL 2000, Aarhus Kjellerup Tilst Idrætsanlæg (tst) 2-3
417115
1 Ti 11-08-15
Kl. 18:30
IF Lyseng Viby Lyseng Idrætspark 2-0
417137
1 Ti 11-08-15
Kl. 18:30
Lystrup IF Skovbakken Lystrup Idrætsanlæg 3-2
417138
1 Ti 11-08-15
Kl. 18:30
Fuglebakken KFUM Århus AC Horsens Højlyngen 0-3
417139
1 Ti 11-08-15
Kl. 18:30
Næsby FC Fredericia ALPI Arena Næsby 0-6
417105
1 Ti 11-08-15
Kl. 18:30
Aars IK Vejgaard B Aars Stadion HHT !
417106
1 Ti 11-08-15
Kl. 18:30
IF Skjold Sæby Thisted Sparekassen Vendsyssel Arena, Sæby 1-7
417108
1 Ti 11-08-15
Kl. 18:30
Birkelse IF Aalborg Freja J.L. Biler Arena 1-3
417109
1 Ti 11-08-15
Kl. 18:30
Tjørring IF Skive Tjørring Kunstgræs 1 0-4
417161
1 Ti 11-08-15
Kl. 19:00
HIK Brønshøj Gentofte Stadion 0-3
417387
1 On 12-08-15
Kl. 18:30
Avarta HB Køge Espelundens Idrætsanlæg 2-5
417163
1 On 12-08-15
Kl. 18:30
FA 2000 Greve Frederiksberg IP, kunst 1-3
417164
Kampfakta
1 On 12-08-15
Kl. 18:30
Jægersborg Bk. Vanløse Jægersborg 3-1
417158
1 On 12-08-15
Kl. 18:30
DMI Holbæk DMI´s anlæg 1-4
417111
1 On 12-08-15
Kl. 18:30
Ringkøbing Odder Alkjær Stadion 1-2
417160
1 On 12-08-15
Kl. 18:30
IF Føroyar Hvidovre Kløvermarken 0-6
417156
1 On 12-08-15
Kl. 18:30
Bjæverskov IF "Frem" Næstved Bjæverskov Stadion 0-4
417462
1 On 12-08-15
Kl. 18:30
Tårnby FF FC Helsingør Vestamager Idrætsanlæg 1-3
417107
1 On 12-08-15
Kl. 18:30
Jammerbugt FC Vendsyssel FF Jetsmark Stadion 1-3
417140
1 On 12-08-15
Kl. 18:30
B1913 FC Svendborg Campus Road 0-3
417146
1 On 12-08-15
Kl. 18:30
Lundtoft IF Kolding IF Kliplev Hallen 1-7
417147
Kampfakta
1 On 12-08-15
Kl. 18:30
Esbjerg IF 92 FC Sydvest 05 Tønder Skibhøj Anlæg 3-4
417148
1 On 12-08-15
Kl. 18:30
FC Sønderborg Varde Alsie Express Park 4-1
417142
1 On 12-08-15
Kl. 18:30
Søhus Stige Årslev BK Rema 1000 Arena Stige 4-2
417144
Kampfakta
1 On 12-08-15
Kl. 18:30
Langeskov IF Nyborg G & IF Langeskov Stadion 0-5
417110
1 On 12-08-15
Kl. 19:00
Holstebro B Silkeborg Holstebro Idrætspark 0-4
417151
1 On 12-08-15
Kl. 19:00
Nykøbing FC FC Roskilde Enelco Arena 1-2
417386
1 On 12-08-15
Kl. 20:00
AB Lyngby Gladsaxe Stadion 0-3
417159
1 On 19-08-15
Kl. 18:30
B 1908 Fremad Amager Sundby I P. Opvisn. 2-0
Runde 2
121421
2 Ti 25-08-15
Kl. 17:30
Brabrand FC Fredericia Brabrand IF's Idrætsanlæg 1-2
121424
2 Ti 25-08-15
Kl. 18:30
