MENU

Herrer Serie 4 - Efterår 2019, Pulje 70 (2019) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
160302
11-08 2019
Kl. 13:00
FB Århus Omegn VRI Rosenvangsskolen
UHT

Udehold taberdømt

160300
ma
12-08 2019
Kl. 19:00
Brabrand IF JAI, Aarhus Brabrand IF's Idrætsanlæg
3 - 1
160304
fr
16-08 2019
Kl. 18:30
VRI Stavtrup IF NES Park
2 - 2
160306
18-08 2019
Kl. 13:00
BK 07 Brabrand IF Ellekærskolen
4 - 4
160305 ti
20-08 2019
Kl. 18:00
FFD Kralupy (1) FB Århus Omegn Holme Skole
1 - 2
160307
on
21-08 2019
Kl. 19:00
Fuglebakken KFUM Århus (2) BK 07 Ellekærskolen
1 - 2
160310 to
22-08 2019
Kl. 18:30
VRI FFD Kralupy (1) NES Park
1 - 1
160314
25-08 2019
Kl. 13:00
BK 07 FB Århus Omegn Ellekærskolen
4 - 2
160311
25-08 2019
Kl. 14:15
Brabrand IF Fuglebakken KFUM Århus (2) Brabrand IF's Idrætsanlæg
0 - 0
160313 ma
26-08 2019
Kl. 18:00
FFD Kralupy (1) Stavtrup IF Holme Skole
1 - 1
160308
on
28-08 2019
Kl. 18:00
FB Århus Omegn JAI, Aarhus JAI's Anlæg
1 - 1
160318
fr
30-08 2019
Kl. 18:30
VRI BK 07 NES Park
0 - 2
160315
31-08 2019
Kl. 13:30
Fuglebakken KFUM Århus (2) Stavtrup IF Ellekærskolen
6 - 1
160317
31-08 2019
Kl. 15:00
FB Århus Omegn Brabrand IF Rosenvangsskolen
4 - 1
160316
01-09 2019
Kl. 11:00
FFD Kralupy (1) JAI, Aarhus Holme Skole
2 - 3
160312
ti
03-09 2019
Kl. 18:00
JAI, Aarhus VRI JAI's Anlæg
4 - 1
160301
ti
03-09 2019
Kl. 18:15
Stavtrup IF BK 07 Stavtrup Idrætsanlæg
2 - 3
160479
fr
06-09 2019
Kl. 18:00
Stavtrup IF JAI, Aarhus Stavtrup Idrætsanlæg
3 - 3
160478
07-09 2019
Kl. 14:00
Fuglebakken KFUM Århus (2) FB Århus Omegn Ellekærskolen
1 - 1
160480
08-09 2019
Kl. 13:00
BK 07 FFD Kralupy (1) Ellekærskolen
1 - 6
160481
08-09 2019
Kl. 14:00
Brabrand IF VRI Brabrand IF's Idrætsanlæg
1 - 3
160309
ti
10-09 2019
Kl. 18:15
Stavtrup IF Brabrand IF Stavtrup Idrætsanlæg
1 - 5
160303
on
11-09 2019
Kl. 18:00
JAI, Aarhus Fuglebakken KFUM Århus (2) JAI's Anlæg
1 - 2
160482 fr
13-09 2019
Kl. 18:00
VRI Fuglebakken KFUM Århus (2) NES Park
3 - 3
160485
15-09 2019
Kl. 11:00
FFD Kralupy (1) Brabrand IF Holme Skole
2 - 1
160484
15-09 2019
Kl. 13:00
FB Århus Omegn Stavtrup IF Rosenvangsskolen
2 - 0
160483
15-09 2019
Kl. 14:00
JAI, Aarhus BK 07 JAI's Anlæg
4 - 2
160489 fr
20-09 2019
Kl. 18:30
VRI FB Århus Omegn NES Park
1 - 0
160487
21-09 2019
Kl. 14:15
JAI, Aarhus Brabrand IF JAI's Anlæg
2 - 2
160488
22-09 2019
Kl. 13:00
BK 07 Stavtrup IF Ellekærskolen
3 - 0
160486 ma
23-09 2019
Kl. 17:30
FFD Kralupy (1) Fuglebakken KFUM Århus (2) Holme Skole
2 - 0
160514 ti
24-09 2019
Kl. 17:45
Stavtrup IF FB Århus Omegn Stavtrup Idrætsanlæg
0 - 2
160490
28-09 2019
Kl. 13:00
Fuglebakken KFUM Århus (2) JAI, Aarhus Ellekærskolen
HHT

