Ungdomspokalen U15 Drenge (02) (2017)

Kampprogram

Kampnr. R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
Runde 1
763718
1 Ti 16-08-16
Kl. 17:00
Virum-Sorgenfri BK (1) Jægersborg BK (1) Virum Stadion 6-7
763722
1 On 17-08-16
Kl. 18:30
Taastrup FC (1) Solrød FC (1) NyBolig Park 3-1
763715
1 On 17-08-16
Kl. 18:30
Tuse IF (2) Raklev GI (1) Tusehallen HHT !
763720
1 On 17-08-16
Kl. 18:30
Slangerup & Omegn IF (1) Helsinge Fodbold (1) Slangerup Stadion 5-3
763711
1 On 17-08-16
Kl. 18:30
Langebæk Alliancen (2) Herlufsholm GF (1) Stensved Stadion HHT !
763716
1 On 17-08-16
Kl. 18:30
Værløse BK (2) Albertslund IF (1) Værløse Stadion 4-1
763710
1 On 17-08-16
Kl. 18:30
Hundested IK (3) Gilleleje FK (1) Hundestedhallen 3-1
763721
1 On 17-08-16
Kl. 18:30
Hundige BK (1) Herstedøster IC (1) Hundige Boldfælled 6-2
763719
1 On 17-08-16
Kl. 18:30
Lundtofte Boldklub (1) Østerbro IF (1) Lundtofte Idrætsplads 4-1
763717
1 On 17-08-16
Kl. 18:30
Oversidder Fredensborg BI (2)
763714
Kampfakta
1 To 18-08-16
Kl. 18:30
B. 73, Slagelse (3) FC Storebælt (2) Stadion Vest 1-2
Runde 2
400040
2 Ma 29-08-16
Kl. 18:15
FC Storebælt (2) Jernløse BK (1) Korsør ny Stadion 1-2
400087
2 Ti 30-08-16
Kl. 18:15
FC Lejre (Mester) HIK (Øst 1) Osted Stadion 0-6
399514
2 On 31-08-16
Kl. 17:30
FB (Mester) Gladsaxe-Hero BK (Mester) Kunst, Jens Jessens Vej 5-0
399848
2 On 31-08-16
Kl. 18:15
Jægersborg BK (1) IF Skjold Birkerød (Mester) Jægersborg 5-6
400052
Kampfakta
2 On 31-08-16
Kl. 18:15
GVI (Mester) BSF (Øst 2) GVI. Nymosen 3-5
399517
2 On 31-08-16
Kl. 18:15
Skovshoved IF (Mester) B 1903 (Øst 2) Skovshoved I P 2-1
400057
2 On 31-08-16
Kl. 18:15
Sundby Bk. (Mester) Vanløse (Øst 2) Sundby/Kløvermarken 1-6
399518
2 On 31-08-16
Kl. 18:15
AB Tårnby (Øst 2) Brøndbyernes IF (Øst 1) Tårnby Stadion 0-4
400050
Kampfakta
2 On 31-08-16
Kl. 18:15
Allerød Fodbold Klub (Mester) Hørsholm-Usserød IK (Øst 2) Allerød Idrætspark 1-3
400085
2 On 31-08-16
Kl. 18:15
Nykøbing FC (Øst 2) HB Køge (Øst 2) Anlæg syd (21) 0-12
400054
2 On 31-08-16
Kl. 18:15
Bk. Frem (Øst 2) FC Helsingør (Øst 2) Frem, Valby IP 2-7
400053
2 On 31-08-16
Kl. 18:15
Dragør Bk. (Mester) Lyngby Boldklub 1921 (Øst 1) Dragør Bk HHT !
400056
2 On 31-08-16
Kl. 18:15
Husum Bk (Mester) BK Fix (Mester) Husumparken 2-3
400055
Kampfakta
2 On 31-08-16
Kl. 18:15
Hvidovre IF (Øst 2) FC Roskilde (Øst 2) Hvidovre IF's baner 1-3
400084
2 On 31-08-16
Kl. 18:15
FA 2000 (Øst 2) BK Skjold (Øst 2) Jens Jessens Vej 3-1
400039
2 On 31-08-16
Kl. 18:15
Taastrup FC (1) Holbæk B&I (Øst 2) NyBolig Park HHT !
399515
2 On 31-08-16
Kl. 18:15
Værløse BK (2) AB (Øst 2) Værløse Stadion 0-10
