Turneringer og resultater

Turneringer & Resultater

DBU Pokalen 2016/17

Holdoversigt

Hold Spillested Trøje Shorts Strømper
AB Gladsaxe Stadion Grøn/Hvid Hvid Hvid
     Holdleder:
     Kim Villy Nielsen -
     Holdleder:
     Peter Lassen -
     Sportschef:
     Peter Rasmussen -
     Målmandstræner:
     René Heitmann -
     Massør:
     Regin Ahm Jensen -
     Fysioterapeut:
     Brian Merkel -
     Fysisk træner:
     Magnus Christensen -
AB Tårnby Tårnby Stadion. Opvisn. Rød Sort Sort
     Holdleder:
     Mogens Eibye - - Tlf: 32522065 / 71700879
     Holdleder:
     Thomas "Flemming" Petersen - - Tlf: 26844776 / 26844776
     Holdleder:
     Svend Erik Overholdt - - Tlf: 26456334
     Træner:
     Claus Dahlgaard Jensen - - Tlf: 22168600
     Assistenttræner:
     Søren Weibel - - Tlf: 60130215 / 60130215
     Assistenttræner:
     Anders Syberg - - Tlf: 28150734 / 28150734
     Fysioterapeut:
     Henrik Petersen - - Tlf: 23424275 / 23424275
     Fysisk træner:
     Henrik Petersen - - Tlf: 23424275 / 23424275
AC Horsens CASA Arena Horsens Gul Gul Gul
     Holdleder:
     Bjerne Nielsen -
     Assistenttræner:
     Carsten Andersen -
     Målmandstræner:
     Peder Hansen -
     Læge:
     Jaromir Pavlik -
     Massør:
     Michael Larsen - - Tlf: 20959474
     Fysioterapeut:
     Mads Damgaard - - Tlf: 26 19 24 32 / 26192432
     Fysisk træner:
     Jeppe Foged -
AGF Ceres Park Hvid Mørkeblå Mørkeblå
     Holdleder:
     Jens Christian Algreen-Petersen -
     Assistenttræner:
     Lars Friis -
     Assistenttræner:
     Allan Kierstein Jepsen -
     Målmandstræner:
     Lee Baxter -
     Læge:
     Jacob Kaa Astrup -
     Fysioterapeut:
     Uffe Arnholtz Hansen -
     Fysioterapeut:
     Klaus Bredsgaard -
     Fysioterapeut:
     Henrik Sørensen -
     Fysisk træner:
     Thomas Rostgaard Andersen -
     Cheftræner:
     Glen Riddersholm -
Avarta Espelundens Idrætsanlæg Grøn/Hvid Hvid Grøn
     Holdleder:
     Kjeld Petersen - - Tlf: 36410587 / 22301456
     Holdleder:
     Mathias Binne Bilde - - Tlf: 36701054 / 51559662
     Holdleder:
     Johnny Nielsen - - Tlf: 29720929
     Herresenior:
     Steffen Leholk - - Tlf: 26 83 29 45
     Assistenttræner:
     Anders Fosgaard - - Tlf: 21951853
     Cheftræner:
     Benny Gall - - Tlf: 20752463 / 20752463
Avedøre Avedøre Stadion Sort/Hvid Sort Hvid
     Holdleder:
     Bryan Andersen - - Tlf: 3649 9565 / 2821 1060
     Holdleder:
     Rene Kuscu - - Tlf: 36470518 / 29284104
     Træner:
     Uno Apold - - Tlf: 21609983 / 21609983
     Træner:
     Thomas Laurenborg - - Tlf: 26713353
     Sportschef:
     Per Myhrmann - - Tlf: 2682 0744
B 1908 Sundby I P. Opvisn. Hvid Sort Sort
     Holdleder:
     Sten Svendsen - - Tlf: 3257 7867 / 5194 0811
     Holdleder:
     Kenneth Jørgensen - - Tlf: 23800106
     Assistenttræner:
     Martin Engelbrecht - - Tlf: 26715350
     Assistenttræner:
     Kasper Autrup - - Tlf: 40882924
     Fysisk træner:
     Janick Møllerud - - Tlf: 33445566 / 33445566
     Fysisk træner:
     Ken Strømsted - - Tlf: 44556677 / 44556677
     Cheftræner:
     Lasse Theis - - Tlf: 26747075
B 1909 B.1909s anlæg Rød Hvid Rød
     Sportschef:
     Thomas Thorhøj - - Tlf: 28 90 47 77
     Massør:
     Mads Damgaard - - Tlf: 26 19 24 32 / 26192432
     Kampklar assistent:
     Kenneth Kongensgaard - - Tlf: 2277 0612
     Teamleder :
     Erling Thomsen - Tlf: 2634 2008 / 26342008
     Teamleder :
     Henrik Brandt Rasmussen - - Tlf: 40408192
     Cheftræner:
     Kurt Hansen - - Tlf: 29 48 66 04
B 93 Østerbro Stadion Hvid Marineblå Marineblå
     Holdleder:
     Mads Mazanti Jensen - - Tlf: 26821493
     Sportschef:
     Frank Nielsen -
     Assistenttræner:
     Christian Poulsen - - Tlf: 21572798
     Assistenttræner:
     Thomas Skov - - Tlf: 40202091 / 40202091
     Målmandstræner:
     Nicolas Manley Nielsen - - Tlf: 28120794 / 28120794
     Massør:
     Martin Skou -
     Fysioterapeut:
     Mark Strøm -
     Fysisk træner:
     Michael Myhre - - Tlf: 27219985
     Fysisk træner:
     Victor Noblet - - Tlf: 3644 4028 / 25177805
     Fysisk træner:
     Mikkel Bonke - Tlf: 40515355 / 40515355
     Fysisk træner:
     Dennis Sjøgren - - Tlf: 31545363
     Cheftræner:
     Sune Jensen - - Tlf: 22615963
B1913 Campus Road Blå Hvid Blå
     Holdleder:
     Claus Brolykke Hansen - - Tlf: 31 14 03 64
     Træner:
     Brian Lehman Larsen - - Tlf: 29 84 19 13 / 298419!3
     Massør:
     Lars Bo Schmidt -
     Cheftræner:
     Hans Erik Hansen - - Tlf: 20288389 / 20288389
Birkelse IF Nordjyske Bank Arena, Birkelse Hvid
     Holdleder:
     Christian Vægter - - Tlf: 29255697
     Træner:
     Thomas Jensen - - Tlf: 61227928
Brabrand Brabrand IF's Idrætsanlæg Marineblå Marineblå Marineblå
     Holdleder:
     Flemming Møller - - Tlf: 40 34 36 09
     Holdleder:
     Casper Lund Thomsen - - Tlf: 40 55 72 74 / 40 55 72 74
     Træner:
     Tom Søjberg - - Tlf: 2891 2820
     Herresenior:
