MENU

Ungdomspokalen U15 Drenge B (05) 19/20 //

Seneste resultater

Kampnr Runde Dato/Tid Hjemme Ude Resultat
755256 2 ti
03-09 2019
Kl. 18:15
Fårevejle BK (2) Oversidder
755257
2 ti
03-09 2019
Kl. 18:15
Vallensbæk IF (3) Kr. Værløse IF (2)
1 - 5
755466 2 ti
03-09 2019
Kl. 18:15
Allerød FK (3) Virum-Sorgenfri BK (2)
0 - 3
755467
2 ti
03-09 2019
Kl. 18:15
Nyråd / Langebæk Alliancen (3) Møns FK (3)
UHT

Udehold taberdømt

755468 2 ti
03-09 2019
Kl. 18:15
Fredensborg BI (4) Helsinge Fodbold (4) (2)
HHT

Hjemmehold taberdømt

755477
2 to
05-09 2019
Kl. 18:30
Greve Fodbold (3) (2) Fløng-Hedehusene Fodbold (2)
1 - 4
755476 2
07-09 2019
Kl. 10:45
Tingsted (3) Greve Fodbold (2) (1)
UHT

Udehold taberdømt

341770
3 on
11-09 2019
Kl. 18:30
Kirke Hyllinge IF (4) AIK 65 Strøby Fodbold (2)
1 - 2
341772
3 ti
17-09 2019
Kl. 17:30
Helsinge Fodbold (4) (2) Hornbæk IF (2)
2 - 6
341493
3 on
18-09 2019
Kl. 17:30
LSF (3) Kr. Værløse IF (2)
3 - 7
341769
3 on
18-09 2019
Kl. 17:30
IF Frem Bjæverskov (3) Bagsværd BK (2)
1 - 8
341816 3 on
18-09 2019
Kl. 17:30
BK Avarta (2) Virum-Sorgenfri BK (2)
4 - 3
755258 2 on
18-09 2019
Kl. 18:30
AB (3) Solrød FC (3)
6 - 4
341771
3 on
18-09 2019
Kl. 19:00
Tingsted (3) Fløng-Hedehusene Fodbold (2)
4 - 3
341817 3 on
18-09 2019
Kl. 19:00
Helsinge Fodbold (2) (1) Fårevejle BK (2)
UHT

Udehold taberdømt

341815 3 on
25-09 2019
Kl. 17:30
AB (3) Nyråd / Langebæk Alliancen (3)
3 - 5
263678
4
27-10 2019
Kl. 12:00
AIK 65 Strøby Fodbold (2) Bagsværd BK (2)
4 - 5
263679
4
27-10 2019
Kl. 12:00
Nyråd / Langebæk Alliancen (3) Helsinge Fodbold (2) (1)
4 - 1
263680 4
27-10 2019
Kl. 12:00
BK Avarta (2) Kr. Værløse IF (2)
5 - 1
263677
4
27-10 2019
Kl. 14:00
Tingsted (3) Hornbæk IF (2)
0 - 8

Stilling

K V U T Score P

Kommende kampe

Kampnr Runde Dato/Tid Hjemme Ude Resultat
484824 5 on
22-04 2020
Kl. 18:30
Hornbæk IF (2) Bagsværd BK (2)
484825 5 on
22-04 2020
Kl. 18:30
BK Avarta (2) Nyråd / Langebæk Alliancen (3)
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland påmail eller på tlf: 4632 3366

Der skal anvendes elektronisk holdkort
Der spilles ikke med forlænget spilletid - man går direkte til straffesparkskonkurrencen i tilfælde af uafgjort.

Runder:
2. runde spilles i uge 36
3. runde spilles i uge 38
4. runde spilles i uge 43
5. runde semifinaler spilles i uge 17
FINALEN: Søndag 17. maj 2020

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.

Lavest rangerende hold har hjemmebane – Dog er der ingen seedning i semifinalerne ren lodtrækning.

Flytning af kampe:
 Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion. 

Læs mere under pokalturnering på www.dbusjælland.dk

 For deltagelse i ungdoms-B pokalkampe – hvor klubben kan deltage med række 2 og lavere hold samt med flere hold – gælder, at spillere som har deltaget i ungdoms-A pokalkamp for samme aldersgruppe i samme turneringshalvdel ikke efterfølgende må deltage i ungdoms-B pokalkampe, samt at spillere skal være spillet fri i den ordinære turnering til at deltage på holdet for at kunne deltage i en ungdoms B-pokalkamp for samme.

Log ind