MENU

Ungdomspokalen U15 Drenge B (04) 18/19 (2019) //

Seneste resultater

Kampnr Runde Dato/Tid Hjemme Ude Resultat
836846
2 on
29-08 2018
Kl. 18:30
Helsinge Fodbold (4) IF Skjold Birkerød (4)
6 - 7
706443
3 ti
04-09 2018
Kl. 18:15
IF Frem Bjæverskov Fodbold (3) Næstved I.F. (3)
1 - 3
706446
3 ti
04-09 2018
Kl. 18:15
Lynge-Broby IF (2) B. 73, Slagelse (2)
2 - 0
706447 3 ti
04-09 2018
Kl. 18:15
Greve Fodbold (4) Oversidder
706449
3 ti
04-09 2018
Kl. 18:15
Slangerup & Omegn IF (2) Humlebæk BK (2)
6 - 3
706441 3 ti
04-09 2018
Kl. 18:30
Hørsholm-Usserød IK (3) Hundested IK (3)
UHT

Udehold taberdømt

706442 3 on
05-09 2018
Kl. 18:15
IF Skjold Birkerød (4) Ølstykke FC (2)
9 - 2
706448 3 on
05-09 2018
Kl. 18:15
FC Hornsherred (2) Bagsværd BK (2)
3 - 0
706444
3 ti
11-09 2018
Kl. 18:15
Jernløse/Undløse bk (3) Asnæs BK (3)
4 - 1
976459 4 on
19-09 2018
Kl. 17:45
Greve Fodbold (4) FC Hornsherred (2)
0 - 4
976460 4 on
19-09 2018
Kl. 17:45
Hørsholm-Usserød IK (3) Slangerup & Omegn IF (2)
2 - 4
976461
4 on
19-09 2018
Kl. 18:30
IF Skjold Birkerød (4) Jernløse/Undløse bk (3)
2 - 3
976462 4 on
26-09 2018
Kl. 17:30
Næstved I.F. (3) Lynge-Broby IF (2)
3 - 2
552733 5 on
03-10 2018
Kl. 19:00
Næstved I.F. (3) FC Hornsherred (2)
HHT

Hjemmehold taberdømt

552734 5
04-11 2018
Kl. 13:00
Slangerup & Omegn IF (2) Jernløse/Undløse bk (3)
2 - 1
439013 6
26-05 2019
Kl. 10:00
FC Hornsherred (2) Slangerup & Omegn IF (2)
5 - 3

Stilling

K V U T Score P

Kommende kampe

Der blev ikke fundet nogen resultater
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

Der skal anvendes elektronisk holdkort
Der spilles ikke med forlænget spilletid - man går direkte til straffesparkskonkurrencen i tilfælde af uafgjort.

Runder:
2. runde spilles i uge 36
3. runde spilles i uge 38
4. runde semifinaler spilles i uge 40
FINALEN: Søndag 26. maj 2019

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.

Lavest rangerende hold har hjemmebane – Dog er der ingen seedning i semifinalerne ren lodtrækning.

Flytning af kampe:
 Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion. 

Læs mere under pokalturnering på www.dbusjælland.dk

 For deltagelse i ungdoms-B pokalkampe – hvor klubben kan deltage med række 2 og lavere hold samt med flere hold – gælder, at spillere som har deltaget i ungdoms-A pokalkamp for samme aldersgruppe i samme turneringshalvdel ikke efterfølgende må deltage i ungdoms-B pokalkampe, samt at spillere skal være spillet fri i den ordinære turnering til at deltage på holdet for at kunne deltage i en ungdoms B-pokalkamp for samme.

Log ind