MENU

Sydbank Kvindepokalen 2019/2020 (2019) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
375150
to
04-04 2019
Kl. 19:00
IHÅ Galacticos (S2/293) FC Horsens (S1/280) Vejlby/Risskov Centret
10 - 2
375135
on
10-04 2019
Kl. 18:30
FK Fjordsiden (S2/283) Gug B (S1/277) Klubhuset B.52/AFC
7 - 6
375136 on
10-04 2019
Kl. 18:30
Nibe B (S2/286) RKG (S1/277) Nibe Stadion
2 - 0
375137 to
11-04 2019
Kl. 18:30
Tangsø fS (S2/287) RLK (S1/278) Tangsø Fritidscenter
0 - 2
375138 to
11-04 2019
Kl. 18:30
Lem B (S2/289) Lemvig GF (S1/278) Lem Hallen
HHT

Hjemmehold taberdømt

375139 to
11-04 2019
Kl. 18:30
Hillerslev Sport (S2/287) MorsØ FC (S1/278) Hillerslev IF's Anlæg
HHT

Hjemmehold taberdømt

375140 to
11-04 2019
Kl. 18:30
Bjerringbro IF (S2/288) Team Viborg (S1/278) Bjerringbro Idrætspark
HHT

Hjemmehold taberdømt

375141 to
11-04 2019
Kl. 18:30
Foulum IF (S2/283) Hersom/Bjerregrav IF (S2/286) Ørum Stadion, Tjele
6 - 2
375142 to
11-04 2019
Kl. 18:30
Kibæk IF (S2/289) Ikast FC/Team 10 (S2/294) Kibæk Krydsfelt
HHT

Hjemmehold taberdømt

375143 to
11-04 2019
Kl. 18:30
Jerne IF (S2/297) Hviding IF/Ribe BK (S1/281) Jerne Stadion
HHT

Hjemmehold taberdømt

375144
to
11-04 2019
Kl. 18:30
Vorbasse/Hejnsvig (S2/298) Billund Q (S1/280) Vorbasse Fritidscenter
0 - 2
375145 to
11-04 2019
Kl. 18:30
Tjæreborg IF (S2/297) Toftlund IF (S1/281) Tjæreborg IF's Anlæg
1 - 3
375151
to
11-04 2019
Kl. 18:30
Ebeltoft IF (S2/292) Brabrand IF (S1/279) Ebeltoft Idrætscenter
5 - 4
375132
to
11-04 2019
Kl. 18:30
Brønderslev IF (S2/282) Trekroner/Skovsgaard (S2/284) Arena Kop & Kande
7 - 2
375147 to
11-04 2019
Kl. 18:30
Fuglebakken KFUM Århus (S2/293) Christiansbjerg IF (S1/279) Højlyngen
1 - 9
375148 to
11-04 2019
Kl. 18:30
Hørning IF (S2/295) IFSK (S2/293) Højbo Stadion
HHT

Hjemmehold taberdømt

375134
to
11-04 2019
Kl. 18:30
Doense/Vebbestrup IF/VH08 (S2/285) Als B (S1/277) Tinghøj Stadion
2 - 10
375133 to
11-04 2019
Kl. 18:45
B52/Aalborg (S1/277) Aars IK (S1/278) Klubhuset B.52/AFC
UHT

Udehold taberdømt

375149 to
11-04 2019
Kl. 19:00
Randers Freja (S2/291) Skødstrup SF (S2/292) Randers Stadion, kunstgræs
UHT

Udehold taberdømt

721034
to
25-04 2019
Kl. 18:30
Bramming B (S2/297) Hviding IF/Ribe BK (S1/281) Skjern Bank Arena, Bramming
0 - 4
375146 to
25-04 2019
Kl. 19:15
Thorsø/Tungelund IF (S2/293) Silkeborg IF Q (S1/278) Tungelund Hallen
HHT

