|
174354
|
ma01-04 2019
|
18:30
|
|
|
Stenløse Stadion
|
UHT
|
|
|
174356
|
ma01-04 2019
|
19:00
|
|
|
Lyngby Stadion Kunstgræsbane
|
|
|
|
|
174353
|
ma01-04 2019
|
20:45
|
|
|
Kunst, KB, P. Bangs Vej
|
|
|
|
|
174352
|
on03-04 2019
|
18:30
|
|
|
Hvidovre IF's baner
|
|
|
|
174355
|
fr05-04 2019
|
19:15
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
HMH
|
|
|
174357
|
ma08-04 2019
|
19:00
|
|
|
Akademisk Boldklub
|
|
|
|
|
174359
|
ma08-04 2019
|
19:00
|
|
|
Ballerup Idrætspark
|
|
|
|
174361
|
ma08-04 2019
|
19:00
|
|
|
Allerød Idrætspark
|
|
|
|
174358
|
on10-04 2019
|
19:00
|
|
|
Tuse Kunstgræsbane
|
|
|
|
174360
|
to11-04 2019
|
20:00
|
|
|
Genforeningspladsen
|
|
|
|
|
174362
|
on24-04 2019
|
19:00
|
|
|
Akademisk Boldklub
|
|
|
|
174363
|
on24-04 2019
|
19:00
|
|
|
Hvidovre IF's baner
|
|
|
|
174366
|
on24-04 2019
|
19:00
|
|
|
Lyngby Stadion
|
|
|
|
174364
|
on24-04 2019
|
19:30
|
|
|
Frederiksberg IP, kunst
|
|
|
|
174365
|
fr26-04 2019
|
19:15
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
174368
|
ma29-04 2019
|
19:00
|
|
|
Ballerup Idrætspark
|
|
|
|
174369
|
ma29-04 2019
|
19:00
|
|
|
Stenløse Stadion
|
|
|
|
174371
|
ma29-04 2019
|
19:00
|
|
|
Allerød Idrætspark
|
|
|
|
174367
|
on01-05 2019
|
19:00
|
|
|
Tusehallen
|
|
|
|
174370
|
to02-05 2019
|
20:00
|
|
|
Grøndal Multicenter
|
|
|
|
174372
|
ma06-05 2019
|
19:00
|
|
|
Akademisk Boldklub
|
|
|
|
174376
|
ma06-05 2019
|
19:00
|
|
|
Lyngby Stadion
|
|
|
|
174373
|
on08-05 2019
|
19:00
|
|
|
Hvidovre IF's baner
|
|
|
|
174374
|
on08-05 2019
|
19:00
|
|
|
Tusehallen
|
UHT
|
|
|
174375
|
fr10-05 2019
|
19:15
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
UHT
|
|
|
174378
|
ma13-05 2019
|
19:00
|
|
|
Ballerup Idrætspark
|
|
|
|
174379
|
ma13-05 2019
|
19:00
|
|
|
Stenløse Stadion
|
|
|
|
174377
|
ma13-05 2019
|
20:45
|
|
|
Kunst, KB, P. Bangs Vej
|
|
|
|
174380
|
to16-05 2019
|
20:00
|
|
|
Grøndal Multicenter
|
|
|
|
174382
|
ma20-05 2019
|
19:00
|
|
|
Akademisk Boldklub
|
|
|
|
174384
|
ma20-05 2019
|
19:00
|
|
|
Ballerup Idrætspark
|
UHT
|
|
|
174386
|
ma20-05 2019
|
19:00
|
|
|
Lyngby Stadion
|
|
|
|
174383
|
on22-05 2019
|
19:00
|
|
|
Tusehallen
|
|
|
|
174389
|
ma27-05 2019
|
19:00
|
|
|
Stenløse Stadion
|
|
|
|
174390
|
ma27-05 2019
|
19:00
|
|
|
Lyngby Stadion
|
|
|
|
174391
|
ma27-05 2019
|
19:00
|
|
|
Allerød Idrætspark
|
|
|
|
174387
|
on29-05 2019
|
19:00
|
|
|
Hvidovre IF's baner
|
|
|
|
174392
|
ma03-06 2019
|
19:00
|
|
|
Akademisk Boldklub
|
|
|
|
174394
|
ma03-06 2019
|
19:00
|
|
|
Ballerup Idrætspark
|
|
|
|
174393
|
on05-06 2019
|
19:00
|
|
|
Tusehallen
|
|
|
|
174396
|
to06-06 2019
|
20:00
|
|
|
Grøndal Multicenter
|
|
|
|
174395
|
fr07-06 2019
|
19:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
UHT
|
|
|
174381
|
on12-06 2019
|
19:00
|
|
|
Allerød Idrætspark
|
|
|
|
174397
|
ma17-06 2019
|
19:00
|
|
|
Akademisk Boldklub
|
|
|
|
174404
|
ma17-06 2019
|
19:00
|
|
|
Ballerup Idrætspark
|
|
|
|
174406
|
ma17-06 2019
|
19:00
|
|
|
Allerød Idrætspark
|
|
|
|
174403
|
on19-06 2019
|
19:00
|
|
|
Tusehallen
|
|
|
|
174405
|
to20-06 2019
|
20:00
|
|
|
Grøndal Multicenter
|
|
|
|
174388
|
to20-06 2019
|
20:45
|
|
|
Kunst, KB, P. Bangs Vej
|
|
|
|
174385
|
ma24-06 2019
|
20:45
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
174409
|
ma12-08 2019
|
19:00
|
|
|
Stenløse Stadion
|
|
|
|
174411
|
