MENU

Ungdomspokalen U16 Piger (04) 19/20 //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
460161
on
04-09 2019
Kl. 18:00
Taastrup FC (1) AB Tårnby (M) NyBolig Park
0 - 5
460162 on
04-09 2019
Kl. 18:00
Dragør BK (1) FA 2000 (M) Dragør Bk
0 - 3
460163
on
04-09 2019
Kl. 18:00
Hørsholm-Usserød IK (1) Hillerød Fodbold (Øst2) Hørsholm Idrætspark
1 - 4
460164 on
04-09 2019
Kl. 18:00
Jægersborg BK (1) Herstedøster IC (1) Jægersborg
4 - 6
460166
on
04-09 2019
Kl. 18:00
Sundby Bk. (Øst2) Roskilde Pigefodbold (Øst1) Sundby/Kløvermarken
3 - 4
460167 on
04-09 2019
Kl. 18:00
Greve Fodbold (Øst2) BSF (Øst1) Greve Idræts Center
HHT

Hjemmehold taberdømt

460172
on
04-09 2019
Kl. 18:00
Virum-Sorgenfri BK (1) FC Helsingør (Øst1) Virum Stadion
1 - 4
460173
on
04-09 2019
Kl. 18:00
Ølstykke FC (1) Farum BK (Øst1) Ølstykke Stadion
0 - 6
460174
on
04-09 2019
Kl. 18:00
Solrød FC (1) Herlufsholm GF (Øst1) Solrød Idrætscenter
0 - 10
460175 on
04-09 2019
Kl. 18:00
Fredensborg BI (1) HIK (Øst1) Fredensborg Stadion
HHT

Hjemmehold taberdømt

460169 on
04-09 2019
Kl. 18:00
B 1908 (1) Hvidovre IF (Øst2) Sundby Idrætspark
HHT

Hjemmehold taberdømt

460170
on
04-09 2019
Kl. 18:30
Hvalsø IF (1) MB (1) Hvalsø ny Idrætsplads
9 - 0
460176
on
04-09 2019
Kl. 19:00
Fremad Valby (Øst2) B93 (Øst1) Kunst, Valby IP, tribunen
2 - 8
460168
on
04-09 2019
Kl. 19:00
ØUB (1) Nykøbing FC (Øst2) Øster Ulslev stadion
0 - 4
460165
to
05-09 2019
Kl. 18:00
Sorø Freja (1) B. 73, Slagelse (Øst2) Sorø Stadion
0 - 1
460160
ma
09-09 2019
Kl. 18:00
Allerød Fodbold Klub (Øst2) Brøndbyernes IF (Øst1) Allerød Idrætspark
6 - 5
769336
on
02-10 2019
Kl. 17:00
Herstedøster IC (1) Farum BK (Øst1) Herstedøster Stadion
0 - 16
769333
on
02-10 2019
Kl. 19:00
Hvalsø IF (1) BSF (Øst1) Hvalsø ny Idrætsplads, Kunstgræs
0 - 2
769335
on
02-10 2019
Kl. 19:00
AB Tårnby (M) Allerød Fodbold Klub (Øst2) Vestamager Idrætsanlæg
0 - 10
769337
to
03-10 2019
Kl. 19:00
B93 (Øst1) Roskilde Pigefodbold (Øst1) Kunst, B93
7 - 1
769339
to
03-10 2019
Kl. 19:00
Herlufsholm GF (Øst1) FC Helsingør (Øst1) SEIFFERT ARENA (Kunstgræs)
4 - 1
769340
to
03-10 2019
Kl. 19:00
Hvidovre IF (Øst2) HIK (Øst1) Avedøre Stadion Kunstgræs
0 - 6
769334
05-10 2019
Kl. 13:30
Nykøbing FC (Øst2) Hillerød Fodbold (Øst2) NFC Anlæg Syd
5 - 0
769338
on
09-10 2019
Kl. 19:00
FA 2000 (M) B. 73, Slagelse (Øst2) Kunst, Jens Jessens Vej
0 - 4
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366
Husk ved uafgjort direkte til straffespark.
1. runde 4.9.19
2. runde 2.10.19 
3. runde 30.11.19 * kan afvikles senere i efteråret efter aftale modstander
4. runde 28.4.20
Finale 17.5.20 
Livelodtrækning Facebook DBU Sjælland fra 2.runde

Log ind