MENU

M+ 32 1 7M Forår, P1 (2019) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
180382 to
04-04 2019
Kl. 20:30
Tårnby FF Brønshøj 2 Kunst, Vestamager Idrætsanlæg
3 - 4
180340
06-04 2019
Kl. 16:00
Føroyar Vestia Kunstbane 2, Kløvermarken
6 - 1
180384 ma
08-04 2019
Kl. 18:15
Brønshøj 2 Hellas Kunst, Tingbjerg IP
7 - 0
180385 on
10-04 2019
Kl. 20:00
Gentofte FK Tårnby FF Gentofte Sportspark - kunst 1
UHT

Udehold taberdømt

180387
13-04 2019
Kl. 15:00
Vestia PI Fodbold Kunst, Bavnehøj IA
HUMH
180383
on
17-04 2019
Kl. 19:00
Hellas SSB Engdraget
7 - 2
180419 ti
23-04 2019
Kl. 18:30
Brønshøj 2 Gentofte FK Kunst, Tingbjerg IP
7 - 3
180423 on
24-04 2019
Kl. 19:00
Hellas Føroyar Engdraget
2 - 10
180421 to
25-04 2019
Kl. 20:15
PI Fodbold SSB Kunst, Valby IP, tribunen
4 - 2
180424
ma
29-04 2019
Kl. 20:30
Gentofte FK Hellas Gentofte Sportspark - kunst 1
11 - 0
180426 fr
03-05 2019
Kl. 18:00
Føroyar PI Fodbold Kløvermarken
4 - 1
180427 fr
03-05 2019
Kl. 18:00
Vestia Tårnby FF Kunst, Bavnehøj IA
2 - 3
180429 ma
06-05 2019
Kl. 19:00
Brønshøj 2 Vestia Tingbjerg I P
4 - 0
180433 on
08-05 2019
Kl. 19:00
Hellas PI Fodbold Engdraget
3 - 4
180432 to
09-05 2019
Kl. 19:00
Tårnby FF SSB Kunst, Vestamager Idrætsanlæg
9 - 5
180438 to
16-05 2019
Kl. 20:00
SSB Brønshøj 2 Kunst, Bavnehøj IA
1 - 9
180437
18-05 2019
Kl. 10:00
Vestia Gentofte FK Kunst, Bavnehøj IA
0 - 0
180439 ma
20-05 2019
Kl. 19:00
Brønshøj 2 Føroyar Kunst, Tingbjerg IP
5 - 3
180440 on
22-05 2019
Kl. 20:00
Gentofte FK SSB Gentofte Sportspark - kunst 1
UHT

Udehold taberdømt

180442 to
23-05 2019
Kl. 19:00
Tårnby FF PI Fodbold Kunst, Vestamager Idrætsanlæg
3 - 5
180436 ti
28-05 2019
Kl. 20:15
Føroyar Tårnby FF Kunstbane 2, Kløvermarken
3 - 3
180388
02-06 2019
Kl. 15:15
SSB Føroyar Kunst, Bavnehøj IA
0 - 5
180445 ma
03-06 2019
Kl. 18:00
PI Fodbold Brønshøj 2 Kunst, Valby IP, tribunen
2 - 2
180447 on
05-06 2019
Kl. 19:00
Hellas Vestia Engdraget
3 - 1
180446 fr
07-06 2019
Kl. 18:00
Føroyar Gentofte FK Kløvermarken
3 - 0
180450 on
12-06 2019
Kl. 20:00
Gentofte FK PI Fodbold Gentofte Sportspark - kunst 1
3 - 3
180452 to
13-06 2019
Kl. 19:00
Tårnby FF Hellas Kunst, Vestamager Idrætsanlæg
HMH
180453 fr
14-06 2019
Kl. 18:00
Vestia SSB Kunst, Bavnehøj IA
1 - 1
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
Oprykning:
De tre bedste oprykningsberettigede hold på tværs af pulje 1 og 2 rykker op efter 2019 forår. 

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe)
f) lodtrækning.

Nedrykning: 
Nr. 9 og 10 fra både pulje 1 og 2 samt dårligste nr. 8 på tværs af pulje 1 og 2 rykker ned 

Dårligste nr. 8 på tværs af puljerne findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) flest udeblivelser 
b) dårligste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
c) dårligste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
d) dårligste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
e) lodtrækning
 

Log ind