MENU

Ungdomspokalen U14 Drenge B (06) 19/20 //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
442421 ti
20-08 2019
Kl. 18:00
Jernløse/Undløse (4) Himmelev-Veddelev BK (3) Jernløse Hallen
442422 ti
20-08 2019
Kl. 18:45
Frederikssund FB (4) Lyngby Boldklub 1921 (3) Frederikssund Stadion
HHT

Hjemmehold taberdømt

442423 ti
20-08 2019
Kl. 18:45
Nivå-Kokkedal FK (3) Måløv BK (2) Karsemosegård
442424 ti
20-08 2019
Kl. 18:45
Rosenhøj BK (3) Solrød FC (2) Avedøre Stadion
442425 ti
20-08 2019
Kl. 18:45
Hundige BK (4) AIK 65 Strøby Fodbold (2) Hundige Boldfælled
HHT

Hjemmehold taberdømt

442426 ti
20-08 2019
Kl. 18:45
Slangerup & Omegn IF (4) FC Holte (3) Slangerup Stadion
442427 ti
20-08 2019
Kl. 18:45
IF Frem Bjæverskov (4) Greve Fodbold (2) Bjæverskov Stadion
442428 ti
20-08 2019
Kl. 18:45
Hareskov IF (2) Albertslund BS 72 (2) Birkevang
UHT

Udehold taberdømt

442429 ti
20-08 2019
Kl. 18:45
Albertslund IF (2) LSF (2) Albertslund Stadion
442430 ti
20-08 2019
Kl. 18:45
Snekkersten IF (2) Lundtofte Boldklub (2) Snekkersten Idrætscenter
442385 ti
20-08 2019
Kl. 18:45
IF Skjold Birkerød (4) FIF, Hillerød (2) Birkerød Stadion
442386 ti
20-08 2019
Kl. 18:45
Nyråd/Langebæk Alliancen (4) Haslev FC (4) Stensved Stadion
442417 ti
20-08 2019
Kl. 18:45
Virum-Sorgenfri BK (3) Ølstykke FC (2) Virum Stadion
442418 ti
20-08 2019
Kl. 18:45
BK Vest, Rødovre (4) Vallensbæk IF (3) Nørrekær
442419 ti
20-08 2019
Kl. 18:45
Store Merløse IF (4) Tølløse BK (3) St. Merløse Idrætsplads
442420 ti
20-08 2019
Kl. 18:45
B. 73, Slagelse (4) Køge Nord FC (3) Stadion Vest
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

Der skal anvendes elektronisk holdkort
Der spilles ikke med forlænget spilletid - man går direkte til straffesparkskonkurrencen i tilfælde af uafgjort.

Runder:
2. runde spilles i uge 36
3. runde spilles i uge 38
4. runde semifinaler spilles i uge 17
FINALEN: Søndag 17. maj 2020

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.

Lavest rangerende hold har hjemmebane – Dog er der ingen seedning i semifinalerne ren lodtrækning.

Flytning af kampe:
 Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion. 

Læs mere under pokalturnering på www.dbusjælland.dk

 For deltagelse i ungdoms-B pokalkampe – hvor klubben kan deltage med række 2 og lavere hold samt med flere hold – gælder, at spillere som har deltaget i ungdoms-A pokalkamp for samme aldersgruppe i samme turneringshalvdel ikke efterfølgende må deltage i ungdoms-B pokalkampe, samt at spillere skal være spillet fri i den ordinære turnering til at deltage på holdet for at kunne deltage i en ungdoms B-pokalkamp for samme.

Log ind