MENU

U17 Drenge Liga 1 (2002) 11M - forår 2019, Pulje 402 (2019) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
506389
16-03 2019
Kl. 15:15
Kolding IF Ikast FC Aagaard Kunstgræsbane
1 - 5
506388
17-03 2019
Kl. 12:00
Esbjerg fB Dalum IF Esbjerg Kunstgræsbane
4 - 2
506387
ti
19-03 2019
Kl. 19:00
Ringkøbing IF Haderslev FK Ringkøbing Kunstgræsbane
6 - 3
506391
24-03 2019
Kl. 14:00
Dalum IF Ringkøbing IF Lars R. Jacobsen Park.
0 - 0
506392
24-03 2019
Kl. 14:00
S.f.B/Oure FA Kolding IF Oure Idrætsskole
0 - 0
506394
24-03 2019
Kl. 15:00
Ikast FC Esbjerg fB Ikast Stadion (Kunstgræsbane)
3 - 3
506395
fr
29-03 2019
Kl. 19:00
Ringkøbing IF Ikast FC Ringkøbing Kunstgræsbane
2 - 2
506398
30-03 2019
Kl. 14:00
S.f.B/Oure FA Haderslev FK Oure Idrætsskole
3 - 1
506397
30-03 2019
Kl. 15:30
Kolding IF Esbjerg fB Nr. Bjært/Strandhuse Kunstgræsbane
3 - 1
506396
31-03 2019
Kl. 13:00
Vejle B Dalum IF VB Parken Kunstgræs 1 (ny bane)
3 - 3
506402
06-04 2019
Kl. 13:00
Haderslev FK Kolding IF Banerne ved Haderslev Idrætscenter
3 - 3
506399
07-04 2019
Kl. 12:00
Esbjerg fB Ringkøbing IF Esbjerg Kunstgræsbane
0 - 1
506403
07-04 2019
Kl. 15:00
Ikast FC Vejle B Ikast Stadion (Kunstgræsbane)
1 - 0
506400
on
10-04 2019
Kl. 18:30
Dalum IF S.f.B/Oure FA Lars R. Jacobsen Park.
2 - 3
506406
13-04 2019
Kl. 10:00
Vejle B Esbjerg fB VB Parken Kunstgræs 1 (ny bane)
3 - 1
506405
13-04 2019
Kl. 13:00
Haderslev FK Dalum IF Banerne ved Haderslev Idrætscenter
2 - 1
506408
13-04 2019
Kl. 14:00
S.f.B/Oure FA Ikast FC Oure Idrætsskole
1 - 0
506404
14-04 2019
Kl. 11:30
Ringkøbing IF Kolding IF Ringkøbing Kunstgræsbane
1 - 4
506390
ti
23-04 2019
Kl. 18:30
Vejle B S.f.B/Oure FA VB Parken Kunstgræs 1 (ny bane)
1 - 5
506601
fr
26-04 2019
Kl. 19:00
Ringkøbing IF Vejle B Ringkøbing Kunstgræsbane
5 - 3
506604
27-04 2019
Kl. 14:00
S.f.B/Oure FA Esbjerg fB Oure Idrætsskole
4 - 1
506602
27-04 2019
Kl. 15:00
Kolding IF Dalum IF Autocentralen Park (Kolding Stadion)
1 - 1
506603
28-04 2019
Kl. 15:00
Ikast FC Haderslev FK Ikast Stadion (Kunstgræsbane)
1 - 0
506608
04-05 2019
Kl. 13:00
Haderslev FK Esbjerg fB Banerne ved Haderslev Idrætscenter
0 - 2
506605
04-05 2019
Kl. 14:00
S.f.B/Oure FA Ringkøbing IF Oure Idrætsskole
3 - 0
506606
04-05 2019
Kl. 14:00
Dalum IF Ikast FC Lars R. Jacobsen Park.
1 - 1
506607
05-05 2019
Kl. 11:00
Vejle B Kolding IF VB Parken Kunstgræs 1 (ny bane)
0 - 5
506769
to
09-05 2019
Kl. 19:00
Ikast FC Ringkøbing IF Ikast Stadion (Kunstgræsbane)
3 - 6
506609
11-05 2019
Kl. 13:00
Haderslev FK Ringkøbing IF Banerne ved Haderslev Idrætscenter
1 - 4
506610
11-05 2019
Kl. 15:30
Dalum IF Esbjerg fB Lars R. Jacobsen Park.
2 - 2
506612
12-05 2019
Kl. 13:00
S.f.B/Oure FA Vejle B Oure Idrætsskole
4 - 1
506611
12-05 2019
Kl. 15:00
Ikast FC Kolding IF Ikast FC Stadion Allé
0 - 2
506615
18-05 2019
Kl. 16:00
Vejle B Haderslev FK VB Parken Kunstgræs 1 (ny bane)
2 - 3
506613
19-05 2019
Kl. 11:00
Ringkøbing IF Dalum IF Ringkøbing Kunstgræsbane
2 - 0
506616
19-05 2019
Kl. 12:00
Esbjerg fB Ikast FC Esbjerg Idrætspark
1 - 1
506614
19-05 2019
Kl. 16:00
Kolding IF S.f.B/Oure FA Autocentralen Park (Kolding Stadion)
0 - 2
506773
ti
21-05 2019
Kl. 19:00
Ringkøbing IF Esbjerg fB Ringkøbing Kunstgræsbane
4 - 1
506772
26-05 2019
Kl. 14:00
Haderslev FK S.f.B/Oure FA Banerne ved Haderslev Idrætscenter
0 - 2
506777
ti
28-05 2019
Kl. 19:00
Vejle B Ikast FC VB Parken
1 - 6
506771
ti
28-05 2019
Kl. 19:15
Esbjerg fB Kolding IF Esbjerg Kunstgræsbane
1 - 4
506774
on
29-05 2019
Kl. 18:30
S.f.B/Oure FA Dalum IF Oure Idrætsskole
2 - 2
506776
01-06 2019
Kl. 15:00
Kolding IF Haderslev FK Autocentralen Park (Kolding Stadion)
4 - 1
506803
02-06 2019
Kl. 16:00
Ikast FC S.f.B/Oure FA Ikast FC Stadion Allé
2 - 5
506779
on
05-06 2019
Kl. 18:30
Dalum IF Haderslev FK Lars R. Jacobsen Park.
0 - 0
506802 on
05-06 2019
Kl. 19:00
Esbjerg fB Vejle B Esbjerg Idrætspark
HHT

