MENU

Ungdomspokalen U14 Drenge B (06) 19/20 (2020) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
442421 ti
20-08 2019
Kl. 18:00
Jernløse/Undløse (4) Himmelev-Veddelev BK (3) Jernløse Hallen
1 - 2
442422 ti
20-08 2019
Kl. 18:45
Frederikssund FB (4) Lyngby Boldklub 1921 (3) Frederikssund Stadion
HHT

Hjemmehold taberdømt

442423 ti
20-08 2019
Kl. 18:45
Nivå-Kokkedal FK (3) Måløv BK (2) Karsemosegård
2 - 5
442424
ti
20-08 2019
Kl. 18:45
Rosenhøj BK (3) Solrød FC (2) Avedøre Stadion
2 - 5
442425 ti
20-08 2019
Kl. 18:45
Hundige BK (4) AIK 65 Strøby Fodbold (2) Hundige Boldfælled
HHT

Hjemmehold taberdømt

442426
ti
20-08 2019
Kl. 18:45
Slangerup & Omegn IF (4) FC Holte (3) Slangerup Stadion
4 - 7
442427
ti
20-08 2019
Kl. 18:45
IF Frem Bjæverskov (4) Greve Fodbold (2) Bjæverskov Stadion
UMH
442428 ti
20-08 2019
Kl. 18:45
Hareskov IF (2) Albertslund BS 72 (2) Birkevang
UHT

Udehold taberdømt

442429
ti
20-08 2019
Kl. 18:45
Albertslund IF (2) LSF (2) Albertslund Stadion
5 - 2
442430
ti
20-08 2019
Kl. 18:45
Snekkersten IF (2) Lundtofte Boldklub (2) Snekkersten Idrætscenter
0 - 2
442385 ti
20-08 2019
Kl. 18:45
IF Skjold Birkerød (4) FIF, Hillerød (2) Birkerød Stadion
7 - 8
442386 ti
20-08 2019
Kl. 18:45
Nyråd/Langebæk Alliancen (4) Haslev FC (4) Stensved Stadion
1 - 6
442417 ti
20-08 2019
Kl. 18:45
Virum-Sorgenfri BK (3) Ølstykke FC (2) Virum Stadion
1 - 4
442418 ti
20-08 2019
Kl. 18:45
BK Vest, Rødovre (4) Vallensbæk IF (3) Nørrekær
1 - 6
442419
ti
20-08 2019
Kl. 18:45
Store Merløse IF (4) Tølløse BK (3) St. Merløse Idrætsplads
1 - 4
442420
ti
20-08 2019
Kl. 18:45
B. 73, Slagelse (4) Køge Nord FC (3) Stadion Vest
5 - 4
741695
ti
03-09 2019
Kl. 18:15
B. 73, Slagelse (4) Tølløse BK (3) Stadion Vest
1 - 2
741697
ti
03-09 2019
Kl. 18:15
FC Holte (3) FIF, Hillerød (2) Rudegård Stadion
5 - 3
741693
on
04-09 2019
Kl. 18:15
IF Frem Bjæverskov (4) Himmelev-Veddelev BK (3) Bjæverskov Stadion
7 - 8
741694 on
04-09 2019
Kl. 18:15
Lyngby Boldklub 1921 (3) Hareskov IF (2) Lyngby Stadion
4 - 2
741696 on
04-09 2019
Kl. 18:15
Måløv BK (2) Ølstykke FC (2) Måløv Idrætspark
7 - 6
741699
on
04-09 2019
Kl. 18:15
Haslev FC (4) AIK 65 Strøby Fodbold (2) HFC's Klubhus
6 - 2
741700
on
04-09 2019
Kl. 18:15
Vallensbæk IF (3) Solrød FC (2) Vallensbæk Idrætscenter
1 - 8
741698
on
11-09 2019
Kl. 18:00
Lundtofte Boldklub (2) Albertslund IF (2) Lundtofte Idrætsplads
1 - 8
341820
ti
17-09 2019
Kl. 17:30
FC Holte (3) Solrød FC (2) Rudegård Stadion
5 - 3
341818
ti
17-09 2019
Kl. 18:30
Haslev FC (4) Lyngby Boldklub 1921 (3) Haslev Kunstbane
10 - 1
341819
ti
01-10 2019
Kl. 18:00
Tølløse BK (3) Albertslund IF (2) Tølløse Kunstgræsbane
UHT

Udehold taberdømt

341821 on
02-10 2019
Kl. 17:30
Himmelev-Veddelev BK (3) Måløv BK (2) Himmelev Kunstgræsbane
2 - 3
263675
fr
19-06 2020
Kl. 18:30
FC Holte (3) Tølløse BK (3) Rudegård Stadion
4 - 3
263674
21-06 2020
Kl. 12:00
Måløv BK (2) Haslev FC (4) Måløv Idrætspark
2 - 3
113481 to
25-06 2020
Kl. 19:00
Haslev FC (4) FC Holte (3) HFC's Klubhus
7 - 3
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland påmail eller på tlf: 4632 3366

Husk ved uafgjort direkte til straffespark.

Semifinaler 21.6.20

Finale 25.6.20

Se nyhed 

Log ind