     Flemming Møller - - Tlf: 40 34 36 09
     Formand:
     Flemming Møller - - Tlf: 40 34 36 09
Brædstrup IF Brædstrup Stadion Sort/Rød Sort Rød/Sort
     Holdleder:
     Poul Wohlert - - Tlf: 7576 1438 / 2338 8467
     Træner:
     Steffen Gammelgaard - - Tlf: 23708317 / 2370 8317
     Assistenttræner:
     Henrik Rasmussen - - Tlf: 2290 1974
Brøndby Brøndby Stadion Gul Marineblå Marineblå
     Holdleder:
     Leif Mortensen -
     Sportschef:
     Troels Bech -
     Assistenttræner:
     Mark Agner Boecking Strudal -
     Assistenttræner:
     Martin Retov - - Tlf: 29891540
     Målmandstræner:
     Sten Christensen - - Tlf: +45 30368792
     Læge:
     Jonas Vestergaard Iversen -
     Massør:
     Ryan Cagara Hansen -
     Fysioterapeut:
     Peter Heiselberg Schmidt -
     Fysioterapeut:
     Morten Norre Kronborg -
     Fysisk træner:
     Ahron Peter Wright Thode -
     Cheftræner:
     Alexander Wilhelm Josef Zorniger -
Brønshøj Tingbjerg Idrætspark, Opvisn. Gul/Sort Hvid Gul
     Holdleder:
     Steffen Lund - - Tlf: 35852626 / 22547424
     Holdleder:
     Mogens Hansen - - Tlf: 43908388 / 43908388
     Træner:
     Jesper Hansen - - Tlf: 3828 4243 / 2074 4243
     Sportschef:
     Thomas Ibsen - - Tlf: 38817446 / 40133358
     Assistenttræner:
     Poul Olesen - - Tlf: 36443050 / 24277840
     Målmandstræner:
     Simon Toftegaard Hansen -
     Fysioterapeut:
     Mette Schrøder -
BSF Ballerup Idrætspark Rød Rød Rød
     Holdleder:
     Per Sørensen - - Tlf: 21267426
     Træner:
     Peer Lisdorf - - Tlf: 24823783
     Sportschef:
     Jørgen Tidemand - - Tlf: 4468 2386 / 4056 6261
Christiansbjerg IF CIF's Anlæg Hvid/Rød Rød Rød
     Træner:
     Kim Kristiansen - - Tlf: 2217 2223 / 22172223
CSC Kløvermarken Rød/Gul Rød
     Holdleder:
     Carl Oskar Strange -
     Træner:
     John van der Klein - - Tlf: 20782460 / 20782460
     Træner:
     Dennis Veile Andersen - - Tlf: 28707793
     Træner:
     Michael Svendsen - - Tlf: 2263 7063
     Massør:
     Erik Nielsen -
Dalum IF Dalum Stadion Rød Rød Rød
     Holdleder:
     Carsten Bøtcher - - Tlf: 4221 7734
     Træner:
     Kristoffer Johannsen - - Tlf: 30173048
     Sekretær:
     Jan Klivager Larsen - - Tlf: 66177001 / 40606975
     Assistenttræner:
     Michael Pendegast Jørgensen - - Tlf: 20439438
     Assistenttræner:
     Morten Christensen - - Tlf: 42520878
     Massør:
     Jan Larsen - - Tlf: 2911 5846
DMI DMI´s anlæg Rød Blå Blå
     Holdleder:
     Svend Erik Jeppesen - - Tlf: 61753448
     Kasserer:
     Steen-Erik Jacobsen - - Tlf: 54706888 / 29476122
     Seniorformand:
     Erik Buxbom - - Tlf: 2330 4393
     Massør:
     bjerne pommer - - Tlf: 61837765
     Cheftræner:
     Lars Dahlstrøm - - Tlf: 61217542
Esbjerg Blue Water Arena Blå/Hvid Blå Hvid
     Holdleder:
     Preben Madsen - - Tlf: 40281115
     Træner:
     Jens Letort - - Tlf: 61603656 / 6160 3656
     Træner:
     Lars Lungi Sørensen -
     Målmandstræner:
     Lars Winde - - Tlf: 98160107 / 40688088
     Målmandstræner:
     Niels Aage Teilmann - - Tlf: 7511 6415 / 2763 6604
     Læge:
     Uwe Jürgensen -
     Læge:
     Lasse Bro -
     Læge:
     Jan Vork - - Tlf: 40128905
     Læge:
     Lars Hansen -
     Massør:
     Lars Kikkenborg -
     Fysioterapeut:
     Søren Møller Kristensen - - Tlf: 24819778 / 24819778
     Fysioterapeut:
     Christian Søborg -
     Fysioterapeut:
     Dennis Willsen -
     Fysisk træner:
     Torben Nielsen -
F.C. København Telia Parken Hvid Hvid Hvid
     Holdleder:
     Per Wind -
     Sekretær:
     Karina Danielsson -
     Sportschef:
     Johan Lange -
     Pressekontakt:
     Christian Wolny - - Tlf: 2390 8030 / 2390 8030
     Assistenttræner:
     Brian Priske -
     Målmandstræner:
     Anton Scheutjens -
     Læge:
     Anders Boesen -
     Læge:
     Lars Boesen -
     Læge:
     Morten Boesen -
     Massør:
     Jesper Larsen -
     Massør:
     Daniel Brøgger -
     Fysioterapeut:
     David Cosgrave -
     Fysioterapeut:
     Simon Fouchard -
     Fysisk træner:
     Anders Storskov -
FC Fredericia Monjasa Park Rød Sort Rød
     Holdleder:
     Poul Erik Petersen -
     Holdleder:
     Hans Clausen -
     Holdleder:
     Per Stentoft Nielsen -
     Holdleder:
     Søren Schou - - Tlf: 29293889
     Formand:
     Morten Rahbek -
     Pressekontakt:
     Stig Pedersen -
     Målmandstræner:
     Kaj Stefansen -
     Massør:
     Martin Thomsen -
     Massør:
     Karsten Frandsen -
     Fysioterapeut:
     Kamilla Arp -
     Fysioterapeut:
     Lars Rud -
     Fysioterapeut:
     Daniel Thaysen -
     Cheftræner:
     Jesper Sørensen -
FC Græsrødderne Kløvermarken Koksgrå Koksgrå Koksgrå
FC Helsingør Helsingør Stadion Hvid/Blå Hvid Hvid/Blå
     Holdleder:
     Allan Mølgaard - - Tlf: 3114 9668
FC Midtjylland MCH Arena, Herning Sort Sort Sort
     Holdleder:
     Jørn Kjær -
     Holdleder:
     Eilif Dalsgaard -
     Holdleder:
     Andreas Frisch -
     Holdleder:
     VEDRAN BLAZEVIC -
