|
154480
|
lø10-08 2019
|
15:00
|
|
|
Sulsted Stadion
|
|
|
|
154479
|
ma12-08 2019
|
19:00
|
|
|
Sparekassen Danmark Park, Dronninglund
|
|
|
|
|
154478
|
ti13-08 2019
|
19:00
|
|
|
Nordturn Arena (Flauenskjold)
|
|
|
|
|
154719
|
to15-08 2019
|
19:00
|
|
|
Sulsted Stadion
|
|
|
|
154481
|
fr16-08 2019
|
19:00
|
|
|
Arena Kop & Kande (Brønderslev)
|
|
|
|
154483
|
lø17-08 2019
|
13:00
|
|
|
MTS Holtet Stadion
|
|
|
|
|
154484
|
lø17-08 2019
|
14:00
|
|
|
Arena Brønderslev El-Teknik A/S (Brønderslev)
|
|
|
|
154482
|
lø17-08 2019
|
16:00
|
|
|
Hals Stadion - Spar D Arena
|
UHT
|
|
|
154712
|
ti20-08 2019
|
19:00
|
|
|
Hals Stadion - Spar D Arena
|
|
|
|
154709
|
on21-08 2019
|
19:00
|
|
|
Tylstrup Stadion
|
|
|
|
|
154711
|
to22-08 2019
|
19:00
|
|
|
Sparekassen Danmark Park, Dronninglund
|
|
|
|
154714
|
fr23-08 2019
|
19:00
|
|
|
Arena Kop & Kande (Brønderslev)
|
|
|
|
154715
|
lø24-08 2019
|
13:00
|
|
|
MTS Holtet Stadion
|
|
|
|
154477
|
ti27-08 2019
|
18:45
|
|
|
Tylstrup Stadion
|
|
|
|
154717
|
fr30-08 2019
|
18:30
|
|
|
Tylstrup Stadion
|
|
|
|
154720
|
lø31-08 2019
|
16:00
|
|
|
Hals Stadion - Spar D Arena
|
|
|
|
154713
|
ti03-09 2019
|
18:00
|
|
|
Nordturn Arena (Flauenskjold)
|
|
|
|
154718
|
ti03-09 2019
|
19:00
|
|
|
Arena Kop & Kande (Brønderslev)
|
|
|
|
154721
|
fr06-09 2019
|
18:00
|
|
|
Tylstrup Stadion
|
|
|
|
154722
|
fr06-09 2019
|
18:30
|
|
|
Sparekassen Danmark Park, Dronninglund
|
|
|
|
154724
|
lø07-09 2019
|
15:30
|
|
|
Nordturn Arena (Flauenskjold)
|
|
|
|
154723
|
lø07-09 2019
|
16:00
|
|
|
Arena Brønderslev El-Teknik A/S (Brønderslev)
|
UHT
|
|
|
154710
|
ti10-09 2019
|
18:00
|
|
|
Sulsted Stadion
|
|
|
|
154780
|
fr13-09 2019
|
19:00
|
|
|
Arena Kop & Kande (Brønderslev)
|
|
|
|
154782
|
lø14-09 2019
|
13:00
|
|
|
MTS Holtet Stadion
|
|
|
|
154781
|
sø15-09 2019
|
15:30
|
|
|
Sulsted Stadion
|
|
|
|
154779
|
ti17-09 2019
|
18:30
|
|
|
Hals Stadion - Spar D Arena
|
|
|
|
154716
|
on18-09 2019
|
18:00
|
|
|
Arena Brønderslev El-Teknik A/S (Brønderslev)
|
|
|
|
154784
|
fr20-09 2019
|
19:00
|
|
|
Arena Kop & Kande (Brønderslev)
|
|
|
|
154783
|
lø21-09 2019
|
13:00
|
|
|
MTS Holtet Stadion
|
|
|
|
154785
|
lø21-09 2019
|
16:00
|
|
|
Arena Brønderslev El-Teknik A/S (Brønderslev)
|
UHT
|
|
|
154786
|
lø21-09 2019
|
16:00
|
|
|
Hals Stadion - Spar D Arena
