MENU

KS Kv Forår (2019) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
154885 to
11-04 2019
Kl. 19:00
Fix Føroyar Kunst, Tingbjerg IP
6 - 0
154886
13-04 2019
Kl. 11:15
Tårnby FF KFB Vestamager Idrætsanlæg
3 - 2
154887
13-04 2019
Kl. 13:00
Husum Bk Heimdal 2 Kunst, Husumparken
4 - 0
154889
13-04 2019
Kl. 13:00
Fremad Valby Hvidovre IF Kunst, Valby IP, tribunen
2 - 6
154888
13-04 2019
Kl. 15:00
KFUM ØKF Emdrupparken
2 - 1
154894
ma
22-04 2019
Kl. 13:30
Hvidovre IF Husum Bk Hvidovre IF's baner
1 - 5
154890 on
24-04 2019
Kl. 18:30
ØKF Fremad Valby Kløvermarken
1 - 4
154891 on
24-04 2019
Kl. 18:45
Føroyar KFUM Kløvermarken
0 - 4
154896
fr
26-04 2019
Kl. 18:30
Fix Heimdal 2 Pilesvinget/Br.høj Kirkevej
5 - 3
154897
27-04 2019
Kl. 11:15
Tårnby FF Hvidovre IF Vestamager Idrætsanlæg
3 - 1
154899
27-04 2019
Kl. 13:00
Fremad Valby Husum Bk Kunst, Valby IP, tribunen
1 - 4
154898
27-04 2019
Kl. 15:00
KFUM KFB Emdrupparken
6 - 1
154993 on
01-05 2019
Kl. 18:30
KFB ØKF Kløvermarken
0 - 1
154997
04-05 2019
Kl. 11:15
Husum Bk Tårnby FF Kunst, Husumparken
4 - 0
155157
05-05 2019
Kl. 11:45
Hvidovre IF Fix Hvidovre IF's baner
1 - 1
155000
05-05 2019
Kl. 13:30
Heimdal 2 KFUM Kunst, Fælledparken
0 - 3
154909
05-05 2019
Kl. 13:30
Føroyar Fremad Valby Kløvermarken
0 - 5
155158
on
08-05 2019
Kl. 19:00
ØKF Heimdal 2 Kløvermarken
2 - 1
155160 to
09-05 2019
Kl. 19:00
Føroyar KFB Kløvermarken
3 - 0
155159
fr
10-05 2019
Kl. 18:30
Fix Husum Bk Pilesvinget/Br.høj Kirkevej
0 - 3
155162
11-05 2019
Kl. 11:15
Fremad Valby Tårnby FF Valby IP, tribunen
4 - 1
155161
11-05 2019
Kl. 15:00
KFUM Hvidovre IF Emdrupparken
1 - 2
154892 to
16-05 2019
Kl. 19:00
KFB Fix Kløvermarken
0 - 6
154893
18-05 2019
Kl. 13:00
Heimdal 2 Tårnby FF Kunst, Ryparken
UHT

Udehold taberdømt

154895 on
22-05 2019
Kl. 18:30
ØKF Føroyar Kløvermarken
6 - 0
155164 on
22-05 2019
Kl. 18:30
KFB Fremad Valby Kløvermarken
2 - 5
155166
26-05 2019
Kl. 10:00
Heimdal 2 Føroyar Kunst, Fælledparken
6 - 0
155167
26-05 2019
Kl. 13:30
Hvidovre IF ØKF Avedøre Stadion Kunstgræs
6 - 0
155163
ma
27-05 2019
Kl. 19:00
Tårnby FF Fix Vestamager Idrætsanlæg
2 - 7
155165
on
29-05 2019
Kl. 18:00
Husum Bk KFUM Kunst, Husumparken
4 - 0
155174
on
29-05 2019
Kl. 19:00
Tårnby FF ØKF Vestamager Idrætsanlæg
3 - 3
155169
ma
03-06 2019
Kl. 19:00
Føroyar Hvidovre IF Kløvermarken
0 - 0
155170
ma
03-06 2019
Kl. 19:00
KFB Heimdal 2 Kløvermarken
0 - 4
155171
ma
03-06 2019
Kl. 19:00
KFUM Tårnby FF Emdrupparken
3 - 2
155172 ti
04-06 2019
Kl. 19:00
Fremad Valby Fix Valby IP, tribunen
1 - 2
155168
on
05-06 2019
Kl. 19:00
ØKF Husum Bk Kløvermarken
1 - 3
155173 fr
07-06 2019
Kl. 18:30
Fix KFUM Pilesvinget/Br.høj Kirkevej
6 - 0
155239
fr
07-06 2019
Kl. 18:30
Hvidovre IF KFB Hvidovre IF's baner
8 - 0
155175
08-06 2019
Kl. 11:15
Husum Bk Føroyar Husumparken
1 - 0
155238
08-06 2019
Kl. 15:00
Fremad Valby Heimdal 2 Kunst, Valby IP, tribunen
2 - 3
155240 fr
14-06 2019
Kl. 18:30
ØKF Fix Kløvermarken
1 - 2
155241
fr
14-06 2019
Kl. 18:30
Føroyar Tårnby FF Kløvermarken
1 - 5
155242
fr
14-06 2019
Kl. 18:30
KFB Husum Bk Kløvermarken
0 - 3
155243 fr
14-06 2019
Kl. 18:30
KFUM Fremad Valby Emdrupparken
1 - 0
155244
fr
14-06 2019
Kl. 18:30
Heimdal 2 Hvidovre IF Kunst, Fælledparken
3 - 4
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København påmail eller på tlf: 3927 7144

Oprykning:
Det bedste oprykningsberettigede hold rykker op i Kvindeserie Øst.

Nedrykning:

Nr. 10 rykker ned.

Nedrykning forøges med det antal DBU København-hold, der rykker ned fra Kvinde Serie Øst efter foråret 2019

Log ind