Kampnr | Dato | Tid | Hjemme | Ude | Spillested | Resultat | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
22. aug 2018
18:30
FC Lejre (5) (2)
0
Jyllinge FC (4) (2)
5
|
|||||||||||||||||||
22. aug 2018
18:30
Kokkedal Lokal Fodbold (5)
Gurre IK (4)
UHT
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
22. aug 2018
18:30
Røde Stjerne BK (4)
2
Gislinge BK (4) (2)
0
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
22. aug 2018
18:30
Nivå FC (5)
1
Farum BK (4) (2)
3
|
|||||||||||||||||||
22. aug 2018
18:30
Glostrup (6) (2)
1
Herfølge BK (4)
4
|
|||||||||||||||||||
22. aug 2018
18:30
Blovstrød IF (4)
Albertslund IF (4) (2)
UHT
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
22. aug 2018
18:30
Vestmøn BK (6)
2
IF Svend Gønge (4)
5
|
|||||||||||||||||||
22. aug 2018
18:30
Faxe Ladeplads IF (5)
4
FK Sydsjælland 05 (4) (2)
2
|
|||||||||||||||||||
22. aug 2018
18:30
Vemmelev SGI (4) (2)
5
Næstved IF (4)
3
|
|||||||||||||||||||
22. aug 2018
18:30
Greve Fodbold (5)
6
Jersie United (4) (2)
5
|
|||||||||||||||||||
22. aug 2018
19:00
BK Vest, Rødovre (5) (2)
5
Vestegnen FK (4)
4
|
|||||||||||||||||||
29. aug 2018
18:15
Holbæk United (6)
2
Hvidebæk IF (4)
1
|
|||||||||||||||||||
04. sep 2018
18:00
IF Svend Gønge (4)
2
Karise IK (4)
3
|
|||||||||||||||||||
04. sep 2018
18:00
Greve Fodbold (5)
4
Borup IF (3)
3
|
|||||||||||||||||||
04. sep 2018
18:00
Kokkedal Lokal Fodbold (5)
1
Farum BK (4) (2)
3
|
|||||||||||||||||||
04. sep 2018
18:00
Herfølge BK (4)
1
Bjæverskov IF "Frem" (2)
0
|
|||||||||||||||||||
04. sep 2018
18:00
BK Vest, Rødovre (5) (2)
8
Sengeløse GI (4)
6
|
|||||||||||||||||||
04. sep 2018
18:00
Vipperød BK (3)
1
FC Lejre (2) (1)
2
|
|||||||||||||||||||
04. sep 2018
18:00
Hema, Ballerup (4)
0
Jersie United (4) (1)
5
|
|||||||||||||||||||
04. sep 2018
18:00
Hagested IF (3)
3
Holbæk B&I (2)
2
|
|||||||||||||||||||
04. sep 2018
18:00
Hundige BK (3)
Nyråd/Langebæk Alliancen (3)
UHT
|
|||||||||||||||||||
04. sep 2018
18:00
Jægerspris IK (4)
2
IS Skævinge (3)
4
|
|||||||||||||||||||
04. sep 2018
18:00
Hornbæk IF (3)
6
IF Skjold Birkerød (2)
0
|
|||||||||||||||||||
04. sep 2018
18:00
Frederikssund IK (3)
0
Ballerup BK (2)
1
|
|||||||||||||||||||
04. sep 2018
18:00
Albertslund IF (3) (1)
5
Albertslund BS 72 (3)
3
|
|||||||||||||||||||
04. sep 2018
18:00
Frem Hellebæk (3)
4
Slangerup & Omegn IF (2)
5
|
|||||||||||||||||||
04. sep 2018
18:00
Tølløse BK (3)
1
Vemmelev SGI (2) (1)
3
|
|||||||||||||||||||
04. sep 2018
18:30
Glostrup (5) (1)
3
Barberen IF (3)
0
|
|||||||||||||||||||
04. sep 2018
19:00
VG fodbold (3)
3
Vallensbæk IF (2)
1
|
|||||||||||||||||||
04. sep 2018
19:00
Nivå-Kokkedal FK (3)
3
Mladost IF (3)
2
|
|||||||||||||||||||
04. sep 2018
19:00
Solrød FC (3)
2
FK Sydsjælland 05 (2) (1)
1
|
|||||||||||||||||||
05. sep 2018
18:00
Faxe Ladeplads IF (5)
Næstved BK 1983 (4)
UMH
|
|||||||||||||||||||
05. sep 2018
18:00
Vemmelev SGI (4) (2)
1
B. 73, Slagelse (3)
2
|
|||||||||||||||||||
05. sep 2018
18:00
Røde Stjerne BK (4)
7
Havdrup GI (4)
6
|
|||||||||||||||||||
05. sep 2018
18:00
Blovstrød IF (4)
2
Blomsterne FC (3)
1
|
|||||||||||||||||||
05. sep 2018
18:00
Holbæk United (6)
2
Tuse Næs BK (4)
1
|
|||||||||||||||||||
05. sep 2018
18:00
Torslunde-Ishøj IF (4)
4
BK Vest, Rødovre (4) (1)
2
|
|||||||||||||||||||
05. sep 2018
18:00
FC Whop en Dei (4)
0
VB 1968 (4)
5
|
|||||||||||||||||||
05. sep 2018
18:00
Jernløse BK (4)
Hvalsø IF (2)
HHT
|
|||||||||||||||||||
05. sep 2018
18:00
Stillinge IF (3)
Svogerslev BK (2)
HHT
|
|||||||||||||||||||
05. sep 2018
18:00
Jyllinge FC (3) (1)
1