     Træner:
     Jess Thorup -
     Formand:
     Johnny Rune - - Tlf: 9660 5510 / 2086 5844
     Sportschef:
     Claus Steinlein -
     Pressekontakt:
     Martin Dons - - Tlf: 2560 0090
     Assistenttræner:
     Kristian Back Bak Nielsen -
     Assistenttræner:
     Lars Knudsen -
     Assistenttræner:
     Søren Bjerg Jensen -
     Målmandstræner:
     Nikolai Pold -
     Læge:
     Jan Hede -
     Læge:
     Anders Eidner -
     Fysioterapeut:
     Nicklas Falkesgaard Pedersen -
     Fysioterapeut:
     Lasse Laulund Sørensen -
     Fysisk træner:
     Christian Clarup -
     Cheftræner:
     Jess Thorup -
FC Nakskov OK+ stadion Turkis Mørkeblå Mørkeblå
     Træner:
     Jens Jessen - - Tlf: 54602401 / 20152904
FC Nordsjælland Right to Dream Park Rød Rød Rød
     Holdleder:
     Thomas Clifford Larsson -
     Holdleder:
     Jacob Schwabe - - Tlf: 21470834
     Sportschef:
     Jan Laursen -
     Assistenttræner:
     Otto Addo -
     Assistenttræner:
     Søren Krogh -
     Målmandstræner:
     Henrik Ipsen -
     Læge:
     Jesper Petersen -
     Læge:
     Asbjørn Ziebell - - Tlf: 30783632
     Fysioterapeut:
     Jacob Penalver -
     Fysioterapeut:
     Anders Wichmann -
     Fysioterapeut:
     Joakim Dilling -
     Fysisk træner:
     Mathias Zangenberg -
     Cheftræner:
     Kasper Hjulmand -
FC Roskilde Roskilde Idrætspark Lyseblå Hvid Hvid
     Holdleder:
     Carsten Knudsen -
     Holdleder:
     Per Holm -
     Træner:
     Rasmus Monnerup -
     Assistent:
     Morten Blomqvist Walldo - - Tlf: 29434418 / 29434418
     Assistenttræner:
     Anders Møller Christensen - - Tlf: 20877690 / 20877690
     Fysioterapeut:
     Morten Blomqvist Walldo - - Tlf: 29434418 / 29434418
FC Skanderborg Wannafind Stadion Gul Blå Hvid
     Holdleder:
     Peter Christensen - - Tlf: 22645146
     Holdleder:
     Andreas Sommer -
     Træner:
     Kasper Rasmussen - - Tlf: 29760033
     Træner:
     Kim Christensen - - Tlf: 20458690
     Læge:
     Henrik Saksø -
     Fysioterapeut:
     Søren Munkholm -
FC Svendborg Fynske Bank Arena Høje Bøge Orange Sort Sort
     Holdleder:
     Hasan Skrbo - - Tlf: 6221 9648
     Holdleder:
     Kjeld Andersen -
     Holdleder:
     Jørgen Bagge - - Tlf: 61318273
     Formand:
     Adam Ringsby-Brandt - - Tlf: 2670 7415
     Assistenttræner:
     Jens Madsen - - Tlf: 20677771 / 20677771
     Fysioterapeut:
     Rene Søsborg -
     Cheftræner:
     Michael Schjønberg - Tlf: 2034 2626
FC Sønderborg Sønderborg Stadion Rød Rød Rød
     Holdleder:
     Brian Johannsen - - Tlf: 26711502
     Holdleder:
     Benny Grubbe - - Tlf: 23841815
     Træner:
     Henrik Mathiesen - Tlf: 2758 6295 / 27586295
Fredensborg BI Fredensborg Stadion Grøn/Hvid Hvid Grøn/Hvid
     Holdleder:
     Ralf Antonsen - - Tlf: 51890035
Frederiksværk FK Frederiksværk Stadion Hvid Sort
     Holdleder:
     Michael Jensen -
     Holdleder:
     Jan Eriksen - - Tlf: 4772 4236
     Træner:
     Jacob Olsen - Tlf: 28140118 / 28140118
     Assistenttræner:
     Per Kirkegaard - - Tlf: 6060 6155 / 60606155
     Fysioterapeut:
     Rasmus bagge Dich - - Tlf: 4772.4131 / 2097.8105
     Cheftræner:
     Kim Christensen - - Tlf: 41287372 / 41287372
Frem Valby IP. Stadion Rød/Blå Hvid Hvid
     Holdleder:
     Heidi Olsen - - Tlf: 4126 2014
     Holdleder:
     Sven Kurzweg - - Tlf: 22 67 29 21 / 22 67 29 21
     Træner:
     Morten Rutkjær - - Tlf: 20 64 89 39 / 2064 8939
     Målmandstræner:
     Morten Cramer - - Tlf: 36 17 13 17 / 29 72 10 03 / 36 17 13 17
     Massør:
     Johnny Vilstrup - - Tlf: 60 92 38 15 / 60 92 38 15
     Cheftræner:
     Danny Jung - - Tlf: 26 25 82 17 / 2625 8217
Fremad Amager Sundby I P. Opvisn. Blå Hvid Blå
     Holdleder:
     Jørgen Larsen -
     Holdleder:
     Tonny Saabye -
     Assistenttræner:
     Peter Nielsen -
     Målmandstræner:
     Emeka Andersen -
     Massør:
     Ryan Hansen -
     Fysioterapeut:
     Freja Dunn Harthorn -
     Cheftræner:
     John Faxe Jensen -
Fremad Valby Valby IP, tribunen Rød Hvid Rød
     Holdleder:
     Ole Birger Hansen - - Tlf: 2217 1020
     Træner:
     Peter Juul Petersen - - Tlf: 22330953
     Sportschef:
     Ole Rasmussen - - Tlf: 2398 5541 / 2398 5541
     Assistenttræner:
     Christian Jensen - - Tlf: 24225019 / 24225019
GVI GVI. Nymosen Blå/Hvid Blå Blå
     Holdleder:
     Henrik Ranum Nielsen - - Tlf: 39 65 79 20 / 26 18 27 90
     Holdleder:
     Jesper Sørensen - - Tlf: 2969 4851 / 2969 4851
     Træner:
     David Rasmussen - - Tlf: 30173115 / 30173115
     Assistenttræner:
     Morten Juul Hansen - - Tlf: 39691709 / 60216577
     Målmandstræner:
     Mikael Rieks - - Tlf: 60351735
     Målmandstræner:
     Peter Bang - - Tlf:   / 20689515
     Fysisk træner:
     Julie Borgen Jørgensen - - Tlf: 38873924 / 26703924
     Fysisk træner:
     Nicklas Gorritzen - - Tlf: 30260986
     Fysisk træner:
     Morten Hastoft Jensen - - Tlf: 44486762 / 30256762
     Fysisk træner:
     August Enevoldsen - - Tlf: 42651907 / 42651907
HB Køge Castus Park Sort/Blå Sort Blå
     Holdleder:
     Bo Johansen -
     Holdleder:
     Jan Sølling Lauvring -
     Holdleder:
     Michael Jørgensen -
     Holdleder:
     Anders Friis - - Tlf: 51337779 / 51337779
     Pressekontakt:
     Jesper Nybo - - Tlf: 2928 4551
     Assistenttræner:
     Kim Daugaard -
     Massør:
     Stefan Schmidt - - Tlf: 21650976
     Cheftræner:
     Henrik Peters Lehm -
Herlev Herlev Stadion Hvid Blå Rød
     Holdleder:
     Steen Thorup - - Tlf: 40594454 / 40594454
     Holdleder:
     Leif Nielsen - - Tlf: 44534303
     Holdleder:
     Jan Poulsen - - Tlf: 53535191 / 53535191
     Holdleder:
     Mahi Hismani - - Tlf: 81732229
     Assistenttræner:
     Søren H. Sørensen - - Tlf: 6165 5659
     Assistenttræner:
     Jens Emanuelsen - - Tlf: 23447815
     Fysioterapeut:
     Kasper Straube Hansen - - Tlf: 31427527 / 22342348
Herlufsholm GF SEIFFERT ARENA (Kunstgræs) Hvid Blå Hvid
     Holdleder:
     Tage K. Frederiksen - - Tlf: 5374 6142
     Træner:
     Jan Faber - - Tlf: 61788771 / 6178 8771
     Træner:
     Kenneth Gangsted - - Tlf: 24940695 / 30693212
     Assistenttræner:
     Glenn Darlie - - Tlf: 30378733
     Målmandstræner:
     Niels Stausholm - - Tlf: 22470204 / 22470204
HIK Gentofte Stadion Opv. kunst Hvid Blå Blå
     Holdleder:
     Børge Heidegaard -
     Holdleder:
     Allan Bovin Andersen - - Tlf: 24648807
     Holdleder:
     Daniel Rindom Toft - - Tlf: 23603147
     Træner:
     Christian Larsen - - Tlf: 2683 0295
     Sportschef:
     Christian Larsen - - Tlf: 2683 0295
     Assistenttræner:
     Piotr Haren - - Tlf: 40203022
     Assistenttræner:
     Torben Storm - - Tlf: 51315318
     Assistenttræner:
     Thomas Thinggaard - - Tlf: 40962603 / 40962603
     Målmandstræner:
     Kim Drejs - - Tlf: 22369929 / 22369929
     Fysisk træner:
     Morten Hostrup Nielsen - - Tlf: 24474785 / 24474785
Hobro DS Arena Gul Marineblå Marineblå
     Holdleder:
     Thomas Rahula Hansen - Tlf: 41817186
     Sportschef:
     Jens Hammer -
     Assistenttræner:
     Michael Kryger -
     Cheftræner:
     Ove Pedersen -
Holbæk B&I SuRi Park Blå Hvid Hvid
     Holdleder:
     Mikael Roed - - Tlf: 25 67 63 62
     Holdleder:
     Mikael "Mini" Jakobsen -
     Holdleder:
     Ole Ørnstrup - - Tlf: 21638936
     Holdleder:
     Søren "Orla" Pedersen - - Tlf: 59 44 24 11 / 2637 2820
     Holdleder:
     Niklas Kristensen - - Tlf: 29 90 04 45 / 29900445
     Kasserer:
     Søren Vange - - Tlf: 27 50 05 23
     Sportschef:
     Morten Skovby - - Tlf: 59435315 / 20203003
     Sportschef:
     Steen Vester - - Tlf: 24479464
     Assistenttræner:
     Kim Hansen - - Tlf: 2486 9552 / 2486 9552
     Målmandstræner:
     Muhammed Malgac - - Tlf: 28924260 / 28924260
     Fysioterapeut:
     Majbritt Holm Svendsen - - Tlf:  
     Fysisk træner:
     Benjamin Leisvig - - Tlf: 22569676
     Cheftræner:
     Freddy Andersen - Tlf: 40577682
Holstebro B Idrætscenter Vest Hvid Blå Rød
     Holdleder:
     Peter Fejerskov - - Tlf: 21492423
     Holdleder:
     Jimmy Pedersen - - Tlf: 22637641
     Holdleder:
     Poul Erik Hven - - Tlf: 30979625
     Sportschef:
     Martin Trankjær - - Tlf: 23355791
     Assistenttræner:
     Steen Gravgaard - - Tlf: 31386911 / 31386911
     Målmandstræner:
     Morten Jänichen - Tlf: 2148 7197 / 2148 7197
     Cheftræner:
     Thomas Frandsen - - Tlf: 61770481
Horslunde Horslunde stadion Grøn Hvid
     Holdleder:
     Ole Rømer Elleholte -
Hvidovre Kæmpernes Arena Rød Blå Blå
     Holdleder:
     Tom Andersson - - Tlf: 21281105
     Holdleder:
     Benjamin Andersson - - Tlf: 40894394
     Holdleder:
     Jens Rasmussen - - Tlf: 3630 5912 / 2088 5912
     Holdleder:
     Erling Steen - - Tlf: 23650083
     Formand:
     Martin Krogh-Jensen - - Tlf: 4054 1354
     Pressekontakt:
     Martin Krogh-Jensen - - Tlf: 4054 1354
     Assistenttræner:
     Dennis Eliasen - - Tlf: 2714 0981 / 2714 0981
     Fysioterapeut:
     Michael Nørregaard - - Tlf: 53617077
     Cheftræner:
     Christian Iversen - - Tlf: 28991737 / 28991737
Hårby / Flemløse Flemløse Stadion Rød Rød Rød
     Holdleder:
     Frede Nielsen - - Tlf: 64733447 / 28552560
     Holdleder:
     Svend Hannibal - - Tlf: 23436001 / 23436001
     Træner:
     Sten Foged - - Tlf: 64712926 / 20744874
     Assistenttræner:
     Jens Erik Jensen - - Tlf: 63460080 / 24289120
     Målmandstræner:
     Torben Hansen - - Tlf: 4062 1660 / 4062 1660
IF Føroyar Kløvermarken Blå Blå
IF Lyseng Lyseng Idrætspark Orange Sort Sort
     Holdleder:
     Niels Kristensen - - Tlf: 51366621
     Holdleder:
     Kim Holm - - Tlf: 20933519
     Assistenttræner:
     Simon Løkkegaard - - Tlf: 24490917
     Assistenttræner:
     Anders Videsen - - Tlf: 40798639
     Fysioterapeut:
     Mathias Hedegaard - - Tlf: 26335996
     Cheftræner:
     Mick S. Andresen - - Tlf: 61607837
IF Skjold Birkerød Birkerød Stadion Gul/Sort Sort Sort
