Turneringer og resultater

Turneringer & Resultater

U18 Piger DM 2016/17

Holdoversigt

Hold Spillested Trøje Shorts Strømper
B 93 B 93 Svanemølleanlæg. Hvid Mørkeblå Mørkeblå
     Træner:
     Dzevdet "Dzeko" Sainoski - - Tlf: 40585781
     Assistenttræner:
     Claus Vilster - - Tlf: 23989378
Brøndby Brøndby Stadion Gul Blå Blå
     Holdleder:
     Grete Hovmark - - Tlf: 27 20 31 15
     Holdleder:
     Signe Abildå - - Tlf: 4081 5413
     Træner:
     Christina Jensen - - Tlf: 60223646 / 60223646
     Kvindeformand:
     Jan Borre - - Tlf: 2925 4229
     Assistenttræner:
     Ulrikke Lehmann Franck -
     Assistenttræner:
     Julie Borgen Jørgensen - - Tlf: 38873924 / 26703924
     Målmandstræner:
     John Wilki - - Tlf: +4536168411 / +4541593107
     Fysioterapeut:
     Rikke Bülow Mindegaard Christensen - - Tlf: 31183637
     Fysisk træner:
     Signe Nørgaard Friis -
BSF Ballerup Idrætspark Rød Rød Rød
     Holdleder:
     Berit Rasmussen - - Tlf: 30832503
     Træner:
     Svend Erik Hansen - - Tlf: 2513 6895
     Kvindeformand:
     Johnny Jensen - - Tlf: 2162 8562 / 2162 8562
     Sportschef:
     John Walsh - - Tlf: 4492 8492 / 5060 2629
     Pressekontakt:
     Michael Bank Weltz - - Tlf: 52403910 / 52403910
     Assistenttræner:
     Steen Poulsen - - Tlf: 20807001
     Målmandstræner:
     Martin Exaudi Lundqvist - - Tlf: 28458486 / 28458486
     Fysioterapeut:
     Adam Rosenkilde - - Tlf: 22859922
     Fysisk træner:
     Kim Hartz - - Tlf: 5573 7749 / 26156649
Fortuna Hjørring Landlyst Idrætsanlæg Grøn Hvid Hvid
     Holdleder:
     Birgit Christensen - - Tlf: 20406000 / 20406000
     Træner:
     Karsten M. Dissing - - Tlf: 2223 6723
     Træner:
     Jakob Borup - - Tlf: 41 22 41 01 / 41224101
     Træner:
     jan prangsgaard - - Tlf: 51535765
     Assistenttræner:
     Florentina Olar - - Tlf: 27184977
     Målmandstræner:
     Trine Jensen - - Tlf: 24278662 / 24278662
     Fysioterapeut:
     Stefano Barbieri - - Tlf: 81939333
     Cheftræner:
     Henrik Larsen - Tlf: 22567234
Hillerød Hillerød Stadion Gul Blå Gul
     Assistent:
     Jan Nielsen - - Tlf: 45869626 / 40117989
     Assistent:
     Casper Eriksen - - Tlf: 30568688 / 30568688
     Assistent:
     Hans Christian Haaber - - Tlf: 61976053 / 29290434
     Assistenttræner:
     Camilla Hoeck - - Tlf: 22615825
     Assistenttræner:
     Simone Andersen - - Tlf: 53309049
IF Lyseng Lyseng Idrætspark Orange Sort Sort
     Holdleder:
     Thomas Agerskov - - Tlf: 86990047 / 42210084
     Sportschef:
     Poul Højmose - - Tlf: 86277020 / 21351896
     Assistenttræner:
     Lisbet Kolding - - Tlf: 86285500 / 20585029
     Målmandstræner:
     Søren Hoppe - - Tlf: 20782025
     Læge:
     Jakob Grønnebæk Rhode - - Tlf: 20948092 / 20948092
     Fysioterapeut:
     Lene Hornsleth - - Tlf: 29804356
     Fysioterapeut:
     Nina Aagaard Madsen - - Tlf: 61468580
     Fysisk træner:
     Jeppe Thomsen - - Tlf: 21840808
     Cheftræner:
     Martin Møller Kristensen - Tlf: 22389694
KoldingQ Mosevej Sportsplads Blå Blå Blå
     Holdleder:
     Emma Hoppe - - Tlf: 28870406
     Holdleder:
     Frederikke Hedevang Skjærris - - Tlf: 75630107 / 61274987
     Holdleder:
     Jette Olsen - - Tlf: 7527 0497 / 60452013
     Assistenttræner:
     Kian Røn - - Tlf: 60698215
     Assistenttræner:
     Ole Green Hansen - - Tlf: 75653900 / 41623900
     Målmandstræner:
     Christian Dybro - - Tlf: 20814051
     Målmandstræner:
     Roberto Jensen - - Tlf: 41594275
     Cheftræner:
     Jesper Bisgaard - Tlf: 30101748 / 30101748
Skovbakken Vejlby/Risskov Centret Gul Blå Gul
     Assistent:
     Lars Pedersen - - Tlf: 50801563
     Assistenttræner:
     Seamus Peare Bartholdy - - Tlf: 26827700 / 26827700
     Målmandstræner:
     Jens Djernes - - Tlf: 20233692 / 20233692
     Cheftræner:
     Alexander Madsen - - Tlf: 31177228 / 31177228
Team OdenseQ Marienlystcentret Rød Rød Rød
     Holdleder:
     Karina Hartwig Sundahl - - Tlf: 6591 7941 / 24977935
     Holdleder:
     Mette Worsøe - - Tlf: 23115476
     Træner:
     Bo Sundahl - - Tlf: 4040 7941 / 4040 7941
     Træner:
     Toni Lind Pedersen - - Tlf: 28261459 / 28261459
     Træner:
     Zorore Serge Bodjo - - Tlf: 29494219 / 30 80 66 63
     Massør:
     Julie Kristine Kvist Andersen - - Tlf: 20155605 / 20155605
     Fysioterapeut:
     Rikke Hyldig - - Tlf: 51602223 / 51602223
Team Viborg Liseborgcentret Lilla Hvid Hvid
     Holdleder:
     Jan Thorup - - Tlf: 8662 9054 / 20160250
     Holdleder:
     Morten Aarup - - Tlf: 51809920
     Træner:
     Allan Drost - - Tlf: 29713581
     Assistenttræner:
     Thomas Kold Jensen - - Tlf: 29 86 22 59
     Målmandstræner:
     Rasmus Enevoldsen - Tlf: 26237431
     Målmandstræner:
     Bo Schou Nielsen - - Tlf: 60100770 / 60 10 07 70
Varde Sydbank Stadion Hvid Sort Sort
     Holdleder:
     susanne hoffmann Dyrvig - - Tlf: 75223381 / 30347946
     Holdleder:
     Kate Jensen - - Tlf: 42300984
     Holdleder:
     Tina Lykke Dinesen - - Tlf: 20309900
     Holdleder:
     Hans Juhl - - Tlf: 25591450
     U-18 Piger:
     Karl Brynningsen - - Tlf: 7526 0424 / 2322 0556
     Sportschef:
     Peter Hansen - Tlf: 30242403
     Assistenttræner:
     Jesper Frederiksen - - Tlf: 40800104 / 40800104
     Målmandstræner:
     Morten Pedersen - - Tlf: 21210488 / 21210488
     Cheftræner:
     Christian Juhl - - Tlf: 60166896 / 60166896
Vildbjerg Vildbjerg Sportscenter Gul Blå Gul
     Holdleder:
     Jørgen Kristiansen - - Tlf: 23115662
     Holdleder:
     Gitte Laursen - - Tlf: 21667136
     Holdleder:
     Lene Vej Kristensen - - Tlf: 26255945
     Holdleder:
     Lisa Skou Færge - - Tlf: 21774636
     Træner:
     Kenneth Pedersen - - Tlf: 6017 0886 / 6017 0886
     Kvindeformand:
     Ketty Lauritsen - - Tlf: 29920475
     Assistenttræner:
     Ole Søndergaard - - Tlf: 29215159 / 29215159
     Målmandstræner:
     Tania Veise - - Tlf: 6015 6018 / 60156018
     Fysisk træner:
     Frank Bjerre Poulsen - - Tlf: 2234 4748
AaB AaB's Anlæg Rød/Hvid Hvid/Rød Hvid
     Holdleder:
     Pia Damsgaard Nielsen - - Tlf: 20682061
     Træner:
     Finn Christensen - - Tlf: 9811 3616 / 21478308
     U-18 Piger:
     Morten Klessen - - Tlf: 41911506 / 41911506
     Assistenttræner:
     Mads Kjær Andersen - - Tlf: 51829338 / 51829338
     Målmandstræner:
     Kim Brohus - Tlf: 25214745
     Fysioterapeut:
     Morten Skjoldager -
     Fysioterapeut:
     Rasmus Lynge Pedersen -
     Fysioterapeut:
     Mette Hald - - Tlf: 51549799
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU på mail eller telefon 4326 2222
Indtast klubbens navn eller en del af navnet
Udvidet kampsøgning
Livescore søgning