Hjemmehold taberdømt

721022
fr
26-04 2019
Kl. 18:30
Ikast FC/Team 10 (S2/294) Tjørring IF (Vest/271) Ikast FC Stadion Allé
1 - 5
721031 ti
30-04 2019
Kl. 19:00
Ebeltoft IF (S2/292) Kolind/Perstrup IF (JS/274) Ebeltoft Idrætscenter
0 - 3
721017
on
01-05 2019
Kl. 18:45
FK Fjordsiden (S2/283) Aalborg Freja (Vest/271) Klubhuset B.52/AFC
1 - 7
721032 to
02-05 2019
Kl. 19:00
Hover IF (S1/280) Hedensted IF (JS/275) Hover Stadion
HHT

Hjemmehold taberdømt

721020 to
02-05 2019
Kl. 19:00
Ørslevkloster IF (S2/288) MorsØ FC (S1/278) Ørslevkloster Stadion
UHT

Udehold taberdømt

721035 to
02-05 2019
Kl. 19:00
Næsbjerg RUI (S2/297) Toftlund IF (S1/281) Næsbjerg Idrætsanlæg
0 - 3
721036
to
02-05 2019
Kl. 19:00
Højer//Tønder (S1/281) Dybbøl IU (Vest/272) Marskhallen
2 - 0
721037
to
02-05 2019
Kl. 19:00
AaBK/Løjt/Rødekro (JS/275) Haderslev FK (Vest/272) Løjt Idrætsanlæg
1 - 2
721038
to
02-05 2019
Kl. 19:00
Søften GF (JS/274) JAI, Aarhus (Vest/272) Søften Idrætsanlæg
0 - 3
721023 to
02-05 2019
Kl. 19:00
Aalestrup IF (S2/286) Team Viborg (S1/278) Hvam Stadion
4 - 2
721024 to
02-05 2019
Kl. 19:00
SUB 09 (JS/273) Kjellerup Frederiks Q (Vest/271) Låstrup Stadion
HHT

Hjemmehold taberdømt

721025 to
02-05 2019
Kl. 19:00
Brande IF (S2/294) Ringkøbing IF (Vest/271) Brande Stadion
HHT

Hjemmehold taberdømt

721027 to
02-05 2019
Kl. 19:00
RLK (S1/278) Mejrup GU (JS/275) Klinkby Stadion
HHT

Hjemmehold taberdømt

721028 to
02-05 2019
Kl. 19:00
IHÅ Galacticos (S2/293) BMI (JS/274) Vejlby/Risskov Centret
UHT

Udehold taberdømt

721029 to
02-05 2019
Kl. 19:00
IFSK (S2/293) BSS Sport (S1/279) Ellekærskolen
6 - 5
721030 to
02-05 2019
Kl. 19:00
Randers Freja (S2/291) Romalt IF (Vest/271) Randers Stadion
HHT

Hjemmehold taberdømt

721015 to
02-05 2019
Kl. 19:00
Skibsby-Højene IF (S2/282) Tornby IF (JS/273) Højene Hallen
HHT

Hjemmehold taberdømt

721016
ma
06-05 2019
Kl. 19:00
Frederikshavn fI (S2/282) DHF & K (S1/276) Empire Stadium
1 - 5
721019
ma
06-05 2019
Kl. 19:00
Nibe B (S2/286) Støvring IF (JS/273) Nibe Stadion
1 - 2
721021
ti
07-05 2019
Kl. 19:00
Hover/Ølstrup (S2/289) Lemvig GF (S1/278) Ølstrup Stadion
2 - 6
721033
to
09-05 2019
Kl. 19:00
Christiansbjerg IF (S1/279) FC Skanderborg (S1/280) Christiansbjerg Idrætsanlæg
1 - 0
721018
to
09-05 2019
Kl. 19:00
B52/Aalborg (S1/277) Vejgaard B (Vest/271) Klubhuset B.52/AFC
3 - 2
417531 ti
14-05 2019
Kl. 19:00
Ørslevkloster IF (S2/288) Skive IK (Vest/271) Ørslevkloster Stadion
0 - 2
417534
on
15-05 2019
Kl. 19:00
Als B (S1/277) Romalt IF (Vest/271) Als Stadion
0 - 3
417537 to
23-05 2019
Kl. 19:00
IHÅ Galacticos (S2/293) Christiansbjerg IF (S1/279) Vejlby/Risskov Centret
3 - 0
417538 to
23-05 2019
Kl. 19:00
Hedensted IF (JS/275) Hatting/Torsted/Stensballe IK (Vest/272) Hedensted Stadion
UHT