     Holdleder:
     Mogens Larsen - - Tlf: 45820574 / 29625974
     Træner:
     Thomas Gammelgaard - Tlf: 28893420 / 28893420
     Træner:
     Tommy Jeppesen -
     Assistent:
     Rasmus Kaas - - Tlf: 2253 4560
     Assistent:
     Tommy Jeppesen -
IF Skjold Sæby Sparekassen Vendsyssel Arena, Sæby Rød Blå Rød
     Holdleder:
     John Lassen - - Tlf: 51573840 / 51573840
     Træner:
     Nikolaj Dorff Kristensen - Tlf: 30550513 / 30550513
     Assistenttræner:
     Patrick Nødgaard - - Tlf: 98464318 / 22686678
     Assistenttræner:
     Mathias Beermann - - Tlf: 28572978 / 28572978
     Målmandstræner:
     Lars Lundgreen -
Jammerbugt FC Jetsmark Stadion Blå Sort Sort
     Holdleder:
     Henrik Steffensen - - Tlf: 29688376 / 29688376
     Holdleder:
     Thomas Vadskær Hansen - - Tlf: 23665612 / 23665612
     Assistenttræner:
     Thomas Skibsted - - Tlf: 50551965 / 50551965
Jyderup BK Jyderup Stadion Hvid Rød Rød
     Holdleder:
     Flemming Andersen - - Tlf: 30 27 76 12
     Træner:
     Michael Larsen - - Tlf: 23239096 / 23 23 90 96
     Træner:
     Steffen Falster Hansen - - Tlf: 24452197 / 24452197
Jægersborg Bk. Jægersborg Blå Hvid Blå
     Sportschef:
     Steffen Dam - - Tlf: 2191 9919
     Assistenttræner:
     Johnny Toxværd - - Tlf: 4497 0399 / 23221731
     Assistenttræner:
     Daniel Udsen - - Tlf: 30600539
     Cheftræner:
     Martin Lindholdt - - Tlf: 2248 6662
Karlslunde IF Karlslunde Stadion Blå Blå Blå
     Cheftræner:
     Michael Møller-Andersen - Tlf: 2252 5199
KFUM BK, Roskilde Lillevang Idrætscenter Hvid/Blå Blå Blå
Kjellerup IF Bjergets Idrætsanlæg Gul Blå Blå
     Holdleder:
     Viggo Jensen -
     Træner:
     Claus Therkildsen - - Tlf: 23462581
     Sportschef:
     Michael Toft Hansen - - Tlf: 2488 0243
     Assistenttræner:
     Thomas Røll - - Tlf: 29991220
     Assistenttræner:
     Jacob Willemoes Knudsen - - Tlf: 40613319 / 40613319
     Assistenttræner:
     Thomas Christian Larsen - - Tlf: 30342556
     Målmandstræner:
     Morten Haumann - - Tlf: 61795893
     Fysioterapeut:
     Henning Terp - - Tlf: 20965833
Kolding IF Autocentralen Park (Kolding Stadion) Hvid Blå Blå
     Holdleder:
     Lars Andersen - - Tlf: 61691095
     Holdleder:
     Steffen Ritter - - Tlf: 31352344
     Holdleder:
     Morten Vendelbo Jørgensen - - Tlf: 40551235
     Træner:
     Anders Jensen - - Tlf: 28563114 / 28563114
     Træner:
     Berni Petersen - - Tlf: 53551279 / 53551279
     Herresenior:
     Ole Bladt - - Tlf: 20274174 / 20274174
     Sportschef:
     Ulrik Pedersen - - Tlf: 31662505 / 31662505
     Fysioterapeut:
     Vanessa Andresen - - Tlf: 23961086
Ledøje-Smørum Ledøje Idrætscenter Hvid Sort Sort
     Holdleder:
     Ole Barca Hansen - - Tlf: Formand / Årg. 2002 / 24631434
     Træner:
     Kim Kjærsgaard - - Tlf: Senior 1 - Chef / Cheftræner / 20959050
     Assistent:
     Henrik Andresen - - Tlf: Senior 1 - Angreb / 20227333
     Målmandstræner:
     Kim Toxværd - - Tlf: Senior 1 - målmandst / 28781441
     Fysioterapeut:
     Kristoffer Severin Tøttenborg - - Tlf: 22422859 / 22422859
Lyngby Lyngby Stadion Blå Hvid Blå
     Holdleder:
     Henrik Sørensen -
     Formand:
     Torben Jensen -
     Sportschef:
     Birger Jørgensen -
     Pressekontakt:
     Kristian Maimann - - Tlf: 21973717
     Læge:
     Bjarne Pedersen -
     Læge:
     Adam Witten - - Tlf: 28780809 / 28780809
     Massør:
     Morten Jansen -
     Fysioterapeut:
     Christian Flindt -
     Fysioterapeut:
     Mathias Jarski -
     Fysisk træner:
     Mikkel Marker -
     Cheftræner:
     David Nielsen -
Lystrup IF Lystrup Idrætsanlæg Rød Rød Rød
     Holdleder:
     Steffen Christensen - - Tlf: 28945731 / 28945731
     Holdleder:
     Carsten Jørgensen - - Tlf: 22486938
     Holdleder:
     Kris Tvilum Chadwick Hede - - Tlf: 24444045 / 24444045
     Træner:
     Robert Sørensen - - Tlf: 86 15 04 03 / 40 93 23 10
     Målmandstræner:
     Jacob Kliver - - Tlf:   / 29769509
Løgstør IF Løgstør Stadion Blå Blå Blå
     Holdleder:
     Lasse Pedersen - - Tlf: 20636066
     Træner:
     Jakob Mouritsen - - Tlf: 51527276 / 51527276
Maribo MB's anlæg Grøn Hvid
     Holdleder:
     Dan Davidsen - - Tlf: 40644242
     Holdleder:
     Zdravko Ladan - - Tlf: 54783130
     Træner:
     Tom Nielsen - - Tlf: 40261637 / 40261637
     Træner:
     Thomas Wriedt Pedersen - - Tlf: 54756903 / 20820278
     Seniorformand:
     Dan Davidsen - - Tlf: 40644242
     Målmandstræner:
     Flemming Gluud - - Tlf: 21736353
Marienlyst Marienlystcentret Hvid Rød Rød
     Holdleder:
     Thomas Nielsen - - Tlf: 31575252
     Holdleder:
     Prvoslav Pavlovic - - Tlf: 6590 4299 / 28835459
     Holdleder:
     Simon Stasiak - - Tlf: 28 40 08 19 / 2497 3697
     Træner:
     Ole Stangerup - - Tlf: 21218619
     Træner:
     carsten hemmingsen - - Tlf: 61308191 / 61308191
     Massør:
     Henrik Borg - - Tlf: 22153920
     Fysioterapeut:
     Søren Rubach - - Tlf: 27281096
