|
160302
|
sø11-08 2019
|
13:00
|
|
|
Rosenvangsskolen
|
UHT
|
|
|
160300
|
ma12-08 2019
|
19:00
|
|
|
Brabrand IF's Idrætsanlæg
|
|
|
|
|
160304
|
fr16-08 2019
|
18:30
|
|
|
NES Park
|
|
|
|
|
160306
|
sø18-08 2019
|
13:00
|
|
|
Ellehøjskolen
|
|
|
|
160305
|
ti20-08 2019
|
18:00
|
|
|
Holme Skole
|
|
|
|
160307
|
on21-08 2019
|
19:00
|
|
|
Ellehøjskolen
|
|
Fuglebakken KFUM Århus (2)
1
|
|
|
160310
|
to22-08 2019
|
18:30
|
|
|
NES Park
|
|
|
|
160314
|
sø25-08 2019
|
13:00
|
|
|
Ellehøjskolen
|
|
|
|
160311
|
sø25-08 2019
|
14:15
|
|
|
Brabrand IF's Idrætsanlæg
|
|
Fuglebakken KFUM Århus (2)
0
|
|
160313
|
ma26-08 2019
|
18:00
|
|
|
Holme Skole
|
|
|
|
|
160308
|
on28-08 2019
|
18:00
|
|
|
JAI's Anlæg
|
|
|
|
160318
|
fr30-08 2019
|
18:30
|
|
|
NES Park
|
|
|
|
160315
|
lø31-08 2019
|
13:30
|
|
|
Ellehøjskolen
|
|
Fuglebakken KFUM Århus (2)
6
|
|
160317
|
lø31-08 2019
|
15:00
|
|
|
Rosenvangsskolen
|
|
|
|
160316
|
sø01-09 2019
|
11:00
|
|
|
Holme Skole
|
|
|
|
160312
|
ti03-09 2019
|
18:00
|
|
|
JAI's Anlæg
|
|
|
|
160301
|
ti03-09 2019
|
18:15
|
|
|
AURA Park (Stavtrup)
|
|
|
|
160479
|
fr06-09 2019
|
18:00
|
|
|
AURA Park (Stavtrup)
|
|
|
|
160478
|
lø07-09 2019
|
14:00
|
|
|
Ellehøjskolen
|
|
Fuglebakken KFUM Århus (2)
1
|
|
160480
|
sø08-09 2019
|
13:00
|
|
|
Ellehøjskolen
|
|
|
|
160481
|
sø08-09 2019
|
14:00
|
|
|
Brabrand IF's Idrætsanlæg
|
|
|
|
160309
|
ti10-09 2019
|
18:15
|
|
|
AURA Park (Stavtrup)
|
|
|
|
160303
|
on11-09 2019
|
18:00
|
|
|
JAI's Anlæg
|
|
Fuglebakken KFUM Århus (2)
2
|
|
160482
|
fr13-09 2019
|
18:00
|
|
|
NES Park
|
|
Fuglebakken KFUM Århus (2)
3
|
|
160485
|
sø15-09 2019
|
11:00
|
|
|
Holme Skole
|
|
|
|
160484
|
sø15-09 2019
|
13:00
|
|
|
Rosenvangsskolen
|
|
|
|
160483
|
sø15-09 2019
|
14:00
|
|
|
JAI's Anlæg
|
|
|
|
160489
|
fr20-09 2019
|
18:30
|
|
|
NES Park
|
|
|
|
160487
|
lø21-09 2019
|
14:15
|
|
|
JAI's Anlæg
|
|
|
|
160488
|
sø22-09 2019
|
13:00
|
|
|
Ellehøjskolen
|
|
|
|
160486
|
ma23-09 2019
|
17:30
|
|
|
Holme Skole
|
|
Fuglebakken KFUM Århus (2)
0
|
|
160514
|
ti24-09 2019
|
17:45
|
|
|
AURA Park (Stavtrup)
|
|
|
|
160490
|
lø28-09 2019
|
13:00
|
|
|
Ellehøjskolen
|
HHT
|
Fuglebakken KFUM Århus (2)
