Turneringer og resultater

Turneringer & Resultater

Ungdomspokalen U14 Drenge (03)

Kampprogram

Kampnr. R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
Runde 1
774139
1 Ma 15-08-16
Kl. 18:30
Slagslunde-Ganløse IF (1) Nivå-Kokkedal FK (1) KIWI-Park 4-1
774133
Kampfakta
1 Ti 16-08-16
Kl. 18:30
KBK Hillerød (2) FC Holte (2) KBK Hillerød Øst-huset 7-8
774131
1 Ti 16-08-16
Kl. 18:30
Fløng-Hedehusene (1) Gladsaxe-Hero BK (1) Fløng Idrætsanlæg 2-4
774130
1 Ti 16-08-16
Kl. 18:30
Helsinge Fodbold (3) Fc Hornsherred (2) Helsinge Stadion 4-2
774132
Kampfakta
1 Ti 16-08-16
Kl. 18:30
Herlev IF (2) Herstedøster IC (1) Herlev Stadion 1-2
774140
1 Ti 16-08-16
Kl. 18:30
Solrød FC (1) Fremad Valby (1) Solrød Idrætscenter 9-0
774137
1 Ti 16-08-16
Kl. 18:30
BK Fix (4) Østerbro IF (3) Gadelandet 0-10
774138
1 Ti 16-08-16
Kl. 18:30
Jægersborg BK (2) IF Skjold Birkerød (1) Jægersborg 0-16
774136
1 On 17-08-16
Kl. 18:30
Sundby Bk. (2) Taastrup FC (1) Sundby/Kløvermarken 1-8
774134
1 On 17-08-16
Kl. 18:30
Rosenhøj BK (2) CPH Youth FC (4) Avedøre Stadion 10-1
774135
1 Fr 19-08-16
Kl. 18:00
Værløse BK (1) Skovshoved IF (1) Værløse Stadion 1-3
774141
1 Ma 22-08-16
Kl. 18:30
Bk. Frem (1) Svogerslev BK (1) Frem, Valby IP 0-12
Runde 2
415816
Kampfakta
2 Ma 29-08-16
Kl. 18:30
Frederikssund IK (Mester) KFUM BK, Roskilde (Øst 2) Frederikssund Stadion 0-4
415797
2 Ti 30-08-16
Kl. 18:30
Herlufsholm GF (1) Nykøbing FC (Øst 2) Herlufsholm Stadion 0-8
415821
2 Ti 30-08-16
Kl. 18:30
IF Skjold Birkerød (1) FA 2000 (Øst 2) Birkerød Stadion 3-1
415810
2 Ti 30-08-16
Kl. 18:30
Haslev FC (1) Næstved I.F. (Øst 2) HFC's Klubhus 0-12
415789
2 Ti 30-08-16
Kl. 18:30
Helsinge Fodbold (3) FC Helsingør (Øst 2) Helsinge Stadion 0-4
415825
2 Ti 30-08-16
Kl. 18:30
Slagelse B&I (Øst 2) FC Roskilde (Øst 1) Slagelse Stadion 1-4
415802
Kampfakta
2 Ti 30-08-16
Kl. 18:30
Slagslunde-Ganløse IF (1) Hillerød Fodbold (Øst 2) KIWI-Park 2-6
415787
2 Ti 30-08-16
Kl. 18:30
Rosenhøj BK (2) Greve Fodbold (Øst 2) Avedøre Stadion 1-11
415804
2 Ti 30-08-16
Kl. 18:30
TFC Odsherred (1) Holbæk B&I (Øst 2) Nr. Asmindrup Skole HHT !
415829
2 Ti 30-08-16
Kl. 18:30
Himmelev-Veddelev BK (1) KB (Øst 1) Himmelev Idrætspark 1-6
415784
Kampfakta
2 Ti 30-08-16
Kl. 18:30
FC Holte (2) Virum-Sorgenfri BK (1) Rudegård Stadion 2-4
415815
2 Ti 30-08-16
Kl. 18:30
Hørsholm-Usserød IK (Øst 2) Lyngby Boldklub 1921 (Øst 1) Hørsholm Idrætspark 2-8
415820
2 Ti 30-08-16
Kl. 18:30
Karlslunde IF (Mester) Hvidovre IF (Øst 2) Karlslunde Stadion 8-9
415811
Kampfakta
2 Ti 30-08-16
Kl. 18:30
Østerbro IF (3) Herstedøster IC (1) Fælledparken 1-8
415803
2 Ti 30-08-16