Marstal/Rise Marstal Stadion Hvid Blå Blå
     Assistenttræner:
     Per Juel - - Tlf: 20240980 / 20240980
     Assistenttræner:
     Jakob Jepsen - - Tlf: 30340211 / 30340211
Middelfart Middelfart Stadion Blå Hvid Blå/Hvid
     Holdleder:
     Poul Kim Nielsen - - Tlf: 28518883
     Træner:
     Jan Vingaard - - Tlf: 20824230
     Sportschef:
     Lars Mejnert - - Tlf: 20421913
     Assistenttræner:
     Ole Stangerup - - Tlf: 21218619
     Assistenttræner:
     Jes Bekke - - Tlf: 40862721
     Målmandstræner:
     Danny Carlsen - - Tlf: 61651380
     Fysioterapeut:
     Mie Krog -
Morud IF VVS FYN ARENA – Morud Lyseblå Hvid Blå
     Træner:
     Mads Jensen - - Tlf: 6019 2016
     Cheftræner:
     Mads Jensen - - Tlf: 6019 2016
Måløv BK Måløv Idrætspark Rød Rød Rød
     Holdleder:
     Christina holst Nielsen - - Tlf: 21811819
     Træner:
     Kim Wiborg - - Tlf: 4818 6040 / 2123 2125
     Assistenttræner:
     Claus Helmer - - Tlf: 4497 3644 / 6038 0685
NB Bornholm Nexø Stadion Gul Blå Gul
     Træner:
     Lasse Holmgaard - Tlf: 29339597
     Assistenttræner:
     Flemming Holmgaard - - Tlf: 21291810
     Målmandstræner:
     Alon Chaviv - - Tlf: 5649 9830 / 31316468
     Massør:
     Samir Karadza - - Tlf: 56491102 / 28552172
     Fysisk træner:
     Martin Kjær Andersen - - Tlf: 51222146
Nr. Aaby IK Nr.Aaby Idrætspark Hvid Rød Rød
     Træner:
     Michael Østergaard - - Tlf: 64733795 / 30381355
     Assistenttræner:
     Jonas Holmgaard - - Tlf: 40800333 / 40800333
NUBI NUBI's Stadion Gul Blå Blå
     Holdleder:
     Henning Harboe Olesen -
     Målmandstræner:
     Peter Redder - - Tlf: 21977925
Nykøbing FC Nykøbing F. Idrætspark Blå/Rød Blå Blå
     Holdleder:
     Jeanette Friis -
     Holdleder:
     Søren Rasch - - Tlf: 40588190
     Træner:
     Jens Fønsskov Olsen -
     Assistenttræner:
     Jan Jacobsen - - Tlf: 2019 3844
     Massør:
     Klaus Larsen -
     Massør:
     Anders Larsen Thuen -
     Fysisk træner:
     Thomas Christensen -
Næsby ALPI Arena Næsby Blå Blå Blå
     Holdleder:
     Ken Poulsen - - Tlf: 29808408
     Træner:
     Sebastian Brydegaard - - Tlf: 66180417 / 6141 7513
     Formand:
     Poul Jørgensen - - Tlf: 2085 0892 / 2085 0892
     Pressekontakt:
     Poul Jørgensen - - Tlf: 2085 0892 / 2085 0892
Næstved Euro Outlets Stadion Næstved Grøn Hvid Hvid
     Holdleder:
     Jacob Kolvig - Tlf: 25403142
     Holdleder:
     Torben Nielsen -
     Holdleder:
     Bruno Clausen -
     Assistenttræner:
     Peter Dam Nielsen -
     Assistenttræner:
     Anders Clausen -
     Assistenttræner:
     Max Petersen - - Tlf: 22691314 / 22691314
     Målmandstræner:
     Dan Petersen - - Tlf: 42725291
     Læge:
     Morten Lysdahl -
     Massør:
     Andreas Bech -
     Massør:
     Steen Larsen -
     Fysioterapeut:
     Erik Bech -
     Cheftræner:
     Mogens Krogh - - Tlf: 22114918
Nørresundby FB Lindholm Høje Stadion Rød Hvid Rød
     Holdleder:
     Jørgen Poulsen - - Tlf: 2236 3705
     Holdleder:
     Ole Sauer - - Tlf: 40409690
     Holdleder:
     Tonni Petersen - - Tlf: 22351529
     Assistenttræner:
     Claus Ottosen - - Tlf: 21781750 / 21781750
     Assistenttræner:
     Jacob Strandby Sørensen - - Tlf: 51204148
     Målmandstræner:
     Peter Redder - - Tlf: 21977925
     Målmandstræner:
     Lars Falk - - Tlf: 60249499
     Cheftræner:
     Allan Kjeldsen - - Tlf: 23731987
OB EWII Park Blå/Hvid Blå Blå/Hvid
     Træner:
     Kent Nielsen -
     Pressekontakt:
     Morten Wamsler - - Tlf: 2251 9573
     Assistenttræner:
     John Bredal -
     Målmandstræner:
     Lars Bjerring -
     Fysisk træner:
     Simon Hollyhead -
Odder Spektrum Odder Blå Blå Blå
     Formand:
     Peter Lindberg Christensen - - Tlf: 86544089 / 40129384
OKS OKSON-Park Rød/Hvid Sort Sort
     Holdleder:
     Michael Lykke Carlsen - - Tlf: 40898490
     Træner:
     Jan Lindqvist - - Tlf: 50900973
     Assistenttræner:
     Roald Poulsen - - Tlf: +4521129702
Otterup B & IK Nordfyns Bank Arena Blå/Hvid Blå Hvid
     Holdleder:
     Tommy Madsen - - Tlf: 53 50 08 50
     Holdleder:
     Ove Nielsen -
     Træner:
     Chris Margaard - - Tlf: 61853515 / 61853515
     Sportschef:
     Morten Eriksen - - Tlf: 28454209
     Assistenttræner:
     Claus Haastrup - - Tlf: 6482 5102 / 2080 7516
     Assistenttræner:
     Kjeld Jensen -
     Assistenttræner:
     Henrik Christiansen - - Tlf: 21792795 / 21792795
Randers FC BioNutria Park Randers Lyseblå Lyseblå Lyseblå
     Holdleder:
     Peer Kam -
     Holdleder:
     Torben Pedersen -
     Holdleder:
     Erik Jespersen -
     Holdleder:
     Hans Kirkegaard -
     Holdleder:
     Lars Pedersen -
     Sportschef:
     Ole Nielsen -
     Pressekontakt:
     Ib Rasmussen - - Tlf: 3034 2850
     Assistenttræner:
     Peter Enevoldsen -
     Målmandstræner:
     Erik Boye -
     Læge:
     Morten Knudsen -
     Læge:
     Jeppe Aael -
     Læge:
     Lars Hougaard Enevoldsen -
     Massør:
     Jacob Frank -
     Fysioterapeut:
