MENU

Ungdomspokalen U14 Piger (06) 19/20 (2020) //

Kampnr Runde Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
456899 1 on
21-08 2019
Kl. 18:30
B. 73, Slagelse (Liga2) Ringsted Pigefodbold (Liga1) Stadion Vest
HHT

Hjemmehold taberdømt

456900 1 on
28-08 2019
Kl. 18:00
Fremad Valby (1) Sundby Bk.(Liga2) Kunst, Valby IP, tribunen
0 - 8
456901
1 on
28-08 2019
Kl. 18:30
Vordingborg IF (2) Nykøbing FC (Liga2) Vordingborg Stadion
0 - 3
456902
1 on
28-08 2019
Kl. 18:30
Solrød FC (1) Hareskov IF (liga2) Solrød Idrætscenter
6 - 5
456904 1 on
28-08 2019
Kl. 18:30
Hørsholm-Usserød IK (2) Hillerød Fodbold (Liga2) Hørsholm Idrætspark
UHT

Udehold taberdømt

456905
1 on
28-08 2019
Kl. 18:30
Dragør BK (1) HIK (Liga1) Dragør Bk
0 - 8
456906
1 on
28-08 2019
Kl. 18:30
Herfølge BK (2) Havdrup GI (2) Herfølge Stadion
0 - 2
456907
1 on
28-08 2019
Kl. 18:30
Jægersborg (1) Allerød Fodbold Klub (Liga2) Jægersborg
0 - 10
456898 1 on
28-08 2019
Kl. 18:30
Oversidder Sorø Freja (1)
143168
2 on
11-09 2019
Kl. 18:00
Allerød Fodbold Klub (Liga2) B93 (Liga1) Allerød Idrætspark
0 - 15
143169 2 on
11-09 2019
Kl. 18:00
Solrød FC (1) Brøndbyernes IF (Liga1) Solrød Idrætscenter
6 - 2
143170
2 on
11-09 2019
Kl. 18:00
Greve Fodbold (Liga1) FA 2000 (Liga1) Greve Idræts Center
1 - 2
143171
2 on
11-09 2019
Kl. 18:00
BSF (Liga1) FC Helsingør (Liga1) Ballerup Idrætspark
0 - 3
143173 2 on
11-09 2019
Kl. 18:00
Hørsholm-Usserød IK (2) HIK (Liga1) Hørsholm Idrætspark
HHT

Hjemmehold taberdømt

143174 2 on
11-09 2019
Kl. 18:00
Sorø Freja (1) Sundby Bk.(Liga2) Sorø Stadion
4 - 5
143175
2 on
11-09 2019
Kl. 18:30
Nykøbing FC (Liga2) Ringsted Pigefodbold (Liga1) NFC Anlæg Syd
0 - 1
143172
2 on
18-09 2019
Kl. 19:00
Farum BK (Liga1) Havdrup GI (2) Right to Dream Park
5 - 0
239264
3 on
25-09 2019
Kl. 18:30
FA 2000 (Liga1) HIK (Liga1) Kunst, Jens Jessens Vej
6 - 1
239265
3 on
25-09 2019
Kl. 18:30
Solrød FC (1) Sundby Bk.(Liga2) Solrød Idrætscenter kunstgræs
2 - 4
239263
3 on
25-09 2019
Kl. 19:00
B93 (Liga1) FC Helsingør (Liga1) Kunst, B93
4 - 0
239262
3 on
06-11 2019
Kl. 19:00
Farum BK (Liga1) Ringsted Pigefodbold (Liga1) Farum Park
2 - 0
608306 4
21-06 2020
Kl. 14:00
Farum BK (Liga1) Sundby Bk.(Liga2) Farum Park
9 - 0
608307
4
21-06 2020
Kl. 14:00
FA 2000 (Liga1) B93 (Liga1) Frederiksberg IP, kunst
2 - 0
113783
5 to
25-06 2020
Kl. 19:00
FA 2000 (Liga1) Farum BK (Liga1) Kunst, Jens Jessens Vej
2 - 1
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

Husk ved uafgjort direkte til straffespark.

Semifinaler 21.6.20

Finale 25.6.20

Se nyhed 

Log ind