Hjemmehold taberdømt

160491
28-09 2019
Kl. 14:00
Stavtrup IF VRI Stavtrup Idrætsanlæg
5 - 3
160492
29-09 2019
Kl. 13:00
FB Århus Omegn FFD Kralupy (1) Rosenvangsskolen
2 - 5
160493
29-09 2019
Kl. 14:00
Brabrand IF BK 07 Brabrand IF's Idrætsanlæg
2 - 2
160299 on
02-10 2019
Kl. 17:30
Fuglebakken KFUM Århus (2) FFD Kralupy (1) Ellekærskolen
1 - 2
160496
05-10 2019
Kl. 14:00
Brabrand IF Stavtrup IF Brabrand IF's Idrætsanlæg
3 - 1
160497
06-10 2019
Kl. 11:00
FFD Kralupy (1) VRI Holme Skole
4 - 0
160494
06-10 2019
Kl. 13:00
BK 07 Fuglebakken KFUM Århus (2) Ellekærskolen
1 - 3
160495
06-10 2019
Kl. 14:00
JAI, Aarhus FB Århus Omegn JAI's Anlæg
5 - 1
160499
fr
11-10 2019
Kl. 18:30
VRI JAI, Aarhus NES Park
2 - 1
160500
12-10 2019
Kl. 14:00
Stavtrup IF FFD Kralupy (1) Stavtrup Idrætsanlæg
0 - 3
160501
12-10 2019
Kl. 15:00
FB Århus Omegn BK 07 Rosenvangsskolen
1 - 3
160498
13-10 2019
Kl. 13:00
Fuglebakken KFUM Århus (2) Brabrand IF Ellekærskolen
1 - 0
160502
19-10 2019
Kl. 14:00
Stavtrup IF Fuglebakken KFUM Århus (2) Stavtrup Idrætsanlæg
1 - 3
160503
19-10 2019
Kl. 14:00
JAI, Aarhus FFD Kralupy (1) JAI's Anlæg
0 - 3
160506
19-10 2019
Kl. 16:00
Brabrand IF FB Århus Omegn Brabrand IF's Idrætsanlæg
5 - 1
160507
on
23-10 2019
Kl. 18:00
BK 07 VRI NES Park - Kunstgræsbanen
2 - 3
160511
fr
25-10 2019
Kl. 18:30
VRI Brabrand IF NES Park
1 - 2
160509
26-10 2019
Kl. 12:00
JAI, Aarhus Stavtrup IF Arena Vest Kunstgræsbane (Aarhus)
UHT

Udehold taberdømt

160510
27-10 2019
Kl. 11:00
FFD Kralupy (1) BK 07 Holme Skole
5 - 2
160508
27-10 2019
Kl. 13:00
FB Århus Omegn Fuglebakken KFUM Århus (2) Rosenvangsskolen
1 - 2
160512 fr
01-11 2019
Kl. 18:00
Fuglebakken KFUM Århus (2) VRI NES Park - Kunstgræsbanen
2 - 2
160515 fr
01-11 2019
Kl. 18:30
Brabrand IF FFD Kralupy (1) Brabrand IF's Idrætsanlæg
0 - 2
160513
02-11 2019
Kl. 11:30
BK 07 JAI, Aarhus Robotize Park (ASA kunstgræs)
5 - 2
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland påmail eller på tlf: 8939 9999

Følgende 12 hold op fra 2. pladsen: Sindal IF (47), Trekroner IF 98 (50), Ørslevkloster IF (57), Lem B (60), VH Fodbold (65), ASA, Aabyhøj IF 1 (68), Aabyhøj IF 2 (71), Horsens KFUM (73), Løsning IF (74), Esbjerg IF 92 (79), Vamdrup IF (80), Rødekro IF (81) 

Følgende 2 hold undgår nedrykning fra 7. pladsen: Lemvig GF (58), Christiansbjerg IF (67).

Læs mere om op- og nedrykning, samt Play-off kampe her: https://dbujylland.dk/turneringer-regler/dbu-jylland-turneringer/11m-ungdom-senior-og-u13-liga-raekker/raekkebeskrivelser/herrer/

Log ind