ma12-08 2019
|
19:00
|
|
|
Lyngby Stadion
|
|
|
|
174408
|
ma12-08 2019
|
20:30
|
|
|
Kunst, KB, P. Bangs Vej
|
|
|
|
174407
|
on14-08 2019
|
19:00
|
|
|
Avedøre Stadion Kunstgræs
|
|
|
|
174410
|
fr16-08 2019
|
19:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
174413
|
ma26-08 2019
|
19:00
|
|
|
Ballerup Idrætspark
|
|
|
|
174414
|
ma26-08 2019
|
19:00
|
|
|
Stenløse Stadion
|
|
|
|
174416
|
ma26-08 2019
|
19:00
|
|
|
Allerød Idrætspark
|
|
|
|
174412
|
on28-08 2019
|
19:00
|
|
|
Tusehallen
|
|
|
|
174415
|
to29-08 2019
|
20:00
|
|
|
Genforeningspladsen
|
|
|
|
174417
|
ma02-09 2019
|
19:00
|
|
|
Akademisk Boldklub
|
|
|
|
174421
|
ma02-09 2019
|
19:00
|
|
|
Lyngby Stadion
|
|
|
|
174419
|
ma02-09 2019
|
20:30
|
|
|
Kunst, KB, P. Bangs Vej
|
|
|
|
174418
|
on04-09 2019
|
18:45
|
|
|
Avedøre Stadion Kunstgræs
|
UHT
|
|
|
174420
|
fr06-09 2019
|
19:15
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
174423
|
ma09-09 2019
|
19:00
|
|
|
Ballerup Idrætspark
|
|
|
|
174426
|
ma09-09 2019
|
19:00
|
|
|
Lynge Indendørs Hal 1+2
|
|
|
|
174422
|
ma09-09 2019
|
20:30
|
|
|
Kunst, KB, P. Bangs Vej
|
|
|
|
174424
|
on11-09 2019
|
18:25
|
|
|
Stenløse Stadion
|
|
|
|
174425
|
to12-09 2019
|
20:00
|
|
|
Genforeningspladsen
|
|
|
|
174427
|
ma16-09 2019
|
19:00
|
|
|
Akademisk Boldklub
|
|
|
|
174431
|
ma16-09 2019
|
19:45
|
|
|
Lyngby Stadion
|
|
|
|
174428
|
on18-09 2019
|
18:00
|
|
|
Avedøre Stadion Kunstgræs
|
|
|
|
174429
|
on18-09 2019
|
19:00
|
|
|
Tuse Kunstgræsbane
|
|
|
|
174430
|
fr20-09 2019
|
19:15
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
174434
|
ma23-09 2019
|
17:55
|
|
|
Stenløse Stadion
|
|
|
|
174436
|
ma23-09 2019
|
19:00
|
|
|
Lynge Indendørs Hal 1+2
|
|
|
|
174432
|
on25-09 2019
|
19:00
|
|
|
Avedøre Stadion Kunstgræs
|
|
|
|
174435
|
to26-09 2019
|
20:00
|
|
|
Genforeningspladsen
|
|
|
|
174437
|
ma30-09 2019
|
19:00
|
|
|
Akademisk Boldklub
|
UHT
|
|
|
174439
|
ma30-09 2019
|
19:00
|
|
|
Ballerup Idrætspark
|
|
|
|
174438
|
on02-10 2019
|
19:00
|
|
|
Tuse Kunstgræsbane
|
|
|
|
174441
|
to03-10 2019
|
20:00
|
|
|
Grøndal Multicenter
|
|
|
|
174440
|
fr04-10 2019
|
19:15
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
174446
|
ma07-10 2019
|
19:30
|
|
|
Lynge Indendørs Hal 1+2
|
|
|
|
174433
|
ma07-10 2019
|
20:30
|
|
|
Kunst, KB, P. Bangs Vej
|
|
|
|
174444
|
ti08-10 2019
|
20:00
|
|
|
Stenløse Stadion
|
|
|
|
174442
|
sø13-10 2019
|
11:45
|
|
|
Avedøre Stadion Kunstgræs
|
|
|
|
174445
|
sø13-10 2019
|
13:30
|
|
|
Lyngby Stadion
|
UHT
|
|
|
174443
|
sø13-10 2019
|
13:45
|
|
|
Kunst, KB, P. Bangs Vej
|
UHT
|
|
Anmodning pr. mail om kampflytning skal rettes til:
DBU Sjælland v/Thomas Rasmussen på tler@dbusjaelland.dk
DBU København v/Martin Munk på munk@dbukoebenhavn.dk
Old Boys-DM
Årets turnering afvikles således med forbehold for ændringer:
Vest:
Lørdag den 19. oktober 2019 kl. 13.00
DBU Fyn - DBU Jylland
Lørdag den 26. oktober 2019 kl. 13.00
DBU Jylland - DBU Fyn
Øst:
Lørdag den 19. oktober 2019 kl. 13.00
DBU Bornholm - DBU København
DBU Lolland-Falster - DBU Sjælland
Lørdag den 26. oktober 2019 kl. 13.00
Vinder DBU Bornholm/DBU København - Vinder DBU Lolland-Falster / DBU Sjælland
Finale:
Lørdag den 2. november 2019 kl. 13.00
Vinder Øst - Vinder Vest (skal afvikles på en indhegnet bane)
Såfremt klubberne er enige, så kan kampene flyttes til et andet spilletidspunkt.