|
|
610560
|
ti21-08 2018
|
17:45
|
|
|
Stensved Stadion
|
|
IF Frem Bjæverskov Fodbold (3)
5
|
|
610561
|
ti21-08 2018
|
18:30
|
|
|
Sportspladsen i Syd
|
|
|
|
|
610562
|
ti21-08 2018
|
18:30
|
|
|
Frederikssund Stadion
|
HHT
|
|
|
|
610563
|
ti21-08 2018
|
18:30
|
|
|
Frederiksberg Skole
|
|
|
|
610564
|
ti21-08 2018
|
18:30
|
|
|
Hørsholm Idrætspark
|
HMH
|
|
|
610558
|
ti21-08 2018
|
18:30
|
|
|
XL byg P.W. Wulff arena
|
UHT
|
|
|
|
610559
|
ti21-08 2018
|
18:30
|
|
|
Sengeløse Idrætsanlæg
|
|
|
|
|
706323
|
ti04-09 2018
|
18:15
|
|
|
Mørdrup Idrætsanlæg
|
|
|
|
706325
|
ti04-09 2018
|
18:15
|
|
|
Hedehusene Idrætspark
|
|
|
|
706326
|
ti04-09 2018
|
18:15
|
|
|
Kværkeby Stadion
|
|
|
|
|
706327
|
ti04-09 2018
|
18:15
|
|
|
XL byg P.W. Wulff arena
|
HHT
|
|
|
706328
|
ti04-09 2018
|
18:15
|
|
|
Bjæverskov Stadion
|
|
IF Frem Bjæverskov Fodbold (3)
0
|
|
706329
|
ti04-09 2018
|
18:15
|
|
|
St. Merløse Idrætsplads
|
|
|
|
706330
|
ti04-09 2018
|
18:15
|
|
|
Strøbyhallen
|
|
AIK 65 Strøby Fodbold (3)
3
|
|
706331
|
ti04-09 2018
|
18:15
|
|
|
Stadion Vest
|
UHT
|
|
|
706332
|
ti04-09 2018
|
18:15
|
|
|
Farum Park
|
UHT
|
|
|
706333
|
ti04-09 2018
|
18:15
|
|
|
Hillerød Stadion
|
|
|
|
706334
|
ti04-09 2018
|
18:15
|
|
|
Karlslunde Stadion
|
|
|
|
706335
|
ti04-09 2018
|
18:15
|
|
|
Smørum Idrætscenter
|
|
|
|
706336
|
ti04-09 2018
|
18:15
|
|
|
Baunehøj Stadion
|
|
|
|
706337
|
ti04-09 2018
|
18:15
|
|
|
Gladsaxe Stadion
|
|
|
|
706338
|
ti04-09 2018
|
18:15
|
|
|
Slangerup Stadion
|
|
|
|
706324
|
to06-09 2018
|
19:00
|
|
|
Karsemosegård Kunstgræs
|
|
|
|
|
976527
|
sø16-09 2018
|
10:00
|
|
|
Havdrup Idrætscenter
|
|
|
|
976521
|
ti18-09 2018
|
18:00
|
|
|
Mørdrup Idrætsanlæg
|
|
|
|
976522
|
ti18-09 2018
|
18:00
|
|
|
Rønnedehallen
|
|
|
|
976523
|
ti18-09 2018
|
18:00
|
|
|
Himmelev Idrætspark
|
|
|
|
976524
|
ti18-09 2018
|
18:00
|
|
|
Karsemosegård
|
|
|
|
976526
|
ti18-09 2018
|
18:00
|
|
|
Måløv Idrætspark
|
|
|
|
976528
|
ti18-09 2018
|
18:30
|
|
|
Stadion Vest Kunstgræs
|
|
|
|
976525
|
ma24-09 2018
|
18:00
|
|
|
Strøbyhallen
|
UHT
|
AIK 65 Strøby Fodbold (3)
UHT
|
|
|
552672
|
ti02-10 2018
|
19:00
|
|
|
Mørdrup Idrætsanlæg Kunstgræs
|
HHT
|
|
|
552673
|
ti02-10 2018
|
19:00
|
|
|
Himmelev Kunstgræsbane
|
|
|
|
552671
|
to25-10 2018
|
18:00
|
|
|
St. Merløse Idrætsplads
|
|
|
|
552674
|
sø04-11 2018
|
11:30
|
|
|
Strøbyhallen
|
|
AIK 65 Strøby Fodbold (3)
1
|
|
|
579500
|
on24-04 2019
|
18:30
|
|
|
Rishøj Stadion
|
|
|
|
579501
|
on24-04 2019
|
18:30
|
|
|
Helsinge Stadion
|
|
|
|
|
755848
|
sø26-05 2019
|
11:00
|
|
|
Allerød Idrætspark
|
|
|
OBS: Har man tilmeldt hold men ikke står med kamp, så er man oversidder til 2. runde.
Klubberne bedes bemærke:
1) at der skal anvendes elektronisk holdkort
2) at der ikke spilles med forlænget spilletid - man går direkte til straffesparkskonkurrencen i tilfælde af uafgjort.
Runder:
2. runde spilles i uge 36
3. runde spilles i uge 38
4. runde spilles i uge 40
Semifinaler spilles i uge 17
FINALEN: Søndag 26. maj 2019
Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende.
Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.
For deltagelse i ungdoms-B pokalkampe – hvor klubben kan deltage med række 2 og lavere hold samt med flere hold – gælder, at spillere som har deltaget i ungdoms-A pokalkamp for samme aldersgruppe i samme turneringshalvdel ikke efterfølgende må deltage i ungdoms-B pokalkampe, samt at spillere skal være spillet fri i den ordinære turnering til at deltage på holdet for at kunne deltage i en ungdoms B-pokalkamp for samme.Resultatet fastsættes til 0-3.
Lavest rangerende hold har hjemmebane – Dog er der ingen seedning i semifinalerne ren lodtrækning.
Flytning af kampe: Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion.
Læs mere under pokalturnering på www.dbusjælland.dk