Kampnr | Dato | Tid | Hjemme | Ude | Spillested | Resultat | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
27. aug 2019
18:30
KFB
1
Fremad Amager
2
|
|||||||||||||||||||
01. sep 2019
11:45
CBS Sport
0
PI Fodbold
1
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
01. sep 2019
13:30
Føroyar
0
Nørrebro United
2
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
01. sep 2019
13:30
Medicinernes Boldklub
2
AC Iben
5
|
|||||||||||||||||||
02. sep 2019
19:00
Rødovre
5
Valby
1
|
|||||||||||||||||||
04. sep 2019
18:15
AC Iben
1
KFB
0
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
06. sep 2019
18:30
Valby
1
Medicinernes Boldklub
3
|
|||||||||||||||||||
07. sep 2019
11:15
Fremad Amager
5
CBS Sport
1
|
|||||||||||||||||||
07. sep 2019
11:15
PI Fodbold
3
Føroyar
2
|
|||||||||||||||||||
09. sep 2019
18:30
Rødovre
0
Nørrebro United
3
|
|||||||||||||||||||
10. sep 2019
20:45
CBS Sport
1
KFB
1
|
|||||||||||||||||||
12. sep 2019
18:00
Valby
2
AC Iben
1
|
|||||||||||||||||||
14. sep 2019
11:15
Rødovre
1
PI Fodbold
4
|
|||||||||||||||||||
15. sep 2019
11:45
Medicinernes Boldklub
0
Nørrebro United
1
|
|||||||||||||||||||
15. sep 2019
13:30
Føroyar
2
Fremad Amager
2
|
|||||||||||||||||||
19. sep 2019
18:00
AC Iben
0
CBS Sport
1
|
|||||||||||||||||||
21. sep 2019
11:15
Fremad Amager
5
Rødovre
1
|
|||||||||||||||||||
21. sep 2019
11:15
PI Fodbold
3
Medicinernes Boldklub
1
|
|||||||||||||||||||
22. sep 2019
10:00
Nørrebro United
5
Valby
0
|
|||||||||||||||||||
22. sep 2019
16:00
KFB
1
Føroyar
2
|
|||||||||||||||||||
28. sep 2019
11:15
Rødovre
1
KFB
3
|
|||||||||||||||||||
29. sep 2019
11:45
Medicinernes Boldklub
3
Fremad Amager
5
|
|||||||||||||||||||
29. sep 2019
13:30
Valby
0
PI Fodbold
5
|
|||||||||||||||||||
29. sep 2019
13:30
Føroyar
2
CBS Sport
3
|
|||||||||||||||||||
29. sep 2019
15:15
Nørrebro United
5
AC Iben
0
|
|||||||||||||||||||
01. okt 2019
20:15
KFB
1
Medicinernes Boldklub
1
|
|||||||||||||||||||
04. okt 2019
18:00
AC Iben
3
Føroyar
3
|
|||||||||||||||||||
05. okt 2019
11:15
PI Fodbold
1
Nørrebro United
0
|
|||||||||||||||||||
05. okt 2019
13:00
Fremad Amager
12
Valby
0
|
|||||||||||||||||||
06. okt 2019
15:15
CBS Sport
3
Rødovre
3
|
|||||||||||||||||||
10. okt 2019
20:30
PI Fodbold
4
AC Iben
0
|
|||||||||||||||||||
11. okt 2019
18:00
Valby
1
KFB
0
|
|||||||||||||||||||
12. okt 2019
11:15
Rødovre
2
Føroyar
3
|
|||||||||||||||||||
13. okt 2019
11:45
Medicinernes Boldklub
1
CBS Sport
2
|
|||||||||||||||||||
13. okt 2019
15:15
Nørrebro United
0
Fremad Amager
5
|
|||||||||||||||||||
23. okt 2019
20:15
KFB
0
Nørrebro United
0
|
|||||||||||||||||||
26. okt 2019
11:15
Fremad Amager
1
PI Fodbold
0
|
|||||||||||||||||||
26. okt 2019
11:15
Rødovre
4
AC Iben
0
|
|||||||||||||||||||
27. okt 2019
13:30
Føroyar
1
Medicinernes Boldklub
2
|
|||||||||||||||||||
27. okt 2019
15:15
CBS Sport
4
Valby
0
|
|||||||||||||||||||
02. nov 2019
11:15
PI Fodbold
1
KFB
0
|
|||||||||||||||||||
02. nov 2019
11:15
Nørrebro United
1
CBS Sport
1
|
|||||||||||||||||||
02. nov 2019
11:15
Valby
0
Føroyar
5
|
|||||||||||||||||||
02. nov 2019
13:00
AC Iben
2
Fremad Amager
7
|
|||||||||||||||||||
02. nov 2019
15:00
Medicinernes Boldklub
1
Rødovre
1
|
De 2 bedste oprykningsberettigede hold rykker op i Kvindeserier Københavnsserien 2020 forår
Nedrykning:
Nr. 9 og 10 rykker ned til Kvinder 2 2020 forår
Nedrykning forøges med det antal DBU København-hold, der rykker ned fra Kvinde Serie Øst efter efteråret 2019.