MENU

Seriepokalen 19/20 //

Seneste resultater

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Resultat
340998
on
11-09 2019
Kl. 18:15
Skensved IF (S5) Jægerspris IK (S4)
1 - 8
340993
on
11-09 2019
Kl. 19:00
Tølløse BK (S3) IS Skævinge (S3)
1 - 0
340992
to
12-09 2019
Kl. 19:30
Snekkersten IF (S5) (2) Køge BK (S3)
1 - 3
341005
ti
17-09 2019
Kl. 17:30
Ålholm IF (S4) Sorø Freja (S3)
5 - 1
341010
ti
17-09 2019
Kl. 17:30
Havdrup GI (S3) (1) Græsted IF (S3)
4 - 3
341007 ti
17-09 2019
Kl. 19:00
Næstved IF (S3) Måløv BK (S2)
3 - 2
340995
on
18-09 2019
Kl. 17:30
Albertslund BS 72 (S4) Rosenhøj BK (S3) (1)
0 - 1
707300 ti
24-09 2019
Kl. 19:00
Næstved IF (S3) Humlebæk BK (S2)
1 - 4
707302
ti
24-09 2019
Kl. 19:45
Havdrup GI (S3) (1) B. 73, Slagelse (S2) (1)
5 - 7
340996
ti
24-09 2019
Kl. 20:00
INVICTUS XI (S4) Glostrup (S3) (1)
3 - 2
707301
ti
24-09 2019
Kl. 21:00
Ålholm IF (S4) VG fodbold (S3)
2 - 4
707296 on
25-09 2019
Kl. 19:00
Albertslund IF (S4) (2) Rosenhøj BK (S3) (1)
1 - 3
707299
on
25-09 2019
Kl. 19:00
Jægerspris IK (S4) Køge BK (S3)
2 - 6
707298
to
26-09 2019
Kl. 19:00
Himmelev-Veddelev BK (S3) (1) Farum BK (S3) (1)
1 - 0
707295
fr
27-09 2019
Kl. 18:15
Jersie United (S3) Tårnborg IF (S4)
3 - 5
707297
ti
08-10 2019
Kl. 20:00
INVICTUS XI (S4) Tølløse BK (S3)
5 - 2
616536
ti
22-10 2019
Kl. 19:00
VG fodbold (S3) Rosenhøj BK (S3) (1)
1 - 0
616539
to
31-10 2019
Kl. 20:00
B. 73, Slagelse (S2) (1) Tårnborg IF (S4)
4 - 5
616538
02-11 2019
Kl. 11:30
Himmelev-Veddelev BK (S3) (1) Humlebæk BK (S2)
8 - 0
616537
ti
05-11 2019
Kl. 19:30
Køge BK (S3) INVICTUS XI (S4)
3 - 2

Stilling

K V U T Score P

Kommende kampe

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Resultat
484729 on
22-04 2020
Kl. 18:30
Køge BK (S3) VG fodbold (S3)
484818 on
22-04 2020
Kl. 18:30
Himmelev-Veddelev BK (S3) (1) Tårnborg IF (S4)
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland påmail eller på tlf: 4632 3366

Klubberne bedes bemærke:
1) at der skal anvendes elektronisk holdkort
2) at der ikke spilles med forlænget spilletid - man går direkte til straffesparkskonkurrencen i tilfælde af uafgjort.

Runder: 1. runde spilles i uge 34 - 30 kampe og 34 oversiddere til 2. runde.
2. runde spilles i uge 36 
3. runde spilles i uge 37
4. runde spilles i uge 39
Kvartfinaler spilles i uge 44-45
Semifinaler spilles i uge 17-18
FINALEN: Dato endnu ikke sat.

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.

Lavest rangerende hold har hjemmebane – Dog er der ingen seedning i semifinalerne ren lodtrækning.

Flytning af kampe:
 Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion. 

Læs mere under pokalturnering på www.dbusjælland.dk

Log ind