     Jens Thyrri Møller -
     Fysioterapeut:
     Jonas Jensen -
     Fysisk træner:
     Peter Sand Sørensen -
     Cheftræner:
     Olafur Kristjansson -
Ringkøbing Alkjær Stadion Blå/Hvid Blå Blå
     Holdleder:
     Ivan Thesbjerg - - Tlf: 9732 5475 / 42261906
     Sportschef:
     Jens S. Nielsen - - Tlf: 96591019 / 30761669
     Pressekontakt:
     Thomas Wolfram Lauridsen - - Tlf: 22787299
     Assistenttræner:
     Allan Mikkelsen - - Tlf: 22150397 / 22150397
     Assistenttræner:
     Hans Henrik Andreasen - - Tlf: 22749045
     Målmandstræner:
     Brian Andersen - - Tlf: 29283264
     Cheftræner:
     Nicolai Wael - - Tlf: 40869440
Rosenhøj BK Sønderkærskolen Grøn Grøn Grøn
     Holdleder:
     Tommy Nielsen - - Tlf: 21760503 / 21760503
     Holdleder:
     Kennie Egholm - - Tlf: 20666466
Silkeborg Mascot Park Rød Hvid Rød
     Holdleder:
     Karl Aage Hansen -
     Holdleder:
     Jørgen Andersson -
     Træner:
     Peter Sørensen -
     Pressekontakt:
     Niels Frydenlund - - Tlf: 2126 6297
     Assistenttræner:
     Peder Knudsen -
     Målmandstræner:
     Finn Secher -
     Læge:
     Kasper Bo Saxtrup Nielsen - - Tlf: 22580133
     Fysioterapeut:
     Michael Larsen -
Silkeborg KFUM Søholt Idrætspark Hvid Blå Blå
     Træner:
     Lars Dahl - - Tlf: 20567060 / 20567060
Skive Spar Nord Arena (Skive) Gul Blå Gul
     Holdleder:
     Ronny Nielsen - Tlf: 22 52 17 79 / 22521779
     Holdleder:
     lars Lunne Sørensen -
     Holdleder:
     Knud Lauridsen -
     Holdleder:
     Hardy Sand - - Tlf: 97525751 / 24665855
     Formand:
     Peter Boel - - Tlf: 96165616
     Assistenttræner:
     Jesper Lindgaard Larsen -
     Målmandstræner:
     Morten Jänichen - Tlf: 2148 7197 / 2148 7197
     Fysioterapeut:
     Line Andersen -
     Fysioterapeut:
     Diana Bjerregaard Olsen - - Tlf: 41319766
     Fysioterapeut:
     Jan Metner -
     Cheftræner:
     Kim Kristensen -
Skovshoved IF Skovshoved I P Blå Blå
     Holdleder:
     Jørgen Schmidt - - Tlf: 81751540
     Holdleder:
     Niels Hansen -
     Formand:
     Tom Gudmandsen - - Tlf: 4075 3131 / 4075 3131
     Assistenttræner:
     Andreas Ulrich Mortensen - - Tlf: 26140878
     Cheftræner:
     Michael Jørgensen -
Sædding/G IF Guldager Idrætscenter Hvid/Rød Rød Rød
     Holdleder:
     Leif Hansen - - Tlf: 7511 5863 / 2185 1145
     Holdleder:
     Henning Nielsen - - Tlf: 60804059
     Holdleder:
     Simon Hessellund - - Tlf: 7613 1653 / 26211521
     Træner:
     Anders Holiløkk - - Tlf: 31752507
     Assistenttræner:
     Kasper Kristensen -
SønderjyskE Sydbank Park, Haderslev Lyseblå Hvid Lyseblå
     Holdleder:
     Finn Corfits -
     Sportschef:
     Hans Jørgen Haysen -
     Pressekontakt:
     Kell Haugaard - - Tlf: 7452 1499 / 4042 0510
     Assistenttræner:
     Henrik Hallenberg Hansen -
     Målmandstræner:
     Kaj Stefansen -
     Læge:
     Niels Thomsen -
     Massør:
     Kim Zacho -
     Fysioterapeut:
     Carl Hamann -
     Fysisk træner:
     Yannick Durand -
     Cheftræner:
     Claus Nørgaard - Tlf: 22623161
Tarm IF Tarm Stadion Blå Hvid Blå
     Holdleder:
     Poul Pagaard - - Tlf: 20427599
     Træner:
     Søren Madsen - - Tlf: 75333356 / 20308181
Thisted Sparekassen Thy Arena Blå/Hvid Blå Blå
     Træner:
     Peter Christensen - - Tlf: 6136 6617
     Formand:
     Niels Jeppesen - - Tlf: 9793 7383 / 40307383
     Sportschef:
     Henning Pedersen - - Tlf: 4035 2366
     Sportschef:
     Peter Christensen - - Tlf: 6136 6617
     Assistenttræner:
     Henning Pedersen - - Tlf: 4035 2366
Tjæreborg IF Tjæreborg IF's Anlæg Grøn/Hvid Grøn Grøn
     Holdleder:
     Claus Hansen - - Tlf: 30275133 / 30275133
     Assistenttræner:
     Michael Hansen - - Tlf: 51920678
     Fysioterapeut:
     Ove Thomsen - - Tlf: 50434491 / 51412340
     Cheftræner:
     Frank Jørgensen - - Tlf: 24637199
Tårnby FF Vestamager Idrætsanlæg Guld Sort Sort
     Holdleder:
     Gert Petersen - - Tlf: 2812 0182
     Holdleder:
     Sofie Hvidt - - Tlf: 60196707
     Træner:
     Morten Wigotski - - Tlf: 61669520 / 61669520
     Træner:
     Nicklas Svendsen - - Tlf: 60533135
     Assistenttræner:
     Nicklas Svendsen - - Tlf: 60533135
     Målmandstræner:
     Kenneth Hansen - - Tlf: 6070 4151
     Fysioterapeut:
     Mads Wærling -
     Fysisk træner:
     Mads Wærling -
     Cheftræner:
     Frank Sørensen - - Tlf: 31405885 / 3140 5885
Taastrup FC Tåstrup Idrætspark Lime Sort Sort
     Holdleder:
     Tonni Eversen - - Tlf: 2987 2630
     Træner:
     Tommy Olsen - Tlf: 4188 5007 / 41885007
     Assistenttræner:
     Thomas Myssing Falkenstjerne - - Tlf: 21202021 / 2120 2021
Vanløse Vanløse IP. Opvisn. Hvid Sort
     Træner:
     Jesper Holdt - - Tlf: 28801090 / 28801090
     Sportschef:
     Mads Torry Lindeneg - - Tlf: 30751845 / 30751845
     Assistenttræner:
     Jan Bjur - - Tlf: 40597213 / 22934467
     Fysioterapeut:
     Mads Lauridsen -
Varde Sydbank Stadion Sort Sort Sort