|
|
|
|
154787
|
lø28-09 2019
|
14:00
|
|
|
Tylstrup Stadion
|
|
|
|
154789
|
lø28-09 2019
|
15:30
|
|
|
Sulsted Stadion
|
|
|
|
154790
|
lø28-09 2019
|
15:30
|
|
|
Nordturn Arena (Flauenskjold)
|
|
|
|
154788
|
ma30-09 2019
|
18:00
|
|
|
Sparekassen Danmark Park, Dronninglund
|
|
|
|
154792
|
fr04-10 2019
|
19:00
|
|
|
Arena Kop & Kande (Brønderslev)
|
|
|
|
154852
|
lø05-10 2019
|
13:00
|
|
|
MTS Holtet Stadion
|
|
|
|
154851
|
lø05-10 2019
|
15:30
|
|
|
Nordturn Arena (Flauenskjold)
|
UHT
|
|
|
154791
|
lø05-10 2019
|
16:00
|
|
|
Arena Brønderslev El-Teknik A/S (Brønderslev)
|
|
|
|
154855
|
lø12-10 2019
|
13:30
|
|
|
Sparekassen Danmark Park, Dronninglund
|
|
|
|
154853
|
lø12-10 2019
|
14:00
|
|
|
Tylstrup Stadion
|
|
|
|
154856
|
lø12-10 2019
|
15:00
|
|
|
Sulsted Stadion
|
|
|
|
154858
|
lø19-10 2019
|
13:00
|
|
|
MTS Holtet Stadion
|
|
|
|
154859
|
lø19-10 2019
|
15:30
|
|
|
Nordturn Arena (Flauenskjold)
|
|
|
|
154860
|
lø19-10 2019
|
16:00
|
|
|
Arena Brønderslev El-Teknik A/S (Brønderslev)
|
|
|
|
154857
|
sø20-10 2019
|
16:00
|
|
|
Sparekassen Danmark Park, Dronninglund
|
|
|
|
154854
|
ti22-10 2019
|
20:15
|
|
|
Hals Stadion - Spar D Arena
|
|
|
|
154862
|
fr25-10 2019
|
19:00
|
|
|
Arena Kop & Kande (Brønderslev)
|
UHT
|
|
|
154863
|
lø26-10 2019
|
13:00
|
|
|
MTS Holtet Stadion
|
|
|
|
154861
|
lø26-10 2019
|
13:30
|
|
|
Sulsted Stadion
|
UHT
|
|
|
154864
|
lø26-10 2019
|
16:00
|
|
|
Hals Stadion - Spar D Arena
|
|
|
|
155739
|
lø02-11 2019
|
13:30
|
|
|
Sparekassen Danmark Park, Dronninglund
|
|
|
|
154865
|
lø02-11 2019
|
14:00
|
|
|
Tylstrup Stadion
|
|
|
|
155740
|
lø02-11 2019
|
15:00
|
|
|
Nordturn Arena (Flauenskjold)
|
|
|
|
154866
|
sø03-11 2019
|
11:00
|
|
|
Arena Brønderslev El-Teknik A/S (Brønderslev)
|
|
|
Følgende 12 hold op fra 2. pladsen: Sindal IF (47), Trekroner IF 98 (50), Ørslevkloster IF (57), Lem B (60), VH Fodbold (65), ASA, Aabyhøj IF 1 (68), Aabyhøj IF 2 (71), Horsens KFUM (73), Løsning IF (74), Esbjerg IF 92 (79), Vamdrup IF (80), Rødekro IF (81)
Følgende 2 hold undgår nedrykning fra 7. pladsen: Lemvig GF (58), Christiansbjerg IF (67).
Læs mere om op- og nedrykning, samt Play-off kampe her: https://dbujylland.dk/turneringer-regler/dbu-jylland-turneringer/11m-ungdom-senior-og-u13-liga-raekker/raekkebeskrivelser/herrer/