Udehold taberdømt

417539 to
23-05 2019
Kl. 19:00
Fredericia KF (JS/275) Silkeborg KFUM (JS/274) KFUM Parken
UHT

Udehold taberdømt

417528 to
23-05 2019
Kl. 19:00
Silkeborg IF Q (S1/278) Seest B (JS/275) Søholt Idrætsanlæg
UHT

Udehold taberdømt

417529 to
23-05 2019
Kl. 19:00
Billund Q (S1/280) FC King George (JS/275) Billund Idrætscenter
HHT

Hjemmehold taberdømt

417530
to
23-05 2019
Kl. 19:00
Brønderslev IF (S2/282) Tornby IF (JS/273) Arena Kop & Kande
2 - 3
417533 on
05-06 2019
Kl. 19:00
Mejrup GU (JS/275) Ringkøbing IF (Vest/271) Mejrup Kultur & Fritidscenter
0 - 4
417535
to
06-06 2019
Kl. 19:00
Foulum IF (S2/283) Kjellerup Frederiks Q (Vest/271) Ørum Stadion, Tjele
1 - 15
740679
to
13-06 2019
Kl. 19:00
DHF & K (S1/276) Tornby IF (JS/273) Hørby Stadion
3 - 0
740680
to
13-06 2019
Kl. 19:00
B52/Aalborg (S1/277) Aalborg Freja (Vest/271) Klubhuset B.52/AFC
1 - 5
740685
to
13-06 2019
Kl. 19:00
IHÅ Galacticos (S2/293) Kjellerup Frederiks Q (Vest/271) Vejlby/Risskov Centret
1 - 10
740686
to
13-06 2019
Kl. 19:00
Kolind/Perstrup IF (JS/274) Romalt IF (Vest/271) KPI's Klubhus
0 - 9
740687
to
13-06 2019
Kl. 19:00
Toftlund IF (S1/281) FC King George (JS/275) Toftlund Stadion
2 - 1
740688
to
13-06 2019
Kl. 19:00
Højer//Tønder (S1/281) Haderslev FK (Vest/272) Marskhallen
7 - 8
740689 to
13-06 2019
Kl. 19:00
IFSK (S2/293) Hedensted IF (JS/275) Hasle Skole
HHT

Hjemmehold taberdømt

740690 to
13-06 2019
Kl. 19:00
Fredericia KF (JS/275) JAI, Aarhus (Vest/272) KFUM Parken
HHT

Hjemmehold taberdømt

740683 to
13-06 2019
Kl. 19:00
Silkeborg IF Q (S1/278) Tjørring IF (Vest/271) Søholt Idrætsanlæg
UHT

Udehold taberdømt

740684 ti
18-06 2019
Kl. 19:00
Hviding IF/Ribe BK (S1/281) Ringkøbing IF (Vest/271) Egebæk/Hviding Akt.center
HHT

Hjemmehold taberdømt

740682
ti
18-06 2019
Kl. 19:00
Lemvig GF (S1/278) Skive IK (Vest/271) Lemvig Stadion
9 - 0
740681
on
19-06 2019
Kl. 18:45
Aalestrup IF (S2/286) Støvring IF (JS/273) Hvam Stadion
1 - 8
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland påmail eller på tlf: 8939 9999

Se datoplanen her

 

Log ind