MENU

U10 Piger A/B (10) 5M - Weekend/Efterår 2019, Pulje 224 (2019) //

Kampnr Tid Hjemme Ude Bane
Arrangør:
lørdag den. 24-08 2019
Spillested:
Arena Kop & Kande Gl. Agdrupvej 17 9700 Brønderslev
661465 Kl. 10:00 Kvissel/Ravnshøj IF Brønderslev IF
661466 Kl. 10:00 Fortuna Hjørring Bagterp IF
661467 Kl. 10:40 Bagterp IF Kvissel/Ravnshøj IF
661468 Kl. 10:40 Brønderslev IF Fortuna Hjørring
Arrangør:
lørdag den. 24-08 2019
Spillested:
Dronninglund Ny Stadion Rørholtvej 18 9330 Dronninglund
661469 Kl. 10:00 IF Fremad Nørhalne Dronninglund IF
661566 Kl. 10:40 ØHH IF Fremad Nørhalne Bane 1
661470 Kl. 11:20 Dronninglund IF ØHH Bane 1
Arrangør:
lørdag den. 31-08 2019
Spillested:
Bagterp Idrætsanlæg Bane 1 Fuglsigvej 52 9800 Hjørring
661571 Kl. 10:00 Bagterp IF Dronninglund IF
!
NB: Dronninglund IF er taberdømt
Bane 1
661572 Kl. 10:40 Dronninglund IF
!
NB: Dronninglund IF er taberdømt
Brønderslev IF Bane 1
661573 Kl. 11:20 Brønderslev IF Bagterp IF
Arrangør:
lørdag den. 31-08 2019
Spillested:
Brovst IF´s Anlæg Damengvej 2 9460 Brovst
661567 Kl. 10:00 IF Fremad Nørhalne
!
NB: IF Fremad Nørhalne er taberdømt
Kvissel/Ravnshøj IF
661568 Kl. 10:00 ØHH Fortuna Hjørring
661569 Kl. 10:40 Kvissel/Ravnshøj IF ØHH
661570 Kl. 10:40 Fortuna Hjørring IF Fremad Nørhalne
!
NB: IF Fremad Nørhalne er taberdømt
Arrangør:
lørdag den. 07-09 2019
Spillested:
Nørhalne Stadion Gustav Zimmersvej 27 9430 Vadum
661574 Kl. 10:00 IF Fremad Nørhalne Brønderslev IF
661575 Kl. 10:00 ØHH Bagterp IF
661576 Kl. 10:40 Brønderslev IF ØHH
661577 Kl. 10:40 Bagterp IF IF Fremad Nørhalne
lørdag den. 07-09 2019
Spillested:
Ravnshøj IF's Anlæg Bane 1 Ravnshøjvej 155 9900 Frederikshavn
661578 Kl. 10:00 Dronninglund IF Kvissel/Ravnshøj IF Bane 1
661580 Kl. 10:40 Fortuna Hjørring Dronninglund IF Bane 1
661579 Kl. 11:20 Kvissel/Ravnshøj IF Fortuna Hjørring Bane 1
Arrangør:
lørdag den. 14-09 2019
Spillested:
Dronninglund Ny Stadion Bane 1 Rørholtvej 18 9330 Dronninglund
661586 Kl. 10:00 Dronninglund IF IF Fremad Nørhalne Bane 1
661585 Kl. 10:40 IF Fremad Nørhalne ØHH Bane 1
661587 Kl. 11:20 ØHH Dronninglund IF
Arrangør:
lørdag den. 14-09 2019
Spillested:
Landlyst Idrætsanlæg Landlyst 8 9800 Hjørring
661581 Kl. 10:00 Fortuna Hjørring Kvissel/Ravnshøj IF
661582 Kl. 10:00 Bagterp IF Brønderslev IF
661583 Kl. 10:40 Kvissel/Ravnshøj IF Bagterp IF
661584 Kl. 10:40 Brønderslev IF Fortuna Hjørring
Arrangør:
torsdag den. 19-09 2019
Spillested:
Nørhalne Stadion Bane 1 Gustav Zimmersvej 27 9430 Vadum
661588 Kl. 17:30 Fortuna Hjørring IF Fremad Nørhalne Bane 1
661589 Kl. 17:30 Bagterp IF ØHH Bane 1
661590 Kl. 18:10 IF Fremad Nørhalne Bagterp IF Bane 1
661591 Kl. 18:10 ØHH Fortuna Hjørring Bane 1
lørdag den. 21-09 2019
Spillested:
Ravnshøj IF's Anlæg Bane 1 Ravnshøjvej 155 9900 Frederikshavn
661592 Kl. 10:00 Kvissel/Ravnshøj IF Dronninglund IF Bane 1
661593 Kl. 10:40 Dronninglund IF Brønderslev IF Bane 1
661594 Kl. 11:20 Brønderslev IF Kvissel/Ravnshøj IF Bane 1
Arrangør:
lørdag den. 05-10 2019
Spillested:
Bagterp Idrætsanlæg Bane 1 Fuglsigvej 52 9800 Hjørring
661609 Kl. 10:00 Dronninglund IF Bagterp IF Bane 1
661608 Kl. 10:40 Fortuna Hjørring Dronninglund IF Bane 1
661610 Kl. 11:20 Bagterp IF Fortuna Hjørring
Arrangør:
lørdag den. 05-10 2019
Spillested:
Tranum Stadion Bane 1 Baunehøjvej 7 9460 Brovst
661595 Kl. 10:00 Kvissel/Ravnshøj IF IF Fremad Nørhalne Bane 1
661596 Kl. 10:00 Brønderslev IF ØHH Bane 1
661606 Kl. 10:40 ØHH Kvissel/Ravnshøj IF Bane 1
661607 Kl. 10:40 IF Fremad Nørhalne Brønderslev IF Bane 1
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland Region 1 påmail eller på tlf: 8939 9910

Spilleregler 5:5

Der skal IKKE udfyldes holdkort i denne række!

Resultat af kampene indtastes via DBU's Fodbold APP eller via ”Mit DBU” på www.dbujylland.dkaf arrangørklubben.

Log ind