Talenttræf 2018

DBU's Talenttræf afholdes en gang årligt i juni måned. Deltagerne på talenttræffet er fundet ud fra træningerne på DBU's talentcentre gennem året. 

I 2018 afholdes træffet:

14 - 17. juni
Vildbjerg Sports- og Kulturcenter

Programmet for træffet kan ses herunder

Torsdag 14. juni:                        kl. 18.45 og kl. 20.15
Fredag 15. juni:                          kl. 14.45 og kl. 16.15
Lørdag 16. juni:                          Futurekampe kl. 13.30-15.45
Søndag 17. juni:                         kl. 10.45 og kl. 12.45                                                               

Se her en nyhed om udtagelsen.

Generelt

Du kan her se en video fra træffet i 2014
Den seneste U16-landsholdstrup vil altid kunne ses her.


Følgende spillere er udtaget til U15 træf 2018:

Klub

Spiller

AGF

Marius Hausted

AGF

Daniel Jakobsen

AGF

Faysal Halimi


Brøndby

Christian Friedrics

Brøndby

Lucas Ziegler Jensen

Brøndby

Youcef Mokdad


Esbjerg fB

Jesper Sørensen


FC Midtjylland

Victor Bak

FC Midtjylland

Oscar Fraulo

FC Midtjylland

Mads Sandsberg

FC Midtjylland

Frederik Heiselberg


FCN

Andreas G. Andersen

FCN

Samuel Andersen

FCN

Andreas P. Bredahl

FCN

Tochi Phil

FCN

Josef Elsubaihi

FCN

Mikkel Lejbowicz

FCN

Andreas G. Pedersen

FCN

Marcelo Randolf

FCN

Christian K. Rasmussen

FCN

Magnus Ravn Tøfner


FCK

Phillip Banda

FCK

William Bøving

FCK

Emil Ericsen

FCK

Samuel Fredskov

FCK

Rasmus Højlund

FCK

Mattias Jakobsen

FCK

Elias Jelert

FCK

Valdemar Lund Jensen


FCS

Oliver Schmidt


FK Viborg

Sofus Berger Bri

FK Viborg

Oliver Henriksen

FK Viborg

Søren Krogh



Fulham FC

Mika Mikes Biereth


Haderslev FK

Victor Lind

Haderslev FK

Phillip Østerbæk


Lyngby BK

Jacob Vadstrup

Lyngby BK

Endrit Kamilji

Lyngby BK

Maurits Kjærgaard

Lyngby BK

Phillip Panjeskovic

Lyngby BK

Casper Winther

Lyngby BK

Sebastian Kristensenliver Thers


Manchester City

Dodi Rasmussen


OB

Magnus Saaby

OB

Valdemar Kwasniak

OB

Gustav G. Madsen


Randers Freja

Mikkel Brund  

Randers Freja

Jeppe K. Pedersen

Randers Freja

Andreas Pisani


Silkeborg IF

Eskild Dall


Vejle B.

Wahidullah Faghir

Vejle B

Christian Gammelgaard

Vejle B.

Yilmaz Kocan

Vejle B.

Oliver Provstgaard


AaB

Christoffer Ravn                   

AaB

Magnus Vognsen

AaB

Christian Wagnera



Følgende spillere er udtaget til Future-kamp:

Klub

Spiller

AB

Filip Melbin


AGF

Asger Beck

AGF

Elias Jønsson

AGF Marius Nejsum

AGF

Villads Olesen


B93

Gustav Højbjerg

B93

Mikkel S. Christiansen

B93

Noah Schiller


Brøndby IF

Salieu Brammen

Brøndby IF
Marinus L. Larsen

Esbjerg fB

Jonas Dahl

Esbjerg fB

Malthe Kilmark


FCK

Victor Dedes

FCK

Christoffer Dommer

FCK

Julius Lind

FCK

Nikolaj Østergaard


FCM

Andreas Nibe


FCN

Victor Carlsen

FCN

Noah Koch


FK Viborg

Jakob Henriksen

FK Viborg

Andreas Højgaard

FK Viborg

Rasmus Johansen


Haderslev FK

Andreas Sørensen


Hjørring IF

Phillip Fisker


Kolding IF

Thais Paulsen


Lyngby BK

Adam Clement

Lyngby BK

Victor Kløvborg

Lyngby BK

Lucas Ravn


Næstved IF

Silas Jensen

Næstved IF

Julius Madsen


OB

Aske Adelgaard

OB

Andreas Christensen


Randers F.

Tobias Bach

Randers F.

Victor Satake


FC Roskilde
Benjamin Risgaard

FC Roskilde

Marcus Skovgaard


Silkeborg IF Yunus Akbayir

Silkeborg IF

Frederik Midtgaard


AaB

Jeppe Røge

AaB

Elvin Sigaard

AaB

Mathias Vægter