Kl. 18:30
Ølstykke FC (Mester) BSF (Øst 2) Ølstykke Stadion 3-4
415827
2 Ti 30-08-16
Kl. 18:30
B 1903 (Øst 2) B.93 (Øst 1) B1903 1-0
415795
Kampfakta
2 Ti 30-08-16
Kl. 18:30
Store Lyngby IF (1) Hundested IK (Mester) St. Lyngby Stadion 4-3
415813
Kampfakta
2 Ti 30-08-16
Kl. 18:30
Tuse IF (1) Kalundborg GB (Mester) Tusehallen 1-2
415786
Kampfakta
2 Ti 30-08-16
Kl. 18:30
Vallensbæk IF (Mester) AB Tårnby (Øst 2) Vallensbæk Idrætscenter 2-5
415798
2 Ti 30-08-16
Kl. 18:30
Brønshøj BK (1) BSV af 2016 (Øst 2) Tingbjerg I P 2-4
415788
2 Ti 30-08-16
Kl. 18:30
Allerød Fodbold Klub (Mester) HIK (Øst 1) Allerød Idrætspark 3-7
415818
Kampfakta
2 Ti 30-08-16
Kl. 18:30
Kastrup (Mester) BK Avarta (Øst 2) Røllikevej 3-7
415814
2 Ti 30-08-16
Kl. 18:30
Skovshoved IF (1) LSF (Mester) Skovshoved I P 0-6
415785
Kampfakta
2 Ti 30-08-16
Kl. 18:30
Husum Bk (3) GVI (Mester) Husumparken 0-5
415819
2 Ti 30-08-16
Kl. 18:30
Solrød FC (1) HB Køge (Øst 1) Solrød Idrætscenter 0-7
415809
2 Ti 30-08-16
Kl. 18:30
FB (1) AB (Øst 1) Jens Jessens Vej 0-10
415832
2 Ti 30-08-16
Kl. 18:30
Oversidder Brøndbyernes IF (Øst 1)
415833
2 Ti 30-08-16
Kl. 18:30
Oversidder Farum BK (Øst 1)
415817
2 On 31-08-16
Kl. 18:30
Svogerslev BK (1) B 1908 (Øst 2) Svogerslev Idrætspark 2-4
415812
Kampfakta
2 On 31-08-16
Kl. 18:30
Taastrup FC (1) Vanløse (Øst 2) NyBolig Park 3-4
415790
2 On 31-08-16
Kl. 18:30
Gladsaxe-Hero BK (1) Bagsværd BK (Mester) Gladsaxe Stadion 1-3
415806
2 To 08-09-16
Kl. 18:30
Dragør Bk. (Mester) Fremad Amager (Øst 2) Dragør Bk 6-1
Runde 3
568166
3 Ti 13-09-16
Kl. 17:45
BSV af 2016 (Øst 2) B 1903 (Øst 2) Vedbæk Stadion 2-0
568173
3 Ti 13-09-16
Kl. 17:45
B 1908 (Øst 2) Nykøbing FC (Øst 2) Sundby Idrætspark 2-4
568179
3 Ti 13-09-16
Kl. 17:45
BSF (Øst 2) HB Køge (Øst 1) Ballerup Idrætspark 2-7
568172
Kampfakta
3 Ti 13-09-16
Kl. 17:45
BK Avarta (Øst 2) Holbæk B&I (Øst 2) Espelundens Idrætsanlæg 3-2
568168
3 Ti 13-09-16
Kl. 17:45
Lyngby Boldklub 1921 (Øst 1) KB (Øst 1) Lyngby Stadion 5-1
568177
Kampfakta
3 Ti 13-09-16
Kl. 17:45
FC Roskilde (Øst 1) AB (Øst 1) Roskilde Idrætspark 1-4
568165
3 Ti 13-09-16
Kl. 17:45
FC Helsingør (Øst 2) Farum BK (Øst 1) Snekkersten Idrætscenter 0-10
568163
3 Ti 13-09-16
Kl. 18:00
Hvidovre IF (Øst 2) HIK (Øst 1) Hvidovre IF's baner 4-5
568164
Kampfakta
3 Ti 13-09-16
Kl. 18:00
Virum-Sorgenfri BK (1) Hillerød Fodbold (Øst 2) Virum Stadion 0-3
568171
3 Ti 13-09-16
Kl. 18:30
Næstved I.F. (Øst 2) Greve Fodbold (Øst 2) Næstved Stadion 13-0
568167
Kampfakta
3 Ti 13-09-16
Kl. 19:00
Bagsværd BK (Mester) Vanløse (Øst 2) Bagsværd Stadion Kunstgræs 1-4
568178
Kampfakta
3 On 14-09-16
Kl. 18:00