HHT
|
|
160491
|
lø28-09 2019
|
14:00
|
|
|
AURA Park (Stavtrup)
|
|
|
|
160492
|
sø29-09 2019
|
13:00
|
|
|
Rosenvangsskolen
|
|
|
|
160493
|
sø29-09 2019
|
14:00
|
|
|
Brabrand IF's Idrætsanlæg
|
|
|
|
160299
|
on02-10 2019
|
17:30
|
|
|
Ellehøjskolen
|
|
Fuglebakken KFUM Århus (2)
1
|
|
160496
|
lø05-10 2019
|
14:00
|
|
|
Brabrand IF's Idrætsanlæg
|
|
|
|
160497
|
sø06-10 2019
|
11:00
|
|
|
Holme Skole
|
|
|
|
160494
|
sø06-10 2019
|
13:00
|
|
|
Ellehøjskolen
|
|
Fuglebakken KFUM Århus (2)
3
|
|
160495
|
sø06-10 2019
|
14:00
|
|
|
JAI's Anlæg
|
|
|
|
160499
|
fr11-10 2019
|
18:30
|
|
|
NES Park
|
|
|
|
160500
|
lø12-10 2019
|
14:00
|
|
|
AURA Park (Stavtrup)
|
|
|
|
160501
|
lø12-10 2019
|
15:00
|
|
|
Rosenvangsskolen
|
|
|
|
160498
|
sø13-10 2019
|
13:00
|
|
|
Ellehøjskolen
|
|
Fuglebakken KFUM Århus (2)
1
|
|
160502
|
lø19-10 2019
|
14:00
|
|
|
AURA Park (Stavtrup)
|
|
Fuglebakken KFUM Århus (2)
3
|
|
160503
|
lø19-10 2019
|
14:00
|
|
|
JAI's Anlæg
|
|
|
|
160506
|
lø19-10 2019
|
16:00
|
|
|
Brabrand IF's Idrætsanlæg
|
|
|
|
160507
|
on23-10 2019
|
18:00
|
|
|
NES Park - Kunstgræsbanen
|
|
|
|
160511
|
fr25-10 2019
|
18:30
|
|
|
NES Park
|
|
|
|
160509
|
lø26-10 2019
|
12:00
|
|
|
Arena Vest Kunstgræsbane (Aarhus)
|
UHT
|
|
|
160510
|
sø27-10 2019
|
11:00
|
|
|
Holme Skole
|
|
|
|
160508
|
sø27-10 2019
|
13:00
|
|
|
Rosenvangsskolen
|
|
Fuglebakken KFUM Århus (2)
2
|
|
160512
|
fr01-11 2019
|
18:00
|
|
|
NES Park - Kunstgræsbanen
|
|
Fuglebakken KFUM Århus (2)
2
|
|
160515
|
fr01-11 2019
|
18:30
|
|
|
Brabrand IF's Idrætsanlæg
|
|
|
|
160513
|
lø02-11 2019
|
11:30
|
|
|
Koncenton Park (ASA kunstgræs)
|
|
|
Følgende 12 hold op fra 2. pladsen: Sindal IF (47), Trekroner IF 98 (50), Ørslevkloster IF (57), Lem B (60), VH Fodbold (65), ASA, Aabyhøj IF 1 (68), Aabyhøj IF 2 (71), Horsens KFUM (73), Løsning IF (74), Esbjerg IF 92 (79), Vamdrup IF (80), Rødekro IF (81)
Følgende 2 hold undgår nedrykning fra 7. pladsen: Lemvig GF (58), Christiansbjerg IF (67).
Læs mere om op- og nedrykning, samt Play-off kampe her: https://dbujylland.dk/turneringer-regler/dbu-jylland-turneringer/11m-ungdom-senior-og-u13-liga-raekker/raekkebeskrivelser/herrer/