Næstved FC Nordsjælland Euro Outlets Stadion Næstved 1-0
121422
2 Ti 01-09-15
Kl. 17:15
FC Svendborg Silkeborg Fynske Bank Arena Høje Bøge 0-3
121423
2 Ti 01-09-15
Kl. 17:15
Vejgaard B FC Sydvest 05 Tønder Soffy Road 3-2
121426
2 Ti 01-09-15
Kl. 17:15
Rishøj BSV Rishøj Stadion 2-0
121429
2 Ti 01-09-15
Kl. 17:15
Hillerød Fodbold FC Helsingør Hillerød Stadion 1-2
121410
2 Ti 01-09-15
Kl. 17:15
Marienlyst Viborg Marienlystcentret 1-5
121415
2 Ti 01-09-15
Kl. 17:15
Søhus Stige Esbjerg Rema 1000 Arena Stige 0-9
121416
2 Ti 01-09-15
Kl. 17:15
IF Lyseng Kolding IF Lyseng Idrætspark 1-2
121420
2 Ti 01-09-15
Kl. 17:15
Sædding/G IF Lystrup IF Guldager Idrætscenter 1-5
121434
2 Ti 01-09-15
Kl. 17:15
Frederikssund HB Køge Frederikssund Stadion 2-6
121436
2 Ti 01-09-15
Kl. 17:15
Fredensborg BI B 1908 Fredensborg Stadion 1-0
121432
2 Ti 01-09-15
Kl. 18:00
Holbæk B 93 SuRi Park 4-2
121411
2 Ti 01-09-15
Kl. 18:30
Thisted SønderjyskE Sparekassen Thy Arena 1-2
121431
2 Ti 01-09-15
Kl. 19:00
Herlufsholm GF Brønshøj Tingbjerg I P 0-5
121433
2 On 02-09-15
Kl. 17:15
Ledøje-Smørum Lyngby Ledøje Idrætscenter 0-5
121437
2 On 02-09-15
Kl. 17:15
Avedøre FC Vestsjælland Avedøre Stadion 0-3
121418
2 On 02-09-15
Kl. 17:15
Aabyhøj IF FC Sønderborg Aabyhøj Stadion 0-2
121430
2 On 02-09-15
Kl. 17:15
Fremad V Hvidovre Valby I P. Opvisn. 6-7
121427
2 On 02-09-15
Kl. 17:15
IF "Skjold" Birkerød Fodbold KFUM BK, Roskilde Birkerød Stadion 1-4
121428
2 On 02-09-15
Kl. 17:15
Nyborg G & IF Greve Idrætscenter Nyborg 0-5
121413
2 On 02-09-15
Kl. 17:45
Vejle Boldklub Hobro Vejle Stadion 2-4
121412
2 On 02-09-15
Kl. 20:15
Kjellerup AGF Mascot Park 1-8
121419
2 Ti 08-09-15
Kl. 17:15
Odder Skive Spektrum Odder 0-1
121417
2 Ti 08-09-15
Kl. 17:15
Aalborg Freja AC Horsens Frejaparken 0-6
121425
2 On 09-09-15
Kl. 17:45
Tarup-Paarup OB TREFOR Park 0-2
121414
2 On 09-09-15
Kl. 20:15
Vendsyssel FF AaB Bredbånd Nord Arena 0-2
Runde 3
152562
3 Ti 22-09-15
Kl. 16:00
KFUM BK, Roskilde Viborg Lillevang Idrætscenter 1-5
152568
3 Ti 22-09-15
Kl. 16:00
Greve Hvidovre Greve Idræts Center 2-1
152537
3 Ti 22-09-15
Kl. 16:30
Vejgaard B SønderjyskE Soffy Road 1-3
152564
3 Ti 22-09-15
Kl. 18:15
FC Fredericia OB Monjasa Park 2-1
152567
3 Ti 22-09-15
Kl. 18:30
Rishøj Brønshøj Køge Stadion 3-1
152535
3 Ti 22-09-15
Kl. 20:15
