MENU

Ungdomspokalen U16 Piger (03) 18/19 (2019) //

Kampnr Runde Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
891114 1 ti
14-08 2018
Kl. 18:30
KBK Hillerød (2) FHF (2) KBK Hillerød Øst-huset
UHT

Udehold taberdømt

891128 2 ti
21-08 2018
Kl. 18:30
HIK (Øst2) Vestia (1) Gentofte Sportspark - kunst 1
7 - 1
891115 2 on
22-08 2018
Kl. 18:30
Frederikssund FB (1) KBK Hillerød (2) Frederikssund Stadion
6 - 3
891117 2 on
22-08 2018
Kl. 18:30
Dianalund IF (1) HB Køge pigefodbold (Øst2) Dianalund Stadion
0 - 12
891118
2 on
22-08 2018
Kl. 18:30
Tuse IF (1) B. 73, Slagelse (Øst1) Tusehallen
2 - 3
891119
2 on
22-08 2018
Kl. 18:30
Præstø IF (2) Nykøbing FC (Øst2) Præstø Stadion
1 - 5
891120 2 on
22-08 2018
Kl. 18:30
Køge Nord FC (2) Herlufsholm GF (Øst2) Rishøj Stadion
0 - 11
891121
2 on
22-08 2018
Kl. 18:30
Haslev FC (2) Lynge-Broby IF (2) HFC's Klubhus
1 - 5
891122
2 on
22-08 2018
Kl. 18:30
Dragør BK (1) B93 (Øst1) Kunst, Dragør Bk.
0 - 17
891123 2 on
22-08 2018
Kl. 18:30
Jyllinge FC (1) Farum BK (Øst1) Spraglehøj Idrætsanlæg
HHT

Hjemmehold taberdømt

891124
2 on
22-08 2018
Kl. 18:30
Allerød Fodbold Klub (Øst2) Brøndbyernes IF (Øst1) Allerød Idrætspark
0 - 4
891125
2 on
22-08 2018
Kl. 18:30
FA 2000 (1) BSF (Øst1) Jens Jessens Vej
0 - 4
891126
2 on
22-08 2018
Kl. 18:30
FC Helsingør (Øst2) FC Damsø (Øst1) Mørdrup Idrætsanlæg
3 - 0
891127 2 on
22-08 2018
Kl. 18:30
Fremad Valby (1) Ølstykke FC (Øst2) Valby IP, tribunen
UHT

Udehold taberdømt

891129
2 on
22-08 2018
Kl. 18:30
Tune IF (2) Roskilde Pigefodbold (Øst1) Tune Stadion
0 - 25
891130
2 on
22-08 2018
Kl. 18:30
Greve Fodbold (Øst2) Sundby Bk.(Øst1) Greve Idræts Center
0 - 3
891116 2 to
23-08 2018
Kl. 18:30
TGB (2) Holmegaard GB (1) TGB´s anlæg
UHT

Udehold taberdømt

706631
3 on
05-09 2018
Kl. 18:00
TGB (2) Nykøbing FC (Øst2) TGB´s anlæg
0 - 7
706632
3 on
05-09 2018
Kl. 18:00
Fremad Valby (1) FC Helsingør (Øst2) Valby IP, tribunen
0 - 8
706633
3 on
05-09 2018
Kl. 18:00
Frederikssund FB (1) BSF (Øst1) Frederikssund Stadion
2 - 1
706634 3 on
05-09 2018
Kl. 18:00
Sundby Bk.(Øst1) B93 (Øst1) Sundby/Kløvermarken
0 - 4
706635
3 on
05-09 2018
Kl. 18:00
HB Køge pigefodbold (Øst2) Roskilde Pigefodbold (Øst1) Herfølge Stadion
1 - 7
706636
3 on
05-09 2018
Kl. 18:00
Lynge-Broby IF (2) B. 73, Slagelse (Øst1) Frederiksberg Skole
0 - 2
706638
3 on
05-09 2018
Kl. 20:00
HIK (Øst2) Farum BK (Øst1) Gentofte Sportspark Opv. kunst
2 - 3
706637
3 to
06-09 2018
Kl. 18:00
Herlufsholm GF (Øst2) Brøndbyernes IF (Øst1) Maglemølle Storhallen
0 - 6
997785
4 on
19-09 2018
Kl. 17:45
Frederikssund FB (1) FC Helsingør (Øst2) Frederikssund Stadion
0 - 2
997784
4 on
19-09 2018
Kl. 19:00
Nykøbing FC (Øst2) B. 73, Slagelse (Øst1) NFC Anlæg Syd
5 - 3
997781
4 on
31-10 2018
Kl. 18:30
Farum BK (Øst1) B93 (Øst1) Farum Park
2 - 6
997783
4 fr
02-11 2018
Kl. 18:15
Brøndbyernes IF (Øst1) Roskilde Pigefodbold (Øst1) Brøndby Stadion
4 - 0
596989
5 ti
30-04 2019
Kl. 19:00
FC Helsingør (Øst2) Nykøbing FC (Øst2) Mørdrup Idrætsanlæg
1 - 0
596988
5 on
08-05 2019
Kl. 18:45
B93 (Øst1) Brøndbyernes IF (Øst1) Kunst, B93
1 - 3
471970
6
26-05 2019
Kl. 14:00
FC Helsingør (Øst2) Brøndbyernes IF (Øst1) Ballerup Idrætspark
0 - 3
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

Husk ved uafgjort direkte til straffespark.

1. runde uge 33
2. runde uge 34
3. runde uge 36
4. runde uge 38

Semifinaler uge 18 2019
Finale 26. maj 2019

Oversiddere 1 runde:Alle på nær 2 hold.

Livelodtrækning efterår 2018 på Facebook DBU Sjælland

30 november kl. 12.00

Log ind