MENU

Ungdomspokalen U14 Piger (05) 18/19 (2019) //

Kampnr Runde Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
610571
1 ti
14-08 2018
Kl. 18:30
Herlev IF (2) Husum Bk (1) Herlev Stadion
2 - 5
610580
1 ti
14-08 2018
Kl. 18:30
Ølstykke FC (Øst2) FC Helsingør (Øst1) Ølstykke Stadion
5 - 3
610574
1 on
15-08 2018
Kl. 17:45
Nykøbing FC (1) HB Køge pigefodbold (Øst2) NFC Anlæg Nord Kunst
1 - 0
610572
1 on
15-08 2018
Kl. 18:00
HIK (Øst2) Farum BK (Øst1) Gentofte Sportspark Opv. kunst
0 - 11
610575
1 on
15-08 2018
Kl. 18:30
Hillerød Fodbold BSF (Øst1) Hillerød Stadion
0 - 6
610576
1 on
15-08 2018
Kl. 18:30
B. 73, Slagelse (Øst2) Herlufsholm GF (Øst1) Stadion Vest
2 - 6
610568 1 on
15-08 2018
Kl. 18:30
Greve Fodbold (1) Brøndbyernes IF (Øst1) Greve Idræts Center
HHT

Hjemmehold taberdømt

610570 1 on
15-08 2018
Kl. 18:30
B 1908 Roskilde Pigefodbold (Øst1) Sundby Idrætspark
HHT

Hjemmehold taberdømt

610578 1 on
15-08 2018
Kl. 18:30
Taastrup FC (2) Solrød FC (Øst2) Tåstrup Idrætspark
HMH
610579
1 on
15-08 2018
Kl. 18:30
Jægersborg BK (1) FA 2000 (1) Jægersborg
1 - 2
610582 1 on
15-08 2018
Kl. 18:30
Sundby Bk. (1) KFUM (1) Sundby/Kløvermarken
UHT

Udehold taberdømt

610583 1 on
15-08 2018
Kl. 18:30
Oversidder B93 (Øst1)
610577
1 on
15-08 2018
Kl. 19:00
Hvidovre IF (Øst2) Fremad Valby (Øst1) Hvidovre IF's baner
0 - 2
610569 1 ma
20-08 2018
Kl. 18:30
Helsinge Fodbold (2) Jyllinge FC (2) Helsinge Stadion
0 - 13
610573
1 on
22-08 2018
Kl. 18:30
IF Skjold Birkerød (2) Allerød Fodbold Klub (Øst2) Birkerød Stadion
0 - 5
610581
1 on
22-08 2018
Kl. 18:30
Hvalsø IF (2) Lynge-Broby IF (1) Hvalsø ny Idrætsplads
0 - 2
646893
2 ti
28-08 2018
Kl. 18:30
Ølstykke FC (Øst2) B93 (Øst1) Ølstykke Stadion
1 - 3
646895
2 ti
28-08 2018
Kl. 18:30
Nykøbing FC (1) Herlufsholm GF (Øst1) NFC Anlæg Nord Kunst
2 - 0
646896
2 ti
28-08 2018
Kl. 18:30
Fremad Valby (Øst1) BSF (Øst1) Valby IP, tribunen
2 - 5
646899 2 ti
28-08 2018
Kl. 18:30
Jyllinge FC (2) Brøndbyernes IF (Øst1) Spraglehøj Idrætsanlæg
0 - 6
646900
2 ti
28-08 2018
Kl. 18:30
Sundby Bk. (1) Allerød Fodbold Klub (Øst2) Sundby/Kløvermarken
0 - 5
646897
2 ti
28-08 2018
Kl. 19:00
Farum BK (Øst1) Solrød FC (Øst2) Farum Park
7 - 0
646898
2 to
30-08 2018
Kl. 18:30
Lynge-Broby IF (1) Roskilde Pigefodbold (Øst1) Frederiksberg Skole
0 - 2
646892
2 on
05-09 2018
Kl. 18:00
Husum Bk (1) FA 2000 (1) Gadelandet
2 - 1
865617
3 ti
11-09 2018
Kl. 18:00
Allerød Fodbold Klub (Øst2) Roskilde Pigefodbold (Øst1) Allerød Idrætspark
2 - 3
865616
3 to
13-09 2018
Kl. 19:00
Nykøbing FC (1) Brøndbyernes IF (Øst1) NFC Anlæg Syd
2 - 4
865618
3 ti
02-10 2018
Kl. 17:15
Husum Bk (1) BSF (Øst1) Gadelandet
1 - 6
865615
3 on
21-11 2018
Kl. 18:45
Farum BK (Øst1) B93 (Øst1) Farum Park
3 - 1
596986
4 on
24-04 2019
Kl. 18:30
BSF (Øst1) Roskilde Pigefodbold (Øst1) Ballerup Idrætspark
3 - 1
596987
4 on
24-04 2019
Kl. 18:30
Brøndbyernes IF (Øst1) Farum BK (Øst1) Brøndby Stadion
3 - 1
397363
5
26-05 2019
Kl. 12:00
BSF (Øst1) Brøndbyernes IF (Øst1) Ballerup Idrætspark
6 - 0
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

Husk ved uafgjort direkte til straffespark.

1. runde uge 33
2. runde uge 35
3. runde uge 37
Semifinaler uge 17 2019
Finale 26. maj 2019

Oversiddere 1 runde:B 93 medmindre der kommer eftertilmelding.

Livelodtrækning efterår 2018 på Facebook DBU Sjælland

30 november kl. 12.00

Log ind