     Holdleder:
     Jesper Christensen - - Tlf: 20325866
     Holdleder:
     Henning Thomsen - - Tlf: 24469737
     Holdleder:
     Lars Grundahl Hansen - - Tlf: 50599465
     Holdleder:
     Henrik Brix - - Tlf: 75222273 / 26172273
     Træner:
     Søren Pallesen - - Tlf: 6168 4263
     Seniorformand:
     Henrik Jessen - - Tlf: 40 42 72 56
     Pressekontakt:
     Ejgil Gammelgaard - - Tlf: 7526 1444 / 2168 9428
     Assistenttræner:
     Klaus Nielsen - - Tlf: 30531312 / 30531312
     Målmandstræner:
     Brian Heller - - Tlf: 3011 0741
     Målmandstræner:
     Teddy Kringhøj - - Tlf: 75165653 / 21664540
Vatanspor Sødalskolen Hvid/Rød Hvid/Rød Hvid/Rød
     Holdleder:
     Osman Eroglu - - Tlf: 28292346 / 28292346
     Holdleder:
     Jan Dundee - - Tlf: 2221 6633 / 2221 6633
     Holdleder:
     Ömer Simsek -
     Træner:
     Volkan Ceran - - Tlf: 60887060 / 60887060
     Assistenttræner:
     Semsettin Topcu - - Tlf: 29732008 / 29732008
     Assistenttræner:
     Alan Gürkan Arac -
VB 1968 Skovbrynet Skole Rød Rød Rød
     Træner:
     Mouhamad El-Faour - - Tlf: 26835751 / +45 26 83 57 51
Vejle Vejle Stadion Rød Hvid Hvid
     Holdleder:
     Torben Nielsen -
Vendsyssel FF Bredbånd Nord Arena Hvid Hvid Hvid
     Holdleder:
     Arne Hessellund -
     Holdleder:
     Carsten Bruun -
     Holdleder:
     Thomas Bach Nielsen -
     Holdleder:
     Bjarne Præstholm -
     Træner:
     Joakim Mattsson -
     Træner:
     Erik Rasmussen - Tlf: 71578387
     Sportschef:
     Jacob Krüger Andersen -
     Assistenttræner:
     Karim Zaza -
     Assistenttræner:
     Frank Kristensen - - Tlf: 28116599
     Målmandstræner:
     Thomas Buus Nielsen -
     Massør:
     Lone Brønnum Djernis -
     Fysioterapeut:
     Rene Fredsgaard -
     Fysioterapeut:
     Jakob Bønding Winge - - Tlf: 27261459
Viborg Energi Viborg Arena Grøn/Hvid Hvid Hvid
     Holdleder:
     Flemming Korup Nielsen -
     Holdleder:
     Lars Vetter -
     Træner:
     Johnny Mølby -
     Sportschef:
     Orla Højris -
     Assistenttræner:
     Steffen Højer -
     Assistenttræner:
     Ralf Pedersen - - Tlf: 21366338
     Målmandstræner:
     Stephen Lowe -
     Læge:
     Michael Toft Væsel -
     Læge:
     Karl Jöhnk -
     Massør:
     Tommy Mogensen -
     Fysioterapeut:
     Lars Hein Greisen Møller -
     Fysioterapeut:
     Anders Skjødt -
Vinder CSC - FC Helsingør Neutral bane Rød
Vinder Herlufsholm GF - Nykøbing FC Ukendt Rød
Vinder Tjæreborg IF - Vejle B Ukendt Rød
VSK Århus Vejlby/Risskov Centret Blå Blå Blå
     Holdleder:
     Gert Schytz - - Tlf: 22339959
     Træner:
     Poul Lyse - - Tlf: 3071 1018
     Træner:
     Michele Mario Demontis - - Tlf: 27 12 82 32 / 27 12 82 32
     Assistent:
     Frederik Lund Petersen - - Tlf: 28495012 / 28495012
     Assistent:
     Bent Sivertsen - - Tlf: 8621 9957 / 5121 9018
     Assistent:
     Mikkel Skov Poulsen - - Tlf: 61275399 / 61 27 53 99
     Assistent:
     Louise Venborg Eriksen -
AaB Aalborg Portland Park Rød/Hvid Hvid Hvid
     Holdleder:
     Ernst Damborg - - Tlf: 4074 8477
     Træner:
     Lars Søndergaard -
     Sportschef:
     Allan Gaarde -
     Pressekontakt:
     Brian Andersen -
     Assistenttræner:
     Jacob Friis -
     Assistenttræner:
     Thomas Augustinussen - Tlf: 26812093
     Målmandstræner:
     Poul Buus -
     Læge:
     Søren Kaalund -
     Massør:
     Kasper Bøgelund -
     Fysioterapeut:
     Morten Skjoldager -
     Fysioterapeut:
     Kasper Fonseca -
     Fysioterapeut:
     Palle Jensen -
     Fysisk træner:
     Morten Randers Thomsen -
     Fysisk træner:
     Scott Miller - - Tlf: 22251885
     Cheftræner:
     Morten Wieghorst - - Tlf: 21660167
Aabyhøj IF Aabyhøj Stadion Grøn Hvid Grøn
     Holdleder:
     Bjarne Juul Rasmussen - - Tlf: 86156959
     Holdleder:
     Dan Olesen - - Tlf: 86255674
     Træner:
     Jesper Lose - - Tlf: 86151501 / 20200674
     Assistenttræner:
     Lasse Bak Nielsen - - Tlf: 29459863
     Målmandstræner:
     Bjørn Nissen - - Tlf: 2013 5080
     Fysioterapeut:
     Jonas Brix Svenningsen - - Tlf: 25304997 / 25304997
Aalborg Freja Frejaparken Hvid
     Træner:
     Jan Werther - - Tlf: 23 839797 / 23839797
     Målmandstræner:
     Nikolaj Nielsen - - Tlf: 31576309
Aarhus Fremad Riisvangen Stadion Gul/Sort Sort
     Holdleder:
     Poul H. Kirkegård - Tlf: 8611 3815
     Holdleder:
     Jørn Pilgaard - - Tlf: 40637612
     Assistenttræner:
     Christian Byskov - - Tlf: 51916228
     Assistenttræner:
     Michael Gundlev Pedersen - - Tlf: 30226363
     Målmandstræner:
     Henrik Bundgaard - - Tlf: 30377526
     Cheftræner:
     Claus Christiansen - - Tlf: 20999352
Årslev BK Netplan Arena Gul Blå Blå
     Træner:
     Søren Møller - - Tlf: 61396491 / 61396491
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU på mail eller telefon 4326 2222

Bemærk:

Oversidder i 1. runde:
Næstved BK

Indtast klubbens navn eller en del af navnet
Udvidet kampsøgning
Livescore søgning