MENU

U9 Drenge A (11) 5M - Weekend/Efterår 2019, Pulje 244 (2019) //

Kampnr Tid Hjemme Ude Bane
Arrangør:
lørdag den. 24-08 2019
Spillested:
Højene Hallen Vellingshøjvej 380 9800 Hjørring
269707 Kl. 10:00 IF Skjold Sæby Lundergård IU
269708 Kl. 10:00 Skibsby-Højene IF Brønderslev IF
269709 Kl. 10:40 Lundergård IU Bagterp IF
269710 Kl. 10:40 Brønderslev IF Horne KFUM
269711 Kl. 11:20 Bagterp IF Skibsby-Højene IF
269712 Kl. 11:20 Horne KFUM IF Skjold Sæby
Arrangør:
lørdag den. 07-09 2019
Spillested:
Arena Kop & Kande Gl. Agdrupvej 17 9700 Brønderslev
269713 Kl. 10:00 Brønderslev IF Bagterp IF
269714 Kl. 10:40 Bagterp IF IF Skjold Sæby
269715 Kl. 11:20 IF Skjold Sæby Brønderslev IF
Arrangør:
lørdag den. 07-09 2019
Spillested:
Horne Stadion Gl. Terpetvej 4 9850 Hirtshals
269716 Kl. 10:00 Horne KFUM Lundergård IU
269717 Kl. 10:40 Lundergård IU Skibsby-Højene IF
269718 Kl. 11:20 Skibsby-Højene IF Horne KFUM
Arrangør:
lørdag den. 21-09 2019
Spillested:
Bagterp Idrætsanlæg Fuglsigvej 52 9800 Hjørring
269719 Kl. 10:00 IF Skjold Sæby Skibsby-Højene IF
269720 Kl. 10:00 Lundergård IU Bagterp IF
269721 Kl. 10:40 Brønderslev IF Lundergård IU
269722 Kl. 10:40 Horne KFUM IF Skjold Sæby
269723 Kl. 11:20 Bagterp IF Horne KFUM
269724 Kl. 11:20 Skibsby-Højene IF Brønderslev IF
Arrangør:
lørdag den. 05-10 2019
Spillested:
Sparekassen Vendsyssel Arena, Sæby Kjeldgaardsvej 25 9300 Sæby
269725 Kl. 10:00 IF Skjold Sæby Bagterp IF
269726 Kl. 10:40 Bagterp IF Brønderslev IF
269727 Kl. 11:20 Brønderslev IF IF Skjold Sæby
Arrangør:
lørdag den. 05-10 2019
Spillested:
Lundergårdhallen Bodøvej 13 9800 Hjørring
269728 Kl. 10:00 Lundergård IU Horne KFUM
269729 Kl. 10:40 Horne KFUM Skibsby-Højene IF
269730 Kl. 11:20 Skibsby-Højene IF Lundergård IU
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland Region 1 påmail eller på tlf: 8939 9910

Spilleregler 5:5 

Der skal IKKE udfyldes holdkort i denne række!

Resultat af kampene indtastes via DBU's Fodbold APP eller via ”Mit DBU” på www.dbujylland.dk af arrangørklubben.

Log ind