Hjemmehold taberdømt

506778
08-06 2019
Kl. 15:00
Kolding IF Ringkøbing IF Autocentralen Park (Kolding Stadion)
5 - 1
506393
ti
11-06 2019
Kl. 19:00
Haderslev FK Vejle B Haderslev Kunstgræsbane
6 - 0
506807
15-06 2019
Kl. 14:00
Esbjerg fB S.f.B/Oure FA Esbjerg Idrætspark
HHT

Hjemmehold taberdømt

506804
16-06 2019
Kl. 12:00
Vejle B Ringkøbing IF Vejle Idrætsefterskole
HHT

Hjemmehold taberdømt

506805
16-06 2019
Kl. 12:00
Dalum IF Kolding IF Lars R. Jacobsen Park.
3 - 1
506806
ti
18-06 2019
Kl. 19:00
Haderslev FK Ikast FC Banerne ved Haderslev Idrætscenter
1 - 3
506770 on
19-06 2019
Kl. 19:00
Dalum IF Vejle B Lars R. Jacobsen Park.
UHT

Udehold taberdømt

506808
22-06 2019
Kl. 14:00
Ringkøbing IF S.f.B/Oure FA Green Arena
0 - 4
506810
22-06 2019
Kl. 15:00
Kolding IF Vejle B Autocentralen Park (Kolding Stadion)
1 - 1
506811
23-06 2019
Kl. 12:00
Esbjerg fB Haderslev FK Esbjerg Idrætspark
UHT

Udehold taberdømt

506809
23-06 2019
Kl. 13:30
Ikast FC Dalum IF Ikast FC Stadion Allé
3 - 0
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland på mail eller på tlf: 8939 9999

Der er ingen automatisk ombrydning fra forårets U17 Drenge til efterårets U19 Drenge. Læs mere her.

Se info om rækken her.

Puljevinderen skal spille JM. Læs mere her.

 

 

 

Log ind