MENU

Ungdomspokalen U14 Drenge B (05) 18/19 //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
846317
ti
21-08 2018
Kl. 18:00
Fløng-Hedehusene Fodbold (3) Farum BK (2) Hedehusene idrætspark Kunstgræs
1 - 7
846324
ti
21-08 2018
Kl. 18:30
Himmelev-Veddelev BK (3) Kr. Værløse IF (2) Himmelev Idrætspark
1 - 3
846325
ti
21-08 2018
Kl. 18:30
LSF (4) Allerød FK (3) Smørum Idrætscenter
13 - 0
846328
ti
21-08 2018
Kl. 18:30
Næstved I.F. (3) Solrød FC (2) Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg
5 - 2
846329
ti
21-08 2018
Kl. 18:30
Espergærde IF (3) IF Skjold Birkerød (2) Mørdrup Idrætsanlæg
3 - 0
846330
ti
21-08 2018
Kl. 18:30
Fårevejle BK (3) RB 1906 (3) Faarevejle Stadion
5 - 4
846331
ti
21-08 2018
Kl. 18:30
Værløse BK (2) Helsinge Fodbold (2) Værløse Stadion
3 - 4
846332 ti
21-08 2018
Kl. 18:30
Glostrup (2) Hørsholm-Usserød IK (2) Vestskovbanerne
HHT

Hjemmehold taberdømt

846333
ti
21-08 2018
Kl. 18:30
Ølstykke FC (2) Humlebæk BK (2) Ølstykke Stadion
3 - 5
846334
ti
21-08 2018
Kl. 18:30
Herstedøster IC (2) Greve Fodbold (2) Herstedøster Stadion
6 - 4
846335 ti
21-08 2018
Kl. 18:30
Oversidder Frem Hellebæk (2)
837922
ti
21-08 2018
Kl. 18:30
AIK 65 Strøby Fodbold (2) B. 73, Slagelse (2) Strøbyhallen
2 - 3
837923
ti
21-08 2018
Kl. 18:30
Sørbymagle IF (3) Sorø Freja (2) Sørbyhallen
1 - 2
837924 ti
21-08 2018
Kl. 18:30
KBK Hillerød (4) FIF, Hillerød (3) KBK Hillerød Øst-huset
UHT

Udehold taberdømt

837925
ti
21-08 2018
Kl. 18:30
BSF (3) Bagsværd BK (3) Ballerup Idrætspark
2 - 1
837921
ti
21-08 2018
Kl. 19:00
Nyråd / Langebæk Alliancen (4) Tingsted (3) Stensved Stadion
4 - 2
706457
ti
04-09 2018
Kl. 17:30
Humlebæk BK (2) Frem Hellebæk (2) Humlebæk Stadion
6 - 1
706451
ti
04-09 2018
Kl. 18:15
Nyråd / Langebæk Alliancen (4) Sorø Freja (2) Stensved Stadion
0 - 8
706453 ti
04-09 2018
Kl. 18:15
Helsinge Fodbold (2) Hørsholm-Usserød IK (2) Helsinge Stadion
4 - 2
706455 ti
04-09 2018
Kl. 18:15
LSF (4) Espergærde IF (3) Smørum Idrætscenter
2 - 6
706452 on
05-09 2018
Kl. 18:15
BSF (3) Fårevejle BK (3) Ballerup Idrætspark
1 - 2
706454
on
05-09 2018
Kl. 18:15
KBK Hillerød (4) Kr. Værløse IF (2) KBK Hillerød Øst-huset
0 - 1
706456 on
05-09 2018
Kl. 18:15
Farum BK (2) Herstedøster IC (2) Farum Park
4 - 6
706450
on
05-09 2018
Kl. 18:45
Næstved I.F. (3) B. 73, Slagelse (2) HRJ Arena Kunst
2 - 6
976464
on
19-09 2018
Kl. 17:45
Espergærde IF (3) Helsinge Fodbold (2) Mørdrup Idrætsanlæg
2 - 4
976465
on
19-09 2018
Kl. 17:45
Kr. Værløse IF (2) Herstedøster IC (2) Sandet Stadion
4 - 1
976466
on
19-09 2018
Kl. 17:45
Fårevejle BK (3) B. 73, Slagelse (2) Faarevejle Stadion
0 - 1
976463
on
19-09 2018
Kl. 18:30
Sorø Freja (2) Humlebæk BK (2) Sorø Stadion, Kunstgræs
2 - 3
552676
ti
02-10 2018
Kl. 19:00
Humlebæk BK (2) Kr. Værløse IF (2) Humlebæk Stadion Kunstgræs
18 - 0
552675 on
10-10 2018
Kl. 19:00
Helsinge Fodbold (2) B. 73, Slagelse (2) Helsinge Stadion Kunstgræs
2 - 4
439014
26-05 2019
Kl. 23:59
B. 73, Slagelse (2) Humlebæk BK (2) Ukendt
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

Der skal anvendes elektronisk holdkort
Der spilles ikke med forlænget spilletid - man går direkte til straffesparkskonkurrencen i tilfælde af uafgjort.

Runder:
2. runde spilles i uge 36
3. runde spilles i uge 38
4. runde semifinaler spilles i uge 40
FINALEN: Søndag 26. maj 2019

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.

Lavest rangerende hold har hjemmebane – Dog er der ingen seedning i semifinalerne ren lodtrækning.

Flytning af kampe:
 Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion. 

Læs mere under pokalturnering på www.dbusjælland.dk

 For deltagelse i ungdoms-B pokalkampe – hvor klubben kan deltage med række 2 og lavere hold samt med flere hold – gælder, at spillere som har deltaget i ungdoms-A pokalkamp for samme aldersgruppe i samme turneringshalvdel ikke efterfølgende må deltage i ungdoms-B pokalkampe, samt at spillere skal være spillet fri i den ordinære turnering til at deltage på holdet for at kunne deltage i en ungdoms B-pokalkamp for samme.

Log ind