MENU

Ungdomspokalen U13 Piger 8:8 (07) 19/20 //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
459902 ti
27-08 2019
Kl. 18:00
Herstedøster IC (2) Husum Bk (2) Herstedøster Stadion
0 - 1
459900 on
28-08 2019
Kl. 18:30
IF Skjold Birkerød (3) Hørsholm-Usserød IK (2) Birkerød Stadion
0 - 8
459901
on
28-08 2019
Kl. 18:30
Ringsted Pigefodbold (3) AIK 65 Strøby Fodbold (2) Ringsted Stadion
5 - 1
460102 on
04-09 2019
Kl. 18:00
Hørsholm-Usserød IK (2) BSV af 2016 (1) Hørsholm Idrætspark
1 - 3
460101
ti
10-09 2019
Kl. 18:00
Ringsted Pigefodbold (3) B. 73, Slagelse (1) Ringsted Stadion
0 - 1
460104
ti
10-09 2019
Kl. 18:00
Roskilde Pigefodbold (2) Hvalsø IF (1) Himmelev Idrætspark
1 - 4
460105
ti
10-09 2019
Kl. 18:00
Sundby Bk. (1) Bk. Hekla (Liga) Kunst, Sundby/Kløvermarken
1 - 6
460107
ti
10-09 2019
Kl. 18:00
Vallensbæk IF (1) Brøndbyernes IF (Liga) Vallensbæk Idrætscenter
0 - 9
460108
ti
10-09 2019
Kl. 18:00
FIF/ÅLHOLM (1) FC Helsingør (Liga) Ålholmskolen
2 - 0
460109 ti
10-09 2019
Kl. 18:00
Fredensborg BI (1) Allerød Fodbold Klub (Liga) Fredensborg Stadion
0 - 3
460110 ti
10-09 2019
Kl. 18:00
Stenløse BK (3) FFB (2) Stenløse Stadion
HHT

Hjemmehold taberdømt

460112
ti
10-09 2019
Kl. 18:00
Hvidovre IF (1) Måløv BK (Liga) Avedøre Stadion Kunstgræs
1 - 3
460114
ti
10-09 2019
Kl. 18:00
Greve Fodbold (Liga) Farum BK (Liga) Greve Idræts Center
5 - 3
460115
ti
10-09 2019
Kl. 18:30
HIK (Liga) FA 2000 (Liga) Gentofte Sportspark - kunst 1
6 - 3
460103 on
11-09 2019
Kl. 18:00
Husum Bk (2) Hareskov IF (1) Kunst, Husumparken
3 - 2
460106 on
11-09 2019
Kl. 18:00
LSF (1) BSF (Liga) Smørum Idrætscenter
3 - 1
460111
to
12-09 2019
Kl. 18:00
Dragør BK (1) B 1908 (Liga) Dragør Bk
1 - 9
460113
ti
17-09 2019
Kl. 17:30
Herlufsholm GF (1) HB Køge Pigefodbold (Liga) Herlufsholm Stadion
7 - 0
460116
ti
17-09 2019
Kl. 18:00
Virum-Sorgenfri BK (1) B93 (Liga) Virum Stadion
4 - 2
239315 ti
24-09 2019
Kl. 17:30
FFB (2) LSF (1) Frederikssund Stadion Kunstgræs
HHT

Hjemmehold taberdømt

239312
ti
24-09 2019
Kl. 18:30
Hvalsø IF (1) Herlufsholm GF (1) Hvalsø ny Idrætsplads
1 - 2
239314
ti
24-09 2019
Kl. 18:30
Måløv BK (Liga) HIK (Liga) Måløv Idrætspark, Kunstgræs
2 - 1
239316 on
25-09 2019
Kl. 17:15
Husum Bk (2) BSV af 2016 (1) Kunst, Husumparken
0 - 3
239311
on
25-09 2019
Kl. 17:45
Bk. Hekla (Liga) Brøndbyernes IF (Liga) Hekla Park
4 - 1
239309
on
25-09 2019
Kl. 18:00
Virum-Sorgenfri BK (1) Greve Fodbold (Liga) Virumgård kunstgræsbane
3 - 5
239313
to
26-09 2019
Kl. 18:30
B. 73, Slagelse (1) Allerød Fodbold Klub (Liga) Stadion Vest Kunstgræs
7 - 6
239310
ti
01-10 2019
Kl. 18:30
FIF/ÅLHOLM (1) B 1908 (Liga) FIF-Stadion Kunstgræs
4 - 2
617188
23-11 2019
Kl. 12:00
LSF (1) Greve Fodbold (Liga) Smørum Idrætscenter Kunstgræsbane
0 - 2
617189
23-11 2019
Kl. 12:00
BSV af 2016 (1) FIF/ÅLHOLM (1) Rundforbi Stadion
0 - 5
617191
23-11 2019
Kl. 12:00
B. 73, Slagelse (1) Måløv BK (Liga) Stadion Vest Kunstgræs
1 - 3
617190
23-11 2019
Kl. 15:00
Herlufsholm GF (1) Bk. Hekla (Liga) SEIFFERT ARENA (Kunstgræs)
2 - 5
608308 on
22-04 2020
Kl. 18:00
Bk. Hekla (Liga) FIF/ÅLHOLM (1) Hekla Park
608311 on
22-04 2020
Kl. 18:00
Greve Fodbold (Liga) Måløv BK (Liga) Greve Idræts Center
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

Husk ved uafgjort direkte til straffespark.
1. runde 28.8.19 3 kampe og 29 oversiddere
2. runde 10.9.19 
3. runde 24.9.19 
4. runde 23.11.19 * kan afvikles senere i efteråret efter aftale modstander
5. runde 22.4.20
Finale 17.5.20 

Livelodtrækning Facebook DBU Sjælland fra 3.runde

Log ind