BK Internazionale (2)
0
|
|||||||||||||||||||
05. sep 2018
18:00
AB (3)
1
Rosenhøj BK (2)
5
|
|||||||||||||||||||
06. sep 2018
18:00
SIF Holbæk IF (4)
2
Gislinge BK (3) (1)
5
|
|||||||||||||||||||
06. sep 2018
18:30
Jyllinge FC (4) (2)
2
Farum BK (3) (1)
1
|
|||||||||||||||||||
11. sep 2018
17:45
Faxe Ladeplads IF (5)
1
B. 73, Slagelse (3)
4
|
|||||||||||||||||||
11. sep 2018
17:45
Karise IK (4)
1
VG fodbold (3)
5
|
|||||||||||||||||||
11. sep 2018
17:45
Vemmelev SGI (2) (1)
Hvalsø IF (2)
UHT
|
|||||||||||||||||||
11. sep 2018
17:45
Nivå-Kokkedal FK (3)
3
Slangerup & Omegn IF (2)
5
|
|||||||||||||||||||
11. sep 2018
17:45
BK Vest, Rødovre (5) (2)
0
Ballerup BK (2)
9
|
|||||||||||||||||||
11. sep 2018
18:30
Jyllinge FC (4) (2)
1
Jyllinge FC (3) (1)
5
|
|||||||||||||||||||
11. sep 2018
18:30
Blovstrød IF (4)
3
IS Skævinge (3)
1
|
|||||||||||||||||||
12. sep 2018
17:45
Gislinge BK (3) (1)
5
Svogerslev BK (2)
1
|
|||||||||||||||||||
12. sep 2018
17:45
Holbæk United (6)
1
Hagested IF (3)
3
|
|||||||||||||||||||
12. sep 2018
17:45
Greve Fodbold (5)
3
Hundige BK (3)
5
|
|||||||||||||||||||
12. sep 2018
17:45
Farum BK (4) (2)
2
Rosenhøj BK (2)
4
|
|||||||||||||||||||
12. sep 2018
17:45
Glostrup (5) (1)
0
Solrød FC (3)
2
|
|||||||||||||||||||
12. sep 2018
18:30
VB 1968 (4)
0
Hornbæk IF (3)
2
|
|||||||||||||||||||
12. sep 2018
19:30
Herfølge BK (4)
1
FC Lejre (2) (1)
3
|
|||||||||||||||||||
19. sep 2018
17:30
Jersie United (4) (1)
9
Røde Stjerne BK (4)
8
|
|||||||||||||||||||
19. sep 2018
18:00
Torslunde-Ishøj IF (4)
4
Albertslund IF (3) (1)
5
|
|||||||||||||||||||
25. sep 2018
19:00
Albertslund IF (3) (1)
0
VG fodbold (3)
3
|
|||||||||||||||||||
25. sep 2018
19:00
Ballerup BK (2)
6
Jersie United (4) (1)
1
|
|||||||||||||||||||
25. sep 2018
19:00
Blovstrød IF (4)
2
Solrød FC (3)
4
|
|||||||||||||||||||
25. sep 2018
19:00
Hundige BK (3)
2
Hornbæk IF (3)
4
|
|||||||||||||||||||
25. sep 2018
19:00
Hagested IF (3)
4
Jyllinge FC (3) (1)
5
|
|||||||||||||||||||
25. sep 2018
19:00
FC Lejre (2) (1)
1
Rosenhøj BK (2)
2
|
|||||||||||||||||||
26. sep 2018
19:00
Gislinge BK (3) (1)
5
B. 73, Slagelse (3)
2
|
|||||||||||||||||||
03. okt 2018
19:00
Slangerup & Omegn IF (2)
0
Vemmelev SGI (2) (1)
3
|
|||||||||||||||||||
30. okt 2018
19:00
VG fodbold (3)
0
Ballerup BK (2)
4
|
|||||||||||||||||||
04. nov 2018
12:00
Hornbæk IF (3)
3
Rosenhøj BK (2)
1
|
|||||||||||||||||||
04. nov 2018
12:00
Jyllinge FC (3) (1)
3
Vemmelev SGI (2) (1)
2
|
|||||||||||||||||||
04. nov 2018
12:00
Solrød FC (3)
2
Gislinge BK (3) (1)
1
|
|||||||||||||||||||
23. apr 2019
18:30
Ballerup BK (2)
1
Jyllinge FC (3) (1)
0
|
|||||||||||||||||||
24. apr 2019
18:30
Hornbæk IF (3)
7
Solrød FC (3)
0
|
|||||||||||||||||||
20. maj 2019
17:00
Hornbæk IF (3)
2
Ballerup BK (2)
4
|
Klubberne bedes bemærke:
1) at der skal anvendes elektronisk holdkort
2) at der ikke spilles med forlænget spilletid - man går direkte til straffesparkskonkurrencen i tilfælde af uafgjort.
Runder: 1. runde spilles i uge 34 - 12 kampe og 52 oversiddere til 2. runde.
2. runde spilles i uge 36
3. runde spilles i uge 37
4. runde spilles i uge 39
Kvartfinaler spilles i uge 44
Semifinaler spilles i uge 17
FINALEN: Dato endnu ikke sat. Brøndby Stadion - Bane 2
Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende.
Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.
Lavest rangerende hold har hjemmebane – Dog er der ingen seedning i semifinalerne ren lodtrækning.
Flytning af kampe: Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion.
Læs mere under pokalturnering på www.dbusjælland.dk