MENU

U10 drenge 5-mands (10) 2 - 22. september, Pulje 3, 2 baner (2019) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Arrangør
480431
22-09 2019
Kl. 10:00
Espergærde IF (1) Oversidder Rudegård Stadion FC Holte
480475
22-09 2019
Kl. 10:00
Store Lyngby IF FC Holte (1) Rudegård Stadion FC Holte
480476
22-09 2019
Kl. 10:18
IF "Skjold" Birkerød Fodbold FC Holte (2) Rudegård Stadion FC Holte
480432
22-09 2019
Kl. 10:18
Hillerød Fodbold Gilleleje FK Rudegård Stadion FC Holte
480433
22-09 2019
Kl. 10:36
Oversidder Store Lyngby IF Rudegård Stadion FC Holte
480477
22-09 2019
Kl. 10:36
FC Holte (1) Hillerød Fodbold Rudegård Stadion FC Holte
480478
22-09 2019
Kl. 10:54
FC Holte (2) Espergærde IF (1) Rudegård Stadion FC Holte
480434
22-09 2019
Kl. 10:54
Gilleleje FK IF "Skjold" Birkerød Fodbold Rudegård Stadion FC Holte
480435
22-09 2019
Kl. 11:12
Espergærde IF (1) Store Lyngby IF Rudegård Stadion FC Holte
480479
22-09 2019
Kl. 11:12
Oversidder FC Holte (1) Rudegård Stadion FC Holte
480480
22-09 2019
Kl. 11:30
Gilleleje FK FC Holte (2) Rudegård Stadion FC Holte
480436
22-09 2019
Kl. 11:30
Hillerød Fodbold IF "Skjold" Birkerød Fodbold Rudegård Stadion FC Holte
480437
22-09 2019
Kl. 11:48
Espergærde IF (1) Hillerød Fodbold Rudegård Stadion FC Holte
480481
22-09 2019
Kl. 11:48
Oversidder Gilleleje FK Rudegård Stadion FC Holte
480482
22-09 2019
Kl. 12:06
FC Holte (1) FC Holte (2) Rudegård Stadion FC Holte
480438
22-09 2019
Kl. 12:06
Store Lyngby IF IF "Skjold" Birkerød Fodbold Rudegård Stadion FC Holte
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

Mød i god tid og tilmeld jer hos værtsklubben. Alle hold møder senest kl.9.40.
Husk at det er vigtigt at I stiller hold efter det tilmeldte niveau.
Spilletid 2x7 minutter. 
Banest. 30x40 meter, der spilles på 5-mands mål.
Førstnævnte hold stiller kvalificeret bane/kampleder.

Værtsklubben bedes være opmærksom på antallet af baner, da enkelte puljer er lavet til to baner pga. antallet af hold i puljen, hvis der er flere baner er det noteret ud for puljenummeret.
Værtsklubben melder efter stævnet evt. udeblivelser ind på jerp@dbusjaelland.dk
Ved udeblivelser eller evt. oversidderpladser bedes I aftale på dagen så alle får 4 kampe.

Husk tilmeldingsfristen mandag 16.september  til efterårets sidste 5-mandsstævner der spilles weekenden 5.-6. oktober.

Husk også, at det er tid for tilmelding til vinterens fodboldtilbu. Der er tilmeldingsfrist den 1/10 til indendørs på håndboldmål, Futsal og VinterBold.

Se datoplan og tilmeldingsfrister her.

 
 

Log ind