Silkeborg AGF Mascot Park 0-1
152569
3 On 23-09-15
Kl. 16:00
Fredensborg BI FC Helsingør Fredensborg Stadion 0-1
Runde 2
121435
Kampfakta
2 On 23-09-15
Kl. 17:15
Jægersborg Bk. FC Roskilde Jægersborg 1-6
Runde 3
152563
3 On 23-09-15
Kl. 18:00
FC Vestsjælland FC København Slagelse Stadion 0-2
152566
3 On 23-09-15
Kl. 18:00
Kolding IF Skive Autocentralen Park (Kolding Stadion) 1-3
152565
3 On 23-09-15
Kl. 19:00
HB Køge AC Horsens Castus Park 2-0
152540
3 On 23-09-15
Kl. 20:45
Holbæk Brøndby SuRi Park 0-7
152538
3 To 24-09-15
Kl. 16:00
FC Sønderborg Randers FC Alsie Express Park 0-6
152536
3 To 24-09-15
Kl. 18:15
Lyngby Esbjerg Lyngby Stadion 1-0
152534
3 To 24-09-15
Kl. 20:45
Næstved FC Midtjylland Slagelse Stadion 0-3
152541
3 Ti 29-09-15
Kl. 18:00
Lystrup IF AaB Nordjyske Arena 0-4
152539
3 Ti 13-10-15
Kl. 19:00
FC Roskilde Hobro Roskilde Idrætspark 7-6
Runde 4
196207
4 On 21-10-15
Kl. 15:00
FC Helsingør Randers FC Helsingør Stadion 0-2
196208
4 Ti 27-10-15
Kl. 18:15
Rishøj AGF Tingbjerg I P 0-3
196209
4 Ti 27-10-15
Kl. 19:00
Skive Viborg Spar Nord Arena (Skive) 3-2
196210
Kampfakta
4 On 28-10-15
Kl. 14:00
Greve SønderjyskE Greve Idræts Center 2-6
196214
4 On 28-10-15
Kl. 18:15
FC Roskilde FC Midtjylland Roskilde Idrætspark 3-2
196219
4 On 28-10-15
Kl. 20:45
Lyngby AaB Lyngby Stadion 1-2
196206
4 To 29-10-15
Kl. 18:15
FC Fredericia FC København Monjasa Park 1-2
196218
4 To 29-10-15
Kl. 20:45
HB Køge Brøndby Castus Park 0-1
Runde 5
837088
5 Ti 01-03-16
Kl. 18:00
SønderjyskE AGF Sydbank Park, Haderslev 0-3
837086
5 On 02-03-16
Kl. 18:30
Skive Brøndby Spar Nord Arena (Skive) 0-3
837087
5 On 16-03-16
Kl. 17:00
FC København Randers FC Telia Parken 2-1
837085
5 Ti 05-04-16
Kl. 18:00
FC Roskilde AaB Roskilde Idrætspark 0-4
Runde 6
576558
6 On 06-04-16
Kl. 18:00
FC København Brøndby Telia Parken 1-1
576559
6 On 13-04-16
Kl. 18:00
AaB AGF Nordjyske Arena 0-2
576560
6 On 20-04-16
Kl. 20:00
Brøndby FC København Brøndby Stadion 0-1
576561
6 To 21-04-16
Kl. 20:00
AGF AaB Ceres Park 2-2
Runde 7
261399
7 To 05-05-16
Kl. 17:00
AGF FC København Telia Parken 1-2
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU på mail eller telefon 4326 2222

Bemærk:

Oversidder i 1. runde: Herlufsholm GF
Indtast klubbens navn eller en del af navnet
Udvidet kampsøgning
Livescore søgning