MENU

8-M+32 (Old Boys) Pokal 19/20 //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
443656
to
22-08 2019
Kl. 18:30
Albertslund IF (2) Hundige BK (2) Albertslund Stadion
2 - 9
443657 to
22-08 2019
Kl. 18:30
Måløv BK (2) Oversidder Måløv Idrætspark
443658
to
22-08 2019
Kl. 18:30
BFC Lundegården (2) Mosede BK (1) Skovmarkskolen
1 - 6
443659
to
22-08 2019
Kl. 18:30
Hundested IK (2) Ålholm IF (2) Hundested Stadion
2 - 4
443661 to
22-08 2019
Kl. 18:30
KFUM BK, Roskilde (1) Sorø Freja (1) Lillevang Idrætscenter
HHT

Hjemmehold taberdømt

443662 to
22-08 2019
Kl. 18:30
Røde Stjerne BK (2) Brøndbyernes IF (2) Roskilde IC (Darup)
HHT

Hjemmehold taberdømt

443663 to
22-08 2019
Kl. 18:30
Oversidder Rosenhøj BK (1)
443664 to
22-08 2019
Kl. 18:30
Greve Fodbold (1) Høje Tåstrup IF (1) Greve Idræts Center
7 - 8
757145
ma
02-09 2019
Kl. 18:45
Hundige BK (2) Brøndbyernes IF (2) Hundige Boldfælled Kunst
5 - 2
757144 ma
02-09 2019
Kl. 19:30
Måløv BK (2) Ålholm IF (2) Måløv Idrætspark, Kunstgræs
UHT

Udehold taberdømt

757143
to
05-09 2019
Kl. 18:15
Mosede BK (1) Høje Tåstrup IF (1) Mosede-skolen
1 - 0
757142 to
12-09 2019
Kl. 18:15
Rosenhøj BK (1) Sorø Freja (1) Avedøre Stadion
HHT

Hjemmehold taberdømt

352382 to
23-04 2020
Kl. 18:30
Mosede BK (1) Hundige BK (2) Mosede-skolen
352383 to
23-04 2020
Kl. 18:30
Måløv BK (2) Sorø Freja (1) Måløv Idrætspark
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland påmail eller på tlf: 4632 3366

OBS: Der kan stadig komme en modstander hvis der står oversidder ud for ens kamp.

Klubberne bedes bemærke:

1) at der skal anvendes elektronisk holdkort
2) at der ikke spilles med forlænget spilletid - man går direkte til straffesparkskonkurrencen i tilfælde af uafgjort.

Runder:
2. runde spilles i uge 36
semifinaler: 3. runde spilles i uge 17
FINALEN:Dato ikke fastlagt endnu

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.

Lavest rangerende hold har hjemmebane – Dog er der ingen seedning i semifinalerne ren lodtrækning.

Flytning af kampe:
 Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion. 

Læs mere under pokalturnering på www.dbusjælland.dk

Log ind