Dragør Bk. (Mester) KFUM BK, Roskilde (Øst 2) Dragør Bk 4-5
568174
Kampfakta
3 To 15-09-16
Kl. 17:45
Herstedøster IC (1) AB Tårnby (Øst 2) Herstedøster Stadion 3-2
568170
3 Ti 20-09-16
Kl. 17:45
Store Lyngby IF (1) LSF (Mester) St. Lyngby Stadion 3-0
568169
3 On 21-09-16
Kl. 17:30
IF Skjold Birkerød (1) GVI (Mester) Birkerød Stadion 2-0
568175
Kampfakta
3 On 21-09-16
Kl. 17:45
Kalundborg GB (Mester) Brøndbyernes IF (Øst 1) Munkesø Stadion 2-4
Runde 4
126663
Kampfakta
4 Ti 27-09-16
Kl. 17:15
KFUM BK, Roskilde (Øst 2) AB (Øst 1) Lillevang Idrætscenter kunst 5-2
126665
Kampfakta
4 Ti 27-09-16
Kl. 17:30
Store Lyngby IF (1) BK Avarta (Øst 2) St. Lyngby Stadion 2-7
126689
4 Ti 27-09-16
Kl. 17:30
Herstedøster IC (1) Lyngby Boldklub 1921 (Øst 1) Herstedøster Stadion 0-4
126660
4 Ti 27-09-16
Kl. 17:30
IF Skjold Birkerød (1) Næstved I.F. (Øst 2) Birkerød Stadion 2-9
126664
4 Ti 27-09-16
Kl. 18:30
Nykøbing FC (Øst 2) Farum BK (Øst 1) Zoo Banen (11 mands kunst) 1-6
126661
Kampfakta
4 Ti 27-09-16
Kl. 19:00
Vanløse (Øst 2) HIK (Øst 1) Vanløse I P 0-3
126662
4 Ti 04-10-16
Kl. 18:00
HB Køge (Øst 1) Brøndbyernes IF (Øst 1) Herfølge Stadion 0-3
126666
Kampfakta
4 Ti 25-10-16
Kl. 18:30
Hillerød Fodbold (Øst 2) BSV af 2016 (Øst 2) Hillerød Stadion Kunstgræs 5-1
Runde 5
898476
5 On 19-04-17
Kl. 18:30
Hillerød Fodbold (Øst 2) Brøndbyernes IF (Øst 1) Hillerød Stadion Kunstgræs 0-5
898475
Kampfakta
5 On 19-04-17
Kl. 18:30
BK Avarta (Øst 2) Farum BK (Øst 1) Espelundens Idrætsanlæg 0-10
898474
Kampfakta
5 On 19-04-17
Kl. 18:30
KFUM BK, Roskilde (Øst 2) Lyngby Boldklub 1921 (Øst 1) Lillevang Idrætscenter 0-9
898473
5 On 26-04-17
Kl. 18:30
Næstved I.F. (Øst 2) HIK (Øst 1) Næstved Stadion Resultatformidling
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller telefon 4632 3366

Bemærk:

 

  Livelodtrækning semifinaler torsdag kl 14 på Facebook  DBU Sjælland

1. runde uge 33 12 kampe + 52 oversiddere

2. runde uge 35  32 kampe

3. runde uge 37 16 kampe

4. runde uge 39 8 kampe

 Livelodtrækning semifinaler torsdag kl 14 på Facebook  DBU SjællandKvartfinale 19.4.17

Semifinaler 2.5.17

Finale 23.5.17 - Farum Park - græsbanen med lille tribune.

Klubberne bedes bemærke:
1) at der skal anvendes elektronisk holdkort
2) at der ikke spilles med forlænget spilletid

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.

Lavest rangerede hold har hjemmebane – ingen seedninger. Dog er der ingen seedning i semifinalerne ren lodtrækning.

Flytning af kampe:
 Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion. 

Indtast klubbens navn eller en del af navnet
Udvidet kampsøgning
Livescore søgning