399853
2 On 31-08-16
Kl. 18:15
Ringsted IF (Mester) Næstved I.F. (Øst 2) Ringsted Stadion 0-5
399854
Kampfakta
2 On 31-08-16
Kl. 18:15
KFUM BK, Roskilde (1) Vallensbæk IF (Øst 2) Lillevang Idrætscenter 2-3
399849
2 On 31-08-16
Kl. 18:15
Lundtofte Boldklub (1) BSV af 2016 (Mester) Lundtofte Idrætsplads 5-3
399850
2 On 31-08-16
Kl. 18:15
Jyllinge FC (Mester) LSF (Øst 2) Spraglehøj Idrætsanlæg 4-2
400037
2 On 31-08-16
Kl. 18:15
Karlslunde IF (Mester) Glostrup (Mester) Karlslunde Stadion 4-0
400051
2 On 31-08-16
Kl. 18:15
Hundige BK (1) Viby IF (1) Hundige Boldfælled 4-1
400038
2 On 31-08-16
Kl. 18:15
Herlufsholm GF (1) Slagelse B&I (Øst 1) Herlufsholm Stadion 0-7
399520
2 On 31-08-16
Kl. 18:15
Himmelev-Veddelev BK (1) Greve Fodbold (Øst 2) Himmelev Idrætspark 1-8
399508
2 On 31-08-16
Kl. 18:15
Hundested IK (3) Hillerød Fodbold (Mester) Hundestedhallen 1-2
399847
2 On 31-08-16
Kl. 18:15
Fårevejle BK (1) Raklev GI (1) Faarevejle Stadion 0-1
399851
2 On 31-08-16
Kl. 18:15
Frederikssund FB (Mester) Farum BK (Øst 1) Frederikssund Stadion 0-8
399516
Kampfakta
2 To 01-09-16
Kl. 18:15
Rosenhøj BK (Mester) FC København (Øst 1) Avedøre Stadion 3-8
399519
2 Ti 06-09-16
Kl. 18:00
Brøndby Strand IK (1) B 1908 (Øst 2) Langbjergskolen 4-2
400086
2 On 07-09-16
Kl. 18:30
Fredensborg BI (2) B.93 (Øst 2) Fredensborg Stadion 5-6
399852
2 To 08-09-16
Kl. 18:15
Slangerup & Omegn IF (1) FC Holte (1) Slangerup Stadion 6-3
Runde 3
568138
3 Ti 13-09-16
Kl. 18:05
B.93 (Øst 2) HIK (Øst 1) B 93 Svanemølleanlæg. 1-3
568141
3 On 14-09-16
Kl. 17:30
FB (Mester) AB (Øst 2) Kunst, Jens Jessens Vej 1-4
568145
3 On 14-09-16
Kl. 17:45
Jernløse BK (1) Lyngby Boldklub 1921 (Øst 1) Jernløse-hallen 2-7
568143
3 On 14-09-16
Kl. 17:45
Slangerup & Omegn IF (1) IF Skjold Birkerød (Mester) Slangerup Stadion 4-3
568148
3 On 14-09-16
Kl. 17:45
Vallensbæk IF (Øst 2) Holbæk B&I (Øst 2) Vallensbæk Idrætscenter 0-3
568151
3 On 14-09-16
Kl. 17:45
Jyllinge FC (Mester) HB Køge (Øst 2) Spraglehøj Idrætsanlæg 1-7
568140
3 On 14-09-16
Kl. 17:45
Lundtofte Boldklub (1) BK Fix (Mester) Lundtofte Idrætsplads 2-5
568137
3 On 14-09-16
Kl. 17:45
FC Helsingør (Øst 2) Farum BK (Øst 1) Helsingør Idrætspark 2-3
568146
Kampfakta
3 On 14-09-16
Kl. 17:45
Hundige BK (1) FC Roskilde (Øst 2) Hundige Boldfælled 1-7
568139
Kampfakta
3 On 14-09-16
Kl. 17:45
Hørsholm-Usserød IK (Øst 2) FA 2000 (Øst 2) Hørsholm Idrætspark 3-1
568149
3 On 14-09-16
Kl. 18:15
Hillerød Fodbold (Mester) Slagelse B&I (Øst 1) Hillerød Stadion 1-3
568153
Kampfakta
3 On 14-09-16
Kl. 18:30
Næstved I.F. (Øst 2) Greve Fodbold (Øst 2) Næstved Stadion 4-2
568144
3 To 15-09-16
Kl. 19:00
Vanløse (Øst 2) FC København (Øst 1) Vanløse I P 2-3
568150
3 On 21-09-16
Kl. 18:30
Raklev GI (1) Karlslunde IF (Mester) Røsnæshallen 1-2
568142
Kampfakta
3 On 21-09-16
Kl. 19:00
Skovshoved IF (Mester) BSF (Øst 2) Gentofte Sportspark - kunst 1 3-1
568152
3 To 22-09-16
Kl. 17:15
Brøndby Strand IK (1) Brøndbyernes IF (Øst 1) Langbjergskolen 2-4
Runde 4
126119
4 Ti 27-09-16
Kl. 17:15
Skovshoved IF (Mester) Hørsholm-Usserød IK (Øst 2) Skovshoved I P 1-4
126123
4 Ti 27-09-16
Kl. 19:00
Holbæk B&I (Øst 2) Lyngby Boldklub 1921 (Øst 1) Holbæk Stadion Kunstgræs 2-3
126118
Kampfakta
4 On 28-09-16
Kl. 17:15
BK Fix (Mester) FC Roskilde (Øst 2) Gadelandet 1-5
126124
4 On 28-09-16
Kl. 19:00
Slagelse B&I (Øst 1) Farum BK (Øst 1) Slagelse Stadion Kunst 0-4
126117
4 On 28-09-16
Kl. 19:00
Næstved I.F. (Øst 2) FC København (Øst 1) Harboe Storhallen 5-6
126120
4 On 28-09-16
Kl. 19:00
AB (Øst 2) Brøndbyernes IF (Øst 1) Akademisk Boldklub 5-2
126122
4 Ma 03-10-16
Kl. 19:00
Slangerup & Omegn IF (1) HB Køge (Øst 2) Slangerup Stadion 1-6
126121
4 On 05-10-16
Kl. 18:30
Karlslunde IF (Mester) HIK (Øst 1) Karlslunde Stadion, Kunstgræs 0-8
Runde 5
898489
Kampfakta
5 On 05-04-17
Kl. 19:00
FC Roskilde (Øst 2) Lyngby Boldklub 1921 (Øst 1) Roskilde Idrætspark Kunstgræs 2-0
898490
5 To 06-04-17
Kl. 19:30
Farum BK (Øst 1) HIK (Øst 1) Right to Dream Park 3-4
898492
5 On 19-04-17
Kl. 18:30
AB (Øst 2) FC København (Øst 1) Akademisk Boldklub 1-4
898491
5 On 19-04-17
Kl. 18:30
Hørsholm-Usserød IK (Øst 2) HB Køge (Øst 2) Hørsholm Idrætspark 0-2
Runde 6
651791
6 On 03-05-17
Kl. 18:30
HB Køge (Øst 2) FC Roskilde (Øst 2) Køge Stadion 2-0
651790
6 On 03-05-17
Kl. 18:30
HIK (Øst 1) FC København (Øst 1) Kunst, HIK 1-2
Runde 7
656557
Kampfakta
7 Ti 23-05-17
Kl. 19:15
HB Køge (Øst 2) FC København (Øst 1) Farum Park 13-0
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller telefon 4632 3366

Bemærk:

 Livelodtrækning semifinaler torsdag kl 14 på Facebook  DBU Sjælland 

1. runde uge 33 11 kampe + 53 oversiddere

2. runde uge 35  32 kampe

3. runde uge 37 16 kampe

4. runde uge 39 8 kampe

Kvartfinaler 19.4.17

Semifinaler 2.5.17

Finale 23.5.17 Farum Park - græsbanen med lille tribune.

Klubberne bedes bemærke:
1) at der skal anvendes elektronisk holdkort
2) at der ikke spilles med forlænget spilletid

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.

Lavest rangerede hold har hjemmebane – ingen seedninger. Dog er der ingen seedning i semifinalerne ren lodtrækning.

Flytning af kampe:
 Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion. 

Læs mere under pokalturnering på www.dbusjælland.dk